Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

KICad - čeština + otázky a odpovědi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne květen 07 2017, 9:39    Předmět: Citovat

Já používám 2.8.11 a nic takovýho jsem tam nezahlídnul. Myslím, že prokovky se nastavují jednotně v design rules...
________________________________________________________

A já mám taky problém a dotaz kolem prokovů. Když exportuju PCB do gerberu, pořád mně to zakrývá prokovy nepájivou maskou, ale chcu je mít volný, protože PCB je jednostranný a "prokovy" tam mám jen kvůli propojkám (takže to vlastně nejsou prokovy páč tam ve výsledku nebude top). Při plotu do gerberu nepomáhá ani zaškrtnutí/odškrtnutí volby "vias on mask" vpravo nahoře.

Nějaký nápady?

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: ne květen 07 2017, 11:32    Předmět: Citovat

Klávesa 'V' funguje na vytvoření i případný zrušení průchodky při tažení spoje.Takže když se vytvoří průchodka a nevyhovuje velikost,tak stiskem klávesy 'V' se zruší.Vybere se v seznamu na liště jiná velikost a stiskem klávesy 'V' se vytvoří.Vlastnosti vytvořené průchodky lze měnit libovolně klávesou 'E' po najetí myší ,nebo vybráním.
(KiCAD v. 4.0.6)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne květen 07 2017, 19:07    Předmět: Citovat

Možná to má tazatel jako já- mohl by si to aktualizovat.

Mrknul bys mně, prosím, na tu masku, jak to vypadá u novějších verzí?

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlaspes



Založen: Oct 17, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červen 29 2017, 7:47    Předmět: Citovat

Pro jakou verzi KiCadu ta čeština je?

Já mám 4.0.6 a některé věci jsou nepočeštěné.

Díky za ten soubor, je to teď „češtější“ než originál stažený z vebu.

Jinak jsem ochoten v rámci svých schopností a časových možností s překladem pomoci.

Už proto že Kicad používám hlavně na kreslení schémat, desky dělám tak 2 ročně a tak je pak stylem: Jak vlastně jsem to dělal posledně? A na novém PC mám nejnovější verzi a to teprve koukám co je všechno jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: čt červen 29 2017, 9:28    Předmět: Citovat

Verze pro kterou to je je popsána v tom zipu.je to pro testovací verzi.Postupně jsem zjistil,že testovací verze se liší zásadním způsobem.S úpravami překladu jsem začal v době verze 4.0.5.Důvodem přechodu na testovací verze byla absence některých funkcí ve verzi 4.0.5.Ve vezzi 4.0.6 jsou již tyto funkce implementovány.Na překlad v současnou dobu nemám čas.Pokud by byla ochota pomoci s překladem verze 4.0.6 ,můžu poslat screeny částí ,které jsou třeba přeložit.

Pro Vlaspes i ostatní:
pomoci s překladem můžete následujícím způsobem.Klávesou PrnScr vytvořit snímek obrazovky(Alt+PrnScr =okna).V programu (třeba)Malování červeně napsat čísla k anglickým textům a do textového souboru napsat číslo a text překladu (např.: 1- Název okan) a poslat mi oboje na e-mail:hakamusai(zavinač)seznam.cz O zbytek se postarám a aktuální verzi uplouduju sem.jen dávat pozozor na překlad aby nedával příkazům/informacím úplně jiný význam.



screen_schema.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  screen_schema.png
 Velikost:  127.32 kB
 Staženo:  266 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: čt červenec 06 2017, 21:12    Předmět: Citovat

Pomůže někdo s překladem tohoto ?

Do not warp mouse pointer
Annotate schematic components

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlaspes



Založen: Oct 17, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po červenec 10 2017, 12:08    Předmět: Citovat

Do not warp mouse pointer - nezarovnávat kurzor (myši)
Nevím kde přesně tato volba má být, ve sch nebo pcb?


Annotate schematic components- očíslování součástek ve schématu

Jinak mám problém s ukládáním knihoven pouzder. Pokud součásku upravím , musím jí uložit do nové knihovny, nejde prostě přepsat ve stávající knihovně.

Chybová hláška http://www.imgup.cz/image/LlKZ

Zkontroloval jsem a zrušil u souborů a složek
C:\Program Files\KiCad\share\kicad\modules
C:\Program Files\KiCad\share\kicad\library

atributy pouze ke čtení ale nepomohlo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2017, 10:39    Předmět: Citovat

>Do not warp mouse pointer - nezarovnávat kurzor (myši)
Nevím kde přesně tato volba má být, ve sch nebo pcb?<
Je to ve pcb.

Annotate schematic components- očíslování součástek ve schématu.
Koukal jsem na překlad jinde,tak to někdo počeštil "Anotace schématu" Tak nevím.. Smile

K Tvému problému: Tipoval bych že používáš verzi windows se zapnutým UAC.To by mohlo být důvodem.Zkusil bych KiCAD nainstalovat mimo složku ProgramFiles (třeba C:\KiCAD),nebo zkusit vypnout UAC.
pokud to pomůže,mohlo by stačit upravit práva programu KiCAD (nastavením ve win,manifest souborem ap.)



AsC.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AsC.png
 Velikost:  12.59 kB
 Staženo:  189 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlaspes



Založen: Oct 17, 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2017, 12:47    Předmět: Citovat

hakamusai napsal(a):

Annotate schematic components- očíslování součástek ve schématu.
Koukal jsem na překlad jinde,tak to někdo počeštil "Anotace schématu" Tak nevím.. Smile

Anotace = doplnění, poznámka
kdežto klikem na „Annotate schematic components“ v Esch. se přiřazuje číselné pořadí součáskám dle odkazu (reference), např. R1, R2... C1, C2.. D1, D2...
Ve 4.0.6 je už tak pleložen název dialogu, viz obr. http://www.imgup.cz/image/LlTX.

Jak si pročítám přes překladač strýčka Gůgla, https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://kicad-pcb.org/help/documentation/&prev=search, tak zde pod pojmem „annotation“ zahrnují i generování Netlistu a přiřazování pouzder v CvPb, které je nyní integrováno do Esch, dříve se spouštělo zvlášť z hl. okna, (tedy já jsem byl zvyklý to tak dělat). Viz http://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/navrh-elektroniky-v-programu-kicad-1-dil.html
V nej verzi je mnohé jinak proti té co jsem měl dosud a je na ní návod v tom odkazu na HW, tak že občas tápu a musím do studia návodu.

Nevím co je UAC..., teda vím ale od XP již nejsem PC „šťoural“, jsem jen uživatel.. Ale zkusím to přeinstalování KiCadu mimo Prg.F. Ani se ve W7 nesmím šťourat, je to firemní PC a máme zákaz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: út červenec 11 2017, 21:43    Předmět: Citovat

OK díky za info.

Pokud se jedná o firemní PC,tak nejlíp řešit se správcem (pokud je).Jinak, UAC (řízení uživatelských účtů) se najde spousty odkazů,ale v případě firemního PC nedoporučuji vypínat.Řešil bych to přeinstalací do jiný složky (mimo Program Files),případně úpravou manifestu (přidělení vyšších práv programu KiCAD)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 0:13    Předmět: Citovat

Pomůže někdo s překladem tohoto:
"Specific via diameters and track widths, which \ncan be used to replace default Netclass values on demand, for arbitrary vias or track segments."

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 8:34    Předmět: Citovat

Průměr průchodek a šířka spojů, které lze u libovolné průchodky nebo úseku spoje zvolit jako náhradu předvolených hodnot z Netclass.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 10:45    Předmět: Citovat

Super.
Můžu ještě další ?
Margin vypadá jako jakýsi okraj desky.Jak to správně zapsat ?



Untitled.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Untitled.png
 Velikost:  25.85 kB
 Staženo:  165 krát


Untitled1.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Untitled1.png
 Velikost:  26.11 kB
 Staženo:  165 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 11:06    Předmět: Citovat

Non plated je nepokovený, tak to jsou neprokovené díry nebo holé díry. Margin je okraj, co tím myslí v kicadu nevím, neznám ten program.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 11:18    Předmět: Citovat

Takže "Zobrazit nepokovené díry" (Show non plated holes) ?
U toho Margin se zobrazuje hint : "Board's edge setback outline"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund