Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autorádio BETA
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2017, 10:33    Předmět: Autorádio BETA Citovat

Po výměně starého akumulátoru za nový u vozu VW Šharan si "kód"rádio BETA našlo samo tak , jak je psáno v manuálu , leč i když naskočí "název" všech přednaladěných stanic , nebo načte CD a spustí PLAY , dochází k dost podstatné chybě - NEJDE ZVUK !
Stačí "vypnout" motor a znovu nastartovat a je po závadě !!!
Neprovedu - li "druhý" start , tak ani po hodině jízdy rádio nepustí zvuk .
Jako první co ukazuje display (NO TP FM1 88,8MHz) , po stisknutí jakékoliv předvolby naskočí název přednaladěné stanice a TICHO !

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2017, 10:43    Předmět: Citovat

Těžko radit, měřit. Řekl bych studeňák někde v signálové cestě, nebo pokud má v NF cestě TDA7433 a pod. pak může být problém v jeho řízení od MCU
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2017, 13:30    Předmět: Citovat

V minulosti byl akumulátor několikrát venku na nabíječce do druhého dne . Instalování nového akumulátoru trvalo cca 5minut a od té doby se projevila tato "závada"a trvá již půl druhého měsíce .
Další blokaci "zvuku" může (jak jsem se dočetl) provádět samotný "vůz", který je rovněž kódován k tomuto rádiu . Odkódování se má provést samo automaticky během několika sekund .
Nyní jsem nechal přijímač v zapnutém stavu a zasunutý klíček zapalování na 1h , jak je doporučováno v návodu .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2017, 21:21    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že to má mikroprocesor, zkusil bych pro jistotu ještě jednou "vystoupit a nastoupit" tedy znovu odpojit akumulátor, počkat a zase připojit. Pokud tedy toto již nebylo vyzkoušeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2017, 11:09    Předmět: Citovat

Dobrý nápad s tím odpojením akumulátoru , dnes to provedu , neb včerejší zkouška nechat zapnutý přijímač a zasunutý klíček v zapalování na 1h nepřinesla úspěch .
Pokud se na displeji nezobrazí "TP" (traffic program), nespustí se zvuk . Naopak ani po "druhém" startu zvuk nenaskočil , musel jsem tlačítkem přijímač vypnout a znovu stisknout , potom už displey zobrazuje "TP"a zvuk jde normálně .
Před výměnou akumulátoru stačilo zapnout klíček a rádio naskočilo .
Dnes jakmile trochu povolí ten "mráz", odpojím tedy na chvilku akumulátor a uvidíme .
Zatím děkuji za radu !

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2017, 15:30    Předmět: Citovat

Souvislost s TP může být, ale ne blokování SAFE. Zpravidla se při funkci dopravní hlášení upravuje hlasitost v audioprocesoru. Odpojování aku v Tvém případě chybu nevyřeší, proč by mělo?
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2017, 16:34    Předmět: Citovat

Protože mu to po odpojení a připojení aku začalo zlobit, před tím to, alespoň jsem to tak pochopil, nezlobilo. MCU je pravděpodobně trvale pod napětím i při vypnutém rádiu, takže pokud je v nějakém špatném stavu, reset ho může vyléčit. Samozřejmě to může být taky úplně něčím jiným, tohle se ale snadno a rychle vyzkouší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2017, 17:49    Předmět: Citovat

Odpojení akumulátoru nepomohlo, naopak tentokrát si ani nenašlo "kód",hlásí tedy =SAFE 1000=. Kód neznám, zajedu tedy do Servisu VW, aby podle VIN čísla rádia zjistili "kód" . (do budoucna to bude dobré)
Přiznám se, že se mě nechce demontovat rádio, vyndat mechaniku, přečíst číslo EPROMKY , koupit prodlužovací kabel s kleštinou na IO DIP8 k vůli osahání EPROM do PC.
Až budu znát "kód", mohu se konečně věnovat tomu co jsem kde špatně navolil, neb toto rádio musí hrát i bez přítomnosti "TP" (dpravního hlášení).
Jinak rád přijímám jakoukoli radu včetně RESET celého přijímače .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arambula



Založen: Aug 22, 2009
Příspěvky: 198
Bydliště: Praha Východ

PříspěvekZaslal: so únor 11 2017, 12:49    Předmět: Citovat

Editováno moderátorem pro porušení bodu 13 "Pravidel".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po únor 13 2017, 17:30    Předmět: Citovat

Tak jsem se objednal "mailem" do servisu VW a nyní čekám na termín , kdy mohu přistavit vůz ke zjištění "kódu"(do budoucna) .
Jinak nevím, co mě za celý život vedlo k tomu, že u všech přístrojů NÁVOD až naposled ! Buď jsou ty přístroje nyní stále složitější, nebo už těžko chápu.
Jak jsem již psal "kód"přijímače je rovněž uložen v paměti "vozu", není tedy třeba tento znát , pokud nebude přijímač použit v jiném voze, nebo byl - li odcizen !
Stáhnul jsem si Návod ve slovenském jazyce a myslím, že neporuším bod 13 "Pravidel", když uvedu znovu , že přijímač si najde "kód" sám automaticky během několika sekund , ale je nutné nejen zasunutý klíček zapalování , ale i zapnutý do první polohy (to v návodu není). Je - li provedena aktivace a nastavení , potom už přijímač pracuje i při vypnutém a jenom zasunutém klíčku . Bez klíčku lze přijímač také zapnout, ale bude pracovat pouze 1h, potom se sám vypne , aby nedošlo k vybití akumulátoru .
Vlnové rozsahy a pásmo je ve slovenském překladu jako OBLAST, tedy Oblast AM1,AM2,FM1,FM2 a TP
Stačilo tedy si pořádně přečíst návod , "vystoupit"z Oblasti "TP", znovu naladit a je vše v pořádku .
Děkuji tímto všem, kteří se snažili mě pomoci a napříště budu číst návody !

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2017, 12:50    Předmět: Citovat

Dnes jsem byl (dle objednávky) v servisu VW Horejsek pro zjištění "kódu" autorádia a zaplatil 200,- Kč .
Bohužel s odstraněním "závady" jsem se unáhlil , opět to dělá to , co jsem psal . Pokud se na displeji nezobrazí "TP" (úpně vlevo nahoře)- nejde zvuk !
Zvuk se nespustí ani při spuštění CD , nebo audio-kazety . jakoby přijímač hledal vysílač "TP" , ten najde až při druhém startu a je jedno v jaké lokalitě se vůz nachází .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2017, 13:31    Předmět: Citovat

Že závada nesouvisí s kódem jsem si myslel. Betu jsem měl na stole dost často, ať už s kodem nebo bez něho, ale závadu co popisuješ nepamatuju. Mohlo se klidně přihodit, že se rozhodil firmware a mám obavu, že s tím nikdo nepomůže. Audioprocesor bývá řízený ze sběrnice a to je konečná. Podívej se po bazarech, prodává se to kolem 500ká
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2017, 15:05    Předmět: Citovat

Elektronik55 napsal(a):
Dnes jsem byl (dle objednávky) v servisu VW Horejsek pro zjištění "kódu" autorádia a zaplatil 200,- Kč ...
Nevím, jest-li jsem to pochopil - jel jsi do servisu, ikdyž už jsi měl rádio "odblokované", jen abys zjistil 4-místný kód, až ho bude někdo potřebovat v jiném autě.(?)
A jinak bych vyzkoušel znovu nastavit všechny předvolby stanic a hlavně funkce v podmenu TP-SET (GALA, ONVOL, TAVOL...) v "hrajícím" režimu. Možná je po odpojení aku vymazaná nějaká hodnota...(?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2017, 15:39    Předmět: Citovat

Skoro všecky "koncernový" rádia jsou převlíknutej Technisat. Doporučil bych vznášet dotazy na firmu BRM, která tyhle "převlíkače" pro škodofku servisuje: http://www.brm.cz - sídlo mají v Kosmonosích, opravdu jen co by vrakem autorádia dohodil od centrální fabriky Škodifky ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2017, 16:14    Předmět: Citovat

Ano , do servisu jsem jel jenom pro zjištění "kódu"i když si ho rádio našlo samo . Chtěl jsem ho znát pro případ použití v jiném voze a také proto , že teprve minulý týden (po přečtení návodu) jsem se dočetl , že aby si rádio našlo "kód" samo automaticky , musí být zapnutý klíček zapalování v první poloze ! To už jsem byl ale objednán v servisu a nechtěl jsem to rušit .
Před odjezdem do servisu nastartuji a zvuk nikde ! Dál jsem nic neprováděl a před servisem vypnul motor , pracovník servisu sedl za volant - zapnul klíček do první polohy a rádio normálně naskočilo i se zvukem .
Potom odpoledne před OD jsem si chtěl pustit CD , rádio normálně hrálo , klíček jen zasunutý a po stisknutí tlačítka CD údaj na displeji PLAY a načtená první stopa - zvuk nikde . Vysunul jsem CD a zasunul - zvuk naskočil .
Když se manželka vrátila z OD , přepnul jsem na rádio (OK) a znovu na CD , také v pořádku , pamatuje si i "místo" na stopě , kde skončilo přehrávání .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund