Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: po duben 23 2018, 12:23    Předmět: Citovat

Poradí mi někdo, prosím, nějaký úplně jednoduchý a levný STB pro DVB-T2 ?
Potřebuji jej na chatu, kde mám starý klasický televizor. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po duben 23 2018, 12:37    Předmět: Citovat

Za mě tento (anebo si vyber něco z té tabulky - máš to tam i s cenami):
kokun napsal(a):
Taky hledáte co (ne)koupit?
Třeba trochu pomůže tento článek: CERTIFIKOVANÉ SET-TOP-BOXY PRO ČESKÉ DVB-T2/HEVC Wink
citace:
...
Zcela nejlevnějším set-top-boxem je Emos EM170 HD (690 Kč), jehož test už na stránkách Televizního webu vyšel.
...
Mám ho (a můžu doporučit, přestože někteří tvrdí: "Od Emosu - nikdy") od místního prodejce a dokonce i o nějakou tu "kačku" levněji Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po duben 23 2018, 15:40    Předmět: Citovat

Asi 10 dní mám na testy Almu iHD. V softu z minulého týdne konečně rozběhali hbbtv - na ČT to jede solidně, Prima se dost zadrhává, ale to mi nevadí,z našich televizí sleduju skoro výhradně ČT. U té Almy zmizelo i fialové logo Plustelky, ale bootování je stále ještě nepřiměřeně dlouhé. Jinak je to opravdu hodně dobrý přijímač za přijatelnou cenu, i když ty Emosy by za to byli dva. Ale od Emosu opravdu jen držáky na paraboly........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: po duben 23 2018, 18:47    Předmět: Citovat

Děkuji moc, určitě si něco vyberu, ten Emos EM170 HD bude asi úplně stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12040
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st květen 02 2018, 16:58    Předmět: Citovat

tak jsem se rozhoupal a na první prozkoumání T2 jsem koupil ALMA 2800.¨
. . . a kromě divné češtiny v menu, zatím velmi dobré . . .
vcelku intuitivní ovládání a velmi dobrý obraz na HDMI.
I zvuk je velmi pěkný, poslouchám to vytažené ze SCARTu přes malý zesik a 10l dvoupásmové bedýnky.
Co se týká citlivosti, taky velmi dobré v porovnání s 5 let starou televizí kde byly občas kostičky a obraz se někdy sekal . . .
. . . tady je všechno plynulé.

zkoušel jsem to i na PC monitoru Samsung asi deset let starém, ale má rozlišení 1920/1080 a jen vstup DVI . . .
pořídil jsem kabel s přechodem z HDMI na DVI a taky to funguje super.
Za mě, naprostá spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 19:14    Předmět: Citovat

kokun už v po, 9.dubna 2018 7:35 napsal(a):
Taky hledáte co (ne)koupit?
Třeba trochu pomůže tento článek: CERTIFIKOVANÉ SET-TOP-BOXY PRO ČESKÉ DVB-T2/HEVC Wink
citace:
...
Zcela nejlevnějším set-top-boxem je Emos EM170 HD (690 Kč), jehož test už na stránkách Televizního webu vyšel.
...
Mám ho (a můžu doporučit, přestože někteří tvrdí: "Od Emosu - nikdy") od místního prodejce a dokonce i o nějakou tu "kačku" levněji Laughing

EDIT:
Podle mně v přehledu chybí ještě alespoň "plustelková" Alma iHD.
Má mít i HbbTV, ovšem dle recenzí "asi dosud" ne korektně fungujícím (nový fw měl být původně už v únoru, poté v březnu, ...) a taky "miničtečku" (na karty v "SIM-formátu").
Ovšem zase v komentářích pod tímto článkem čtu:
citace:
Sekáč napsal:
20.3.2018 (17:38 )
ALMA IHD čtečku přístupových karet má-ve formátu „mobilní“ SIMky

vedro napsal:
27.3.2018 (17:53)
Pro vsechny zajemce o Almu iHD – dle sdeleni dovozce je minictecka nefunkcni! Prijem pouze FTA a Plustelky.

Tak potom "babo raď" - Almu iHD jsem měl v hledáčku na 1. místě, především kvůli HbbTV, ale i kvůli "příp. dekryptování" zakódovaných komerček (při téměř "lidové ceně").
Jinak s perfektním fungováním HbbTV jsou sice 2 modely od Technisatu, avšak ty jsou cenově "někde jinde" (dát za "pouhý" STB téměř tolik, jako za menší telku s HbbTV, by se mně rozhodně nechtělo) Wink


Zvláště teď - no, nekup to - za 1.290,-peněz Shocked Laughing

DLOUHO OČEKÁVANÁ AKTUALIZACE SET-TOP BOXU ALMA IHD PŘINÁŠÍ ZPROVOZNĚNÉ HBBTV I NA PRIMĚ. A JAK PRACUJE?
citace:
Už nějakou dobu i u nás prodávaný přijímač, původně určený jen pro slovenskou placenou televizi Plustelka, se nyní dočkal plné podpory hybridního televizního vysílání (HbbTV). Poslední verze firmwaru ale přináší i něco navíc…
...
Vzhledem k současné ceně set-top boxu Alma iHD nějakých 1200 Kč jde o nejlevnější zařízení s podporou hybridního televizního vysílání na českém trhu.
...
Hodnocení
PRO: cena, výborný obraz, rozměrná a výrazně popsaná tlačítka dálkového ovladače s výborným záběrem infra paprsku, parádní třídění naladěných kanálů, plná podpora HbbTV, ale…
PROTI: …zvyknout si musíte na pomalejší běh aplikací
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2018, 11:57    Předmět: Citovat

Almu iHD mám mimo jiné taky. Včera jsem přehrál na poslední verzi sw. Vrátilo se původní logo Plustelky (po verzi z dubna to logo iHD bylo příšerné a bootování nekonečné), teď najede za zhruba 15 sec. a po vypnutí do stby startuje hned.
Nicméně hbbtv je tak pomalé (v porovnání s hbbtv na kombo boxech třeba F4 nebo Octagon SF4008), že bych se to docela bál zákazníkům nabízet.
Jinak ale za ty peníze dobrý box s velkým DO.
Prodal jsem tento měsíc několik Tesla Vista, tam mi ale vadí malý DO, a to ještě nejsem tak starej, ale třeba pro dědu mé manželky by bylo přepínání docela problém Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2018, 7:25    Předmět: Citovat

PŘEHLED CERTIFIKOVANÝCH SET-TOP BOXŮ PRO ČESKÉ DVB-T2/HEVC
citace:
UVNITŘ TABULKA S PARAMETRY – Poslední dobou se v seznamu prověřených výrobků objevilo dalších šest novinek. Připravili jsme proto aktualizaci našeho pravidelného přehledu přístrojů s logem „DVB-T2 ověřeno“.
...

Set-top boxy s logem „DVB-T2 ověřeno“ (k 18. 7. 2018)
1 – Alma 2800 HEVC – 790 Kč
2 – Alma 2880 mini – 599 Kč
3 – Amiko T-665 – 990 Kč
4 – DI-Way T2-One HEVC H.265 – 699 Kč
5 – Emos EM170 HD – 790 Kč
6 – Emos EM180 HD – 790 Kč
7 – Evolveo Gamma T2 – 1390 Kč
8 – Evolveo Omega T2 – 899 Kč
9 – GoGen DVB115T2PVR – 699 Kč
10 – GoGen DVB168T2PVR – 799 Kč
11 – GoSAT GS200T2 – cena nezjištěna
12 – GoSAT GS7075 COMBOi – 3.490 Kč
13 – Maxxo T2 HEVC H.265 – 699 Kč
14 – Sencor SDB5002T – 750 Kč
15 – Sencor SDB 5003T – 790 Kč
16 – Strong SRT8211 – 699 Kč
17 – Synaps T-65 – 790 Kč
18 – Tesla TE-310 – 850 Kč
19 – Tesla TE-380 mini – 599 Kč
20 – Tesla Vista T2 – 790 Kč
21 – TeleSystem TS6808 T2 HEVC – 999 Kč
22 – TeleSystem TS6811 T2 HEVC – 1199 Kč
23 – TeleSystem TS6820 T2 HEVC Twin – 1550 Kč
24 – TeleSystem TSUnico T2 HEVC – 1.199 Kč
25 – Thomson THT712 – 790 Kč
26 – Zircon Fire – 799 Kč
27 – Zircon Ice – 859 Kč
28 – Vivax DVB-T2 180H – 999 Kč

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2018, 8:35    Předmět: Citovat

Honzo, dobrý přehled, ještě jsem se nedíval na všechny, 2tunerák nebude asi žádný a navíc některé převádějí signál hned na digitální, ale já bych chtěl nějaký, abych mohl nahrávat případně na DVD recordér. Což, když řeknu někde v obchodě, tak mi asi neporadí a ještě budou čučet jak na blba, proč DVD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2018, 10:23    Předmět: Citovat

U TeleSystemu TS6820 máš Twin (dva tunery). Nahrávání bych tím pádem řešil na USB disk.
Nebylo by špatné u těch tunerů něco vědět o podpoře CEC, hodně lidí novou TV chtít nebude a bylo by velkou výhodou, vše ovládat jedním ovladačem. To by se stále řešilo, že si na TV zvolí jiný vstup, nebo si na STB zeslabí úplně zvuk a marně ho budou chtít zesílit na TV. Ideálně jeden ovladač (rodičům) schovat.
Nevím, jestli existují nějaké podrobnější informace z toho 'ověřování', kde by nějaké info o tomto bylo?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2018, 18:04    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Honzo, dobrý přehled, ještě jsem se nedíval na všechny,...
Asi na 8 (z těch 28 v tabulce) byla zveřejněna recenze přímo na TV-WEBu - jsou to ty modře vytištěné (podtržené).

Standa99 napsal(a):
Nebylo by špatné u těch tunerů něco vědět o podpoře CEC, hodně lidí novou TV chtít nebude a bylo by velkou výhodou, vše ovládat jedním ovladačem. To by se stále řešilo, že si na TV zvolí jiný vstup, nebo si na STB zeslabí úplně zvuk a marně ho budou chtít zesílit na TV. Ideálně jeden ovladač (rodičům) schovat.
Nevím, jestli existují nějaké podrobnější informace z toho 'ověřování', kde by nějaké info o tomto bylo?
I v tom (mnou odkazovaném) článku (ale i dřívějších) se k tomuto píše toto:
citace:
...
"Co se týče připojení k televizoru, všechny výrobky jsou vybaveny konektorem HDMI, pokud ho váš televizor nemá, nejspíše budete box připojovat přes SCART. Ten má drtivá většina zařízení a pokud ne, najdete v něm alespoň A/V výstup typu jack nebo cinch. Větším problémem je pak tzv. společné ovládání televizoru a set-top boxu přes systém HDMI (CEC), kdy se při zapnutí TV, zapne i box. Tento údaj však na webech výrobců (prodejců) obvykle chybí, v našich testech už je ale většinou zmiňován. Jestliže na této funkci trváte, prověřte si to při nákupu a navíc si dopředu zjistěte, zda HDMI (CEC) má i váš televizor, protože podpora musí být oboustranná. Upozorňuji jen, že ani pak není funkčnost zaručena.
...
Takže "tento údaj" hledat spíše v těch testech, či recenzích - výrobci se ani neunavují ho uvádět ve "specifikacích" i když jejich výrobek "náhodou" tuto užitečnou f-ci zvládá Cry
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: ne červenec 22 2018, 18:54    Předmět: Citovat

Tesla Duplex T2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 13:17    Předmět: Citovat

Umí nějaký H.265 set-top-box, krom Evolveo Omega DT-3060, při nahrávání na FAT32 soubory do 4GB?
Strong SRT-8211 to bohužel dělí po 1 GB. Sad
(Optibox Terra a Optibox TSCX to uměly.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 13:56    Předmět: Citovat

decmen napsal(a):
Almu iHD mám mimo jiné taky. Včera jsem přehrál na poslední verzi sw...
Jinak ale za ty peníze dobrý box s velkým DO.

Jak je to, prosím, na té Almě iHD s kvalitou obrazu (a ev. i zvuku)?
Na https://www.televizniweb.cz/2018/07/dlouho-ocekavana-aktualizace-set-top-boxu-alma-ihd-prinasi-zprovoznene-hbbtv-i-na-prime-a-jak-pracuje/
v diskuzi někdo píše, že je obraz mizerný, ve srovnání s jinými set-top-boxy.
Tak mne zajímá, zda je tomu opravdu tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 14:14    Předmět: Citovat

Ano, je to tak!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31, 32, 33  Další
Strana 5 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund