Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč jsou Češi chudí?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:12    Předmět: Citovat

konosuke: Ale dá. Dá. Je to samozřejmě hrubá mzda; ale třeba na Lidlu u nás je inzerát, že dávají nástup 21000 a po dvou letech máš 23000. To za práci, na kterou není potřeba kvalifikace není špatné.
Nebo v metru jsou inzeráty, že někam do skladu (asi jezdit s ještěrkou) nabírá Kaufland a po dvou letech plat 32000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:42    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Termite, na tohle jsem trochu alergický- když tě ti zaměstnanci tak se.ou, tak je vyházej, dělej celou produkci své firmy sám…

Fuj


Ale ja to nebudu delat sam, kdyz to nevydelava nebudu to delat vubec. Loni jsme zrusili takovou pridruzenou vyrobu, jednalo se o zpracovani odpadu z produkce. Borci chteli pritat pac vsude v televizi slyseli ze maji chtit vic, zakaznik zaplatit vic odmitl - Polaci mu to udelaji levneji. Jednoduche pocty. Odpad prodavam do Polska protoze za ty starosti mi to nestoji a borci jsou na pracaku protoze nic jineho nez zatloukat hrebiky neumi.

Nabidl jsem jim, ze jim matros prodam a at si ho zpracovavaji za ty sve ferove mzdy, asi tusis jak to dopadlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:45    Předmět: Citovat

Radovane souhlas ale to je Prágl, u nás bída s nouzí a zacházení feudální
to se musí zažit no a pokročilý věk, odpis, čekatel na kremaci

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:51    Předmět: Citovat

Nedělej si iluze, že to zacházení je někde jiné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:53    Předmět: Citovat

bejt je-ba-nej šéfem za skutečné peníze nebo za podporu v zaměstnanosti to je sakra rozdíl
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:57    Předmět: Citovat

No, jak se to vezme. Když to dostoupí nějaké nehezké míry, tak se dostaneš do bodu, kdy si řekneš že to nebudeš snášet ani za třicet hrubýho. Prostě ti ty prachy za to nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:04    Předmět: Citovat

Termite, tys mě neodpověděl- přístup ve smyslu "já jsem šéf, vy jste póvl, který musím platit" je pro firmu cestou do pekel. Jestli to chceš aplikovat, tak se nediv, když se to časem posere.
Tvoji zaměstnanci jsou tam proto, aby ti umožnili vytvořit více statků, než zvládneš sám, tudíž je potřeba je zaplatit. A tím, že jim zaplatíš, tak (většinou) udržíš peníze zde, protože řadoví zaměstnanci nemají možnosti ani snahu přelévat peníze někam za hranice.
Znovu opakuji, že lidi nejsou stejní, tak určitě narazíš i na "kvalitní matroš", ale nevěřím, že jsi dobročinný spolek, abys s nimi neuměl rázně skoncovat. O to víc je potřeba si kvalitních zaměstnanců hledět, ne se nad ně povyšovat.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:15    Předmět: Citovat

no, vloni jsem absolvoval výběrový řízení v jednom hutním závodě, obchodník s ocelí pro polský a slovenský trh (jsem profesí metalurg) vybrán nebyl enemže: vítězný nastupivši referent odešel za týden, vod tý doby inzerujou místo na několika portálech opakovaně a lidi se nějak nehrnou no a když tak nevyhoví a další prosím, show go on...těch výběrů jsem zkoušel desítky, bezvýsledně, potřebuje to komentář ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:15    Předmět: Citovat

Termit má i nemá pravdu. Spousty firem má obrovské zisky a prostor k zvedání platu a přibližování západu. Termit má pravdu v tom že některá výroba se vyplatí jen při nízkých mzdách. Např. když končila v ČR výroba sirek a přesunula se do Indie. Pokud by zůstala doma tak krabička zápalek by časem stála 50Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:24    Předmět: Citovat

Ale tady se nikdo nepovysuje, tos spatne pochopil. Vzdy jde jen o penize, jak zamestnancum tak i mne. Lidi co neco umi samozrejme maji zaplaceno vic, nicmene pokud budou chtit tolik ze se mi to nevyplati delat, dopadnou uplne stejne. To neni zadne povysovani, ale proste pocty.

Jestli jsem nenazrany nebo ne, je ciste moje vec a do toho mi nikdo nema co kafrat. Pokud sezdam ze se mi za ty prachy delat nechce, tak vyrobu delat nebudu a zadny Sobotka mne k tomu nedonuti. V tom je obrovsky rozdil mezi mnou a zamestnanci.

V tom predeslem pripade mi bylo nejvic lito zenske ktera to cele managovala, byla to prace na pul uvazku protoze se stara o decko a nemuze bouchat celych 8 hodin. Vypisovala papiry, dohlizela aby se zakazky stihaly apod. Byla v praci vicemene kdy chtela, podstatne bylo ze vse fungovalo z meho pohledu bez vetsich starosti. Bohuzel se svezla s ostatnimi. Jak spravne pises, nejsem charita a kdybych chtel byt jedovaty, poslu ji za Sobotkou at se o ni postara kdyz jim tak dobre poradil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:33    Předmět: Citovat

konosuke: Komentář netřeba. Nejspíš pohovor vedl nějaký kindermanager a MBA, co si načetl příručky a pokládal dotazy typu "jaký bude váš přínos pro firmu" a "kde se vidíte za pět let"....
Já měl zase jinou zkušenost, když jsem obsazoval místo na přepážce (nástup 19k brutto, po třech měsících 22k brutto). Obvolal jsem lidi, co poslali životopis a vypadali že jako jo. Těch lidí bylo osm, s osmi lidmi jsem si domluvil pohovor. Pět jich ani nepřišlo (a proč by aspoň volali, že), dva přišli pozdě a jedna, co přišla včas a údajně velký zájem o práci a bla bla bla. Tak jsme se domluvili, že prvního nástup. A toho prvního? Ticho, ženská nepřišla a když jsem jí volal kde jako je, tak že si to rozmyslela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:37    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Termit má i nemá pravdu. Spousty firem má obrovské zisky a prostor k zvedání platu a přibližování západu. Termit má pravdu v tom že některá výroba se vyplatí jen při nízkých mzdách. Např. když končila v ČR výroba sirek a přesunula se do Indie. Pokud by zůstala doma tak krabička zápalek by časem stála 50Kč.


On by nebyl problem kdyby staly sirky 50, problem je ze ti sami lidi kteri dostanou zaplaceno z takove vyroby si koupi sirky za 2 kacky z indie. Kdyz to jeste podporis kurzem 12 kacek za dolar "aby byli bohatsi" jak tu nekdo pozadoval, je vymalovano.

Takze bud budou delat to co indiani neumi (otazka je, maji na to?), nebo budou zrat travu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:41    Předmět: Citovat

klasické dilema: studna hluboká nebo krátký řetěz ? analogie k situaci platy versus ceny
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 12:05    Předmět: Citovat

Ve výsledku jde prostě jen o to, jakou hodnotu má která práce. Nikdo nebude platit inženýra za lepení sáčků stejně jako za práci odpovídající jeho kvalifikaci a obráceně. Nikdo nebude brát do vývoje výroby elektromobilu někoho se základní školou nebo zkušenostmi odpovídající ZDŠ plus 3 roky praxe i když by chtěl jen těch 10 táců.
Takže problém není s hledáním zaměstnanců nebo práce, ale s poptávkou po práci, která by zaměstnavateli zaplatila i vyšší plat zaměstnance a ostatní režii. Chtěl bych vidět aspoň jednoho ze zaměstnanců, jak by si sám vydělal jako OSVČ na plný úvazek svou stejnou prací na svůj stejný čistý plat i s odvody státu za stejnou pracovní dobu spolu i se sháněním a prodejem té práce..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 12:14    Předmět: Citovat

OSVČ je podvod na lidech aby výhledově nedosáhli na starobní důchod, žádné placené dovolené (dřív to šlo dneska ne) z čeho budou jednou žít nevím
v Dojču je zaměstnanecký poměr dominantní, živnostníků je sotva 5% a je to jenom jejich vlastní volba, ekonomika kupodivu šlape, u nás je živnost bába trafikantka, malíř pokojů i poradce ministra...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund