Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 10:09    Předmět: Citovat

Ani ten monitor s nižším rozlišením nemusí být mimo. Třeba půjde redukcí HDMI/DVI (pasivní záležitost za pár Kč) přivést obraz v rozlišení 1280*720/60Hz (to je 720p60). Zvuk by se asi musel vzít analogově ze Scartu.
ČT vysílá v HD, takže procáky to upočítají, 4k to není. I5 levou zadní, u toho Athlonu to bude asi na doraz. Soukromníci považují HD za luxus, za který jim máme platit, takže vysílají jen 960*540. To zvládne cokoliv.
VGA pro tyhle vyšší rozlišení chce slušnější kabel a stejně to bude vždy trochu mázlé. Nemá ten monitor ještě DVI?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 10:54    Předmět: Citovat

DVI nemá, Acer AL2216 https://www.cnet.com/products/acer-al2216w/specs/ . Jinak je naprosto bezproblémovej, nejspíš že má japonský plecháře elyty.
Divná věc, tady https://www.anandtech.com/show/2188/2 píšou, že DVI má, ale nejsem slepej. Pravda je, že vedle D-SUB1 15 je v plastu díra, kam by se DVI akorát vešlo ale čumím jen na lesklej plech. Asi nějaká vokradená varianta.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 10:59    Předmět: Citovat

To bylo v tý době běžný. Varianty se lišily jen písmenkem na konci (na tom Cnetu je jako druhá varianta na výběr 2216WBD). Ta s VGA byla levnější, byť DVI na rozdíl od VGA nepotřebuje A/D převodník. Inu marketing...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 11:25    Předmět: Citovat

Tak ten dílenskej, o kterej mi hlavně jde, má monitor AOC E2770W. Grafárna jsem se spletl s synovcovým, co chtěl kdysi mašinu na hry, je tam jen Nvidia GTX 750 TI. Základní rozlišení píšou Ultra HD, HD, SD, 1080P (1920 x 1080) a nebo 1080i.
HDMI vstupy má dva. To znamená, že by STB-T2 mohl být píchnutej do druhýho HDMI než grafárna a kdykoliv čudlem Auto na monitoru přepnout PC a TV?
Jestli by to tak šlo, je ovšem otázka jestli koupit za cca stejný prachy USB/STB T2 "flešku" a moct nahrávat do PC a nebo koupit krabicoidní STB-T2 a mít možnost PC nezapínat. O nahrávání mě ale moc nejde, nehledě že většina krabicoidních STB umí nahrávat na USB.
Ještě jak píšeš 60p, 50p, to je volba obnovovací frekvence 50/59/60 Hz? Ale to je snad záležitost grafárny, nebo to je jinak?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 12:18    Předmět: Citovat

Ano, pokud to má 2x HDMI, tak by to tak chodilo.
Nejen u grafiky, ale i u dnešních STB jde volit výstupní formát 1920*1080 nebo 1280*720 v 50i/p a 60i/p. Monitory, který podporujou jen PC módy, berou jen těch 60p, monitory, které umí i TV režim (přes HDMI jich to umí víc), poberou všechno.
Jestli vzít STB nebo USB hračku, to záleží na tom, co se bude používat nejčastěji. S STB nahrávat jde, s USB se nahrává líp a hlavně lze mít TV v okýnku při práci s PC. Ale zas to při sledování TV víc žere, zvlášť bez té akcelerované grafiky...
Asi bych vyzkoušel nejdřív variantu s STB, ten se pak může upotřebit jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2019, 12:21    Předmět: Citovat

Ještě mám dotaz. Co zvuk, monitor nemá repráky ani výstup audio, takže při přímým propojení STB-monitor bude němej film.
Prý ale existují nějaký "vyzobávače audia" z HDMI kabelu. Netuším, co hledat a zda to opravdu z HDMI vytáhne analogovej L a R kanál zvuku.
Další otázka je, jestli STB náhodou nemjí na Scartu trvale přítomný Audio i když není do ničeho připojenej. Na Scartu jsou přeci nějaký řídící signály ven i dovnitř, takže netuším...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2019, 13:32    Předmět: Citovat

Na scartu máš výstup audio vždy, je "v základu", v základu je i video CCIR (625/50i) s barvou v PALu a také řídící signál 5 až 12 V (podle poměru stran obrazu) na pinu 8. Bez napětí funguje scart jako výstupní. Ostatní vstupy a výstupy ve scartu nejsou povinné.
Nějaká data přenášená scartem sice existovala na konci analogové éry, ale výrobci se nedohodli anoi na tom, k čemu ta data mají sloužit, natož aby si zvolili jednotný kód. Vzniklo mnoho systémů typu "FOLLOW ME", "TV-LINK" a vlastně všechny uměly téměř totéž (zkopírovat kanály naladěné na televizi do tuneru videa, nekdy i opačným směrem), jen každý jinak. Takže Panasonic se bavil jen s Panasonikem, Thomson s Thomsonem atd. Kompatibilita minimální až nulová.

Klidně si ze scartu ten zvuk vytáhni, dělám to taky. Dnes už navíc máš možnost použít i výstup S-PDIF nebo TOS-link (podle toho, jakým výstupem box disponuje), použít příslušný D/A převodník a audio si z toho udělat externě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2019, 15:34    Předmět: Citovat

Je to tak jak píše Hill, SCART to řeší. V tomto případě by ani neměl být problém se zpožděním zvuk/obraz. Docela mě překvapuje, že monitor nemá 2xcinch nebo 3,5 jack jako výstup.
Těm "vyzobávačům" zvuku z HDMI se říká deembeder. K nekomprimovanému digitálnímu obrazu po HDMI lze přidat (embedovat) až 8 PCM zvuků případně místo dvojice PCM zvuků šířit nějaký komprimovaný, klidně vícekanálový (typicky Dolby). Ten levný deembeder samozřejmě umí vyzobnout jen nekomprimované PCM z kanálů 1 a 2, čili klasické stereo, což je OK. Jen se to musí nastavit na výstupu STB (tedy nastavit PCM, nikoliv RAW). Deembeder vyzobává data, ne analogový zvuk, ten se přes HDMI vůbec nepřenáší. Musí tedy obsahovat D/A převodník. Napájem může být přímo z HDMI nebo externě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1280
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2019, 21:40    Předmět: Citovat

22.10. jsem tu položil dva dotazy ohledně boxů DVB-T2. Rukou mi pak prošly aparáty asi pěti značek.

Teď se jeden z mých počítačových "zákazníků" nechal ukecat ke koupi boxu Technisat DigiPal ISIO HD (dotyčný je mi zavázán za dobře odvedené servisy). Bude mi týden sloužit jako pokusný králík, což mám samozřejmě domluvené. Vypadá to, že by mohl vyhovět i jako "referenční" (což činil i původní Digipal 2), úroveň ukazuje nikoliv v procentech, ale v jednotkách dB nad µV. Tedy pokud se těm zobrazovaným číslům dá věřit. Smile

Zatím jsem s ním spokojen. Na českém trhu jsem ho nekupoval, typická zdejší cena 3800..4000Kč by byla nepřijatelná i pro mě. Takto (webový nákup z ciziny) to celkem šlo... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1280
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2019, 20:15    Předmět: Citovat

Uvítám, když uveřejníte vlastní zkušenosti s Technisaty DVB-T2, máte-li nějaké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2019, 21:19    Předmět: Citovat

Zajímalo by mne, jakou hodnotu ukazuje ten Technisat, když je příjem ještě dobrý a obraz ani zvuk nevykazuje chyby nebo když je se občas objeví nějaká chybička v obrazu.

Například starý Globo Opticum 7002 (DVB-T) dokázal přijímat signál s modulací 64QAM při úrovni na vstupu -67dbm (42dBuV) a 16QAM při úrovni -70dBm (39dBuV) s občasnou chybičkou v obrazu. U jiných přístrojů to bylo spíše horší, vyrovnala se tomu možná jenom televize SONY (přesný typ nevím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1280
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 19:43    Předmět: Citovat

Při testu příjmu v RD (lokalita Zvíkovské Podhradí, signál z vysílače Kleť vzdáleného 62,5km) minulou sobotu, ukazoval box ISIO 46/100 (úroveň v dB nad µV/kvalita v procentech) - kanál 27, Nova aspol.; 35/50 (úroveň/kvalita - kolísala v rozmezí 40..55) - přechodný kanál 50, Čétéčka. K50 zatím nejede na plný výkon a o příjem se zasloužila "dlouhá Colorka" bez zesilovače (tento před lety způsoboval problémy na aktuálně končícím K49 a šel pryč). Délka svodu je cca 20m, v půdních prostorách je zařazen rozbočovač 1x vstup "F" -> 3x výstup "F". Fungovalo to bez kostiček.

Byl jsem objednán k diagnostice příjmu, anžto placka "Hitachi" 150cm (úd ajná) Confused na K50 zobrazovala ("svých") 56/0 (obé v procentech) a pochopitelně Čétéčka v DVB-T2 nefungovala. Stávající DVB-T ano, DVB-T2 K27, K32 téžžž ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 20:20    Předmět: Citovat

Děkuji

Ty hodnoty se mi zdají docela nízké, očekával bych větší úroveň signálu, podle uvedených informací.
Jestli na vstupu je tak nízká úroveň signálu a vše jede v pohodě, tak je ten přijímač hodně citlivý a myslím si, že jiné přístroje by měli s tak slabým signálem problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 17:09    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
Uvítám, když uveřejníte vlastní zkušenosti s Technisaty DVB-T2, máte-li nějaké.

Osobní zkušenost nemám, ale třeba ti trochu pomůže i tato recenze Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 22:37    Předmět: Citovat

Jen pro informaci, pomalu získávám zkušenosti s levnými SET TOP BOXy, MALL.CZ mi v tom velice pomáhá Very Happy
Nejdříve jsem objednal 2x SENCOR SDB 5002T. Jeden hned po zapojení žil vlastním životem - buď vůbec nenaběhnul, zamrzal, nereagoval na dálkové ovládání. Druhý běží. Na ovladač jsem zvyklý z "generických" SENCOR" s HDD, zde jen zlomyslně stříbrnou barvu kolem tlačítek nahradili černou, aby se černá tlačítka ve tmě lépe hledala... Stejně tak zlomyslně popřesouvali funkce tlačítek, aby člověk neupadl do stereotypu. Další zlomyslnosti a pokroky:
- časové nahrávání má jen 8 předvoleb
- zlomyslně se do časovače předvyplňuje místo nahrání jen zapnutí STB
- při odpojení od sítě se nastavené časovače smažou
- obraz je při pohybu v Timeshiftu stylem "náhodných výstřelů" dvakrát do vteřiny, pak tři vteřiny nic apod...
- Zadní USB konektor je jen pro adaptér WIFI (to jen kvůli rádiu nebo předpovědi počasí), s HDD spolupracuje jen přední konektor (kabel z něj pochopitelně překáží)

SENCOR SDB 5104TD:
oproti výše uvedenému modelu se liší jen dvojitým tunerem, jinak vlastnosti má totožné.
Po cca 10 denním fungování začal v 10 sekundových intervalech propadávat signál na MUXu ČT, vráceny peníze.

1 × ALMA 2880 Mini
nainstalována tchánovi, zatím jede bez problémů.

1 × MAXXO T2 H.265
Oproti výše uvedenému SENCORU výborně funguje Timeshift, při jakékoliv rychlosti se obraz jede téměř kontinuálně. Rozložení tlačítek na ovladači je ale tragické, MENU méně přehledné (na nastavení prostoru pro Timeshift jsem našel až náhodou, když už jsem dávno myslel, že limit je zkrátka jen cca 22 minut.
Předvoleb časovače má více než 8.

1 × STRONG SRT8222
Nešel ani naladit, po spuštění ladění hned po vteřině skočil do ukládání, MUXy nenašel ani přes manuální ladění. Vyreklamováno

1 × OPTEX ORT-8932 V2
Chová se naprosto totožně jako výše uvedený SENCOR, jen má ještě horší ovladač a čeština v MENU je ještě více zprzněná. Má ale dva tunery

1 × TESLA TE-310
mám ho momentálně v krabici jako náhradní až zase nějaký další zhavaruje.

Za všechny reklamované STB mi MALL zatím vždy vrátil peníze. Protože většina vadných byla se slevou ve stavu "rozbaleno" nebo "použité zboží", mám pocit, že do této kategorie MALL háže ty z reklamací, ať další zákazník posoudí, jestli ten předchozí měl pravdu, čímž si vlastně ušetří náklady vynaložené na posouzení někde v servisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 31, 32, 33  Další
Strana 18 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund