Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2020, 17:50    Předmět: Citovat

Matce jsem koupil EMOS EM190-S HD. Přijímač DO na kabelu, stb lze tak schovat třeba za tv a vypnout na něm led displej. Učí se ovladač-na ovladači je druhé vyp. tlačítko pro tv, vol+a -, a jedno k něčemu dalšímu. Externí nápajení adaptérem. V balení není HDMI kabel. Cena 567kč. Je na aktivní anténě GoGen s LTE filtrem-podobná HAMA kusu. V přízemí rod. domu. Pokud byla anténa uprostřed v místnosti tak něco šlo a něco kostičkovalo. Záleželo jak byla natočena ta 8 ve středu antény. Nenašel jsem polohu kdy by vše fungovalo. Dal jsem ji na okno a aniž bych s tím středem nějak točil tak vše bezva funguje a jak síla tak kvalita je bez drobných na 100 procent. Po SW stránce to ujde a je to přehledné, pořadí stanic se dá pohodlně změnit.
Start boxu chvíli trvá a když se stb dálkou zapne tak dvě tři vteřiny svítí červená led- vypnuto a člověk má dojem že přístroj nevzal povel s DO, ale vzal. Na TV se taky chvilku nic neděje. Na vypnutí je změna barvy led okamžitá, je to ale i vidět na tv, pokud je zapnuta.
LED indikující stav je nutné něčím přelepit led, svítí jako prase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 308
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2020, 10:22    Předmět: Citovat

Přidávám se k těm, co by je zajímal nějaký test citlivostí jednotlivých STB. Z domácí praxe:

Anténu máme na střeše. Do ložnice jsme pořídili DVB-T2 televizi Sencor SLE 3260T. Signál perfektní, chytá všechno, co kolem lítá, žádné kostičky.
V obýváku jsme (na stejnou anténní linku) ke stávající TV Panasonic připojili STB Sencor SDB 5003T. Jakmile se zhorší počasí, některé kanály začnou kostičkovat a celý MUX ČT vypadne úplně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2020, 12:46    Předmět: Citovat

Malá cca 55 hyundai tv.Moc na ni nekoukám ale třeba prima zoom se sekal že se na to nedalo koukat. Nastal čas výměny a to za Full HD GoGen TVF 22R302 STWEB. "smart" -předinstalované app, doinstalovat lze jen s app store gogen. Cena 3200 a ať s/bez T2 nic se nekouše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2020, 12:34    Předmět: Citovat

nová hračka a doufám že i poslední: EMOS EM190 Lipnická Přerov s.r.o.,
soudruzi říkám vám to po dobrém ale doopravdy naposled: neserte mě !
no zatím funguje jak má, hřeje sice jak radiátor do auta a zakousává čtení
souborů jpg a MP3 z flešky, nemá výstup pro anténní koax (vstup ano)
- to není primární funkce aparátu tak nechám velkoryse bejt ale jinak běda...
Robo: cena velmi podobná Tvému, mírně vyšší ale pod 600 Kč

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17799
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2020, 22:42    Předmět: Citovat

Za necelých 10 dní skončí DVB-T na Krásnu. Televize DVD-T2 od Panáka už jsou od vánoc doma, ale potřebuju pro máti vyřešit nahrávání na jiným programu, než se aktuálně kouká.
Máte prosím tip na aktuálně prodávanej odzkoušenej STB T2 s průchozím RF, Scart a HDMI výstupem a možností nahrávání a přehrávání na USB / HDD a hlavně aby se nesekal, netopil a nedělal další známý neplechy? Cenová relace klidně do 2000,- hlavně ať od toho mám pokoj a klid.
Co třeba Humax T2 nebo Tesla Duplex T2 nebo Philips DTR3502 BFTA?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2020, 12:24    Předmět: Citovat

Komentář k Cryptobox 702T mini

Mám několik přijímačů 702T mini a u jedné instalace vidím problémy při přepínání MUX. Anténa přijímá Praděd (v ČR jak víme je bohužel SFN)

Pokud přijímač zobrazí MUX11 (multiplex ČT) naladěný z kanálu 26 běží stabilně bez jakýchkoliv výpadků. Přepínání v rámci MUX11 je v pohodě a okamžitě je zobrazen obraz jiné stanice v rámci tohoto MUX
Přepnutí na MUX 12 (nova+ prima) z kanálu 28 je vše také OK, běží bez problémů bez výpadků. Přepínání v rámci MUX12 naprosto v pořádku
Přepínání MUX11->MUX12 bez problémů, načte obraz do vteřiny
Přechod z MUX12 -> MUX11 hlásí žádný signál, někdy po přepínání v rámci MUX11 naběhne, jindy hlásí žádný signál i několik minut. Když naběhne obraz, pak v info oknu vidím indikaci signálu 98. Jinak zobrazuje 0.

Mám "poloprofesionální" měřák Pro Finder, ukazuje vše v mezích normy pro oba MUX signál cca 75dBu, C/N větší než 30 , MER nad 25 a BER 0 pro oba MUX. LTE je vyfiltrováno, žádný další rušivý signál ve spektru nevidím. Info z měření na vstupu přijímače přiloženo. Zařazení útlumu 6dB (12dB) pro vyloučení saturace nepomohlo. Nejsem schopný zjistit pre echo (ale pokud po naběhnutí běží, hádám že tohle problém nebude)

Vyzkoušeny tři verze FW (původní 1.15.21068 / 1.15.21475 / 1.15.21540) všechny se chovají identicky. Mezi změnami FW bylo provedeno tovární nastavení a nové ladění.

Na stejném svodu LG Tv běží a přepíná bez sebemenších problémů (32" letošní model).

Nějaký tip co může být příčinou?

Jinak fw 1.15.21540 umí zapnout a vypnout přes HDMI CEC Samsunga UE32D55xx a UE32C6000 řadu. S LG plackou 47" cca 4 roky starou funguje snad jen zapínání..



Kanál 26.jpg
 Komentář:
 Velikost:  105.1 kB
 Zobrazeno:  46 krát

Kanál 26.jpg



Kanál 28.jpg
 Komentář:
 Velikost:  65.35 kB
 Zobrazeno:  40 krát

Kanál 28.jpg



spektrum.jpg
 Komentář:
 Velikost:  106.18 kB
 Zobrazeno:  43 krát

spektrum.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2020, 16:03    Předmět: Citovat

Na chatě mám v přízemí STB Tesla mini + pokojovou antenu HAMA o průměru 18 cm, postavenou na opěradle sedačky asi 150 cm nad podlahou, namířenou do protějšího okna (zavřeného), přičemž asi 20 m od chaty je vysoký keř - obraz je úplně v pohodě, přijímám Pardubice - Krásné.
Přitom s dřívějším analogovým příjmem zde byly velké problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2020, 16:34    Předmět: Citovat

Kvicala_r S takim meradlom ty ten problem neodstraniš aj ked uroven signalu nanom celkom sedy s profi merakom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2020, 16:45    Předmět: Citovat

Nejaky blby bug vo firmware.

Inak kedysi som skusal podporu HDMI-CEC v televizoroch - potreboval som vybrat taky, co pojde zapinat aj vypinat (z Raspberry Pi). LG som z vyberu vyradil - myslim, ze prave vypinanie nefungovalo. Fungovali smart Samsungy (obycajne nie) a smart Panasonic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2020, 19:52    Předmět: Citovat

jopo166 napsal(a):
Kvicala_r S takim meradlom ty ten problem neodstraniš...

Vím, že mu chybí měření ECHO, alespoň to ukazuje celkem slušně dBu / CnR / MER / BER.
To co umí echo stálo 45k + (bez DPH). Nedělám to profi a o těch omezeních vím.
Tak mi prozraď čím to je, když víš že ten měřák stačit nebude. Jsi si jistý, že pre-echo se uplatňuje jen při přepínání mezi MUX a v rámci jednoho to nehraje roli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17799
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 23 2020, 23:18    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
kedysi som skusal podporu HDMI-CEC v televizoroch - Fungovali smart Samsungy (obycajne nie) a smart Panasonic.

Soňáckej HDD/DVD recordér uměl přes HDMI cloumat s obyčejným Samsungem už před 12 lety. Nějakej ten Anynet či co. Když jsem místo Samsunga dal smart Panasonic, tak to nechodí. Aspoň že Panasonic reaguje na dálkáč Soňáka a dá se to trochu obejít.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 11:30    Předmět: Citovat

Tak už na mě taky došlo. Záměrně jsem otálel co nejdýl. Jaký mi doporučíte STB?
Ideálně se dvěma SCARTy (i to je mi málo), ale hlavně s nějakým normálním ovládáním.
Tedy aby při EPG běžel v rohu koukatelný obraz, abych viděl seznam stanic a program vybrané. Při INFO nebo po přepnutí programu ať není plachta přes půl obrazu, ale jen dole informativní pásek.
No a samozřejmě ať funguje, to je samozřejmé. Potkal někdo něco takového?
Mám tu dva různé kusy a oba nic moc Confused
Velkým plusem by byl i ovladač, který mě nebude srát Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 13:03    Předmět: Citovat

To my máme ještě čas, 3 dny. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 13:15    Předmět: Citovat

Já sem pokusně na chybující místa (už se ozval druhý se stejným problémem při přepínání mezi MUX) vzal Tesla TE310. Pokud prošla Hillovým hodnocením ta tesla v pohodě, třeba se bude chovat lépe. Kolega chválil Gosat GS200DVBT2. Prý kde cryptobox 702T zadrhává, ten gosat jel v pohodě.
Teď sem připojoval tu 702T mini k Panasonic TX-P42G15E a umí ji zapnout/vypnout po HDMI CEC (nebo viera link a jakkoliv jinak to chceme označit). Použitý FW ver 1.15.21540


Musím říct, že Abcom (zástupce cryptoboxů) se ozval na základě zaslaného popisu chyby a chce další detaily. Takže snaha na jejich straně je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 18:34    Předmět: Citovat

Některé STB regulují kontrast na základě denní doby či osvětlení, nebo se mi to jen zdá???
V návodu o tom ani zmínka... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 31, 32, 33  Další
Strana 24 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund