Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Monitor Dell P2210, mrtvý
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 10:46    Předmět: Monitor Dell P2210, mrtvý Citovat

Ahoj
monitor Dell P2210 - mrtvý.
Deska se zdrojem - pokaždé prostřelí diodu D854 nebo D855 ve větvi 16V.
Zkusil jsem vyměnit kondenzátory, proměřil jsem snad všechny součástky na desce(případně vyměnil když jsem neměl jistotu).
Nemám ověřené trafo T850 - může být vadné?Jak ho ověřím?
Pak jsem neověřil vpájenou desku (do zdrojové desky)s invertorem, ale tu větev jsem odpojil.
V podstatě jsem ve větvi 16V nechal jenom ty dvě diody, pak paralelně k ním C861 a R862 (asi ochrana těch diod) a ještě elektrolyty C862 a C865.
Vše jsem proměřil, diody originál byly SR520 ja koupil SR560, měnil jsem i celý pár.
Dioda pokaždé prostřelí.
přikládám fotku zdroje.
chtěl jsem uploadnout celý servisní manual ale nějak to nejde.
Pokud poradíte jak nebo dáte email - pošlu.
Dík za každou radu



zdroj.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zdroj.jpg
 Velikost:  205 kB
 Staženo:  208 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 10:52    Předmět: Citovat

Jak jsem psal ověřoval jsem celou desku.I primární část(viz foto) včetně výměny regulátoru LD7575, který zajišt´uje správný chod tranzistoru Q850.


zdroj primární část.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zdroj primární část.jpg
 Velikost:  114.32 kB
 Staženo:  131 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 10:58    Předmět: Citovat

Ke každému schematku v servisním manuálu je popis funkce(anglicky)
ale mne to nějak nepomohlo.

Toto je třeba popis části zdroje, kde jsou mé diody.:

D854&D855 are used to rectify the inducted current. C865 and C862 are used to
store energy when current is reversed. The parts including L852 are used to smooth
the current waves that are from D854&D855, and then 16V voltage is supplied.
D880&D881 are used to rectify the inducted current . C884 is used to store energy
when current is reversed. The parts Q852 is a switch and is controlled by Q853 ,and
then 12V voltage is supplied.
D856 is used to rectify the inducted current. C874,C864 are used to store energy
when current is reversed. The parts including L851,and C875 are used to smooth the
current waves that are from D856, and then 5V voltage is supplied.
5V supply voltage feed back to PWM controller U850 via R861, R860,and
I850,I851.R859,C859 and C863 are used to control response time.
LD7575 implements an OVP function on Vcc .Whenever the Vcc voltage is
higher than the OVP threshold voltage, the output gate drive circuit will be shutdown simultaneously thus to stop the switching of the power MOSFET until the next on.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 10:59    Předmět: Citovat

A zatez od vetve 16V jsi zkousel odpojit? A pripojit k ni treba odpor 470hm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 13:00    Předmět: Citovat

od zdrojové desky mám odpojenouj jak procesorovou desku tak i trubice.
Na samotné desce jsem odpojil (jak jsem napsal) celou 16V větev až na ty diody, kondenzátor s odporem paralelně k diodám a 2 elektrolity.
Zátěž jsem nikde nepřipojoval.
Myslím ale, že když mám desku odpojenou od dalších desek v monitoru, jen čistě tu zdrojovou, tak by se mnela, když ji dám pod napětí pouze zablokovat.Né, že tam vystřelí nějaká dioda.(samozřejmě pokud na desce není nějaký skrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 16:16    Předmět: Citovat

Ze schematu neni videt jestli treba ta odpojena 16V vetev nedava nejaky feedback na primarni stranu pres optoclen. A ja bych tu vetev kazdopadne zatizil, nekterym zdrojum vadi nulovy odber na vystupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 16:30    Předmět: Citovat

ten optočlen na prvním obrázku je feedback na prímar.emitorem na zem a kolektorem na destičku s regulátorem LD7575(foto), která je osazena v prímarní části zdroje.
Dal jsem si práci a LD7575(SMD) jsem na destičce vyměnil za nový.
Nepomohlo



destička s regulátorem LD7575.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  destička s regulátorem LD7575.jpg
 Velikost:  63.63 kB
 Staženo:  156 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 16:37    Předmět: Citovat

to je popis k feedbacku:
D850 is a rectifier in which there are 4 build-in diodes, inverting AC to DC.
C854 is used to smooth the wave from rectifier. U850 is a highly integrated PWM controller. Typical start-up current for U850 is only 20 uA, When current flow through R842/R843 gets to Pin 8 of U850, with VDD hold-up capacitor C878, U850 is enough for starting up.
When U850 begins to operate Pin5 of U850 will output square wave to drive Q850, then the main current flow get to GND bypassing through T850, Q850.
Because of the change of current flow, wires in the other side of T850 will induct current. In the same time, the current inducted by wires which connected T850 Pin 1 and Pin 3, with components of D852, R856and C878 ,will be supplied to U850 for normal operating.
When the sense voltage across the sense resistor R869, reaches the threshold voltage around 0.85v, the output GATE drive will be turned off. Every time when the output of power supply is shorted or over loaded, the FB voltage will increase, the build-in PWM output will then be turned off. Both of two will prevent the power supply from being overheated under over loading condition.
The PWM duty cycle is determined by this current sense signal and COMP, the feedback voltage, when the voltage on pin2 reaches V-(PWMcopm) =(Vcomp-2VF)/3, A switch cycle will be terminated immediately, Vcomp is internally clamped to a variable voltage around 0. 85 V for output power limit
When Q850 are turned off, the main current flow will be consumed through D851, C858, R854 and D853, This will prevent Q850 from being damaged under large current impulse and voltage spike.

angličtina mi moc nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1739
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 17:44    Předmět: Citovat

Diódy SR520 som kedysi menil v nejakom NTB zdroji. Už ani nepamätám kde ich objednávali, ale v zapojení sa hriali tak,že buď vypadli z plošáku,alebo ich prerazilo - zdroj bez záťaže aj so záťažou...
Z nejakého iného impulzného zdroja som potom vykuchal diódy a s nimi zdroj funguje do dnes.
Neviem čo za shity to vtedy poslali, ale označenie sedelo. Škoda že som ich vtedy nepremeral aspoň aký úbytok mal PN prechod. Potom už nebolo čo merať Laughing Laughing ale rýchle ako šotky určite neboli...

premeral si dosku,či tam nemáš zvod,skrat ?
skús iné diódy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 18:18    Předmět: Citovat

skrat jsem nikde nenašel.Už jsem snad všechno proměřil.Až na to trafko mezi primární a sekundární části zdroje
diody SR520 jsem nahradil SR560 (to stejné, ale na vyšší napětí)
Možná tyto diody nejsou ideální, ale podle mne problém nebude v samotných diodách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1739
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 18:35    Předmět: Citovat

chima napsal(a):
od zdrojové desky mám odpojenouj jak procesorovou desku tak i trubice.
Na samotné desce jsem odpojil (jak jsem napsal) celou 16V větev až na ty diody, kondenzátor s odporem paralelně k diodám a 2 elektrolity.


a tie elektrolity sú v poriadku?
asi nie....veď keď tam neni nič pripojené,nemá čo odoberať taký prúd aby prerazilo diódy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 18:44    Předmět: Citovat

elektrolyty jsem na zkoušku vyměnil.Dal jsem ty teslacké (byly růžové a modré) měly 500uF/35v.Výsledek byl úplně stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 18:47    Předmět: Citovat

nemůže mít to trafko třeba zavitový skrat?
Jak ověřit to trafko?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 468
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 21:41    Předmět: Citovat

Pozri si datasheety tých diód. Tie parametre sú u rôznych výrobcov odlišné - od Urrm 20 do 60V. Možno si mal diódy nejakého nie najlepšieho výrobcu...
Ďaľšia vec - tie diódy musia zniesť značné napäťové špice, odhadom okolo 60V - tie C862, C865 nie sú na 35V náhodou, aj keď Uvýst. je 16V - o to sa stará L852. Pred x rokmi ma vycvičila rýchlonabíjačka METABO. Tam sa tiež jednalo o napätia cca do 18V, tak som dal do usmernenia Schottkyho dvojdiódy 40A,60V. Strelili hneď po zapnutí, tak som hľadal prečo - myslel som si, že napäťovú rezervu mám dostatočnú. Tiež som nič nenašiel, dal som tam na skúšku iné rýchle diódy a zmeral som špičky na nich - a boli okolo 100V. Tak som bol o čosi múdrejší, dal som tam rýchle diódy na 200V a bolo to v poriadku. Ospravedlňujem sa za literárny príspevok. Very Happy Š.
Edit: parametre tých diód boli na celú skupinu, čo som si nevšimol. Embarassed

_________________
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...


Naposledy upravil stevo59 dne čt leden 26 2017, 22:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2017, 21:55    Předmět: Citovat

SR520-Vrrm - 20V
SR560-Vrrm - 60V
Výrobce ? všechny byly nové.Už jsem jich při pokusech odrovnal 6ks
Kdyby to bylo diodama, tak předpokládam, že je osadili i do jiných monitoru toho typu a na netu bych nějaké odkazy a diskuse s tím problémem našel.
Přemýšlím, že odpojím všechny větve hned za diodama, ještě před kondenzátorama.
Vím, zní to dost neprofesionálně.
Co to asi udělá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund