Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O skoku na hoax (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 04 2017, 21:42    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
Jano, to se stane každému, že skočí na nějaký hoax Very Happy Já taky jsem schopný někomu sežrat totální nesmysl, když se to přesvědčivě podá Laughing
Kdo z nás nešel coby učedník do skladu fasovat novou bublinku do vodováhy, že?

To Radovan: Tak já jsem pro tu bublinku naštěstí nešel. Ale slyšel jsem, že posílali kluky pro kilo ampér do pojistek s kbelíkem Very Happy

tiktak: co se týká rozsílání hoaxů, tak jsem na ně alergický, hlavně když mi to někdo pošle se stovkami mailových adres. Už jsem to naučil ségru 67let, aby se nejprve přesvědčila o pravosti a když už to pošle, aby vymazala aspoň ty mailové adresy. Je to tupé přeposílání dál. Co se týká mého divení, že jsi tu...já mám rád, když lidé už něčím vyhrožují, tak to aspoň dodrží, což není tvůj případ. A prosím neomýlej stále své zásluhy, pokud nic jiného neznáš. Zase tu budeš donekonečna omýlat své ukřivděné JÁ. S tou žárovkou je to zase jen trik na pobavení, nic jiného, také mi to někdo poslal a zůstalo to v mé schránce, bez rozesílání dál.

Mysím, že bychom se měli vrátit k těm kamnům Confused

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne ne únor 05 2017, 9:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: so únor 04 2017, 22:24    Předmět: Citovat

Já to taky nesnáším a maily s předmětem typu FW:RE:Fwd:.... jdou bez čtení a rozklikávání přílohy do koše. Typicky jde o nějakou prezentaci o tom, jak cikáni mají léky zadarmo, roztomilými zvířátky, případně kolem Vánoc něco s blikátky a andělíčky.
Taky si dost rozmýšlím, kdo dostane moji primární mailovou adresu a kdo takovou "na registrace a podobný bordel".
Z mé zkušenosti vyplývá, že nejpilnějšími rozesílači tohoto bordelu jsou ženy nad 30 let, z velké části na mateřské dovolené, případně v důchodu. Prezentace s miminky převažují u žen na mateřské.
Když jsem jednu (co nejjemněji jsem uměl) upozornil, že čtyři takové zprávy denně opravdu nejsou to, co chci nacházet v mailové schránce a není dobré, aby moji adresu mělo patnáct jejích kamarádů a kamarádek, bylo mi odpovězeno, že "je to přece hezký, to co posílám". Rezignoval jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so únor 04 2017, 22:35    Předmět: Citovat

Jojo, dělám to podobně. Zatím se nikdo z těch, kdo mi přeposlali nějakou ptákovinu s mrakem adres, neurazil, když jsem ho sprdnul. Zvláště za hoaxy jsem si je vychutnával...
Tak dvakrát do měsíce se ještě někdo zapomene a posedmé pošle totéž, co jsem už před pěti lety mazal, ale jinak je klid.


Naposledy upravil Hill dne so únor 04 2017, 22:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 04 2017, 22:37    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
Já to taky nesnáším a maily s předmětem typu FW:RE:Fwd:.... jdou bez čtení a rozklikávání přílohy do koše. Typicky jde o nějakou prezentaci o tom, jak cikáni mají léky zadarmo, roztomilými zvířátky, případně kolem Vánoc něco s blikátky a andělíčky.
".


No právě, pokud vím, tak to většinou dělají lidé s nízkým sebevědomím, tím se nikoho nechci nijak dotknout. Tito lidé mají strach a pokud je tam něco co jejich strach umocní, rozesílají to dál, jako něco senzačního a ještě jiné nabádají, aby to poslali všem známým. Horší jsou takové ty hoaxy, kde nabádají lidi, aby to poslali dál, jinak budou mít neštěstí, či dokonce smrt. Vždy si to chce nechat projít hlavou a použít selský rozum, kouknout na hoax server, ne bezmyšlenkovitě to rozeslat dál a všem. Většinou, když už mi přijde nějaký mail s něčím, zajímavým, tak to spíš nechávám u sebe a jen vyjímečně to někomu přepošlu, ne hromadně a ještě k tomu napíšu nějaký svůj text.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: so únor 04 2017, 22:47    Předmět: Citovat

Já měl kamaráda, ten rozesílal denně taky hrozná kvanta mailů, měl aspoň trochu soudnost a dával příjemce do skryté kopie. Jinak téma těch mailů bylo poměrně úzké, převážně to, jak nám tady vládnou židé, zednáři, židozednáři a podobně, jak je potřeba to šířit mezi lidi, svolávat demonstrace a podobně.
Většinou to byly odkazy s komentářem; když mu někdo odpověděl, tak to zase rozeslal. Něco na způsob známých špalků z vedlejšího tématu...
Většinou jsem nereagoval. Jednou poslal odkaz na nějaký hrozný elaborát (a ještěv EN) tak se mi trefil do blbé nálady. Odpověděl jsem mu čtyřmi písmeny - TLDR (too long, didn´t read). To se urazil a omezilo se to jen na ty nejjadrnější, tak dva tři do týdne.
Používal webmail (!) a někdo, nevím už kdo, se mu do toho naboural. Takže si hezky početl, samozřejmě včetně adres. O mě až tak nešlo, ale rozesílal to i nějakým lidem do firem, psali si tam (prý) věci na hraně (věci postižitelné podle ustanovení TZ "Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia") a podobně. To jsem mu řekl své a aby se střežil mi někdy z té adresy ještě napsat. Je klid.
Hoaxy nám chodily i v práci, tam to někdo z ředitelství rozeslal. Takové to "když vám zavolá číslo xyz...... nezvedat, vymažou vám telefon, budete mít účet za telefon na desetitisíce a jako návdavkem vám vyžerou lednici"... Jen jsem se tomu zasmál a mail mířil tam, kam patřil, tedy do koše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 04 2017, 23:02    Předmět: Citovat

Řešil jsem to snad předevčírem. Kamarád, který jinak stojí nohama na zemi, mně poslal mail, ve kterém byl jasný hoax. Hned jsem jej našel na .hoax.cz.
Tak jsem mu to přeposlal, aby viděl, jak se nachytal.
Od té doby se neozval- snad jsem jej neurazil?

Jano, jsi jaký jsi, někteří měli (a možná ještě mají) s tebou problém, já si s tebou zase kdysi vyměnil nějaké SZ, pohoda. Máš jinou náturu, ale nejsem ten, kdo by tě kvůli tomu odsuzoval. A neber připomínky od lidí, kteří vědí, jako nějakou urážku. Ve finále- rozšíření pohledu na jakýkoliv problém bývá krokem k lepšímu pochopení.

Jestli ti můžu zkusit něco poradit (ač jsi o generaci starší)- než něco napíšeš, zkus si to ověřit na více místech. Třeba tyhle "bomba" mailové zprávy se dají většinou najít na té stránce o hoaxech, co jsem ji uvedl dřív.

A nedurdi se Cool

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: so únor 04 2017, 23:04    Předmět: Citovat

Když jsme u tohoto, poraďte. Na centrumu mám blokovanou řadu odesílatelů. Přesto jeden hajzl: newsletter@marketing.discount24.consortiofashion.com projde. Přitom jsem tam nikdy nic neobjednal, a i kdyby, přece to musí stopnout. Zrovna tak když to házím do spam koše.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 0:13    Předmět: Citovat

Mně v životě žádný podobný mail nepřišel... Smile nevím proč, ale asi je to dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 0:16    Předmět: Citovat

Každému jistě přišel email typu: Když to přepošleš do xx minut dalším deseti lidem splní se ti to co si zrovna přeješ. Tak jsem to přeposlal deseti lidem plus odesílatelce toho emailu s textem, že v daném okamžiku jsem měl jediné přání a to strávit s ní noc. A jak to dopadlo??? Hádejte.
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 0:36    Předmět: Citovat

citace:
strávit s ní noc. A jak to dopadlo???

Přijela Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 8:37    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
Jano, to se stane každému, že skočí na nějaký hoax Very Happy Já taky jsem schopný někomu sežrat totální nesmysl, když se to přesvědčivě podá Laughing
Kdo z nás nešel coby učedník do skladu fasovat novou bublinku do vodováhy, že?

já si zase myslel že je dobré mít ICE kontakty v mobilu - In Case of Emergency
http://www.hoax.cz/retezove-emaily/ice-kontakty-v-mobilu---in-case-of-emergency/
Vůbec mne nenapadlo že to je HOAX. Rozšiřoval ho všem známým můj kamarád, a dokonce ho vytiskl pro pár starých lidí co nemají internet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 9:20    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Jojo, dělám to podobně. Zatím se nikdo z těch, kdo mi přeposlali nějakou ptákovinu s mrakem adres, neurazil, když jsem ho sprdnul. Zvláště za hoaxy jsem si je vychutnával...
Tak dvakrát do měsíce se ještě někdo zapomene a posedmé pošle totéž, co jsem už před pěti lety mazal, ale jinak je klid.


Hille, tak to mi mluvíš z duše, také jsem si je vychutnával za hoaxy. Jeden kamarád mi to také posílal a když jsem mu napsal ať nerozesílá neověřené zprávy(hoaxy), skoro se urazil. Ale už pak s tím přestal. Také jsem znal z internetu nějakou kamarádku a ona měla zálibu přeposílat různé, byť třeba zajímavé maily s přílohou, ale ma můj vkus denně třeba deset bylo moc. Tak jsem jí napsal, aby mi to už neposílala-urazila se a už nějakých pár let nekomunikuje. Já chápu, že se chce podělit s něčím hezkým, ale kdo na to má mít čas? A když je to denně, tak to je už na prd. Moje Jana dostává od jedné své známé každý den spoustu přílohových mailů, jí to nevadí, ale pak sedí u PC do noci a ke mně posílat jsem jí také zatrhnul, jen sem tam něco opravdu stojícího zato, povoluji. Vždyť pak bychom strávili na PC spousty času a práce nic Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 9:29    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Když jsme u tohoto, poraďte. Na centrumu mám blokovanou řadu odesílatelů. Přesto jeden hajzl: newsletter@marketing.discount24.consortiofashion.com projde. Přitom jsem tam nikdy nic neobjednal, a i kdyby, přece to musí stopnout. Zrovna tak když to házím do spam koše.


Zkus se podívat na konec té zprávy, většinou tam bývá možnost zrušit tvůj mail, odhlásit se. Asi to bude anglicky a teď si zrovna nevzpomenu jak se to píše, možná poradí někdo zde.

Jinak bych ještě zkusil nastavit mailový filtr zkopírováním celého jména mailu, nebo jen toho za @. Dalo by se zablokovat jen doménu, ale to by už ani potřebný mail nedošel. Kdysi jsem blokoval maily co jsem nechtěl, ale někdo si dal práci a pozměňoval adresu, aby to přes filtr prošlo znovu se stejným tématem. Nejlepší je pokud něco takového přijde, bez otevírání mazat. Ale jinak toho moc nechodí.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 9:44    Předmět: Citovat

tak já s tím mám právě nejlepší zkušenost. Když se u nich odhlásím, už mi to nechodí. Oni ty maily nerozesíljí, aby nás nasr..., ale jde to automaticky podle seznamu, který dostane robot a má to stejné mnoho lidí. Kdyby mi to nefungovalo, neposílal bych to sem. Možná, že to nepude všude a vždy odhlásit, myslím, že někde bylo, že se musí člověk nejprve přihlásit, aby to mohl zrušit. Ale většinou to jde bezproblémů odhlásit na adrese tam na to dodané. Jinak někdy je to se spamem boj.
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne únor 05 2017, 9:52    Předmět: Citovat

U mě se radikálně omezil spam když jsem do WIN XP instaloval jiný firewall.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund