Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám NiMH akumulátory AA, 1800 mAh, r.v. 2010/11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 14:10    Předmět: Citovat

Taky si radši připlatím a kupuji Eneloop. Mám 4 černé XXX 4 bílé 1900mAh.
Zkoušel jsem kupovat z číny různé druhy a bylo jich dost. Všechny stály za houby. Ty dražší měly "AŽ" poloviční kapacitu té deklarované, ale životnost nestála za nic. Jediné co z číny u mě prošlo jsou tyto. Ale s cenou 1.5$ + pošta se nevyplatí zvlášť dělat objednávku. Bral jsem je pouze s jiným zbožím.

_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3368
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 15:38    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Až v době , kdy jsem se smutnou tváří zaplatil a použil první enelopy , jsem poznal akumulátory .

Tak tak, kdyby někdo chtěl GP - tak při postupném třídění (ehem nahrazování eneloopy) je místo vyhození do elektro mohu věnovat. Používám taky IPC1 a GP u mě mají šanci mooožná tak serie Recyko. Dodnes lituju peněz, kterými jsem GP obdaroval a odměnou za to byly spíše starosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 17:22    Předmět: Citovat

Victronix napsal(a):
Je to cena za kus - balení? Nebo kus - akumulátor.

Je to cena za kus - akumulator. Vychazim z toho, ze nejlevnejsi podobne akumulatory se daji sehnat okolo 55 Kc bez DPH, takze ty "moje" (prozatim) nabizim za mene nez 1/3 ceny novych. Pokud se najde nekdo, kdo jich vezme hodne (>200) najednou, tak slevim. Ale jinak je asi hodim do elektro odpadu, za tech par korun se mi nechce drbat s distribuci (a pak tu poslouchat, jaky jsem to prodal smejd, i kdyz jsem v prvnim postu jasne varoval, jak jsou akumulatory stare). Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 17:38    Předmět: Citovat

A když víš , že prodáváš šrot , tak jsi měl nabídnout šrotovou cenu - tak 5,- za kus .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 18:19    Předmět: Citovat

No on to praveze neni uplnej srot. Ano, 1/4 z nich je na vyhozeni, ale ty zbyle se zdaji byt dobre. Reagoval jsem na to, jak tu vsichni vzdychaji po Eneloopech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6607
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 18:52    Předmět: Citovat

Eneloopy rozhodně za tří měsíce samovybíjením prázdné nejsou, nejsou prázdné ani za rok. A ty LSD z Hobbykingu taky mohu doporučit, samovybíjení taktéž velmi nízké, používal jsem je v modelářské vysílačce i ve foťáku a za mě OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 19:18    Předmět: Citovat

Jaká je záruční doba? Wink
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 19:40    Předmět: Citovat

Eneloopy vydrzali rok v dialkovom ovladaci s podsvietenym displejom.

Napatie 0,9V po tolkych rokoch nie je ziadny problem. Problem je, ked maju clanky velky vnutorny odpor (otestuje sa lab. zdrojom - ak pri prude 3-4A narastie napatie na viac ako 2 V, tak je clanok vadny) alebo velke samovybijanie (ak je to po nabiti za par dni vybite).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 23:16    Předmět: Citovat

OK, necham nabite testovaci kusy tyden ulezet a pak dam vedet.

Jinak kusy ktere mely pod 0,9 V jsem taky zkousel nabijet, ale nabily se jen asi na 200 az 400 mAh. Mozna by sly ozivit nekolika nabijecimi a vybijecimi cykly, ale IMO to nestoji za namahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2017, 23:53    Předmět: Citovat

Ty vadné by byly za kolik? Ne že bych je potřeboval, ale testnul bych je. Nevytváří se už u některých na čepičkách sůl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út leden 17 2017, 9:29    Předmět: Citovat

v práci jsme je měli jako AAA do přenosných telefonů a opravdu nic nevydržely. všechny se po krátké době vyhodily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 23 2017, 21:10    Předmět: Citovat

Takže jsem akumulátory (dobré kusy) nabil v mojí nabíječce IPC-1 a nechal je 6 dní (čistého času) ležet. Pak jsem je znovu dal do nabíječky a podíval se, kolik do nich vlezlo kapacity. U všech to bylo mezi 200 a 300 mAh, viz ilustrační foto. Otázka je, jak moc je to vypovídající, protože některé NiMH akumulátory mají po vytažení z nabíječky samy o sobě velké samovybíjení:

http://www.aaronlinsdau.com/self-discharge-life-of-ni-mh-batteries-for-photographic-flash-applications/

Při té přiležitosti jsem změřil i vnitřní odpor 12 dobrých kusů. Použil jsem k tomu rezistor 2,18 ohmu a multimetr Agilent U1272A. Například jeden z akumulátorů měl naprázdno 1,349 V a při zátěži 1,323 V, takže jeho vnitřní odpor je 42 mohmů. U ostatních kusů se hodnota pohybovala mezi 41 a 49 mohmy. Medián byl 43 mohmů.

Bohužel, v datasheetu (viz níže) je uvedena jen impedance při 1000 Hz, takže to nejde moc srovnávat. Kdyby nějaký velký zájemce chtěl, tak mám v práci i impedanční analyzátor Agilent 4294A. Akorát není dělaný na měření baterií - měřený objekt nesmí mít žádné napětí a analyzátor tak nízké impedance neumí spolehlivě měřit. Máme k němu sice DC oddělovač, ale s ním takto malé impedance nejspíš nepůjde měřit vůbec. No, to budu řešit, až kdyby se někdo ozval.

@Kremik: Jenže já nevím, které jsou vadné. Prodávám to v původním balení, jak je na fotkách. Každopádně žádné akumulátory netečou, takový shit bych rovnou vyhodil.



IMG_6866 cut.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6866 cut.JPG
 Velikost:  174.95 kB
 Staženo:  45 krát


GP180AAHC.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  GP180AAHC.pdf
 Velikost:  44.61 kB
 Staženo:  63 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út leden 24 2017, 17:59    Předmět: Citovat

Myslím, že případnému kupujícímu by nevadil otevřený obal, pokud mu vytřídíš zdravé kusy.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út leden 24 2017, 18:01    Předmět: Citovat

No, shit... NiCd nebo NiMH akumulátoru trvá průměrně 8 let, než se elektrolyt prožere článkem a začne vytékat. Tyhle jsou staré 6 až 7 let, lhostejno, že nepoužívané, chemii je to jedno. Pokud však z velkého množství článků nevytéká žádný, ještě to zřejmě hned nehrozí. Zas na druhou stranu - pokud si MiMH článek udrží napětí 6 let, pak tedy klobouk dolů, to mě docela překvapuje. Bohužel, rozumné využití pro ně nemám, jenom mě prostě baví. Nedávno jsem koupil dvě NiMH 9V baterky s nízkým samovybíjením (do multimetrů), tak jsem zvědavý, jak si povedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 24 2017, 20:45    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Nedávno jsem koupil dvě NiMH 9V baterky s nízkým samovybíjením (do multimetrů), tak jsem zvědavý, jak si povedou.

Zrovna dnes jsem se sám překvapil a dávám sem jako zajímavost. Před časem jsem koupil tu nejlevnější 9V NiMH do multimetru (Metex M-3610D) v Lidlu. Nabíjím ji tak asi jednou za 3 měsíce, možná i později nabíječkou také z Lidlu. Kromě nabíjení je trvale v multimetru. Dnes jsem baterku opět nabíjel, našel jsem na ní poznámku: je koupená v roce 2013 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund