Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 12 2018, 18:55    Předmět: Citovat

Našel jsem cosi levnýho, ale tam nikdy člověk neví, jak budou sedět úrovně atd. Confused

http://www.fajnykseft.cz/TV-modulator-AVM111P-pro-kanaly-21-69-d29577.htm

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 12 2018, 18:56    Předmět: Citovat

Odpovím vám oběma. Proč provozuji vykopávku C110, no, těžko nějak exaktně zdůvodňovat. Ale zkusím. Jako malý jsem jezdil s rodiči na podnikovou chatu a tam ta C110 byla. Doma jsme měli jen čb "Lívii", tak prostě mám k té C110 nějaký vztah. Psycholog by možná věděl jak to pojmenovat. A taky - ta C110 co mám, je v hezkém stavu, neolezlá skříňka, hezké plasty. Obraz má (okometricky) velice slušný. IMHO lepší, než jiné Tesly se scartem co jsem měl (423,439,437,430 - ty všechny měly horší obraz a/nebo nějaký problém). Za hlasitého klepání na dřevo - ta C110 mi jede už dva roky.
Ten modulátor v té Almě byl nastaven pevně, v menu jsi neměl možnost to změnit (u toho DI-WAY ano, ten má i přepínání zvukové normy; vybral jsem tu, která uchu více lahodila a méně bruměla).
Takže to udělám asi tak, že zkusím koupit ten Zircon (na "dálku", abych ho mohl do 14 dní vrátit) a podle toho uvidím dál.
Díky a určitě dám vědět jak to s tím je a jaký ten stb je.
Edit: Zdeňku, díky. To vypadá zajímavě.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne říjen 14 2018, 7:40    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
...
A koupě nového (továrního) modulátoru tě vyjde daleko více, než koupě jakékoliv novější CRT telky se scartem (než je historická "vykopávka" C110ST) Shocked Sad
Hubert_79 napsal(a):
A taky - ta C110 co mám, je v hezkém stavu, neolezlá skříňka, hezké plasty. Obraz má (okometricky) velice slušný. IMHO lepší, než jiné Tesly se scartem co jsem měl (423,439,437,430 - ty všechny měly horší obraz a/nebo nějaký problém). Za hlasitého klepání na dřevo - ta C110 mi jede už dva roky.
Ten modulátor v té Almě byl nastaven pevně, v menu jsi neměl možnost to změnit (u toho DI-WAY ano, ten má i přepínání zvukové normy; vybral jsem tu, která uchu více lahodila a méně bruměla).
...
Edit: Zdeňku, díky. To vypadá zajímavě.

Nostalgii bych v tomto případě "hodil stranou".
Color110ST je předchůdce všech těch, které jsi uvedl v závorce. A všechny jsou daleko lepší, než 110-ka. Už proto, že nemají tyristorové rozklady i zdroj, daleko lépe synchronizují, mají automatiku "barevné teploty obrazu" a ani (kvazi) zvuk "nebrumí". A budeš schopen je udržet v provozu daleko déle, než C110ST Shocked Wink
Takže pokud ty všechny měly "nějakou závadu", tak to byl problém pouze toho konkretního kusu.
Pokud bys ke kterékoliv z nich koupil ten nejlevnější STB za 550,-Kč, tak dáš jen o stovku více, než za ten "Zdeňkův modulátor" a jedeš Rolling Eyes
EDIT:
Tak ani ne o stovku, ale o pár kaček (konkretně: 12,-) Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2018, 6:38    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
mají automatiku "barevné teploty obrazu"
U starších TV s horší obrazovkou se tohle stává spíš nevýhodou. C110 nastavím trimry a drží.
Jinak s těmi ostatními výhodami souhlasím. Zvlášť když se do novější Colorky pustí obraz z STB přes RGB vstup, je to o něčem jiném, byť 3505 neumí nastavit pro RGB vstup sytost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2018, 15:14    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
kokun napsal(a):
mají automatiku "barevné teploty obrazu"
U starších TV s horší obrazovkou se tohle stává spíš nevýhodou. C110 nastavím trimry a drží.
Jinak s těmi ostatními výhodami souhlasím. ...

Jj - s tímto taky s tebou souhlasím, ale . . .
I když ani trimry vždycky "nedrží" - přechoďáky, zoxydované Ag, "unavené" a odlamující se mosazné zobáčky (anebo třeba "duté nýtky"), ...

Měl jsem kolegou zhotovenou kopii regenerátoru KÖNIG a s ním jsem zregeneroval spousty-stovky (nejen) licenčních (Toshiba) obrazovek Tesla Rožnov, kterými bylo osazeno snad 90% (ne-li víc) oravských Tesel.
Pokud předtím nebyla obrazovka (prasácky) přežhavována, tak zase 99% zregenerovaných obrazovek chodilo (dlouhodobě, tj. roky) zase jako "za mlada" - takže "automatika" měla co vyrovnávat.
Jinak úpravy modulu "G" byly námětem různých článků (nejen) v AR, ... Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 13:15    Předmět: Citovat

Tak jsem settopboxy Strong SRT8211 poněkud přechválil: kolega si stěžoval, že oba dva kousky, co mají v rodině, se zhruba po 4 - 5 hodinách začnou zakoktávat a během několika minut přestanou i reagovat na dálkové ovládání. Pomůže jen odpojení ze sítě na pár sekund a restart. Nevěřil jsem mu to, protože u mne zůstal stejný model zapomenutý v zapnutém stavu celý den a fungoval bezchybně. Stačilo zase zapnout televizi. Jenomže já měl propojení SCARTem, on HDMI.
Tak jsem to v sobotu a v neděli vyzkoušel také s oběma kousky - vždy jeden byl připojený SCARTem, druhý HDMI. Na SCART (pochopitelně SD rozlišení na výstupu) fungovaly oba od zhruba 9 hodin dopoledne do 22 hodin bezchybně, jen u jednoho poslední dvě hodiny občas dělal zvuk "brambory" a ztrácel srozumitelnost.
Ale jak jeden, tak druhý settopbox při příjmu HD programů, propojený se 4k TV plackou SSU 40UE6něco se skutečně "zakously", jednomu to trvalo 8 hodin, druhému 9,5 hodiny. Asi kolem něj víc táhlo.
Podotýkám, že FW, i když je v návodu výslovně uvedeno, že se to může přehrát bez vlivu na záruku, je v mých obou původní, v těch jeho novější verze (že by i to dvojnásobně urychlilo proces zakousnutí?).

Než to půjdeme reklamovat, přece jen jsou to čtyři kousky najednou, to bude radosti..., rád bych věděl, jestli máte někdo podobnou zkušenost, dejte prosím vědět.
Rád bych doporučoval a instaloval jen modely, které vydrží závislákům nespavcům makat 24/7, a nebudou mě volat ve tři ráno, co s tím mají dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 13:26    Předmět: Citovat

Já mám Porte DTT6720 a při příjmu HD (YPbPr výstup) se tak jednou za 14 dní zasekne obraz. Pomůže přepnout na nějaký SD kanál a zpět.
Asi to bude nakažlivé Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 16:19    Předmět: Citovat

Jenomže ty Strongy po zakousnutí nereagují ani na dálkové ovládání, ani na lokální tlačítka krokování pamětí programů.
U mne nikdy neběžel žádný déle, než nějakou hodinu až dvě, co tak trvá film i s reklamami. Ale teď už věřím, že jsou lidi, kteří to ráno zapnou a o půlnoci vypínají. A, jestli už mají televizi, která neumí DVB-T2/HEVC, ale umí aspoň HD rozlišení, se jevil tento settopbox a HDMI kabel jako dobrá volba. S tím zakousnutím už tak skvělý není.
Proto mě zajímají zkušenosti právě s tímto modelem. Je z výroby zaplombovaný, tak ani nevyzkouším, jestli by to nespravil chladič přilepený na nejvíc topícím čipu. A že ten settopbox topí slušně, i když je podložený dvěma lištami a pod sebou má centimetr místa na výšku, to teda topí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 18:08    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
...
A koupě nového (továrního) modulátoru tě vyjde daleko více, než koupě jakékoliv novější CRT telky se scartem (než je historická "vykopávka" C110ST) Shocked Sad
...
Nostalgii bych v tomto případě "hodil stranou".
...

To Hubert_79
Třeba hned tady (na naší EB) máš vhodnou telku "za pár šušňů" a dojet si pro ni můžeš třeba i "dvoukolákem" Laughing
A fungovat ti bude s téměř každým STB.
Dnešní (nejen) settopboxy mají výhradně OUT-konektor HDMI. Semo-tamo jsou ještě i modely s konektorem SCART, ale modelů s RF modulátorem je ovšem "jako šafránu".
On už je skutečně rok 2018 (a i ten už má pomalu "na kahánku") a provozovat STB s "třicetiletou telkou" se už tak-nějak moc nepředpokládá Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 18:56    Předmět: Citovat

Sencor SDB5002T se nesekl ani jednou. I když kolikrát není vypnut několik dní. Taky displej nesvítí jak halogenová žárovka. Klidně bych tento stroj doporučil. ovladač má standartní jako většina jiných STB - liší se jen potiskem.
PS: Nevíte, v čem je lepší "5003" (dražší) oproti "5002", když nemá LAN vlez a to ostatní bude beztak stejný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 19:02    Předmět: Citovat

Já považuju výraz Sencor za sprosté slovo, víckrát mi domů nesmí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 19:20    Předmět: Citovat

Bohužel PANASONIC, ani SONY, či SAMSUNG žádný set top boxy nevyrábí - pokud pojmem set top box nemyslíš novou televizi.
Měl jsem tu:
Ze všech STB do 1000KČ byl, respektive je výše zmiňovaný SENCOR nejlepší dříč, i když má taky svý mouchy (hlavně krátká přívodní šňůra).
Tolik ze začátku vychvalovaný EVOLVEO OMEGA T2 se hryzal furt - kvůli němu jsem musel použít další prodlužku z vypínačem. Kdysi jsem tu psal o STRONGu. Ten se sekal taky, i když ne tolik, co ta OMEGA.
A než kupovat nějaký TECHNISAT DIGIPAL TX2 T2 za několik tisícovek, to už raději novou telku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 19:46    Předmět: Citovat

Tak tak, STB má smysl kupovat ještě tak do 15 stovek. Potom už rovnou druhou TV. A Sencor je docela bezproblémová značka. Někdo si to plete s nákupem šmejdů, ale ty jsem viděl už i u Siemens a Bosch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17513
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 11:31    Předmět: Citovat

Tak mi byl prodejcem za protislužbu zapůjčen STB Evolveo Delta HD.
Na krabici píšou:
- Dual HD DVB-T přijímač/rekordér
- MPEG-4 HD/AVC/H.264/MPEG-2
- Zpětně kompatibilní s MPEG-2 a MPEG-4 SD
- HDMI 1.3, SCART, USB, Digital audio
- nahrávání na USB plánované/aktuální
- český EPG a TXT
- podpora MP3/JPEG/MKV/MOV
- podpora titulků DivX
Naladění v pohodě, T2 upřednostňuje před T pokud je obojí k dispozici.
A hned potom začal problém, ten guláš, co si to uložilo do předvoleb jde sice přesouvat ale nejdou změnit čísla předvoleb. Naskládat programy do oblíbených se mi zatím nepovedlo.
Před tímhle STB byl používán Evolveo Mercury. Když jsem připojil jeho USB disk 500GB, tak se jeví ze 3/4 zaplněnej i když po připojení na PC v něm je obsazených jen asi 60 GB. Soubory, co vidí PC, Delta nevidí.
Zkusil jsem okamžitý nahrávání ČT1 tlačítkem REC. To se rozeběhlo ale nepřišel jsem na to, čím nahrávání zrušit. Pokud jsem nahrával z multiplexu ČT, nahrávání Primy na jiným multiplexu nešlo. Tak je to vůbec dvoutuner kterej umí jeden program nahrávat a na druhej čumět? To starý Mercury umělo nahrávat dva programy z různých multiplexů a ještě se dívat na jinej program z některýho nahrávanýho multiplexu a nebo přehrávat nahrávku z USB disku.
Pokusil jsem se v EPG označit časovačem program, co chci nahrát a nahrávání vůbec nezačlo.
Návod čitelnej jen pod lupou, obrázky anglický, popis velice zjednodušený česky.
Něco není popsaný vůbec, nebo bez hlavy a paty.
Za mě zklamání. Zkoumal jste prosím někdo Deltu?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 12:12    Předmět: Citovat

Ještě krátce k tomu Strongu SRT8211: jediný kus z těch čtyř je zapnutý už 65 hodin a ještě se nekousl. Jen to krátké vynechání zvuku při ostrém střihu obrazu v DVB-T2 programech vysílaných v SD se u něj projevuje stejně, jako u ostatních. Ale to mu odpustím, na klipy na Óčku se podívám málokdy a jinak je to převážně jen v reklamách. A těm to patří.

EDIT 03.11.2018 19:50
Tak jsem ten (už tak ojedinělý kus) přechválil. o dalších sedm hodin později přestal i tento settopbox reagovat na dálkové ovládání, nedal se vypnout ani lokálním tlačítkem, ale na rozdíl od těch ostatních tří přijímá a reprodukuje poslední zvolený program dál.
Znám lidi, co nepřepnou program na televizi, jak je týden dlouhý, takový uživatel by si toho zakousnutí třeba měsíc nevšiml...
Ale odpojení ze sítě na dvě tři vteřiny stačilo na to, aby zase začal normálně fungovat, což ho ovšem neomlouvá.
Přinejmenším tomuto settopboxu chybí tlačítko RESET na předním panelu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 31, 32, 33  Další
Strana 8 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund