Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký STB DVB-T2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 16 2019, 19:54    Předmět: Citovat

Hlavne ze i ty levne kramy maji milion funkci, ktere nepotrebuju (pripojeni k netu, nahravani, prehravani...), ale implementace toho CECu, ktera snad hardwarove temer nic nestoji, je hrozny problem Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 16 2019, 21:06    Předmět: Citovat

Najvacsi problem je urobit kvalitny SW. S tym maju problem nielen v Cine, ale aj v Korei...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 18 2019, 12:51    Předmět: Citovat

Njn, tak muzou aspon poskytnou FW opensource, aby to tam slo pripadne dodelat (jako kdysi popularni prehravac KiSS)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 15:56    Předmět: Citovat

T0P 10 NEJLEVNĚJŠÍCH SET-TOP BOXŮ PRO PŘÍJEM NOVÉHO DVB-T2
citace:
UVNITŘ PARAMETRY – Listopad už pomalu klepe na dveře a s ním i počátek vypínání stávajícího pozemního vysílání v DVB-T. Pokud chcete váš přechod vyřešit co nejlevněji, jsme tady právě pro vás.
...
Přehled: TOP 10 nejlevnějších set-top boxů pro DVB-T2/HEVC (k 8. 8. 2019)
...
Poslední aktualizace článku a tabulky proběhla 8. srpna 2019. Při převodu do PDF se bohužel ztrácejí odkazy na testované výrobky, ty ale naleznete tentokráte v excelovské tabulce.

Ke stažení (PDF): TOP 10 nejlevnějších STB, srpen 2019

Ke stažení (XLXS): Přehled: TOP 10 nejlevnějších set-top boxů pro DVB-T2/HEVC, srpen 2019 (v článku)

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne so srpen 10 2019, 16:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 16:05    Předmět: Citovat

Co takhle Top10 STB DVB-T2, co se nekoušou? Asi by ho nedali dohromady...
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 23:58    Předmět: Citovat

Hm, tak po procteni rady testu a recenzi (a zdeseni, jak se ty cinske kramy kousou/prehrivaji/bootuji pul hodiny/line reaguji) a zvetseni hlavy do velikosti patraciho balonu, jsem se nakonec rozhodl koupit u eMZaka AB CryptoBox 702T.

Prvni dojmy:
*je o neco drazsi, vetsi, ma i cable tuner se slotem pro smartcard, coz stejne nevyuziju.
*sitova snura by mohla byt delsi (jen 140cm), ma vzadu vypinac AC IN
*koupeno s FW 1.14.20088 (2018) a aktualizovano na posledni FW 1.14.20652 (2019)
*naladeni programu probehlo bez problemu, prehledne menu nastaveni, ani pro trideni sem nemusel koukat do manualu
*DO pusobi solidnim dojmem, menu reaguje rychle
*bootuje ze stby asi 10s (mohlo by byt rychlejsi, ale sou i vetsi tragedi)
*spotreba za behu 6W, ve stby pod rozlisovaci schopnosti meho W-metru
*HDMI CEC nefunguje, ani sem necekal.

Problem 2 DO bych se pokusil vyresit nejakym bastlem s AVR, ktery by IR prijimacem prijal power on/off kod STB a na to odvysilal power on/off pro Samsung TV. Neresil uz nekdo neco takoveho? Zadny takovy projekt sem zatim nedohledal, tak mi asi nezbyde nez to v nadchazejicich zimnich vecerech zpachtit sam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2408

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 6:49    Předmět: Citovat

Hledej : IR translator
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 01 2019, 13:11    Předmět: Citovat

Jo diky, to je presne ono. Sic je to napsane v mnou neoblibenem mrdujino-pajazyku, ale kdyz uz je to hotovy... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: st říjen 02 2019, 20:23    Předmět: Citovat

jsem se dnes dočetl v novinkach na seznamu, ze v listopadu vypnou signal TV v Praze a byly tam rady jaky setup box. Mno, u mne na vychodnim okraji Prahy postupne vypinali signal uz od jara 2016. Signal byl stale slabsi a slabsi, kazdy mesic o kousek. Nejprve jsem přenesl TV z přízemí do 1.patra, pak jsem ji dal venkovní anténu, jak jsem měl u staré TV za ery Jakeše no a nakonec na konci léta 2017 jsem to sbalil úplně, protože už nepomohla ani dloiuhá X-colorka. Prostě signál nebyl. Nechytil jsem ani ČT1 ani ČT2, Ani Prima ani TV Nova. Prostě nic. Z Radiokomunikací od bývalého spolužíka, který tam pracuje, jsem se dozvěděl, že z finančních důvodů se snižoval postupně výkon vysílačů.
Tak jsem přešel na TV-S, kde však česká TV není. Mohu říci s odstupem 2 let, že mi česká TV už ani nechybí.
Pamatuji na první setup box, kdy se přecházelo z analogu na digitál. Ten setup box Made in China fungoval asi tak hodinu, pak se porouchal. Vrátil jsem ho do Datartu a koupil tehdá novou TV, která pochopitelně funguje dodnes, ovšem od konce léta 2017 nechytá pozemní signál, protože u mne žádný pozemní není.
Takže pokud Vám nebude fungovat nový seytup box, nemusí to být nutně jen setup boxem, ale třeba nízkou úrovní signálu ve Vašem místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3368
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st říjen 02 2019, 20:51    Předmět: Citovat

Ano, čekat že něco bude fungovat na interní kus drátu je velmi optimistické a pro příjem je třeba zajistit signál nad cca 50dBu a taky s rozumným C/N (MER/BER..).
Na druhé straně dát BU119 a namířit na Žižkov, z toho lezlo kolem 80dBu hned. Je fakt, že už sem tam dlouho nebyl, protože sem změnil profesi. O stáhnutí výkonu však dost pochybuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2019, 12:22    Předmět: Citovat

Jeste me napadlo, ze u toho IR translatoru vlastne nepotrebuju ani prijimac. Staci kdyz to mrdujino s ledkou nacpu do USB v STB a po zapnuti napajeni proste odvysilam on/off kod. Procak bude krmeny pres diodu a elyt aby vydrzel chvilku po vypnuti STB odvysilat kod pro vypnuti TV a nakou nohou bude monitorovat primo napajeni v USB ze uz spadlo. Samzorejme neni problem tam ten IR prijimac nabastlit taky, mam jich nakuchano na 3...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2019, 16:06    Předmět: Citovat

Debata o anténě pod plechovou střechou přesunuta do samostatného vlákna

VAROVÁNÍ!
Dnes jsem zavítal do PennyMarketu a tam se na mě šklebily krabice se settopboxy DVB-T/T2 (myslel jsem si, že jsem je mobilem vyfotil, ale fotka není, "značku" ani model si nepamazuji). Cena lidových 599 peněz.
Na krabici je vzadu nalepený český překlad, jinak je popsaná polsky.
Jde o zařízení, u kterého není deklarována komprese h.265/HEVC,seznam končí mpeg4, h.264/AVC. Certifikace ČRA pochopitelně chybí.
Přístroj je zjevně určený pro polský a černohorský trh, tam se od pořátku vysílá s kompresí h.264, něnit to nehodlají. V Černé Hoře dokonce ani nevysílali v DVB-T, začali rovnou v T2.
Jestli si ho někdo koupil, pošlete ho s tím zpátky, ať si koupé jinde settopbox s budoucností. A třeba i levnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: pá říjen 18 2019, 9:52    Předmět: Citovat

Ano, už je před tímto STB varováno i oficiálně!

https://www.lupa.cz/aktuality/ctu-varuje-pred-polskym-set-top-boxem-pro-dvb-t2/

Zřejmě o dovozu rozhodl někdo z managementu, kdo o tom ví kulové!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá říjen 18 2019, 11:14    Předmět: Citovat

Ale to že není oficiálně deklarovaná podpora, ještě neznamená, že to nefunguje. Vyzkoušel to někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: pá říjen 18 2019, 11:45    Předmět: Citovat

Jasně je u něj deklarováno "MPEG-1 Layer 1 & 2, AC3, MPEG-2, H.264/MPEG-4 AVC", v roce 2013 jsem koupil podobný STB, abych nemusel časem měnit, ale H265/HEVC neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 31, 32, 33  Další
Strana 13 z 33

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund