Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

diagnostika LPG od BRC
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 14:26    Předmět: diagnostika LPG od BRC Citovat

Ahoj, potřeboval bych vyřešit komunikaci s jednotkou BRC.

Mám v autě Ford Focus II originál zástavbu LPG od BRC.

Jednotka má 3 dráty pro interface. Na jednotce je napsáno BRC FLY SF

Na konektoru je červená +12V; černá (GND) ; bílá (kumunikační linka)

Jasné, potřebuji UART, vzal jsem PL2103HX, 5V TTL úrovní a projel osciloskopem... špáb se velmi zahřál až přestal komunikovat Smile

Další pokus, beru UART z atmegy8, ardujína...
Funguje, logika TTL5V.. paráda..

Na TX a RX tedy připjuji rezistory 120ohm a obě linky pouštím na jeden komunikační fous.
https://drive.google.com/open?id=0B2jNEzrExTreTkg1ekpfOUdJQ2s


Vycházel jsem z tohoto schematu...
https://drive.google.com/open?id=0B2jNEzrExTreZXdvdFd1LXdJdXc


No plynová jednotka poznala, že se něco děje, na panelu indikace stavu plynu uvnitř auta se rozsvítily 3 diody.


Když otočím klíčkem, jednotka stále jak blbá hrne jednu a tu samou sekvenci stále dokola Smile asi to tak má být. Úroveň je 5,2V, ovšem polarita je obrácená!

https://drive.google.com/open?id=0B2jNEzrExTreUEVjaGxQSnZHa1k


Na oplátku zase do jednotky pouštím já signál... Moje napětí bylo sraženo na asi 3V což je špatně.... napadá mě, že jsem zapomněl na 1kohm rezistory co vedou z atmegy arduina... takže koupím další PL2103 a zkusím to znovu.
https://drive.google.com/open?id=0B2jNEzrExTreOXVuc1BtVkhuV1U


Moje rychlost komunikace je o mnoho větší.. vyrovnávám rychlosti až se dostanu na 4800 baudů, tak to vypadá, že to je rychlost jednotky, divné, našel jsem, že by měla být 38400, nebo jiný zdroj uvádí 19200 bd..


Program mám BRC FLY, a samozřejmě nekomunikuje, tak easy to nebude...
zkusím zvýšit to napětí na 5V, ale co z tou polaritou atp.. napadá někoho něco? Teď mě ještě napadlo, ta komunikace asi obrácenou polaritu nemá, první bit je nulový a klid je 5V.. už si vzpomínám Smile

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 15:31    Předmět: Citovat

Jurawood napsal(a):
Mám v autě Ford Focus II originál zástavbu LPG od BRC

Podle zkušeností mého kamaráda, který montuje plyn do aut (mj. i BRC) soudím, že originál zástavba může mít značně odlišný (tzv. zákaznický) SW, který se chová jinak a klasická plynová diagnostika, byť pro uvedenou značku, s ním nekomunikuje. To může způsobovat Vaše problémy i když na to jdete tzv. z gruntu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 16:25    Předmět: Citovat

Jurawoode, nevím jak daleko to máš do Moravskejch Budějovic, ale tam působí jistej Karel Barták, v jistejch kruzích známej jako "KarelLPG". Vlastní firmu, která se na BRC specializuje - myslím že bude schopnej ti minimálně poradit - až (jestli) ho budeš kontaktovat, klidně mu řekni, že doporučení na něj máš ode mne.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 17:49    Předmět: Citovat

Na diagnostiku BRC používám kabel od BEXPRO.Funguje na 100% (mám ale plyn montovaný dodatečně).S těmi orogo někdy bývají problémy.
Edit:
Tak ten e-shop bexpro už asi nefunguje.


Naposledy upravil hakamusai dne čt prosinec 15 2016, 0:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 18:08    Předmět: Citovat

Mám tady v Ostravě známého, který si koupil auto s BRC Fly SF. Kabelem co mám na Landi+Magic sem se tam stejně nedostal. Nešel na to žádný SW pro BRC stažený od Poláků. Tak sem ho poslal do Mor. Buďejovic za Karlem Bartákem (KarelLPG) a dal mu to dokupy. Týden to tam měl, stálo to celkem i s cestou 8k, auto na plyn jede jak z praku. Bylo třeba vyměnit filtry, vyčistit vstřiky, poladit mapu...

Tady v OV by to stejně nikdo nedal dokupy, Šeda to neumí, HL Propan to ani nezajímá a Szotek zase mlel nějaké svoje lži a výmysly.

Můj skromný názor - zapomeň na to se v BRC vrtat sám, Karel Barták je přes BRC machr. Když ještě na škodahome fóru byla sekce pro LPG, tak sem to tam s ním řešil, než tam známý jel. Co si pamatuju tak říkal, že BRC Fly SF je obecný název řady a hlavně záleží na tom, jaký SW dovnitř nasypeš. Dost možná ta jednotka může být zamčená a bez origo kabelu nebo SW se dovnitř stejně nedostaneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 21:31    Předmět: Citovat

to je škoda Rolling Eyes já se v tom chtěl povrtat sám...

ještě zkusím přidat na těch 5V TTL a pak zkusím softy plug&play.
Na jedné jednotce jsem viděl FLY SF P&P

Děkuji za doporučení na Karla, s LPG nemám sebemenší problém, ale chtěl bych časem měnit vstřiky a 12000 za brc injektory se mi dávat nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 21:52    Předmět: Citovat

Pokud se v tom chceš vrtat sám,tak až se připojíš softem,zazálohuj nastavení.Je tam na to jedno talčítko.Starší softy měli v možnostech přímou editaci mapy.Ty nový to neumí (škoda),ale zase mají excelentně vyřešenou autokalibraci (pokud je na autě vše OK -lambdy,kat,filtry ...).Je dobře o tom softu něco vyčíst.Bez znalostí se do podrobných úprav vlastností nastavení těžko člověk dostane.
Soft pro BRC se dá stáhnout i tady.


Naposledy upravil hakamusai dne st prosinec 14 2016, 21:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 21:55    Předmět: Citovat

Karel umí ty původní repasovat - nevím jestli jde zrovna o ty tvoje, ale pokud by to byla schůdnější cesta, není důvod k němu nejet ani přes půl republiky ...
Mluvil jsem s ním, zastavěli LPG i do Humvee, on sám jezdí z BMW tuším X5 - samozřejmě na plyn, prostě u něj platí ten hulákavej slogan Toyoty z dávný reklamy - "nic není nemožnééé!" - s jedinou malou podmínkou = musí to někdo bejt ochotnej zacálovat ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 10:12    Předmět: Citovat

Tak už jsem to rozchodil, chtělo to TTL 5V a jiný program.
Jednotka je Plug&Drive

jako bonus jsem si ověřil kolik má auto najeto hodin a celkem to sedí s km.






hmm a můžu zase měsíc studovat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 10:48    Předmět: Citovat

Potlesk Potlesk Potlesk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út leden 31 2017, 13:30    Předmět: Citovat

takže jsem si důkladně nastudoval manuály k brc.

Nyní to vypadá tak, že se asi nedokážu dostat k určitým blokům v nastavení. Pole jsou šedá...

Nejde vůbec základní nastavení, jako změnit typ vstřikovačů, montáž do jiného vozu (zákl. konfigurace) apod..

Dále nefunguje nastavení teploty pro přepínání Petrol/LPG

Co je funkční je korekcce mapy, různé přechodové stavy, režim openloop, časy náběhu a doběhu (topin, topout), apod., dále kalibrace ukazatele stavu nádrže. Funkční je také logování..

Zkoušel jsem různé verze softu.

No nic , psal jsem Karlovi Smile za jakoukoliv radu děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 31 2017, 17:14    Předmět: Citovat

No a KarelLPG ti potvrdí, že máš "customer" = zákaznickou verzi softu, která se ladí pro ten konkrétní typ auta a pak ji montážník zamkne - tudíž bez "odemykacího" kódu se do ní nedostaneš a problémy bude mít pravděpodobně i on se svým zázemím a letitýma zkušenostma. Speciálně to jsou ty teploty přechodu beneli/LPG - ty totiž přímo doporučuje každej výrobce motoru kvůli tepelný kapacitě motoru (rychlosti ohřevu) trochu jinak ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6563
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út leden 31 2017, 18:51    Předmět: Citovat

Takovýho montážníka bych hnal. Přechody teploty, blbosti... Nastavil jsem dle sebe 25, mapu taky, auto nepozná změnu při přechodu (já taky ne), o plynu nevím, pohoda. Asi to chce velký motor, ten to zkousne všechno.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 31 2017, 19:06    Předmět: Citovat

Právě od KarlaLPG vím, že na některý typy sad/aut to tak BRC dělá, taky je ten soft blokovanej proti načtení, aby se nedal jednoduše okopírovat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út leden 31 2017, 19:57    Předmět: Citovat

EKKAR: áno, potvrdil, ale ani on to nezpřístupní, prý se to online připojí a nějakej ital to odemče ale smaže vše.. (asi know how brc) ale co mě zarazilo, prý je na P&D už úplně jiný soft, prošel jsem instrukce instalací, softwaru od BRC snad ve všech jazycích... poláci, rusy, taloši se v plug&drive hrabou.. nikde ani zmínka o nějakém updatu, jediná fotka, že by se používal jiný soft, proboha proč by to dělali? Jsem zmatený...
Soft je prý licencovaný IP adresou servisu a není přístupný... (tahle jednotka je stará 8 let)

No psal jsem pár lidem co ,mají stejnou RJ jako já,, ofic. ford to neumí a nezajímá je to, prý to do ČR nedováželi.

Zastoupení BRC, prý neexistuje, to dělá výrobce, viz ford výše..

Někdo mi řekl, že už našel servis kde jednotku bez problému přečetli, vyměnili vstřiky a doladili.. podle mě ale jen mlží, já ji taky přečtu, ale změnit typ vstřikovače nejde.

TAKJAN: nevím vůbec o čem mluvíš Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund