Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Krups EA8442 autotest

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danikd



Založen: May 25, 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2017, 12:30    Předmět: Krups EA8442 autotest Citovat

Zdrivm mistni odborniky, zejmena Ohrzka a prosim oradu ... u manzelky v praci jim kafevar Krups vypovedel sluzbu, zajel jsem tam, mlynek divny zvuk jako by se zadrival, puk z toho vapadl tak 7mm, kafe to udelalo tak 20mm... No jelikoz uz jsem si s par kavovary hral, rozdelal jsem, vycistil ucpany mlynek. Byla v nem nacpana hrozne jemna kava. Bohuzel jsem si nevsiml stavu vhauovaku, jestli je obrouseny ( o tom jsem si precetl pred chvilkou ). Dale evidentne procuravalo tesneni na termobloku, to pod tim bilym plastem a teklo to po boku temobloku dolu - viz foto ... ROzdelal sjem to, vycistil, tesneni promazal a nasadil zpatky. Tesneni na valci jsem sundal, vypadali po 3 letech a 6200 kav dobre (nahradni jsem stejne nemel), promazal, dal zpatky ... Vycistil sjem i vrchni sitko, nebylo moc spinave ... Spodni me neslo sundat z vyhazovaciho vlace, protaci se to a sroubek ne a ne povolit. Dale jsem pohledove vse zkontroloval, nikde mimo zm,nineneho nic necuralo. Slozil jsem, zapnul, uz drive to po nich chtelo vymenit filtr, nemel jsem, dal jsem jako vymenu ale zustal tam stary ( upozornil jsem je an nutnost vymeniny nebo zakazani ). Mlynek sjem nastavil koleckem na hrube mleti, udelal v pohode kafe, ml odpovida, chut dobra, puk pekny cca 15mm. Udelal sjem jeste asi 4 kafe, vse OK. Odvezl sjem ji to tam, npalnil vosou udelal v pohode kavu, ale hned po kave to chtelo autotest a pred nim to vubec nevyhodilo puk, spechal sjem, rekl jsem at to ozkousi ...
Dnes ( opravoval jsem vcera ) volaji zenske ze to dela velke puky, vysvetlil jsem jim ze predtim jim to delalo male, ze to je ok, ale pry po kazde kave i pred to dela autotest ... Netusi nekdo proc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2017, 18:46    Předmět: Citovat

Čekám na fotku a mírnou korekci textu - číst toto skoro bolí.

Ale stejně pro začátek - to těsnění na termobloku (co prý propuštělo) není žádné řádné těsnění - je to spíš proklad mezi plastem a topným tělesem a jeho těsnící funkce se využívá jenom v případě, že se vysypává puk z varné komory. Opravdové těsnění varné komory je to na pístu (nebo jak píšeš válci), které má mizernou životnost a pokud netěsní, tak teče voda (nebo kafe) po topném tělese dolů (to těsnění pod bílým plastem to nezadrží). Takže je prostě potřeby vyměnit to těsnění pístu. Těsnění ve středu varné komory také možná bude chtít vyměnit, ale to je potřeba to presso opravdu trochu rozdělat a chytit šroubky z obou stran.

Dál - filtr ať buď mění, nebo vůbec nepoužívají. Má udávanou životnost 2 měsíce nejen z důvodu toho, aby si výrobci namastili kapsy, ale i z důvodu hygienického - po těch třech letech už může být ve filtru slušně živo.


Teď to hlavní - u těchto novějších press se počítá délka mletí mlýnku podle výsledné výšky kávového puku. Výška kávového puku se měří podle délky dráhy, co ujede hydraulický válec při stlačování kafe. Délka dráhy se počítá podle objemu vody, co se vejde do hydraulického válce. Objem vody se měří průtokoměrem. Když se v tomto řetězci cokoliv pokazí, tak presso začne dělat psí kusy (ono mu stačí, když dojde káva a začne mlet zničeho nic třeba 3cm vysoké puky, které nejdou vyhodit), takže opravovat něco takového je na mrtvicu. Evil or Very Mad Budeš muset to celé znova projít a doufat, že si něčeho všimneš, ale po pravdě - po 6000 kávách (což je víceméně předpokládaná životnost pressa) bývá většinou v háji tlakový válec, který stojí cca 2500kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danikd



Založen: May 25, 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2017, 20:46    Předmět: Citovat

Ahoj,

dekuji moc za vycerpavajici odpoved. Omlouvam se za psani, skace po me porad holka s teplotou, mam ji ted na starosti.
Foto uz je asi zbytecne, presne jsi mi to vysvetlil.
Filtr byl menen, jen ted jim to hlasilo, s tim pocitaji, doporucil jsem jim ho vyhodit a obcas na prani kafevaru to vzit durgolem.
Cele to tedy rozdelam a znovu zkontroluji, zkouknu rouvnou i tedy ten vyhazovak kavy v mlynku.
Pripadne tedy vymenim celou sparovacku ...
Jeste jednou moc dekuji a preji mnoho uspechu.

Dan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danikd



Založen: May 25, 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne březen 05 2017, 16:39    Předmět: Citovat

Dobry den,

mohu jeste poprosit, byl jsem tyden nemocen, na kavovar jsem nemohl sahnout ...
Uzivatelky si stezovaly ze nevyhazoval puky.
Dnes jsem se tam pro nej stavil, zkousel jsem ho zapnout a po dlouhem prvnim autotestu hodil chybu 11.
Mohl bych poprosit co ta chyba znamena?
Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danikd



Založen: May 25, 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út březen 14 2017, 19:14    Předmět: Citovat

Tak jsem sehnal sadu tesneni, komplet je povymenoval, aale mam problem, kavovar mele hodne kavy ... uplne presype sparovacku, pak to nejde kloudne zmacknout Sad CO je kde spatne prosim ... Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danikd



Založen: May 25, 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út březen 14 2017, 20:07    Předmět: Citovat

Tak jsem prenastavil mlynek a je to lepsi, jeste poaldim ... nicmene cas mleti je celkem dlouhy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út březen 14 2017, 21:55    Předmět: Citovat

Odpovídám sem na tu SZ o kalibraci mlýnku - tak, jak se u starších krupsáckých press nastavovala délka mletí přímo v servisním menu, tak to tady nejde - tady si délku mletí nastavuje presso samo a na to je potřeba nejen vědět přístup do servisního menu, tak i je potřeba na to mít určitý přípravek a také je nutné, aby bylo presso v dobré kondici a je také potřeba trocha štěstí, protože občas to prostě zkalibrovat nejde a to je prostě blbé.

Momentálně žádný psaný postup u sebe nemám (ani jsem ho zatím moc nepotřeboval), tak to zkusím zítra ráno nějak sesmolit a poslat do SZ. Nemůžu se ale zaručit, že to bude určitě fungovat - u těchto kávovarů je možné všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danikd



Založen: May 25, 2013
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út březen 14 2017, 22:02    Předmět: Citovat

Dekuji moc, v dobre kondici by mel byt, vsechna hlavni tesneni vymenena, vse zkontrolovano, vyhazovac po uprave funguje dobre ...
Nekde jsi psal ze by snad mohl byt ten pripravek - gumovy puk, necim nahrazen ...
Kazdopadne moc dekuji za ochotu, uz to potrebuji poslat pryc, manzelka me nadava ze jsou vsude po kuchyni kusy kavovaru. A hlavne nemaji co v praci pit ...
Diky, diky, diky ...

Dan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund