Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním zkušenosti a schema zesilovač Ibiza AMP300
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 06 2017, 19:24    Předmět: Sháním zkušenosti a schema zesilovač Ibiza AMP300 Citovat

Zdravím přispívající . Soused mi donesl toto cacko . Měl by někdo schema a zkušenosti s opravou než to kuchnu ? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3063

PříspěvekZaslal: po březen 06 2017, 19:28    Předmět: Citovat

Uvnitř je železný toroid. Exclamation


Ibiza.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Ibiza.png
 Velikost:  9.73 kB
 Staženo:  189 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31643
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po březen 06 2017, 19:44    Předmět: Citovat

samponek napsal(a):
Uvnitř je železný toroid. Exclamation
To je pro tebe FUJKYFUJKY, co? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Jak tam není aspoň jeden trafák na feritu s TL494, je to k ničemu ...!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po březen 06 2017, 19:49    Předmět: Citovat

šampónku smaž to po sobě - to co tu postuješ, je "zesilovač" se dvěma páry původně budicích 25W TO220...
Bobobo, jestli Ti to trochu pomůže:
Když jsem to měl naposled v rukách /už to dost dlouho neopravuju, stejně jako např. Omnitronic/, tak to bylo zapojené úplně "školně", bez výstřelků a záludností, nicméně všechno pajcovaný šrot.
Jako předek byly použité jednotně C2240/A970, budiče v TO92L typu C2235/A965 a jako konce na střídačku D1047/B817, C4468/A1650, nebo C5198/A1941, všechno víceméně charakterem i parametry stejné tranzistory, 140V/10A/100W/20-30MHz/TO3P.
Prakticky vždy odešly konce spolu s budiči i rozkmitem, občas byl fláknutý i usměrňovač, v několika případech interně přepálené elyty a přerušené emitoráky, když to dostane proudovou prdu. V jednom případě to zničilo i primární vinutí. To ale vinou majitele, neboť tam byl místo síťové pojistky kus drátu a než to vyhodilo jistič, spekl se primár do závitu nakrátko, používají na vinutí samopájitelný drát.
Takové drobnosti, jako přerušené Rbe konců a další jsou skoro samozřejmost. Ve většině byl montovaný ten nejlevnější čtvrtwattový uhlík přibližně velikosti 0207, někdy to i vypálí prostor na mizerném materiálu desky pod sebou. Po případné opravě zkontroluj i kontakt relé, není.li ohořelý. Ale pozor - setkal jsem se se stejně označenými modely, ale jinak osazenými a hlavně - v té horší verzi relé vůbec nebylo a byly tam instalované i poloviční elektrolyty a menší trafo. Ale zvenku vypadaly oba úplně stejně.
Stojí Ti to za to, opravovat takovou mrdku?
Když to kvůli funkčnosti a zamezení opakování téhož uděláš normálním /tj. značkovým/ materiálem podle značení původních, bude to u obou polovin stát 75% ceny nového zesilovače.
Samozřejmě, nemusí to být proflákané celé, ale jako na potvoru skoro vždy bývá, neboť napájení to má průměrně ±60V i víc a závěry malých tranzistorů jsou na hranách, jede se z výrobních rezerv.
Odpoj jedním koncem emitoráky, vem proudový ohmmetr a nejprv změř C-E všech konců a budičů. Podle výsledku se uvidí, co a jak dál.
Tam, kde je přerušený emitorák, je na 99% probitý i koncák.


Naposledy upravil sinclair dne po březen 06 2017, 19:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 06 2017, 19:53    Předmět: Citovat

Tohle je ještě horší , než píšeš . Dám sem zítra foto . Je to komplet šrot . Koupil to výhodně někde na pumpě . Jelikož to bylo lehounké , odhadoval jsem na D . Ale po rozborce jsem málem padl na záda .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 6:41    Předmět: Citovat

Takže tak , čtěte odborný popis . TIP41,2


ibiza 300.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ibiza 300.png
 Velikost:  29.21 kB
 Staženo:  219 krát


IMG_1152.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1152.JPG
 Velikost:  47.66 kB
 Staženo:  247 krát


IMG_1151.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1151.JPG
 Velikost:  51.86 kB
 Staženo:  271 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 7:43    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Je to komplet šrot . Koupil to výhodně někde na pumpě .

a kolik to stálo ti řekl ?
. . . já hádám tak na 500,-
. . . pokud to bylo víc, tak už to je napřesdržku . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 8:19    Předmět: Citovat

Už jen kvůli těm ohníčkům, co tam vidím, bych to zadekloval a vrátil.
Jo a teď vážně.
Mám tu zesilovač, jehož osazení jsem v minulém postu popisoval. Je to provedením modulu původní Ibiza, ale tohle je potištěno jako "Megasound". Elektricky je už v poho, pohrál hrál si s tím kamarád, co mi pomáhá, ale je strašně pomlácený, oloupaný a zrezlý.
Tento exemplář bych teda koupil, jak ležíběží kvůli pěknější kastli.
Kdyby se toho dotyčný na Tvoje doporučení chtěl zbavit, opravdu rád to koupím. Žádnou šikovnou volnou, trochu slušně vypadající kastli teď totiž nemám. Dřív bývaly kastle od vyhořelých Omnitroniků P500 a různých podobných klonů, ale teď nic není. Je mi líto komplet elektroniku, co je přeosazená slušným, byť kuchaným, ale značkovým matrošem z něčeho jiného, nechat zbytečně ležet. Asi 2x150W ze dvou párů/kanál to dává a nějakému mlaďochovi by to za pár korun dobře posloužilo.
Takže pokud Ti či jemu výkon z jednoho páru TIP41/42 nestačí /jsou to vlastně původně 60W budiče BD243/244/, tak při plném vědomí to beru, jak to leží a běží. Smile
Ta kastle mi fakt bodne, s elektronikou toho mého bylo dost práce a je škoda to nechat ležet jen proto, že je to orezlý, dokřivený a dobitý.
Vše další do SZ. Díkes.

P.S.: Ty "ohníčky" jsem trochu přepísk. Je to ve skutečnosti vypálený jako Kartágo Smile

Edit:
Ještě doplnění. Tohle jsem už viděl víckrát, určitě i Tom a jsou to přesně ty fejky, co jsou prodávaný na Aukru.
"Vyrábějí" to, resp. montují to dokupy Poláci a pod hlavičkou bílých koní z Aukra se to prodává.
Skutečné zesilovače Ibiza jsou sice taky šrot, ale ne až tolik, jako toto. Toto je skutečný podvod.
Skutečné Ibizy 300-600 mají vevnitř zhruba to, co jsem popsal - sice pokaždé jinak osazené, co zrovna seženou, ale stejně zapojené.
V "origo" Ibizách je totiž stejně umístěná vrtule, trafák i zbytek, jen všecko jiné a samozřejmě větší. Proto by se mi to docela hodilo. Minimum mechanické práce.
Podle mě Poláci nakupují prázdný potištěný kastle od žlutejch a výsledek vidíš sám.
Ten trafák je zajímavost sám o sobě. Nebudeš věřit, ale má kvůli "tvrdosti" určitě buď vzduchovou mezeru, nebo hliníkový primár. Chová se to totiž skoro přesně, jako rozptylová trafa v nabíječkách či obloukových svářečkách, tedy limitovaný proud nakrátko mezerou.
Toto se ale kvůli sek. napětí do nabíječky bohužel nehodí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 8:58    Předmět: Citovat

Musím se ho zeptat . V Tipě to FETzapojení střílí za 2,3 , on to koupil asi také za dvojku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 9:12    Předmět: Citovat

jj mám tu podobnou šunku SPL1000 mp3 tam alespoň jako bonus dali MP3 modul s rádiem , ale provedení dost podobné. Funguje, ale od větráku jde docela aerodynamický hluk a vzhledem k velikosti chladiče, ten výkon musí prostě mít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 9:15    Předmět: Citovat

Jaký výkon myslíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 9:21    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
ten výkon musí prostě mít.

. . . ten "větrák" výkon musí prostě mít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 9:25    Předmět: Citovat

tak tak větrák, aby to uchladil a odvedl přebytkové teplo , omlouvám se za nepřesný popis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1834
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 9:54    Předmět: Citovat

Kto nezažil BV CF1000 nevie čo je hluk..
Ten omrd v tej krabici je v skutku smutný pohľad. Osobne by som to vrátil a majiteľovi doporučil zamyslieť sa nad sebou.
To predsa nieje možné, aby si niekto niekde na pumpe kúpil koncák ibiza a čakal že to bude funkčné, kvalitné a bezpečné. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 10:03    Předmět: Citovat

Za 2tis nemůže čekat zázrak.Je to zesák do hospody,kde se hluk větráku ztratí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund