Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AVS Video editor - částečné mute ve videu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 20:32    Předmět: AVS Video editor - částečné mute ve videu Citovat

Nazdar všem.
Nemáte někdo zkušenosti s video editorem AVS Video editor (v7.1)? Mám hotovou celou výroční prezentaci pro naše mistrovské hasičské družstvo a potřeboval bych doladit detail - rád bych zkombinoval zvuk z vloženého videa s vloženou audio stopou - viz obrázek v příloze. Do poloviny by se přehrával zvuk z videa, pak by se zeslabil a nastoupil by zvuk z audio stopy. Ale nějak mi to nejde, přehrávají se mi obě stopy.

Kompletní mute u videa mi udělat jde. Takže v nejhorším rozdělím video na 2 kusy - jedno se zvukem a pak s mute a budou na sebe přesně navazovat.

Díky za případné rady.

Petr Filipi



AVS.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AVS.jpg
 Velikost:  62.52 kB
 Staženo:  70 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 21:05    Předmět: Citovat

Tenhle editor neznám. Ale v jiných se to dělá třeba tak, že se nakonec udělá unlink audia a videa a to audio se pak dá zkrátit na potřebnou délku nezávisle na videu. Nebo udělám střih na edit lajně a od tohoto místa pak to audio vymažu nebo ztlumím. U složitějších editorů pak jde nastavit úroveň zvuku pomocí key-framů v libovolném snímku. Takže se v místě střihu přidá key-frame se ziskem 0dB a hned za něj další se ziskem -100dB. Ta červená obálka u audia vypadá, že to tam je, takže to nefunguje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 21:10    Předmět: Citovat

Přesně tak. Vypadá to, že by to mělo fungovat, ale nejde to. Jak jsi psal - dám ze sebe dvě stejná videa, jedo od 0:00:00.000 do 0:00:50:258 a druhé od 0:00:50:259 do konce. U prvního povolím zvuk, u druhého udělám mute.
Ale úplně košer to není.
Zvláštní je, že u audiostopy ta obálka funguje dobře.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 7:33    Předmět: Citovat

A jaký editor bys mi mohl doporučit? Já toho moc nepotřebuji - vložit video, oříznout ho na potřebnou délku, vložit do něho nějaký efekt (kroužek kolem závodníka před jeho startem), vložit obrázky a mezi ně nějaké přechody, na konec titulky a k tomu zvukovou stopu. Trochu problém by mohl být v tom, že originální videa, která do editoru vkládám, mají třeba 8x8GB (8x8hodin)a z nich pak využiju 16x30s. To už mi padal i AVS a musel jsem si udělat takové mezivideo, kdy jsem z 8GB udělal 20MB záběru, který jsem potřeboval a ten jsem vložil do AVS. A s tím zvukem je to trápení - jakákoli změna ve videu se projeví rozbitím zvukové stopy. Taky je nevýhoda v tom, že projektový soubor AVS obsahuje absolutní cesty ke zdrojovým datům. Takže jak mám udělanou adresářovou strukturu, tak ji musím do budoucna držet, kdybych chtěl projekt upravit a vygenerovat nový výstup. Že neumí češtinu v cestě k datům, to už je drobnost. A občas nebere vkládané zvukové stopy - ale to se vyřeší tak, že se studio restartuje. Alezprvu mě to vyděsilo.
Jsem už na AVS zvyklý a s jiným editorem jsem defacto nepracoval, ale kdyby bylo něco lepšího, tak bych se tomu nebránil.
Pinnacle, VideoPad, Ashampoo Movie Studio, Cyberlink PowerDirector, ...?

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 8:46    Předmět: Citovat

Cokoliv pro nelineární střih. Podívej se na můj obrázek (Vegas), kde si zvuk nasekáš, kde potřebuješ a určité úseky ztišíš (mute), použiješ zeslabení, zesílení (fade in-out) atd.


vegas2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vegas2.jpg
 Velikost:  220.13 kB
 Staženo:  68 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:03    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
...Nemáte někdo zkušenosti s video editorem AVS Video editor (v7.1)?
Pro zajímavost jsem si ho právě vyzkoušel (portablovou verzi 7.1) a uvedenou nectností netrpí, obě modulační linky poslouchá, jak má. Wink


AVS.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AVS.png
 Velikost:  80.26 kB
 Staženo:  62 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:22    Předmět: Citovat

Taky mám portable verzi - 7.1.1.259.
Horko těžko dostávám do zvukové stopy u videa ty červené úchopové body a u mě stažení zvukové stopy videa nefunguje. Resp. ji stáhnu, ale ve výsledném videu je stále zvuk.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:27    Předmět: Citovat

Pokud to má být jen taková jednoduchá úprava, tak bych rozhodně audio zpracoval zvlášť. Třeba Audacity je dobrej free editor. No a nakonec bych upravenou stopu jen sloučil s videem a hotovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 10:42    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Pokud to má být jen taková jednoduchá úprava, tak bych rozhodně audio zpracoval zvlášť.


No jo, to by šlo. Ale je to hrozně nešikovné, když bych chtěl dělat nějaké následné úpravy. Editace v jednom programu je jednodušší, pokud by to fungovalo.
Na obrázku v příloze je kousek mého projektu z portable verze 7.3.1.277 a stejně, v místě kurzorové čáry, hudba z videa hraje. To bych se z toho pokakal. A když mám 30s výřez v 10h záznamu, tak do zvukové stopy videa nedostanu 4 červené úchopové body ani za nic. Prostě to nejde. A když na zvukové stopě videa zvolím Fade out, tak se mi sníží úroveň na začátku. Prostě to nějak zlobí a zlobí. Ale už to neřeším, video v nějaké koukatelné podobě mám, dneska ještě připojím kousek s příjezdem hasičů do obce a bude hotovo.
Ale kdyby byl nějaký jiný editor, klidně bych na tento zapomněl.

Petr



AVS-01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AVS-01.jpg
 Velikost:  49.51 kB
 Staženo:  64 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2017, 11:22    Předmět: Citovat

Já používám hardwarově velmi nenáročný editor s prakticky stejným ovládáním - MPEG Video Wizard DVD, Který je pro jednoduché operace velmi dobrý, ikdyž má také některé "mouchy". Wink
Jinak pro vytvoření více bodů v malém prostoru můžeš bod vytvořit mimo daný prostor a pak ho myší posunout do cílové pozice.



MVW.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MVW.png
 Velikost:  75.3 kB
 Staženo:  43 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund