Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na impulzní svářečku plastových folií?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: st březen 01 2017, 21:43    Předmět: Jak na impulzní svářečku plastových folií? Citovat

Zdravím,

chlapi neřešil jste někdo stavbu impulzní svářečky na plasty? Taková ta ruční páková na svaření pytlíků a obalů na zboží.
Ty Čínské šunty z odpadních součástek a azbestu se tu prodávají kolem 5000Kč (500mm délka) a přitom je to jenom odporový drát s jakousi regulací času.

Mám tu nevyužitý PC zdroj 400W, tak jsem si říkal, zda by někdo neměl nápad, jak to zrealizovat.

Tady to maník vyřešil ze dřeva, ale je to jenom na baterku: https://www.youtube.com/watch?v=KyRaxcD56c4

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 4:59    Předmět: Citovat

Na zavarenie 10 sáčkov denne to postačuje. Profesionálne zváračky sa ovšem pohybujú cenove niekde vo vyšších sférach ako ten čínsky výrobok a doma to ťažko vyrobíš.
Tam treba časovače , nastavovanie teploty , zabezpečiť pravidelný a rovnaký prítlak , odizolovanie zváracieho drátu... a podobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 5:38    Předmět: Citovat

No ona ta čína se dá koupit i kolem 1500Kč za 300mm, jenže co čtu recenze na Ebayi, Amazonu nebo YT, tak je to typický čínský odpad. Tenký, lámavý plast, poddimenzované trafo, časovač co to rychle zabalí.
Třeba tady https://www.youtube.com/watch?v=g1NF04zRJ00 to rozebírají.

Chci si to postavit pro domácí použití, nemám ambice se živit balením. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3116

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 6:35    Předmět: Citovat

Musíš zapojit do PC zdroje proudovou zpětnou vazbu a místo AKO monostabil třeba s 555, nebo časovač s mikročipem. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=74234&postdays=0&postorder=asc&start=15

Proud se nastavuje odporem 6k8 a napětí M22. Čím menší 6k8, tím míň proudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1638
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 7:59    Předmět: Citovat

Manželka má svářečku ETA 0760 už dlouho - min.15let a používá ji opravdu hodně. Jediný problém byl s přepalováním drátu v místě uchycení. To jsem vyřešil omotáním konců tenkým měděným drátkem. Nevím, jestli se tenhle přístroj dá ještě sehnat, asi sledovat Aukro a bazary, ale vřele doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 12:43    Předmět: Citovat

samponek napsal(a):
Musíš zapojit do PC zdroje proudovou zpětnou vazbu a místo AKO monostabil třeba s 555, nebo časovač s mikročipem. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=74234&postdays=0&postorder=asc&start=15

Proud se nastavuje odporem 6k8 a napětí M22. Čím menší 6k8, tím míň proudu.


Došel jsem k podobnému závěru. Koupil jsem časovač 555 s relátkem, jako zdroj použiju 12V z ATX zdroje a koupím originál odporový pásek. Celé to vyjde na 100Kč a uvidím, jak to bude fungovat.
Už jsem takhle kdysi vyrobil řezačku na polystyren. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3116

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 13:21    Předmět: Citovat

Relátko není potřeba, stačí blokovat TL494 na pinu 4 , nebo PWR ON přímo časovačem 555 v případě blokace pinu 4 napájeného z TL494. Proudová zpětná vazba je však nevyhnutelná, jinak nemáš k dispozici ani nastavovací prvek a po čase používání, nebo nesprávném použití to vede k poškození odporového drátu.

Důvodem je, že v okamžiku zapnutí musí zdroj "solit" a po chvíli začít ubírat, jinak se odporový drát přepálí, vhodnou charakteristiku, aby k tomu nedošlo nastavíš trimry.
Ideální je zapojit proudové zpětné vazby dvě, tady je ta druhá http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=70082
Funguje to naprosto spolehlivě, také mám DIY řezačku na polystyren. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 16:00    Předmět: Citovat

Záleží jaký pytle chceš vařit.Na některý nepomůže ani profisvářečka a jiný stačí přeložit,ošlehnout zapíkem a splácnout prstama.Při troše cviku to jde i s igelitem z krabičky cigaret.Známej to měl udělaný ze starý žehličky na vlasy,do který chytil přeloženou hranu pytle,zleva doprava ho přejel a byl pytel zavařenej.Bez časovače,ovládal to jenom silou přítlaku těch topnejch kleštin a původnim termostatem(možná ho upravoval).Vařilo se tim docela snadno,akorát to trochu smrdělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 16:32    Předmět: Citovat

Je to klasická balící LDPE folie 0,05mm. Umím jí svařit i trafopájkou, když jí přikreju pečícím papírem, ale chci aby to nějak vypadalo a šlo to trochu od ruky.

Mám tady tenhle zdroj https://www.aliexpress.com/store/product/KGF74-H290EM-00-for-DELL-Optiplex-3020-9020-PRECISION-T1700-290W-power-supply/1756174_32309216832.html , tak ho zkusím nějak zprovoznit a na GESu jsem našel 1,8mm odporový drát s odporem 0,59ohm.
Ta úprava co mi tu popsal samponek je na mě trochu složitá. Nejsem slaboproudař, pracuju podle exaktních návodů a postupů. Zrovna v zapojení ATX zdroje se mi moc nechce vrtat, ale zase nechci kupovat za těžké peníze trafo, když mě to neživí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 17:45    Předmět: Citovat

U nás stále funguje svářečka na igelitové sáčky "Gorenje", co jsme si ještě za času soudruha Husáka dovezli z Jugoslávie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3116

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 17:55    Předmět: Citovat

Potom si budeš muset za přístroj a exaktní rady zaplatit, já Ti je poskytl zcela zdarma a v plném rozsahu s přidanou hodnotou praktických zkušeností. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3116

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 19:07    Předmět: Citovat

Musím upozornit, že zdroj z odkazu, který hodlá k tomuto účelu použít má 12V 290W a bez příslušné regulace proudu to nebude spolehlivě fungovat ( hrozí přepálení drátu, případně následný požár) Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3116

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 19:24    Předmět: Citovat

Ono taky jde o bezpečnost provozu takového zařízení, pokud ho bude například v kuchyni používat jiná osoba.
Své holce bych mohl předložit i nekrytý zdroj s trčícími dráty, ale za jiné osoby se zříkám zodpovědnosti. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 21:03    Předmět: Citovat

Je to na pokusy čistě pro mě. Nikdo jiný se k tomu ani nepřiblíží. Smile

Ale ještě jsem tu někde měl 18V, 230W zdroj k notebooku. Taková cihla. Jenže jí nemůžu najít. Tam už by stačila jenom regulace bez rizika.

Jo a já mám ještě pořád papíry na VVN, takže úplná lama v elektro nejsem. Smile Ale když na mě mluví slaboproudař, tak si připadám jak ten skladník co si chtěl přečíst Vergilia v originále...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3116

PříspěvekZaslal: čt březen 02 2017, 21:21    Předmět: Citovat

V případě, že máš papíry na VVN, klidně se do zdroje pustit můžeš.
Zdroj k NTB má 19V a ne příliš velký proud a spíš se k tomuto použití moc nehodí.
Jde hlavně o to, že na drátu podle tlouštky na délce 30cm bude tak 2 až 5V, ale důležitější je proud a jeho regulace, jinak se drát přepálí. PC zdroj se na celou řadu pokusů hodí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund