Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2018, 20:35    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Hill napsal(a):
settopbox Alma 2800 HEVC

Tuhle věc jsem si na podzim koupil - disponuje to modulátorem (pevně nastavený na 9. kanál). ...Na to se nedalo koukat!! Vyzkoušel jsem to ještě na C424 a C343. Stejný. Obraz hnus, hnus, hnus...

Jestli to není tím, že ostatní modulátory vysílají v pásmu UHF, třeba se tam tolik neprojevuje rušení puslním zdrojem, může to být i rozdílnou šířkou pásma obrazové mezifrekvence (navzdory odlaďovačům přelaďovaným na rastr kanálů 7 nebo 8 MHz), a tedy i náchylnější na rušení mimo užitečné pásmo.
Vyhrabal jsem dřevotřískovou televizi Universum 4367KT (56 cm CRT, napěťová syntéza s MH1BB1, 16 pamětí, rok výroby nejpozději 1980, osazení jinak převážně Sharp) jediný zásah do ní bylo odpojení transkodéru SECAM-PAL s následkem menšího vodorovného rozlišení v barvě, než by se na PAL slušelo. Protože televize byla skoro dva roky bez napětí, naladil jsem signál ze settopboxu a hodinku nechal formovat elektrolyty, než jsem začal fotit.. Samozřejmě tu hrají roli interference mezi strukturou stínítka, původním rozlišením foťáku a rozlišením po zmenšení fotek, aby se sem vešly, taky geometrie zakřivením stínítka a poduškovým zkreslením objektivu na blízko, ale snad je zřejmé, že obraz i zvuk jsou právě jen takové, jaké televize umí. Nepamatuji, že by někdy uměla lepší obraz, nanejvýše stejný. Na těch fotkách to tak nevyzní, ale koukej:



P1030093.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030093.JPG
 Velikost:  110.09 kB
 Staženo:  137 krát


P1030090.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1030090.JPG
 Velikost:  95.87 kB
 Staženo:  114 krát


_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2018, 21:39    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
Můžeš nasadit i dvoutunerový streamer

Na tohle jsem už asi ňákej starej a moc to nechápu. Embarassed
Jestli, tak polopaticky a taky jestli to zvládne máti 80+. Sad
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2018, 22:13    Předmět: Citovat

To budou jednodušší 2 STB Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá duben 06 2018, 22:30    Předmět: Citovat

To Jardo čumím! Na té mé 110 ST to bylo takové rozpité do stran a bez barev, ty byly jen naznačený. V menu jsem samozřejmě zkontroloval, jestli není nastaveno NTSC (na to ale 110ST zareaguje kmitajícím čb obrazem), ale PAL; vyzkoušeno B i G bez vlivu. Obraz z toho DI-WAY je bezproblémový, o fous horší, než byl na 439 přes SCART kábl.
Taky je možný, že byl vadný kus... Protože signál byl, jak to popsat; když jsem ladil, tak byl signál z toho STB k dispozici dlouho, po několik otáček tím kolíčkem. To u toho DI není, tam se objeví náznak obrazu, obraz, hnusný obraz, náznak obrazu a šlus. Tady u toho jsem točil a furt byl obraz. Samozřejmě jsem vyzkoušel víc předvoleb, jestli to nebylo tím, ale nebylo. Navíc se to stejně chovalo i na C343 která se už neladí kolíčkem.
Dám tomu tedy ještě šanci, koupím ho (radši online, aby šel vrátit ve 14 denní lhůtě) a uvidím.
Díky Jardo za test! Beer

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so duben 07 2018, 18:24    Předmět: Citovat

Huberte, po pěti hodinách provozu už vím, cos měl asi za problém: přebuzený modulátor.
Ten z nějakého důvodu poměrně rychle (dá se třem minutám říkat "skokem"?) zvýšil kontrast, až došlo na jedné straně k ořezání bílé (začal i zvuk vrčet) a o minutu dvě později už byla oříznutá i úroveň synchronizačních impulsů. Na to ta televize reagovala rozpadnutím a posléze zatemněním obrazu.
Na scartu přitom zůstala úroveň signálu nezměněná. Ale zjistil jsem, že modulátor bere signál z výstupu CVBS ve scartu: když se scartem připojí další monitor, klesne kontrast na televizi připojené přes modulátor, a to výrazně, zato zase chodí. Tak stačilo pin 19 zatížit odporem 240 Ω, modulátor amplitudu videosignálu zvládá, na televizi je kontrast normální a od té doby už to zase dvě hodiny jede.
Takže ano, máš pravdu, nejspíš některé kusy mají zřejmě přebuzený modulátor od počátku, některé se napřed asi potřebují prohřát. V každém případě takové chování modulátoru vede k otázce, jestli tam není vlastně zbytečný?

EDIT 1 a 2: Tak se to stalo zjevně oteplením - settopbox byl na okně, které bylo od dopoledne pootevřené a venkovní teplota nepřesáhla 15°C. Modulátor se zbláznil krátce po zavření okna, protože jsem okno opět otevřel, do modulátoru táhne vzduch o teplotě 11°C a kontrast klesá, už to hraje i bez zatěžovacího odporu. S oteplením se mění poměr mezi amplitudou videosignálu a amplitudou synchronizační směsi, takže klíčování AVC nemá správnou informaci a neúměrně zvedne signál Y v přijímači. Měřit v settopboxu, kde to teplotně plave, nebudu, přístup k tomu je hanebný. Stačí, že přes SCART i HDMI na jiných přijímačích umí obraz přímo parádní.

Uzavřu to - pro toho, kdo není závislý na modulátoru a nepotřebuje ho. Alma 2800 HEVC mu poskytne dobré služby. Kdo se bez modulátoru neobejde, bude se muset poohlédnout po jiném modelu nebo použít modulátor externí. Nejspíš nejde o chybu jednoho dvou kousků, ale o vlastnost toho modulátoru, použitého ve všech.
Zátěž odporem, se kterým to hraje, neřeší teplotní nestabilitu úplně, po zapnutí má obraz dost malý kontrast a pomalu "doleze".
Nemám více přijímačů, na nichž bych to vyzkoušel, třeba by se vedle háklivějších našel i jeden, kterému to nevadí, ale kdo dnes bude k settopboxu shánět jiný přijímač, který má jen anténní vstup....

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.


Naposledy upravil Hill dne ne duben 08 2018, 7:43, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so duben 07 2018, 19:23    Předmět: Citovat

@Celeron: To jsem si dělal prdel (promiň), určitě nějaký dvou-tunerový STB seženeš, aby mohla mamka (mám stejně starou Smile ) jeden program sledovat a druhý nahrávat např. TeleSystem TS6820 T2 HEVC Twin tuner (PDF manuál).
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 07 2018, 22:21    Předmět: Citovat

Do háje, vono to má jen USB 2. Tohle má i ten 7 let starej Evolveo na DVB-T a nahrávat dva programy, či nahrávat jeden a přehrávat zároveň druhej to na HDD 500MB nezvládá, i když podle manuálu by měl a zpočátku taky uměl.
Když jsem s tím před cca rokem laboroval, tak i na SSD 250GB SATA 3 v rámečku s USB 3 převodníkem na SATA se to stejně jako u HDD seká a píše "Rychlost zařízení je nízká". No zkusím počkat zda se neobjeví časem něco s USB 3. Poslouchat furt "Něco s tím udělej ať se to necuká" se mi teda vůbec nechce...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2018, 6:58    Předmět: Citovat

Sám tušíš, že tohle nebylo o jednosměrné rychlosti USB. Schválně zkus na nějakou rychlou flešku zapisovat a číst současně? Na klasickém PC to je téměř 5x pomalejší a ten by to stíhal (současně bylo čtení cca 90 MB/s). U těch ARMů to nebude tak jednoduché. Ani u TV zatím není USB 3.0 standardem, např. vyhledávání na CZC.


flash-read&write-speed.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  flash-read&write-speed.png
 Velikost:  34.5 kB
 Staženo:  115 krát


tv-usb3.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tv-usb3.png
 Velikost:  8.33 kB
 Staženo:  123 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2018, 10:09    Předmět: Citovat

Jardo, díky. Asi bude řešením externí modulátor... Kterých ale není asi kdovíjak široká nabídka.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2018, 11:56    Předmět: Citovat

K televizím s monofonním zvukem ti stačí monofonní modulátor třeba z videa, nemusí mít ani ladění syntézou. Video modulaci tam přivedeš přes trimr 100 Ω zapojený jako potenciometr (nastavení správné úrovně modulace, ať to nedopadne, jako s tím vestavěným v modulátoru Alma) a podobně to uděláš se zvukem, trimr 4k7 zapojený stejně, jen mu na živý konec přivedeš zvukové výstupy přes odpory 1 k.
Stejně ten modulátor bude potřebovat vhodný napájecí zdroj, konečně nějaký potřebuje snad každý z hotových modulátorů, jen pro tento účel mají celkem zbytečně víc funkcí, než vystřídali někteří naši poslanci...

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po duben 09 2018, 6:35    Předmět: Citovat

Taky hledáte co (ne)koupit?
Třeba trochu pomůže tento článek: CERTIFIKOVANÉ SET-TOP-BOXY PRO ČESKÉ DVB-T2/HEVC Wink
citace:
...
Zcela nejlevnějším set-top-boxem je Emos EM170 HD (690 Kč), jehož test už na stránkách Televizního webu vyšel.
...
Mám ho (a můžu doporučit, přestože někteří tvrdí: "Od Emosu - nikdy") od místního prodejce a dokonce i o nějakou tu "kačku" levněji Laughing

EDIT:
Podle mně v přehledu chybí ještě alespoň "plustelková" Alma iHD.
Má mít i HbbTV, ovšem dle recenzí "asi dosud" ne korektně fungujícím (nový fw měl být původně už v únoru, poté v březnu, ...) a taky "miničtečku" (na karty v "SIM-formátu").
Ovšem zase v komentářích pod tímto článkem čtu:
citace:
Sekáč napsal:
20.3.2018 (17:38 )
ALMA IHD čtečku přístupových karet má-ve formátu „mobilní“ SIMky

vedro napsal:
27.3.2018 (17:53)
Pro vsechny zajemce o Almu iHD – dle sdeleni dovozce je minictecka nefunkcni! Prijem pouze FTA a Plustelky.

Tak potom "babo raď" - Almu iHD jsem měl v hledáčku na 1. místě, především kvůli HbbTV, ale i kvůli "příp. dekryptování" zakódovaných komerček (při téměř "lidové ceně").
Jinak s perfektním fungováním HbbTV jsou sice 2 modely od Technisatu, avšak ty jsou cenově "někde jinde" (dát za "pouhý" STB téměř tolik, jako za menší telku s HbbTV, by se mně rozhodně nechtělo) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne po duben 09 2018, 7:18, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po duben 09 2018, 7:12    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Taky hledáte co (ne)koupit?

jj, už čtrnáct dní sleduji místní krámy s elektronikou a zjišťuji, že na příjem H265/HEVC nemají vůbec nic . . . (než to koupím, chtěl jsem to vidět na krámě)
a nezávisle od několika prodejců, jsem se dozvěděl, že musím počkat dva až tři měsíce, než se vyrobí . . .
. . . skoro mám pocit, jako kdyby nebyl rok 2018 . . . Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út duben 17 2018, 20:24    Předmět: Citovat

nemáte někdo Strong SRT 2022 ???
co to všechno umí ?
zajímá mě jestli to dokáže s USB donglem i pozemní vysílání . . .
a jestli se to dá s tím androidem použít třeba i jako tablet ?
jestli se tam dá nainstalovat třeba skype, nebo i nějaký prohlížeč na web . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út duben 17 2018, 21:41    Předmět: Citovat

Ten Amlogic S905 je už překonaný novějším S912 a slušný androidí TV box je Beelink GT1 Ultimate (RAM 3GB DDR4, ROM 32GB), který na německém Amazonu stojí 79 Eur s dopravou do ČR zdarma.
Co se týče USB DVB-T(2), tak by mohlo na androidu fungovat cokoliv s Realtekem RTL2832U(P) (P pro DVB-T2) (viz. video). Osobně mám dávněji vyzkoušený Technaxx S10.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt duben 19 2018, 23:09    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Tak potom "babo raď" - Almu iHD jsem měl v hledáčku na 1. místě, především kvůli HbbTV, ale i kvůli "příp. dekryptování" zakódovaných komerček (při téměř "lidové ceně").

Blýská se na (lepší) časy?

PŘÍJEM HBBTV NA SET-TOP-BOXU ALMA IHD: ZATÍM JE ZPROVOZNĚNO JEN NĚCO… Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 31, 32, 33  Další
Strana 4 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund