Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

37LG5030, sama přepíná vstupy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: po duben 03 2017, 16:36    Předmět: Citovat

V tvém případě se zaměř hlavně na signál KEY1, na které je "pověšeno" tlačítko MENU, do kterého ti to občas skočí. Na 15-ti pinovém konektoru je to pin 5, počítáno od spodu (označeno bílým trojůhelníčkem). Jednorázovým měřením nemusíš nic zjistit, zkusil bych ho nejprve odpojit až na MB pro ověření. Na signál je pověšena ZD401, C413, L414, pullup R421 a R419.
Případně se na signál KEY1 pověs osciloskopem (až úplně u procesoru).
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 03 2017, 20:44    Předmět: Citovat

Desku MD jsem vrátil zpět do TV a závada "trvala" ! Napětí na KEY1 = 1,02V,
napětí na KEY2 = 3,3V měřeno na desce MB konektor P405 pin 5 a 6 !
Odpojil jsem tedy "vodič" k zástrčce konektoru P405 (KEY1) pin 5 !!!
Závada zmizela ! Funkce "MENU" normálně funguje z DO .
"Svod" by tedy měl být na té destičce Přijímače DO . Bohužel ve schématu tato destička není , ale i tak je to úspěch ! Děkuji za rady všem !
Jednou v životě se mě to již stalo , kdy stačilo po týdnu laborování
přeštípnout modrý, ale to bylo u úplně jiného zařízení .
V tomto stavu zřejmě některá funkce nebude fungovat , zatím nevím která ,
zítra uvidím a čas ukáže .

Ještě jednou děkuji všem , kteří se snažili a snaží mě pomoci !!!

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 03 2017, 21:19    Předmět: Citovat

Na té destičce je pár součástek, to už by neměl být problém dohledat i bez schématu. Zkoušel jsi měřit napětí na Key1 při na mainu při odpojeném přívodu na mezidesku, abys měl jistotu, že je tam těch správných 3V3? Podívej se vizuálně, ke kterým součástkám vede dráha Key1 a ověř je v pořadí polovodiče, kondenzátory a odpory. Už jsi blízko a můžeš TV zcela opravit, což je lepší, než říct, lokální klávesy nefungují, ale stejně by je nikdo nepoužíval Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: po duben 03 2017, 21:39    Předmět: Citovat

Pravděpodobně je na KEY1 pověšen i "hlavní" spínač (viz obrázek). Jinak na desce kromě IR senzoru a senzoru okolního osvětlení nic nevidím:

Ten svod bys měl naměřit na odpojené destičce ohmmetrem (porovnáním s KEY2).
Možná by pomohlo celou destičku vyprat v teplé jarové vodě a vysušit.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út duben 04 2017, 16:11    Předmět: Citovat

Ano už jsem to doměřil , na KEY1 je pověšeno "MENU", "HL.SPÍNAČ"a "VSTUPY"od Interních tlačítek .
Opravuji : - pořadí a zapojení PINů na konektorech P405 (deska MB) a konektor J1 (deska přijímače DO) se shodují !
SVOD je v mikrotlačítku "HL.SPÍNAČ", veličina je stále v pohybu od 400K až po 300 Ohmů . Desku jsem řádně umyl už podruhé tak , jak jsme to dělali v ČKD , akorát s tím rozdílem , že JAR už nyní ne , ale používám na mytí desek "CLEAMEN 260", je to saponát na mytí Restauračního skla , voda steče a po uschnutí nedělá absolutně žádné "MAPY".
Zatím mám v ruce "fen" na vlasy a suším .
PS: - z dálkového ovladače funguje absolutně všechno .

Jsem velice rád , že za tím mohu udělat velkou tečku , za Československé pomoci !

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út duben 04 2017, 19:08    Předmět: Citovat

HOTOVO !
Mikrospínač " (Hl. spínač) měl stále "svod" na kostru . Musel jsem použít injekční stříkačku s jehlou a pořádně ho prolít Lihem , a to několikrát , vysušit , pořád měl svod 10 - 20 Mega , teprve po další aplikaci a vysušení měl "nekonečno" ! Nyní už je "destička" zpět v TV a já si dávám pívo .

"ZAKY" má pravdu , že bez opravy této záklední maličkosti , by to byla oprava jen poloviční , a to by mě sralo .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 04 2017, 19:40    Předmět: Citovat

Gratuluji k úspěchu, hlavně, že se problém podařilo vyřešit. Kontrola samotných tlačítek by měla být vždy provedena jako úplně první. Bylo by ale lepší tlačitko vyměnit za nové, co jsem viděl, když se tlačítko rozebere, je na plastu v okolí kontaktů vidět jakýsi film, který někdy ani nejde umýt, protože je nerozpustný a předpokládám, že svod způsobuje právě ten. Tedy kdyby se závada opakovala, tak tlačítko bude potřeba vyměnit. Jak zde i jiní píší, u LG umí být důvodem tohoto chování něco jiného, než jinak obvyklý svod tlačítek, což vedlo k mylným úvahám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st duben 05 2017, 16:52    Předmět: Citovat

Čo sa týka Samsung plaziem, ktoré majú tlačítka / dotykový modul v pravom dolnom boku TV hneď pri páskovom vodiči od spodného drivera k displeji, býva notoricky zvod priamo v centrálnom CPU main boardu.
To sa vtedy samovoľne prepínajú vstupy (source) a nie je možné ovládať TV ani cez DO, lebo samotný cpu je zahltený týmto zvodom.
Dá sa to v núdzi vyriešiť bez výmeny CPU pridaním pullupu napr. 10k od 3,3V vetvy avšak samozrejme tlačítka na TV už nebudú správne fungovať, ale aspon sa TV dá normálne používať cez DO.
Je to tým, že súdruhovia z korei pri návrhu zabudli na použitie varistorov či zeneriek a naindukované pulzy na kábli od tlačidiel / dotykového modulu časom nakusnú samotný vstup cpu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st duben 05 2017, 17:35    Předmět: Citovat

Co dodat , máš určitě pravdu , Já jsem sice "staré žití" ročník 55 a neustále se učím ! Mladší kluci z Bastlírny mě "nakopnou" a dál už musím sám . no a VOTOM TO JE . V ČKD jsem musel dělat všechno a nyní se tomu nebráním , pravda nechám si poradit , nikdo není dokonalý .
_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st duben 05 2017, 17:54    Předmět: Citovat

Ved toto, sú ludia čo robia desaťročia CRT telky a stále robia rovnaké chyby a sú ludia čo sa neustále učia na vlastných chybách a aj na chybách druhých.
Nie som dlho v TV fachu (iba nejakých 10 rokov), ale tým že sa neustále učím som úplne inde tak ako napr. Roman Kiš.
To bol tvorca prvého osobného mikropočítača v československu a to PMD85.
Vytvoril ho len tak pre seba a zrazu prvý prototyp úplne zmenil počítačový svet v ČSSR a v celom RVHP.
Nech si hovorí kto čo chce, je fakt, že jeho riešenie nakoplo nielen Rožňov a Piešťany, ale aj vznik IQ151, výrobu počítačov v JZD Slušovice, Didaktik Skalica a ďaľšie desiatky podnikov v RVHP a nielen tam.
Ako sám povedal, Tesla Piešťany bola jeho garáž tak ako bola pre Stiva Wozniaka tvorcu prvého Apple, len s tým rozdielom, že PMD bolo upečené aj z čipov druhej akosti, ktoré sa nedali predať.
Ale on nezastal a skončil v USA v silicon valey kde tuším stále robí pre Microsoft a iné popredné firmy.

Treba si brat príklad z takých ľudí: https://youtu.be/LitYDyvJwjM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund