Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Z710 korekční předzesilovač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1njb



Založen: Oct 17, 2012
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 17:17    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Ale soudruzi z NDR uvádějí, že na pinu 4 jsou normálně 3 V,


tak jsem osadil mnou zmiňovaný TCA730, a provedl měření

na volném pinu 4 je 0,8V a po uzemněním přes rezistor 1k2 poklesne na 0,4V

pro potvrzení této vlastnosti jsem osadil a měřil všechny čtyři exempláře ze stejného nákupu které mám a rozdíl byl v setinách voltu

potom jsem osadil A273D a vše funguje normálně - až na vyšší šum



SV3930.jpg
 Komentář:
osazení TCA730 TCA740

Stáhnout
 Soubor:  SV3930.jpg
 Velikost:  53.56 kB
 Staženo:  190 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 18:20    Předmět: Citovat

Tyhle TCA na fotce vypadají skoro jako origoše - já mám dva druhy, jeden se sytě tmavomodrým, tlustým a jakoby máznutým potiskem nejspíš od NSC - podobné těmto, ty druhé mají zase sytě bílý, tenký ostrý potisk a logo SH. Ty Siemensy šumí suverénně nejmíň, ale furt moc.
Mám ty SH od bývalého kolegy televizáka, byl to ND do některého TV Telefunken prodávaného Tuzexem. Ty modré jsou taky originál ND, ale do nějakého zahraničního rádia se silnějším zesilovačem, už nevím..
Východoněmecké se montovaly i fasovaly jako standardní ND do enderáckých i tesláckých věcí.
Záměna byla tehdy po celkem krátkém čase zaražená vedením, když ze skladu jako první zmizly ty zahraniční originály Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1njb



Založen: Oct 17, 2012
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 18:40    Předmět: Citovat

ta fotka je z mobilu, takže barva potisku je trochu zavádějící

jinak to jsou právě ty kusy o kterých se tady diskutuje, mají nefunkční ovládání na pinu 4

a katalogový list je v celku výmluvný - nepoužitý pin 4



tca.jpg
 Komentář:
takto je ovládání fyziologie řešeno v katalogu

Stáhnout
 Soubor:  tca.jpg
 Velikost:  39.05 kB
 Staženo:  140 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 19:40    Předmět: Citovat

Takže máš nejspíš pajcy.
Protože funkčně se RFT od origošů nelišily.
Až na někdy nutné, drobné dotažení regulačních rozsahů "dorazovými" trimry regulačního napětí /RFT měly větší rozptyl napětí interní reference/, ale fyziologie fungovala 100%. Však jsem se kvůli 820A i T710 naletoval něco patic a napřehazoval obvodů, pokud byl majitel na ten šum háklivější..
Nebyl bys první a nebudeš ani poslední s pajcem.
Vím o případu, kdy uvnitř pouzdra, označeného Sanyo LB1412, nebylo nejspíš vůbec nic Smile a zdá se mi, že to byl zrovna Ondra Ch., kdo takhle narazil.
Obecně o pajcech polovodičů už jsem jen já sám napsal tolik, že to je zbytečný už rozvádět. Nepajcujou se jen diskrétní a dražší součástky, ale už dávno i IO. A to, co Čína provádí s recyklací značkových součástek je také dávno známo. Mám skvělý prezentační dokument v pdf, celý o recyklaci smd součástek v Číně.
Má to ale 16MB, kam to mám pověsit, ať se všeci hromadně poblijete z toho, co nakupujete?
Zkuste prosím tohle hledat v pdf, google to vyblije jako první:

Uppermidwest_VendorExpo_SMTAI-Upper-Midwest-Presentation-06-09-11

Přeju dobrou zábavu, dámy a pánové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Xeon_sk



Založen: Feb 02, 2011
Příspěvky: 491
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 21:49    Předmět: Citovat

No fajn, má to 182 strán. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 21:54    Předmět: Citovat

Ale jsou to zase skoro jen fotky ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 23:06    Předmět: Citovat

Bavíte se dobře? Ještě furt je Vám do smíchu? Smile

Zapomněl jsem - návody na opravy poblitých monitorů do příslušného tématu, prosím. Smile Třeba se něco přiučím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 23:43    Předmět: Citovat

No, Leoši, to je jen ilustrace - horší je, že už před pár lety byla v Americe (přímo konkrétně v USA) aféra s armádníma zakázkama, kde armáda nakoupila nějaký ND pro elektroniku do bojovejch letadel a raket přes nějakou firmu a ty po krátký době začaly vykazovat vysokou následno uporuchovost - a když to začali vyšetřovat, tak zjistili, že přes ujišťování o jejich tuzemským původu součástek ta firma ojebávala a nakoupila daný šváby od Číňanů - původ byl zjišťovanej oklikou, protože ty vadný čipy vyšetřovatelé nejdřív předložili zástupcům údajnejch výrobců z USA, který byli vyznačený na futrálech těch závadovejch čipů a ti po důkladným zkoumání včetně RTG a chemický analýzy futrálovacího termosetu se 100% jistotou vyloučili, že by daný obvody měly původ u nich. Až potom si zástupci prostředníka "vzpomněli", kde nakupovali ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1njb



Založen: Oct 17, 2012
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po březen 06 2017, 9:51    Předmět: Citovat

tak jsem si před shlédnutím dokumentu připravil kbelík

no teď je jasné co za integráče jsem to koupil Na posrání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xeon_sk



Založen: Feb 02, 2011
Příspěvky: 491
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: po březen 06 2017, 10:54    Předmět: Citovat

Vyššie ročníky si možno spomenú na A273/274D z prvých sérií. Neboli čierne, ale šedé, mali zlátené vývody, miesto polkruhového zápichu u č. 1 mali znížený roh. Chcel som ich vyfotiť, ale zdá sa, že ma o ne pripravil nejaký krkavec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1njb



Založen: Oct 17, 2012
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 10:25    Předmět: Citovat

Leoši: dík za odpověď na SZ, opravdu vstřícné Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1njb



Založen: Oct 17, 2012
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 10:38    Předmět: Citovat

šedá pouzdra z NDR pamatuji, používali je ze začátku na většině obvodů i na tranzistory, potom pravděpodobně změnili technologii zapouzdření
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 11:08    Předmět: Citovat

Buď v klidu - hledám! Víš, kolik toho tady všeho je?
A ne všecko je v tyčkách, nebo platíčkách na IO z Rožnova.
Už jsem našel i to, o čem jsem si myslel, že to dávno nemám Smile
Našel jsem mmch větší pytlík diod a něco tranzistorů SC origoš NDR - všechny ty jejich nemožné SAY, vícenásobné SAL, SZY, SZX, velké tuším 5W zenerky SZ s M4 závitem i dráty a další. Diody do 100mA a zenerky asi do 0,3W jsou v těch jejich nemožných plastových futrálech - rozměrově stejných, jako měly jejich plastové tranzistory SC, SS a SF.
Vedlejší doslova pytel - směs všemožných analog/logika taky z NDR.
Je toho hodně, asi na to dám nabídku, tohle už tedy potřebovat nebudu. Někdo, kdo enderácké věci restauruje, to určitě přivítá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1njb



Založen: Oct 17, 2012
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 12:16    Předmět: Citovat

ze mne je tak trochu nadšenec pro NDR-RFT záležitosti, zatím mám zrestaurováno několik kusů

podařilo se mi před několika roky koupit v AME 2x TCA730 - s minimálním šumem (skoro nepozorovatelné) a ty chodí excelentně

v RFT u některých zesilovačů osazovali TCA a TDA (asi pro export), takže z historického hlediska není záměna prohřešek
mf filtry jsou nejčastější závadou u RFT tunerů, záměna filtrů je prohřeškem proti originalitě, ale neuvěřitelně pozvedne kvalitu zařízení

ST3000 OIRT i CCIR 1+1+1 přeladěný
SV3000 TCA730/740 + TDA2020 2x
SV3000 A273/274 + TDA2020 1x
SK3000 můj nejoblíbenější kazeťák 3X
ST3936 super pll tuner 2x (osazeno 8minásobnými mf filtry) záměna filtrů je prohřeškem proti originalitě, ale neuvěřitelně pozvedne kvalitu zařízení
SK3930 1X ještě trochu ladím mechaniku
SV3930.1 TDA1524 1x (jen nepatrné změny oproti původnímu stavu)
SV3930 tady právě bojuji s TCA730

ST3936 lze považovat za současníka 820A, řadu S3000 lze považovat za současníka 710, takže asi v NDR přece byli dál

jen pro orientaci, tak vypadá konec u SV3930, a to je celkem podařené zapojení



SV 3930-Schaltplan_3.gif
 Komentář:
konec u SV3930

Stáhnout
 Soubor:  SV 3930-Schaltplan_3.gif
 Velikost:  174.71 kB
 Staženo:  163 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út březen 07 2017, 14:42    Předmět: Citovat

S pomocí součástek CCCP Wink Laughing . Viz ty KT v konci.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund