Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blaupunkt Philadelphia 835 - nefunkční funkce po instalaci

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin1808



Založen: Dec 11, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 8:21    Předmět: Blaupunkt Philadelphia 835 - nefunkční funkce po instalaci Citovat

Zdravím odborníky!
Prošel jsem si toto vlákno, ale k jádru mého problému jsem se nedostal, tak vznesu můj dotaz zde.
Pořídil jsem autorádio s navigací Blaupunkt Philadelphia 835 (BP 835) jako relativně cenově přijatelnou verzi navi pro můj vůz (VW Passat Variant B6), předchozí jsem měl originální VW RDS 300 a neumělo mp3, což mě vedlo k jeho výměně.
Instalace proběhla relativně úspěšně, použil jsem redukci ISO, a tuto jsem ještě doplnil o připojení CAN-H a CAN-L (ze stávajícího připojení k RDS 300), můj problém spočívá v tom, že mi BP 835 komunikuje pouze s portem CAN-H, CAN-L po zapojení nereaguje. Takže výsledkem v paměti závad mě vychází tohle:

Addresa 19: CAN Gateway Labely: SVO\3C0-907-530-V1.clb
Objednací číslo řídící jednoky: 3C0 907 530 C HW: 3C0 907 951 A
Systém a/nebo verze: Gateway 007 0040
Kódování: 7DFD3C44E62002
Číslo dílny: WSC 05311 123 12345
VCID: 214E2203F853854AEE-8074
1 nalezena chyba:

00469 - datovy BUS displej provoz po jednom vodici
012 - chyba v elektr. obvodu
info o závadě:
Stav závad: 01101100
Priorita závad: 3
Frekvence závad: 1
Počítadlo resetů: 61
Kilometry: 317543 km
Indikace času: 0
Datum: 2016.12.10
Čas: 18:19:04

další problematika: informace z BP 835 na maxidot se nezobrazují, na volantu ovládání hlasitosti funguje (to je ale vše), info panel po zařazení zpátečky se sice zobrazuje, ale již se nezobrazuje činnost senzorů, climatronik a ohřev sedaček se na displeji nezobrazuje.
Dodal bych, že zapojení redukce z originálního připojení vozu do BP 835 jsem musel použít z dostupných informací z netu, protože manuál k BP 835 obsahu velmi strohé schématické zapojení, ve kterém nejsou uvedeny konkrétní označení pinů přímo na radiu.

Najde se někdo kdo by mě poradil jak uvedený problém vyřešit? Popřípadě jaký zvolit postup vedoucí k plnému využití BP 835? Východní Čechy - Pardubicko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 783
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 12:44    Předmět: Citovat

Tady v návodu to maj celkem dobře popsaný. ISO konektor B (napájecí) PIN 1 CAN-H, PIN 3 CAN-L

Záleží na tom jakým způsobem jsi "doplnil" iso redkuci. CAN je datové vedení a je citlivé. Kdysi jsem použil při instalaci CAN alarmu rychlo spojky a CAN nechodil (zbytek ano) musel jsem na CAN vedení použít pájku. To že ti nefunguje maxidot atd. bude logicky tím nefungujícím CAN-L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin1808



Založen: Dec 11, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 14:45    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Přesně tak jsem postupoval i já. Jenže ten popis těch pinů na redukci (položka B) ne zcela odpovídá poloze pinů na autorádiu, právě v tomto manuálu, který mám k BP835 mě schází přesný popis jednotlivých pinů (položka 1). Jinak ty kabílky CANu k originálnímu připojení k RDS 300 jsou velmi malého průřezu, oproti napájení (to chápu), já jsem v redukci doplnil kabely toho CANu průřezem cca 1,5mm a letoval jsem připojení jak uvádíš, ale i tak mě to běží pouze jedním CANem. Mě by nejspíš pohlo přesné vyznačení těch pinů na BP835, já to zkoušem přepojit jinak a to nešlo vůbec. Jinak dnes jsem zjistil, že na maxidotu jdou z BP835 informace o připojeném mobilu přes BT na kterém přehrávám audio.


BP835 schema_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BP835 schema_1.jpg
 Velikost:  127.06 kB
 Staženo:  283 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin1808



Založen: Dec 11, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 18:33    Předmět: Citovat

Tak mě to nedalo a prošel jsem pořádně kabeláž, zejména ve vytvořené redukci, mnou doplněné o kabílky CAN-L a CAN-H. Schéma na připojení zadní jednotky BP 835 jsem si opatřil (viz. příloha).
Po vyčtení závad na ŘJ - 19 CAN Gateway již bez chyb. Pouze hlásí chybu na ŘJ Navigace, kterou bohužel nezná a to bude předmětem dalších operací, nejlépe u odborníku bo se tady už ztrácím. Každopádně zobrazování čidel na displeji (autíčko se zobrazí, ale bez zobrazení činnosti čidel) a climatroniku se nekoná, i když by mělo. Pokud má někdo podobnou zkušenost s tímto rádiem a měl obdobný problém, za každou radu budu rád.



BP835 rear unit schema.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BP835 rear unit schema.jpg
 Velikost:  110.53 kB
 Staženo:  316 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
axcempler
Zablokován


Založen: Jan 19, 2017
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2017, 16:34    Předmět: Citovat

tak to vyresetuj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund