Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung CK-5373T, problém s obrazem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 1:08    Předmět: Citovat

Zdravím! Ještě byste mohli opatrně nahřát oblast vertikálu. Po roztažení obrazu postupně ochlazovat jednotlivé součástky chladícím sprejem nebo štěrbinovým nástavcem vysavačem. A, kluci, každý jsme nějak začínali. A Adinku, velký pozor, elektrika je "dravec", je mnohem rychlelsi, než Ty!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 6:54    Předmět: Citovat

Typuji C407 na pinu 8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 7:06    Předmět: Citovat

Myslím si, že nejrychlejší bude vyměnit ten C303 - nejspíše jeden z těch malých. (případně vyměnit oba)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adinek



Založen: Jan 18, 2017
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 15:36    Předmět: Citovat

Děkuji mockrát za rady. Vyměnili jsme další dva elektrolyty a vypadá to, že se to zlepšilo. Po prvním zapnutí po opravě sice obraz opět končil cca v půlce, ale teď po zapnutí obraz začíná již téměř dole (trvá cca 30 vteřin než se roztáhne, ale je to znatelný rozdíl oproti dřívějšímu stavu). Myslíte, že těch cca 30 vteřin je ještě problém a mám to ještě dál řešit a nebo to nechat tak jak to je? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 17:56    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
... A, kluci, každý jsme nějak začínali. ...

Nemáš pravdu - on s touto telkou sice začal, ale zároveň i skončí. Potřebuje pouze ušetřit!
Ale beru - dnes by s tak starou telkou už do servisu nešel snad nikdo. A i kdyby náhodou chtěl jít, tak pochybuju, že by mu to někde ještě i vzali. V dnešních servisech už snad nikdo ani nebude takovou techniku znát. Na tohle jsou už jen specializované servisy - a mají název: Sběrný dvůr Laughing

adinek napsal(a):
Děkuji mockrát za rady. Vyměnili jsme další dva elektrolyty a vypadá to, že se to zlepšilo. Po prvním zapnutí po opravě sice obraz opět končil cca v půlce, ale teď po zapnutí obraz začíná již téměř dole (trvá cca 30 vteřin než se roztáhne, ale je to znatelný rozdíl oproti dřívějšímu stavu). Myslíte, že těch cca 30 vteřin je ještě problém a mám to ještě dál řešit a nebo to nechat tak jak to je? Smile

Dal jsem ti přímý odkaz na kompl. servismanuál (takže máš nejen sch., ale i pohled na DPS), ale ty se tu vyjadřuješ jak tatar.
Ty " další dva elektrolyty" asi ani nemají žádné poziční čísla a hodnoty, když je tu neuvádíš.
To radši fotíš to šásko ze všech stran jak "Saudek modelky na molu" a stále čekáš tu šipku k vadné součástce Evil or Very Mad
A to si piš, že to stále ještě opravené nemáš - ale jsi "mladý zobák", v PC technice se určitě vyznáš daleko lépe než já ("starý ko*ot"), ale i přes mé upozornění jsi ještě pořád to duplicitní foto (na 1. straně) dosud nesmazal. Tak potom čekej další rady . . .

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 18:33    Předmět: Citovat

Kokun, asi to tak je. Mně sice jako začínajícímu málokdy někdo poradil, většinu znalostí jsem si musel získat sám, ale když už, tak jsem byl za každou radu vděčný.On ten sprej je "drahý", celé tři kila. Ale i úplný analfabet by poznal při nahřívání, kdy se obraz natáhl, tedy nějak zvětšil svou výšku, a taky by poznal, po které postříkané součástce (kondenzátoru), by se zase smrsknul. A dá se to opakovat víckrát. Osobně jsem tímto způsobem dopadl spoustu nejen elytů, ale i IO, studeňáků, diod i tranzistorů, a, ač se to většinou u keramiky tepelně neprojevuje, i pár těchto poťouchliků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá leden 27 2017, 19:00    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Kokun, asi to tak je. ...

Ne "asi", ale určitě!
Víš kolik takových "zobáků" (odchovaných internetem) už tady takhle přišlo?
A kolik jich zase - po jediném vlákně (kde potřebovali "zadarmo" opravit ten jejich střep) - zase "odešlo"? Vyjímečně se jeden, či dva, zase za "3" roky vrátili (se stejným střepem, ale další závadou)!
A kolik se jich tady "rozčilovalo", že se jim ta šipka k vadné součástce "odmítala" nakreslit? Jsme tu přece od toho, abychom si radili! Hlavně ti staří blbci (ty, já i další) - kteří jsme získávali informace za daleko jiných okolností a hl. "za těžké prachy"! Ale "jsme přece povinni jim radit" - od toho přece ta EB tady je Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hazi



Založen: Feb 11, 2015
Příspěvky: 133
Bydliště: Opavsko

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 9:51    Předmět: Citovat

Jo,kde jsou ty časy,kdy dokumentace na jedno šasi k telce stálo třeba 500kč.
K videu Philips jsem kupoval i za 1200kč.Dnes chce každý napsat vyměň
C303 a nemusí ani měřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 11:05    Předmět: Citovat

Tak,tak Rolling Eyes . A navíc o tom nemají ani zdání!!
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 15:33    Předmět: Citovat

Stale typuji C407. Treba se dockam,dockame odpovedi.😁
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 18:14    Předmět: Citovat

hazi napsal(a):
Jo,kde jsou ty časy,kdy dokumentace na jedno šasi k telce stálo třeba 500kč.
K videu Philips jsem kupoval i za 1200kč.
Dnes chce každý napsat vyměň
C303 a nemusí ani měřit.

V mých začátcích v 70. letech (to jsem dělal jen "coby-hobby") jedině z literatury - samozřejmě s "dostatečným" zpožděním. Poradil málokdo - servisáci (které to "živilo") vůbec. Takže jenom získáváním (vlastních) zkušeností - často metodou "pokus-omyl".

Tak, tak - za sm k tvp Philips šasi "Anubis S" (v 90. letech - to už i "mně" to živilo) jsem zaplatil 560,-Kč.
A PHILIPS servis Pha, v Mezihoří (ing. Siebert) v té době prodával jiné třeba až za 2.400,- peněz.
Dvojdílný ECA katalog (polovodiče) z AME - přes 1.300,-Kč.
O školeních ani nemluvě - jednodenní: 900÷1.600,-Kč Shocked Cry

EDIT:
Takhle nějak vypadaly ty tištěné katalogy ECA.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne so leden 28 2017, 18:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 18:23    Předmět: Citovat

A kolik jsi během těch 70. let utratil za tu literaturu ???
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 18:37    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
A kolik jsi během těch 70. let utratil za tu literaturu ???

Uber - 70 let mně sice už bylo, takže spíš za těch víc než 50.
Tak třeba za AR (aj.) jsem utrácel už v 60. letech - už v učilišti, či na střední, ... (až do penze) Laughing
Těžko bych to dnes spočítal, ale stovky to nebyly - určitě dost tisíc Wink

Jj - teď tam vidím tu tečku za 70. - čili tě zajímalo, kolik jsem utratil jen v těch 70-tých létech? To už vůbec netuším . . .

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2017, 18:26    Předmět: Citovat

Měl jsem se raději zeptat na 60. léta...
Ať už na střední, či na učnáku, nebývá při studiu peněz nazbyt.

Můj názor v téhle věci nejvíc ovlivnily veřejné knihovny.
Ve školách byly zdarma (ani školné za nás nebylo), a v SVK platím 120,-Kč ročně.

Jen mě poněkud mrzí, že se může stát (a stává se), že bych si občas potřeboval nějakou informaci připomenout, ale nemám tu knihu při ruce.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2017, 22:38    Předmět: Citovat

Jo, múj rekord byl SM, resp. neúplná a velmi nekvalitní kopie za 2800 Kč k VCR GRUNDIG VS680VPT. Pro informaci: SVHS plně digitální šasi, 7hlav, všechny možné dig. funkce od PIP po tehdy známé možnosti. Monopol na vše měl Videoprogres Praha. Když jsem jim zavolal, že tam m.j. chybí stránky, arogantní odpověď: Když se vám to nelíbí, pošlete nám to zpátky.
Kdybych byl taková prodejná žena, okopíroval bych to a poslal zpátky. Jenže nejsem jako oni. Jiná možnost řešení byl značkový servis, u Olomouce, který ale požadoval dodání VCR s ovládačem, který jsem ale neměl, ale nabídli mi ho za 7500!!!! Kč. Já jen potřeboval kódy pro automatickou kalibraci pomocí měřící kazety. Ale nakonec jsem zjistil, že ovládač není potřebný. Získal jsem ho nakonec za hubičku od známého, kterému byl k ničemu. A teď tedy mám povinnost tyto informace poskytnout? A zadarmo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund