Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7436

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 20:46    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Některé STB regulují kontrast na základě denní doby či osvětlení, nebo se mi to jen zdá???
Jak by to mělo fungovat? STB to podle mě nedělají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3375
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 20:48    Předmět: Citovat

Ne ty změny kontrastu/podsvitu umí některé telky. Nevěřím, že by to uměl STB samotný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 0:28    Předmět: Citovat

Di-Way 2020 má ručně přes DO nastavitelný vše jako telka, kontrast, jas, podsvícení. Automat ale nemá.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 19:39    Předmět: Citovat

Včera jsem si seřadil programy, a teď koukám, že jsou zase přeházené! ??? To je co jako? Nikde v menu jsem nic o takové pafunkci nenašel. Může mi to být jedno, bo mám tu krabku zatím jen na vyskoušení, ale vyvstává zásadní dotaz:
Jak poznám STB, který nemá obrazek_cenzuraé a podrazácké funkce?
Prodavači o těch šrotech co prodávají vůbec nic nevědí. To jsme to dopracovali, teda.
Copak jsme dobytek, abysme kupovali co nám strčí pod nos - nestarej se a ber?
I když ti lidi kolem tomu fakt napomáhaj. Kupují ty krabičky jak rohlíky a jediné co je zajímá je cena. Já byl jedinej otravnej zákazník, který nakonec ani nic nekoupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7436

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 21:47    Předmět: Citovat

A je ta "inteligence" v tom STB vyplá? (LCN off)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 22:21    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Prodavači o těch šrotech co prodávají vůbec nic nevědí. To jsme to dopracovali, teda.

Já nekupuju tyhle věci u prodavačů batérek, lampiček, Sodastreamů, televizí a podobných cajků ale u velkoobchodníka s anténí technikou. Mám zkušenost že při menším sortimentu má mnohem lepší přehled a navíc k němu chodí nakupovat montážníci antén a TV servisáci, takže má zpětnou vazbu co je co za nepovedenej krám.
Jo, to LCN je veledílo. Zajímalo by mě kterej de bil to vymyslel. Po skoro každým zapnutí se nějakej kanál někam posune.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 22:26    Předmět: Citovat

Ano, LCN je OFF. Ale dvakrát se mi stalo, že když jsem se hrabal v menu, změnil se formát obrazu, přitom v tom jsem se právě nevrtal. Že by to dělalo nějaký bordel při ukládání? S takto popleteným ovládáním jsem se naposledy setkal u "digitální" tv Schneider. Pletla se jak běžně, tak v SM. To byl horor tam něco nastavit.
Přesunul jsem jen dva programy a čekám, do kdy to vydrží.
Fakt nikdo nemá tip na něco dobrýho? Člověk by čekal, že tak jednoduchá věc prostě pojede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2020, 20:01    Předmět: Citovat

Tak jsem se trošku zadíval na obraz... Zase nic moc...
Pohyblivé části strašně skáčou. Skákaly i dříve, ale tyhle skáčou víc. Když se pohybuje větší plocha nebo pozadí, je to hrozné. Je to tou T2kou, nebo konkrétním STB?
Takhle zprznit televizi. Se snad na ni ani nebudu dívat. Už těch ústupků začíná být nějak moc. Zlatý analog. Nepotřebuju 65 programů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7436

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2020, 21:09    Předmět: Citovat

Má STB správně nastavený výstupní formát? Ideálně by mělo být 50p. 50i je OK, to snižuje trochu ostrost, ale pokud někdo nastaví 60, bude to skákat. Dál může být problém v tom, co se právě vysílá. Pokud je to film, tak ten skáče běžně, 24p je prostě málo. Dnešní tvůrci nastavují kvůli vyšší ostrosti kratší čas závěrky než by měli a pak je to při švenku znát. Čím vyšší rozlišení, tím víc je to vidět, SD bylo milosrdnější. Záběry TV kamerou by měly být plynulé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2020, 23:12    Předmět: Citovat

Aha, dík za nasměrování. Měl jsem tam 1080P, změnil na 576i a je to OK.
Ale na vyšším rozlišení to skáče proč? Nestíhá počítat?
Budu si muset doplnit mezeru ve vzdělání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2020, 14:12    Předmět: Citovat

Tak znovu přeházené programy, asi přímo před očima.
Po minulé skušenosti už jsem srovnal jen prvních deset. Občas kouknul, jestli zůstaly. Teď jsem přepnul program, a i když jsem už nedržel ovladač, programy se stále přepínaly směrem dolů, až se přetočily do nejvyšších čísel. Tam se to zastavilo. Skouknul jsem řazení, a už je jinak, některé jsou skoro úplně na konci. Krom toho něco mi přibylo, najednou mám programů 69. Přitom já, když si chci přerovnat programy, musím zadat heslo!
Je to žďorbo. Vrátím to.
E-star T2-600 UHD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9677
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2020, 14:37    Předmět: Citovat

křemíku: STB je nejhorší možný křáp AV co kdy existoval...značka a cena vůbec nerozhoduje, měl jsem tři - stály za drek, sleduji VHS, Jakeše a majora Zemana - je to větśí sranda Wink
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2020, 15:18    Předmět: Citovat

Ale ne, původní je dobrej, jen dálkáč je nic moc (obrazek_cenzuraě tvarované tlačítka) a zpočátku dost vysíral s kontakty k tužkovkám. Ten druhej STB co tu mám vypadá taky funkčně, ale zatím jsem ho moc nezkoušel. To víš že VHS taky mám, ale teď ho moc nepouštím...
Momentálně mě zajímá, jakou z těch "krabiček" si pořídit. Dle méhu vkusu není asi žádná, takže hledám takovou, která mi bude vadit nejmíň.

Proč je cenzurován naprosto spisovný lékařský termín? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1300
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2020, 19:13    Předmět: Citovat

Nechci nadržovat vepřům, ale Digipal ISIO HD má víceméně vše, co je třeba. Akorát dva SCARTy nemá (stejně, jako všichni ostatní). Úroveň ukazuje v dB nad µV (kvalitu v procentech), takže mi už párkrát posloužil jako "měřící". Funguje i s původním DO k Digipal 2.

Problém s přeházemými programy - některé boxy mají funkci "hledat nové televizní programy" (nebo je nazvána jinak, ale se stejným významem), ta se musí vypnout. Jinak vznikají duplicity, pokud jsou v dosahu vysílače non SFN (např. Písecko - Kleť, Javořice, Cukrák, Sušice). Jeden den se nechá box přes noc ve standby a ráno se divák nedívá, ale diví. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7436

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2020, 20:20    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Aha, dík za nasměrování. Měl jsem tam 1080P, změnil na 576i a je to OK.
Ale na vyšším rozlišení to skáče proč? Nestíhá počítat?
Budu si muset doplnit mezeru ve vzdělání.
Pokud skáče obraz z TV kamery, je něco špatně v tom STB, případně TV. Pokud to ale skáče jen když běží film (tedy originál 24p), je to normální. Není to tím, že by něco nestihlo počítat, je to vlastnost. Čím vyšší je rozlišení, tím víc je to vidět. Ty se třeba při švenku posuneš o 5 řádek během jednoho snímku. Ty by měly být správně rozmazané - motion blur. Pokud rozmazané nejsou (krátký čas závěrky), pro oko chybí dostatečný počet obrázků (není pravda, že pro plynulý pohyb jich stačí jen 24) a tak to skáče. Pokud přepneš na nižší rozlišení, z 5 řádek se ti to rozmaže na 2 tlusté a efekt není tak vidět.
Přepnuto bys ale samozřejmě měl mít na 1080p50, případně 1080i50, pokud tím krmíš HD LCD. 576i je SD rozlišení pro CRT. Některé STB umí i 1080i/p60. To nepoužívat, to je vhodné jen pro NTSC. U nás se to hodí jen pro nakrmení vybíravých PC monitorů, pokud jim 50 nevoní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 31, 32, 33  Další
Strana 25 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund