Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 22:12    Předmět: Citovat

Cévka mu nepraskne, to se děje v šedesáti a to už přežil. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2019, 0:04    Předmět: Citovat

Klídek chlapi - "krátky voda, něutopíš" Laughing

VYPÍNÁNÍ DVB-T JE TADY: PODÍVEJTE SE NA TOP 10 SET-TOP BOXŮ PRO NOVÉ DVB-T2
citace:
Příští týden to vypukne naplno pro všechny, kteří přijímají pozemní vysílání a žijí v dotčené lokalitě. Vypnutí stávajícího DVB-T z vysílačů Cukrák a Žižkov pochopitelně zasáhne nesrovnatelně více obyvatel než to úplně první na Rokycansku. Jestliže nebudete kompatibilní, přijdete o kanály České televize.

Pokud ještě nemáte set-top box pro nové pozemní DVB-T2/HEVC, aktualizovali jsme pro vás přehled TOP 10 testovaných přístrojů na Televizním webu abyste měli – na poslední chvíli – nějakou tu inspiraci. Důvodem je ale i to, že podle měření návštěvnosti Google Analytics byl tento článek na Televizním webu nejúspěšnějším za měsíc říjen 2019. Podívejte se tedy na to nejlepší, co jsme zatím ze zapůjčených výrobků viděli i když je zřejmé, že každý z nás má trochu jiná kritéria. Z vašich dotazů je ale někdy vidět i to, že někteří své nároky natolik přehánějí, že jejich požadavky versus nákupní cena nejsou ani na hranici reality a dokonce ani těsně za ní. Je třeba si uvědomit, že set-top boxový svět pro běžné zákazníky, kterých je minimálně nějakých 80 %, je v současné době buď o kompromisu (někdy hodně velkém) nebo o nákupu televizoru, který má ovšem – v drtivé většině případů – jednu zásadní nevýhodu pro ty, kteří chtějí nahrávat. Nahrávání je totiž vázáno na konkrétní televizor a tudíž se nedá přehrát dokonce ani na tom samém přístroji třeba u kamaráda. Navíc vyžaduje spárování USB média a konkrétní TV a jednou se mi dokonce stalo, že jsem takový disk (výtečný terabajtový Freecom) ani nepřeformátoval nazpět.

Myslete na to, až budete po set-top boxu za šest, sedm stovek požadovat věci, které neumí ani ten dvakrát, či třikrát dražší!

Do TOP 10 u nás testovaných set-top boxů zařazujeme přístroje, které se nám nejen za provozu osvědčili, ale také nabízejí něco navíc. ...
...

Kdo nechával nákup STB na poslední chvíli, tak taky může za STB vysolit i nějakou tu stovku navíc - v TV ukazovali, jak někteří prodejci vy(zne)užívají zvýšený zájem zákazníků . . . Sad Twisted Evil

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2019, 6:12    Předmět: Citovat

hmm, myslíte ? jednou se trh nasytí, budou zahálet v krámech - nejsou to rohlíky, ovšem, kdo to potřebuje hned...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2019, 9:29    Předmět: Citovat

Potřebuji nutně 2x STB. A protože to nutně bude v dubnu roku 2020, tak počítám, že kvůli mě slevněj na necelou polovinu a budou ještě rádi, že prodají. S televizemi to bude to samé. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 23 2019, 10:51    Předmět: Citovat

U nás jsem přistihl jednoho prodejce že "výhodně" prodává STB DVB-T/T2 za 500 kus. Jsem zvědavej, co bude dělat až vypnou DVB-T, má to kodek -1. Když jsem mu to řekl, dělal hrozně překvapenýho. Rolling Eyes
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 11:13    Předmět: Citovat

keci v peci...
prostej marketing a balamucení neznalého klienta
levných krabiček je stále dost
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/nejlevnejsi-set-top-boxy-jsou-uz-vyprodane-prechod-na-dvb-t2-zacina-40304659?seq-no=1&dop-ab-variant=100&source=article-detail

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19494
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 11:24    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
U nás jsem přistihl jednoho prodejce že "výhodně" prodává STB DVB-T/T2 za 500 kus. Jsem zvědavej, co bude dělat až vypnou DVB-T, má to kodek -1. Když jsem mu to řekl, dělal hrozně překvapenýho. Rolling Eyes

To ještě teď?
U nás je v Peňáku před měsícem stáhli z regálu sice až dva dny po mém upozornění, asi čekali na souhlas od vedení, ale peníze vrátí, kdykoli s tím někdo přijde zpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 11:52    Předmět: Citovat

neviděl bych to až tak beznadějně černě...v bazarech a zastavárnách či inzerci se brzo objeví laciné konvertory DVBT-2 až si majetnější pořídí novou telku vybavenou systémem tímto a settopbox jim bude rázem nepotřebný
celkově to připomíná situaci konce 60. let když se na televizoru VHF (1-12K) přijímalo pásmo UHF přes tranzistorový měnič kmitočtu Tesla 4950A nebo 4952A
no a výsledkem pak byly dva čs a dva polské TV programy (!) a to Vám byl výběr lidičky...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne ne listopad 24 2019, 18:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 18:12    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
keci v peci...

Jaký keci v peci? Normální podvod.

to Hill: Penny nikoliv, jedna fyzická osoba.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 18:30    Předmět: Citovat

ten bazmek by měl bejt v zafoliovaný zalepený krabici opatřené zlatým logem CRA DVBT2 ověřeno
(no je mi jasné že zfalšovat jde všechno na světě) podezřele "výhodná cena" je vždy varovným signálem

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 20:07    Předmět: Citovat

Potřebuju pro máti nějakej bezproblémovej a ne moc na ovládání složitej STB-T2 s HDMI výstupem, kterej by sloužil v podstatě jen jako recordér/player programů na který se zrovna nedívá. Prostě návyk na dvoutunerovej STB-T z dřívejška, na jeden program se dívá a druhej si nahrává, aby ji žádná telenovela neunikla. Smile
Kdyby měl USB 3, tak by to bylo ideál.
Telku s DVB-T2 s možností nahrávání na HDD už má ale to požadavek neřeší.


No a já bych potřeboval do dílny vyřešit občasný kouknutí na DVB-T2 265 na PC monitoru. Vím že to existuje v podobě flešky s anténím konektorem ale nemám žádný reference jak to chodí, co je k tomu potřeba za soft a na kterých Woknech to běhá.

Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 20:37    Předmět: Citovat

Pokud je ten monitor FHD, tak k němu stačí přidat STB. Vzhledem k tomu, že všechny umí i 60p, tak se monitor chytí. Ovšem pak je to buď TV nebo PC. Pokud jde o přijímač pro Wokna, já pro DVB-T používám AverMedia a chodí to slušně. Na koukání i s jejich SW, na nahrávání je lepší DVBViewer. Dělají už verzi pro DVB-T2 (https://www.czc.cz/avermedia-tv-tuner-dvb-t2-td310-bily/192109/produkt), zatím jsem ji nekoupil - mám kabelovku, kde DVB-T zůstane. Je k tomu ale dobré mít grafiku s podporou h.265, protože jinak to h.265 bude louskat CPU a dost se při tom zapotí.
Pokud jde o STB jako rekordér, tak jsem zatím nepotkal slušný kousek, který by uměl sám přidat aspoň ke konci pořadu minuty navíc. Takže návrat do doby VHS. Navíc některé STB hloupě ukládají start pořadu + délku, takže když se hne se začátkem, posune se i konec a nahraje se to pod jménem předchozího pořadu v EPG...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 23:54    Předmět: Citovat

Koukám samej problém. Nevíš prosím, kdy se ty FHD monitory a grafiky s H.265? Zejtra kouknu, co v tý dílně mám za monitor a grafárnu ale monitor je asi 2-3 roky starej a grafika tak 4-5, takže to bude nejspíš pasé.
Na tu Avermédii jsem četl recenzi a prý se občas zasekává. Ale furt lepší než Evolveo Sigma T2, a něj nadávaj, že je téměř nepoužitelnej stejně jako Alma Mini TV.
O tom problému s nemožností prodloužení záznamu na nahrávacím STB vím, dělalo to už i dvoutunerový Evolveo Mercury. Musel se nastavit systémovej čas tak, aby nahráváná začalo o cca 2-3 minuty dřív a v EPG vybrat konkrétní program a k němu ještě další, co byl za ním. Dvoutunerák uměl nahrávat i z jinýho programu součastně ale u jednotuneráku to nahrávání programu "za požadovaným" znemožní případný nahrávání na jiným kanálu.

Když už o tom mluvíme, co dělat s starým DVB-T CD/HDD recorder/player Sony RDR-HXD870? Připojit k němu SDB-T2? Přes AV vstup by nahrávat uměl ale netuším jestli má HDMI vstup. Přes analag to nebude žádná sláva.
A taky by bylo dost klopotný nastavení nahrávání, protože předpokládám, že EPG na Soňáku přes HDMI z STB-T2 nebude k dispozici. To by se muselo opravdu podle EPG na STB-T2 nastavovat na Soňáku nahrávání od - do jako na starejch, blbejch VHS-kách. Ani nevím, jestli vůbec nastavení od - do na AV vstupu jde nastavit. V nejhorším tam je "půlhodinový" tlačítko na nahrávání, počet stisků je počet půlhodin doby nahrávání.
Čím dál lepší a modernější technika....

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 0:20    Předmět: Citovat

FHD monitorů, neboli monitorů s rozlišením 1920*1080 je dneska spousta a bylo jich dost i před 5 lety. Pokud má rozlišení nižší, jde zkusit nastavit 720p60. Bohužel to není přímo VESA rozlišení, ale dost monitorů se mi na to chytlo. Je dobré pak zkusit i 50p, pak se to při švenku necuká. Některé monitory, které mají HDMI vstup, někdy umí i všechna TV rozlišení, takže i 50i od SD až k HD, ale není důvod to používat, DVB-T2 vysílá v 50p.

Když jsem nedávno zkoušel nahrávat na Tesle 310, tak dva pořady za sebou nahrávat šly, ale nešlo nastavit, aby se překrývaly, což je hloupé omezení, když jde o stejná data. Na to jsem v PC už zvykl, stejně jako na automatické přidání času na začátku i konci. Ovšem umí to až DVBViewer, ten Aver soft ne a taky zapisoval mp4 s mírně posunutým zvukem. Jak zvládne h.265, toť otázka. Jinak akcelerovat h.265 umí Nvidia od 9XX výš, u ATI netuším a pak integrovaná grafika v CPU od Skylake výš a všechny Ryzeny.

HDDrecordér asi nechat jen jako player DVD. Nahrávat z HDMI neumí nic z běžné spotřebky - mafie to zakázala, takže žádné takové zařízení nemá HDMI vstup. Na většině novějších VHS a dalších rekordérů jde z AV nahrávat přes timer. Dokonce šlo čekat na zapínací signál, který staré DVB-T STB uměly poslat na VHS scart. DVB-T2 STB už nic takového nemají, navíc proč nahrávat HD vysílání přes analog v SD. To je lepší flash strčená v STB.
EPG jsou pomocná data, vlastně další z mnoha streamů v multiplexu, takže se dekódují interně a do dalšího zařízení se po HDMI vůbec nepřenášejí. Tam jde jen dekódovaný obraz + zvuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 1:09    Předmět: Citovat

PC vykopávka, u kterýho sedím, má jen Nvidia GT440, procík AMD Athlon II X4 640 3GHz a monitor bez HDMI max 1680 x 1050, takže naprosto pasé.
V dílně je nějaká Nvidia asi GT920MX, monitor s HDMI, max rozlišení kouknu zítra, tam by to možná šlo. Intergrovanou Intel grafiku nepoužívám, nechodila úplně na všem a stejně je v tom jen Haswel I5, takže o stupeň starší než Skylane.
Do monitoru jedu přes HDMI ale taky umí automatický přepnutí na jinej PC připojenej do VGA. Pokud se zapnou náhodou oba PC, prioritně jede HDMI. Smile
Co to zkusit STB - T2 přes HDMI a PC přes VGA? Jenže přes VGA je obraz s asi 1 mm "duchem", asi mizernej kabel.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 31, 32, 33  Další
Strana 17 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund