Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 22 2020, 10:09    Předmět: Citovat

Před svátky jsem instaloval settopbox Philipse (menu se tváří jako Strong SRT-8211, zatím nenám zprávy, že by se stejně, jako ten Strong kousal).
Zjevně tedy stejná střeva, stejně dlouho trvající boot (jen na displeji běhají jakési podivné zkratky).
Ano, půl minuty to trvá.
Alma 2800 HEVC nabíhá zhruba dvakrát rychleji, ale její problém je vychytat správné rozlišení, při kterém se neciká obraz, zvlášť, když se pustí na nějaký větší displej. Na CRT televizi do 56 cm úhlopříčky přes scart to sice není vidět, ale přes HDMI se na to nadá vydržet dlouho koukat, zvlášň na programy v HD.
Zatím nejméně potíží mám s TESLA TE-310. Bootuje do půl minuty, všechny kusy chodily na první zapojení, nemusel jsem vracet ani jeden.
Strongy jsem vracel už čtyři, pak jsem je už nebral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 6:39    Předmět: Citovat

Já jsem teď nedávno koupil jako nejlevnější STB STRONG SKYWORTH SKWT21FTA, na krabici je jen SKYWORTH, o STRONGu žádná zmínka...

V každém případě mne trochu překvapil - kupoval jsem ho jako momentálně nejlevnější (kolem 600 kč) a má velký ovladač, v krabici byl přibalený HDMI kabel, umí i Youtube (ale nezkoušel jsem to).
Umí zapítnat a vypínat i můj starší velký externí HDD, který je napájen z externího 12V zdroje, s ním mají ostatní STB problém (některý ho vůbec nevidí, s jiným se točí i ve STAND BY).
MENU a funkce se také hodně liší od toho ostatního šuntu - celkem dobrá čeština, řazení programů je zatím snad nekomfortnější co jsem kdy kde viděl, nahrávání programů je také nejluxusnější - stačí v v EPG najet na požadovaný pořad a jen zmáčknout RECORD.
Slabinou je, že pro tuto funkci se v MENU může přednastavit maximálně 5 minut navíc, což může být u některých soukromých stanic problém.

Další slabinou je, že pro přehrávání nahraných pořadů není přímé tlačítko, ale musí se tam lézt přes MENU.
Nepoužitelný je pro mne TIMESHIFT - BUFFER se netvoří automaticky, teprve po stlačení pauzy obraz zamrzne, začne se cosi dít a teprve poté program dál jede. Nějak pak haproval také pohyb v tom TIMESHIFTU, ale je možné, že to bylo tím mým starým HDD (jiný jsem zatím nezkoušel).

Jinak nevíte někdo o nějakém (ať už na ALI, EBAY apod.) nejlevnějším STB co nemusí umět nic, jen obraz a zvuk a HD výstup přes HDMI ?
Potřebuju je pro televize, co se jen ráno zapnou a večer zase vypnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 7:31    Předmět: Citovat

houmr napsal(a):
umí i Youtube (ale nezkoušel jsem to)

tak to zkus a napiš sem, jak jsi dopadl . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 17:28    Předmět: Citovat

SET-TOP BOX TESLA SENIOR T2 S VÝTEČNÝM ZJEDNODUŠENÝM OVLADAČEM
citace:
Když dva dělají totéž, nemusí to být nutně totéž. Stará pravda se ukazuje i u tohoto přístroje se dvěma dálkovými ovladači se kterými přichází čím dál tím více značek.

I když je v názvu Senior, ovladač dobře poslouží nejen dětem, ale i běžnému divákovi. Ostatně kompaktní mikro ovladač s občas přeskakujícími pidi tlačítky asi bude mít celou řadu odpůrců a sáhnout po tomto je zcela přirozené, když tu navíc – tentokráte – nechybí ani vstup do EPG.

Za přístroj zaplatíte 949 Kč a nabídne . . .
...



Tesla-Senior-T2_perex-2.jpg
 Komentář:
Stb Tesla Senior T2
 Velikost:  45.93 kB
 Zobrazeno:  67 krát

Tesla-Senior-T2_perex-2.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so únor 01 2020, 18:32    Předmět: Citovat

Kamarád hledá settop box, který má vícenásobné EPG. Byl zvyklý ze starého STB, že kliknul a viděl víc stanic. Nový co má umí EPG jen té stanice na kterou se dívá. Co jsme se dívali na internetu, tak o EPG je v popisech jen Ano-Ne a to je málo.
Nemá někdo tip, který by to uměl a nebyl to úplný odpad v ostatních parametrech?

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka_T



Založen: Oct 30, 2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 1:51    Předmět: Citovat

Měl by někdo typ na set-top box do 1000kč který při přepnutí stanice ukáže čas zahájení a konce právě vysílaného pořadu a čas zahájení a konce následujícího poředu. Zároveň v něm zůstane uživatelské nastavení i po vypnutí elektriky. Třeba set-top box Sencor SDB 5104TD je tam napsáno jen nyní a následuje. U set-top boxu Emos EM170 HD musím vždy při vypnutí elektriky u každé stanice vypínat titulky, což je na chalupě docela často.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 9:44    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
Kamarád hledá settop box, který má vícenásobné EPG. Byl zvyklý ze starého STB, že kliknul a viděl víc stanic. Nový co má umí EPG jen té stanice na kterou se dívá. Co jsme se dívali na internetu, tak o EPG je v popisech jen Ano-Ne a to je málo.
Umí to většina STB, ale nemá to jako default. Obvykle je to potřeba přepnout nějakým z barevných TTX tlačítek a STB si to stejně nepamatuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 10:18    Předmět: Citovat

Tenhle settop box to neumí.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 14:03    Předmět: Citovat

Dá se wifi router použít místo USB adaptéru pro příjem wifi? Prostě aby USB zůstal volný a já to mohl píchnout do ethernet konektoru.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 19:28    Předmět: Citovat

Musel by ten router jít překonfigurovat do jiného režimu - přes wifi jen routovat, ne se chovat jako AP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 20:17    Předmět: Citovat

Existují Wifi routery s 'client mode', takže buď to umí stávající nebo lze koupit Wifi s funkcí klient.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 14:33    Předmět: Citovat

Trošku odbočím - konečně se mi do ruky dostal box, který splňuje vše pro mého dost vymýšlivého klienta- nebo spíš jeho ženu. Plně funkční HbbTv na všech stanicích svižné a bez sekání (hlavně iPrima), musí fungovat i přes wifi, vícenásobné epg na jedné obrazovce, přehrávání trubky. Po trápení se Zircon Air, přes Alma iHD, která vydržela jen týden (a to jsem po obou chtěl jen to červený tlačítko) zvítězil Octagon SF138. Jako wifi jsem úspěšně vyzkoušel adaptér WA-150 Zircon. Klient má dvě 4-letý Philipsky 55" s ambi a vyhazovat je kvůli absenci T2 opravdu nechce. Těch zhruba 2,5kKč je snesitelných.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 18:42    Předmět: Citovat

zdroj:
OCTAGON SF138 DVB-T2 PŘIJÍMAČ, LINUX
citace:
Octagon SF138 single E2 HEVC H.265 HD s pevně zabudovaným DVB-C / T2 hybridním tunerem pro příjem kabelové a pozemní DVB-T/T2 televize a podporou HbbTV. Octagon SF138 RED je linuxový přijímač v moderním designu s velmi silným procesorem a čipem Broadcom 73625, 2 x 751 MHz v kombinaci s flash pamětí 256 MB a RAM 512MB DDR3. Rychlý procesor zajišťuje rychlé přepínání programů a stabilní provoz. Další výhodou přístroje je integrovaná čtečka karet a CI slot, audio a video výstupy pro dokonalý zážitek ze sledování.

jj,
velmi zajímavý stroj,
ale i obyčejné Rpi má parametry lepší . . .
jen sehnat k Rpi odpovídající tuner.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 18:45    Předmět: Citovat

Raspberry Pi nema dekoder H.265.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 18:58    Předmět: Citovat

to je otázka jestli by to zvládnul Rpi3 výkonově, ale je to čtyřjádro s 1G RAM
chtělo by to zkusit . . .
Raspberry Pi TV HAT DVB-T2

a zajímavé čtení jsou i příspěvky pod článkem . . .



Rpi3B.jpg
 Komentář:
 Velikost:  150.69 kB
 Zobrazeno:  62 krát

Rpi3B.jpg



Rpi cpuinfo.jpg
 Komentář:
 Velikost:  80.83 kB
 Zobrazeno:  65 krát

Rpi cpuinfo.jpg



Rpi meminfo.jpg
 Komentář:
 Velikost:  60.37 kB
 Zobrazeno:  66 krát

Rpi meminfo.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 31, 32, 33  Další
Strana 20 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund