Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Renault Laguna II a ELM327 OBD2 diagnostika
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 12:01    Předmět: Renault Laguna II a ELM327 OBD2 diagnostika Citovat

Mam Renault lLaguna II r.v.2003 a chtel bych rozchodit diagnostiku s LM327 mini. Objednal jsem si na ebay dva snad ruzne kousky. Pri hledani informaci jsem pred par dny zjistil ze je nekolik verzi a modelu. Verze 1.5 a 2.1Verze 1.5 by mela byt i pro starsi auta snad od roku 1996 a verze 2.1 od roku 2000. Jako dalsi je ze tento adapter ma dve hw verze. Jedna verze ma jen jednu desku na ktere je cerny flus a zbytek bizuterie a druha verze je na dvou deskach kde uz je chip plus je obsazen vetsi pocet pinu konektoru. Rad bych zde nasel nekoho pro vymenu informaci, kdo je uz dal, uz nejake adaptery zkousel a pod.

https://www.sunnysoft.cz/zbozi/167PCI-013/automobilova-diagnosticka-jednotka-pro-obd-ii-s-bluetooth-ekv-elm-327-pro-android-a-windows-phone.html?source=googleps&utm_source=google&utm_medium=nakupy&utm_campaign=google_feed&gclid=Cj0KEQiA_KvEBRCtzNil4-KR-LIBEiQAmgekF8V_OYZsxUO5tmzFIjDGob-SJw3jID65N2Xza2LFsWgaAic68P8HAQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 12:31    Předmět: Citovat

Tieto BT hracky pre Android su veru bieda, co od toho cakas? Stiahni niekde origos Nissan+Renault soft a k tomu kup normalny diagnosticky kabel, s tym budes mat pristup ku vsetkemu v aute Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 13:20    Předmět: Citovat

Já to v autě mám, kterou verzi nevím. Funguje to dobře za ty prachy. Stačí mi načíst paměť závad, zbytek funkcí nepotřebuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 15:23    Předmět: Citovat

Ono taky záleží jakej soft k tomu je.Mám zaky diagnostiku s tímhle chipem (pouze na svoje auto).Univerzální soft toho moc neumí,ale na ty základní věci to stačí.Používám soft přímo na Ford (je zatím zdarma pro PC),načte toho mnohem víc než univerzální soft.Frofi diagnostika ne funkcema úplně jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 15:28    Předmět: Citovat

Tak hlavně s těmahle ELM327 co jsem koupil u nás nekomunikovali
Forscan, elmconfig apod...

jela pouze standardní OBD čtečka...

Koupil jsem ze zahraničí a najednou to funguje, přečteš si 100x více, ne jen zatížení motoru, ale vidíš oba potenciometry v plynu, jestli některej nešumí, vidíš poťáky i v klapce, můžeš zapínat a vypínat funkce auto, dostaneš se do ABS, GEM a všech jednotek.
Funkční kabel z ebay 200,- Kč
Nefunkční padělek v ČR 500-800,- Kč
Radost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 16:51    Předmět: Citovat

hakamusai napsal(a):
Ono taky záleží jakej soft k tomu je.Mám zaky diagnostiku s tímhle chipem (pouze na svoje auto).Univerzální soft toho moc neumí,ale na ty základní věci to stačí.Používám soft přímo na Ford (je zatím zdarma pro PC),načte toho mnohem víc než univerzální soft.Frofi diagnostika ne funkcema úplně jinde.


Mám Torque Lite, obě auta máme Fordy. Co na PC používáš? O nějaký nastavování mi ani nejde, stejně tomu nerozumím a nechci něco podělat, spíš jen tak pro info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 22:22    Předmět: Citovat

Používám ForScan ,nějakou starší verzi.Není to nic zázračnýho,ale umí víc než ...no tak teď nevím název (je to psaný v Cčku a jsou k tomu i zdroje.Před x rokama jsem to počešťoval).
Jinak HW používám tohle ve verzi 1.2.
Pro moje potřeby to stačí.

Edit:Jo,pardon Very Happy Opraveno.


Naposledy upravil hakamusai dne so leden 28 2017, 20:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 7:29    Předmět: Citovat

Je to forscan, ne fordscan Smile

dej si na ford-focus.cz poptavku do sekce koupim.
2 kabely kolem á 500,- jsem vracel z duvodu nepodpory.
V cr jsou jen padelky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 7:53    Předmět: Citovat

S tim BT adapterem nehodlam konkurovat servisum, jde me o nacteni pripadnych zavad. Takove ramcove info. Co jsem koukal na Clip diag pro Renault tak tam je cena od nejakych 3.500 na ebay. V cesku je to tusim od 5 tisic. Uz tech 3500 jsou v mem pripade vyhozeny penize, Mozna dat vic lidi s renault autem dohromady a podelit se.
Ta verze ze Sunnysoftu se zda ze by mela byt ok a i cena je rozumna. Co mam doma jednu BT OBDII jednotku tak ve Fabce funhovala. Nejenom s android softem ale i se softem pro win. Ale Opel nemela rada, nespojilo se to s autem ani za prase. V OBDII protokolech je vcelku slusny bordel a na nejakou univezalnost se tady nehraje. Bohuzel. A pak je ze na nejakem aute tohle funguje a na jinem ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 10:54    Předmět: Citovat

Tak u bt je to jedno, tam nic jineho, nez obd nepujde, resp je to risk, nekdo zapne zehlicku a lup mas bricknutou jednotku navzdy.

Podivej se po malinke bile bluetooth krabicce, nekupuj tu modrou.
Ja si koupul usb, kvuli tomu ze umi 1000x vic veci a vycte i jine chyby z auta nez jen emisni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 18 2017, 16:05    Předmět: Citovat

Tak uz mam doma obe modre mini verze. Myslel jsme ze u te drazsi verze budu mit stesti a bude to ta original. Mohuzel obe jsou po HW strance totozne. Jednu jsem zastrcil v auto do konektoru. Sparoval a v alikaci Torque jsedm jako zdroj vybral OBDII jednotku. zacalo vyhledavani na jednotlivych komunikacnich protokolech. Nevim asi bude potrebne trosku si tu app nastudovat. Po chvilce jsem nastartoval a cekla co bude. Behem chvilky se me na pristrojovce me LagunyII rozsvitil napis service a vpravo nahore se rozsvitila nejaka kontrolka. Nasledne jsem stopnul motor, ukoncil aplikaci a odpojil OBDII jednotku. Pote nastartoval a chyba service se uz neukazala. Krapet jsem z toho dostal strach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so únor 18 2017, 19:47    Předmět: Citovat

Ten OBDE konektor je doslova něco jako USB port u počítače. Načtení registru závad, případně smáznutí jeho paměti, přizpůsobení nějakejch proměnnejch hodnot (třeba změna nakódování komfortní jednotky) NEMŮŽE BEJT PŘÍČINOU PRO ZTRÁTU ZÁRUKY. Je nutný rozlišovat, jestli bylo zasáhnutý do hodnot a registrů, který slouží k nějakým komfortním funkcím, nebo jestli byly změněný hodnoty sloužící k základním (a mnohdy i bezpečnostním) funkcím auta - třeba palivový mapy motoru (ano, "číp-tůnink"). Přece mi jako majiteli nesmí nikdo zakazovat měnit si počet "bliků" blinkrama na "jedno ťuknutí" do páčky nebo podle libosti si zapínat/vypínat další komfortní funkce (zamykání po rozjezdu, postup odemykání auta jako reakce na povel DO - standart je hned odemknout celý auto, ale jde nakódovat i jen odemčení dveří řidiče na první zmáčknutí a zbytku dveří až na druhý, počet dodatečnejch setření po aktivaci ostřikovačů, počet blikání blinkrama při odemykání a zamykání, různý funkce mlhovek, denního svícení, klimatizace... - prostě je toho 6 půlek!!!) s poukázáním na to, že když do toho zasáhnu, tak přijdu o záruku!!! To je přeci stejná nebetyčná pitomost, jako bych si koupil TV a dostal ji s předladěnýma programama a nastavením obrazu i zvuku, na který bych nesměl 2 roky šáhnout, i kdyby mi to 1 000x nevyhovovalo, jen proto, že v případě naladění tak, jak chci já bych přišel o záruku!!!!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1209
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so únor 18 2017, 19:58    Předmět: Citovat

Sice nevím jak je to z právního hlediska se ztrátou záruky, ale rozhodně vím, že pokročilým kódováním a konfigurací centrálních a dalších jednotek lze auto přenastavit do módu, kdy nemusí vyhovovat homologaci pro danou zemi. Takže bych to vyloženě k TV s předprogramovanýma programama nesrovnával. Standardní OBD2/EOBD diagnostika nemůže nijak ohrozit záruku, protože jen využívá možnosti řídící jednotky podle definovaného standardu vyčítání pamětí závad, výsledky testů a některé parametry. Ostatně i na stanicích měření emisí také připojují na diag. zásuvku přístroj a člověk nepřijde u prodejce auta o záruku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: so únor 18 2017, 20:37    Předmět: Citovat

Prosím neurážej Dácie. Je to naprosto normální auto a poté, co s nimi už 10 let jezdím, o nich snad něco vím! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: so únor 18 2017, 20:59    Předmět: Citovat

Plastové světlomety má mraky aut, mj. i škodivky, otevírání oken na středním panelu je specialita Mercedesu a mechanické naklápění světel strunou je nejspolehlivější, co může být. Takže Dácie, i když je to levné auto, jde naprosto s dobou.
Pravda, motor 1.2 16V v provedení Renault nesnese srovnání s motorem 1.2 16V Zetec v provedení Ford, který jsem měl před 20 lety ve své Fiestě. I když papírové parametry byly shodné......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund