Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ARDUINO teploměr+clock na LED matrix 16x64 -VYŘŘEŠENO

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 670
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 18:14    Předmět: ARDUINO teploměr+clock na LED matrix 16x64 -VYŘŘEŠENO Citovat

Dobrý den, pomůžete mi prosím někdo? Koupil jsem hotovou matrici viz.obr. a klon Arduino CH340. Vše funguje, snažím se seznámit, jen mozek už nějak nevsakuje Sad Rád bych zobrazil venkovní teplotu s obvodem DS18B20 (třeba,na typu čidla ani přesnosti moc nezáleží), případně čas.
Například: https://www.youtube.com/watch?v=kHcPYeu1I9Q
Vím, že toho je plno, ale do okamžiku, než bych rád stáhnul hotový sketch. Pro upřesnění, nechci ho zadarmo někomu ukrást, prostě "nevím kde je sever". Jak nebo kde ten kod jde sehnat? Nejraději bych něco hotového, přesně na tu matrici, ale nedaří se mi najít nic relevantního. Stáhnul jsem Matrix Animator, ale ten pracuje jen s textem a netuším jak tam dostat info z čidel. Myslím, že to ani neumí(m).
p.s. Pochopil jsem správně, že kus kodu na zobrazení tlaku (příklad) nabo času můžu přidat do programu a tak rozšířil taploměr, aby se střídavě ukazovaly hodnoty? Palava, pozdní sběr, v množství nemalém, jako odměna za laskavost a pomoc, rád zašlu kamkoliv Smile



64x16_matrix_HUB08.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  64x16_matrix_HUB08.jpg
 Velikost:  39.18 kB
 Staženo:  190 krát


propoj_kabel.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  propoj_kabel.jpg
 Velikost:  103.43 kB
 Staženo:  199 krát



Naposledy upravil wlezley dne út únor 07 2017, 20:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3265

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 18:17    Předmět: Citovat

Pokracujes v displeji pro rybarsky krouzek?
Ano, je to tak. Sloucit nekolik samostatnych sketchu samozrejme jde.
Ja mam matrix 8x32 a urcite i k tomuto bude nejaka knihovna nebo protokol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 19:06    Předmět: Citovat

Na to aby mohl někto poradit s kódem k tématu jsi vypsal málo informací.
Je potřeba vědět jaký chip má ten matrix a další.... .Číňani občas dávají ke stáhnutí example s knihovnou.Na Arduino toho existuje hodně.věřím,že bude i knihovna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 670
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 19:19    Předmět: Citovat

Přesně, zavrhl jsem myšlenku s LED novinama, tablet tak tak přežil Silvestr a jak skončí mrazy, rád bych testnul tohle. U tohoto jeden může ležet hodiny a experimentovat. Jenže potřebuji i něco užitečného, abych se nakopnul. Přece jen blikat LEDkou nebo vrtět motorkem na dlouho nepovzbudí Very Happy
Je to 16 modulů s řadičem SM74HC138D kterým velí SM74HC245D. 16PIN konektor na obou stranách, takže to půjde i řetězit a knihovny jsou běžně, jak na jeden modul tak skládačku. To mě právě umotalo Sad


Naposledy upravil wlezley dne so leden 21 2017, 19:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alkom01



Založen: Mar 20, 2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 19:23    Předmět: Citovat

U tebou odkazovaného videa je okaz ke stažení sketche - https://drive.google.com/open?id=0B77_GeSXdC6rWjg3VEtQTW1qZE0
Obsahuje knihovny audio, fonts, max7219 a rtc + Matrix_clock7_168_softi2c_cleaned.ino
Jenže aby to takto chodilo, musel bys použít stejný HW - čidlo pro teplotu, displej, modul reálného času a zapojit to stejně jako autor videa. Nebo vlastní kód upravit a doplnit knihovny podle použitých součástí.



arduino_matrix_clock_temperatue_328p.rar
 Komentář:
stažený soubor

Stáhnout
 Soubor:  arduino_matrix_clock_temperatue_328p.rar
 Velikost:  12.89 kB
 Staženo:  234 krát


_________________
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 19:33    Předmět: Citovat

Jak psal hakamusai důležitá je knihovna toho displeje pro Arduino. S ní můžeš zkusit vypisovat text, obsah proměnné a pod. Obsluha DS18B20 je jednoduchá, stačí použít knihovnu DallasTemperature (využívá knihovnu OneWire) je u ní pár příkladů. Takže vyzkoušet načítání teploty z čidla a dát to potom dohromady a zapisovat teplotu na displej nebude problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 670
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 19:38    Předmět: Citovat

Proto jsem použil to video, tam to je, bohužel na jiný formát. Někde uvádí, že použily interní čidlo teploty, jinde zase shield. Když mi ale zobrazí teplotu, tak pár řádku rutiny na obsluhu jiného by tam šlo použít, ne? Ty dig.čidla mě lákají, že jich může být víc a nevadí jim delší přívody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
djwiktor



Založen: Mar 26, 2015
Příspěvky: 14
Bydliště: šaľa / Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 21:03    Předmět: Citovat

Samozrejme je mozne pripisovat si k programu svoje dalsie veci - kazdopadne asi treba na to takto jednoducho : obsluzit dallas, teplotu hodit do premennej, tu si upravit podla potreby a nasledne zavolat funkciu na kreslenie do matrixu a poslat tam text + premenna + text Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: so leden 21 2017, 21:12    Předmět: Citovat

Není to sice k tématu, ale jako zdroj teplotních dat lze s výhodou použít bezdrátového čidla od meteostanice. Nedávno jsem si s tím hrál protože mám kolem domu dvě meteostanice a bylo potřeba přidat další vnitřní jednotku. Na obrázku je prototyp, displej kdysi sloužil jako zobrazovací jednotka plynového kotle. K arduinu je potřeba jen aurel přijímač. O vše ostatní se stará SW.


eba1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  eba1.jpg
 Velikost:  186.88 kB
 Staženo:  159 krát


eba2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  eba2.jpg
 Velikost:  261.13 kB
 Staženo:  181 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 670
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: út únor 07 2017, 20:46    Předmět: Citovat

Za velkého přispění a trpělivosti Koulího vyřešeno. Tímto jemu i všem zůčastněným děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund