Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2018, 19:26    Předmět: Citovat

Opravdu tady není nikdo, kdo zkoumal dvoutunerový Evolveo Delta HD? Potřeboval bych poradit jak je to s nahráváním přes EPG, podle manuálu to nějak nejde. Musím ho za dva dny vrátit.
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2018, 20:11    Předmět: Citovat

Minulou sobotu jsem měnil další STR 8211, závada přesně co uvádí Hill. Už mám v terénu jen poslední 2ks, vše ostatní jsem musel reklamovat a měním za Tesla Vista, ty snad vydrží víc....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2018, 18:27    Předmět: Citovat

Evolveo: Koukni sem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2018, 19:00    Předmět: Citovat

Díky za odkaz! V podstatě píše stejný zhodnocení co jsem zjistil sám. To nastavování dýlky nahrávání je takový divný, co jsem měl zatím v ruce tak se čas konce pořadu bral z EPG a ten čas se dal prodloužit buď přímo zadáním do kdy, nebo jen 10, 15, 20 minut navíc. Tady musí člověk počítat.
Blbý taky je, že to nemá sebemenší možnost editace záznamu v časový ose, třeba možnost vyházení reklam.
Ale zase dobrej je ten Time Shift, pustí se nahrávání a za půl hodiny se to přijde ještě během nahrávání zkouknout a přeskakovat úseky reklam.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 07 2018, 19:55    Předmět: Citovat

Vidím, že ten "přechod" bude vážně náročnej...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2018, 20:09    Předmět: Citovat

Tak to Evolveo Delta je pěknej zgarb. Včera jsem nastavil na zkoušku nahrávání z Prima Max a zároveň ve stejným čase z ČT2. Max se nahrál dobře, ale pod hlavičkou ČT2 je nahraný něco z Prima Love a navíc bez zvuku. Rolling Eyes
Zkusím to ještě jednou ale je to nějaký divný.
Taky pokud se nastaví z EPG nahrávání, který ihned začne, tak už druhý nahrávání nastavit nejde. Tohle všecko starý Evolveo Mercury umělo. No holt hamburgerový programátoři jsou už všade.
Dropy a nebo sekance to ale nedělá a už to tu běží skoro 3 dny.
Edit: tak to nahrávání jinýho programu bez zvuku dělá i při dalším pokusu. S díky vrátím. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2018, 16:30    Předmět: Citovat

Aktualizace přehledu settopboxů:
NEMÁTE ČT HD A CHCETE SI JI NA KONCI ROKU UŽÍT? MÁME PRO VÁS PŘEHLED SET-TOP BOXŮ PRO DVB-T2 DO 2000 KČ
citace:
UVNITŘ TABULKA S PARAMETRY – Po třech měsících jsme pro vás připravili poslední aktualizaci přehledu DVB-T2 set-top boxů v tomto roce. Změn je více než dost a nejlepší zprávou je uvedení dalších přístrojů s populárním „červeným tlačítkem“.
...
Jak vidíte, nutnost být kompatibilní, pokud tedy chcete přijímat bezplatné pozemní televizní vysílání, už pomalu začíná být akutní. Jestliže jste si jisti, že váš televizor nevyhoví (potvrdit si to můžete i v našem článku) a nechcete si pořizovat nový, budete potřebovat set-top box. Podívejme se tedy na letos poslední aktualizaci našeho přehledu levných STB pro DVB-T2/HEVC v ceně do 2000 Kč. Najdete v něm skoro sedm desítek přístrojů, doplněné parametry a upravené ceny a mimo jiné také několik nových přijímačů kompatibilních s populárním červeným tlačítkem, tedy s hybridním televizním vysíláním HbbTV.
...
TABULKA S PARAMETRY

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2018, 16:37    Předmět: Citovat

Začínám být alergický na slovní spojení typu "skoro sedm desítek přístrojů", protože to smrdí novinařinou až za roh a já jako technik dokážu přečíst dokonce i tříciferné číslo, aniž bych se zarazil a šel se poradit s kolegou. V praxi to končí tak, že zblblý novinář místo 27 řekne něco jako "půl druhé třetí desítky" a já vím prd...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 22:04    Předmět: Citovat

No tak postupně/potupně budu muset taky doplnit a že těch známých v okolí je.

Doteď sem používal s oblibou Technisaty a Di-box T22. Excelentní citlivost a řekl bych super obraz (lepší než třeba vestavěný tuner v Samsung LE32Bxx řady)

Nezkoušíte někdo se standardní funkčností jak je na tom HDMI-CEC (TechniLink, Anynet...)? Vidím, že zde do komentu Kokun dopsal zajímavý koment, ale přesto bych uvítal alespoň základní funkčnost se Samsung řady UExxDxxx.

Zobrazení info okna alá technisat (název porogramu, čas..) při přepnutí je velmi návyková funkcionalita a tu budu hledat taky. Pokud je někdo už o krok napřed, uvítám jakýkoliv návrh..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 9:04    Předmět: Citovat

To Kvicala_r
Ano, to je má zkušenost s HDMI/CEC.
Ale po výpadku elektriky (a opětovném nahození) se mě do ON-provozu zapíná pouze ten sat. receiver „ARIVA 202E“ - IPTV box „ARRIS VIP2403“ to nedělá (zůstane ve ST-BY). Tuto zkušenost mám ale i se dvěma dalšími, staršími stb (DVB-T), že se po opětovném nahození elektriky zapínají do "ON". F-ci HDMI/CEC ovšem nemají, takže ke "zbytečnému" zapnutí tvp tam nedochází.
A druhým důvodem, proč mám f-ci HDMI/CEC (u obou) v menu vypnutu je to, že pokud chci vypnout jeden z přístrojů, vypne mě zároveň i tvp, přestože chci třeba jet i nadále z toho druhého.
F-ce HDMI/CEC může být užitečná tedy jen ve spojení s jedním přístrojem - třeba s tím stb DVB-T2/HEVC - pokud ovšem "netrpí" výše uvedenou nectností Wink

Kvicala_r napsal(a):
Zobrazení info okna alá technisat (název porogramu, čas..) při přepnutí je velmi návyková funkcionalita a tu budu hledat taky. Pokud je někdo už o krok napřed, uvítám jakýkoliv návrh..
Tohle je ale dnes standardní f-ce, zobrazování "info okna" je snad u všech přístrojů běžné. Pouze se (zase v menu - OSD) nastavuje délka jeho zobrazování.
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 9:44    Předmět: Citovat

CO NÁS ČEKÁ V SET-TOP BOXECH V ROCE 2019? NÁZORY SE HODNĚ LIŠÍ, ALE OVLÁDÁNÍ IQ DOMÁCNOSTI OD TECHNISATU DORAZÍ URČITĚ
citace:
V set-top boxech se toho – na rozdíl od televizorů – moc neděje. Na druhou stranu představují nejlevnější způsob přechodu na pozemní DVB-T2 s kompresí, kodekem, H.265/HEVC, nemluvě o tom, že v národů chatařů a chalupářů je potřebuje pomalu každý.

Set-top boxy a televizory mají u nás zjevně zcela odlišné poslání. Zatímco od televizoru mnozí čekají chytré funkce, aplikace IPTV/VoD, tedy internetovou televizi a on-line videotéky, nebo alespoň přístup na Youtube, od set-top boxu se většinou čeká hlavně bezchybný příjem nového DVB-T2/HEVC. A i když jde o přístroj připojitelný na internet, tyto funkce jsou pro značnou část zákazníků podružné i když příjem hybridního televizního vysílání HbbTV by si dali líbit mnozí. Takovýchto set-top boxů je ale jednak na domácím trhu méně než šafránu (stačí se podívat do některého z našich přehledů), a jednak se také dosti liší názory na samotné zavádění této funkce, což je dobře vidět i níže.

Jak si povedou set-top boxy pro české DVB-T2 v roce 2019, na to jsem se zeptal řady domácích dovozců, distributorů a také výrobců a záměrně otázky koncipoval volněji než u televizorů.

Některé odpovědi jsou opravdu zajímavé…
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út leden 22 2019, 19:56    Předmět: Citovat

Tak testuju vyměněný kus Strong SRT8211 (z Elberry), a chová se v mnoha ohledech stejně jako původní kus.

° Při přepnutí programu často černé okno a příjem naběhne až po mnoha mnoha vteřinách.
° Po několika hodinách se vypne zvuk, pomůže jen přepnout na jiný program.
° Programy na MUX4 se občas nechytnou, jen trhavá mazanice, je nutné vypnout a zapnout.
Ještě zkusím nejnovější FW 2.3.8, teď je tam 2.3.5.
Ale moc si od toho neslibuju.

A Technisat Digipal ISIO HD půjde taky asi do reklamace, resp. na prověření funkčnosti.
Už mne to nebaví. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 808

PříspěvekZaslal: st leden 23 2019, 9:15    Předmět: Citovat

Přečetl jsem si "CO NÁS ČEKÁ V SET-TOP BOXECH V ROCE 2019" a jsou tam sice hezké věci, ale já bych potřeboval STB už nyní, hlavně co by uměl zapnout a vypnout TV (CEC). Nemáte někdo tip na něco vyzkoušeného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 23 2019, 10:43    Předmět: Citovat

Teoreticky by to po HDMI mohl umět každej. Aspoň starej HDD/DVD rekordér Sony umí po HDMI zapnout Samsunga TV a přepne ho na vstup HDMI, kde je píchnutej propojovací kabel.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33857
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 23 2019, 12:09    Předmět: Citovat

DVD/HDD rekordery to podporuju hadam vsetky, pretoze nepatrili prave medzi lacne zariadenia. Ale je vela zariadeni s HDMI, ktore nepodporuju CEC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 31, 32, 33  Další
Strana 9 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund