Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Revize kotlů na tuhá paliva
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 19:12    Předmět: Citovat

@Radovan_79:

Tohle je průšvih. Ale nemůžu ho posoudit z vlastní zkušenosti.

Za sebe můžu říct, že třeba moje noc strávená v paneláku, i když v relativním tichu = celonoční pozorování stropu.

Tyhle - při vší úctě - moderní králikárny se tomu silně blíží, i když vypadají jako rodinné domky. Přináší ale stejné problémy se soužitím jako paneláky.

Když už jdu v létě do hospody, sednu si na zahrádku, i kdybych tam měl sedět sám. Nemám potřebu hulákat, i když nás tam sedí víc, spíš naslouchám. Navíc jsem nekuřák.

Takže představa, že mě MP vyžene ze zahrádky kvůli tomu, že někdo nahlásil rušení nočního klidu je prostě příšerná. A přitom si stačí sednout o pár metrů vedle.

A k té odpovědi - dnešní okna jsou zvukotěsná, otevřel bych si dveře a okna na druhé straně domečku. Pokud to teda jde.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 19:17    Předmět: Citovat

elektrosvit napsal(a):
Zdeňku, každý rok chodí kominík... smrdí i přidušené dřevo a z trouchnivého vysušeného dřeva jsou různé barevné dýmy... Very Happy


Kominík chodí, přesto si lidi vymetají komíny sami.

Z dřeva lze vyrobit i smradlavej kouř, ale první, kdo by to cítil, jsem já. Topím pouze kvalitním tvrdým dřevem, co mě vozí v 5m kládách. Při běžným provozu poznáš moje topení nad komínem jedině pyrometrem, zrakem to nejde - snad jen podle vlnění vzduchu.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 19:32    Předmět: Citovat

Zdeňku, jde, ale je to na nic, otevřít jen na jednu stranu. Bydlím v podkroví, okna v kuchyni a pokoji jsou (při otevřených dveřích) proti sobě a nejlíp se větrá průvanem.
Tohle jsem vyřešil bodem c), fakt jsem byl nasr... Já snesu dost, být pátek, být to jednou za léto, oukej, serete mě, ale co už. Druhý den jsem tam opět šel a k přivolání hlídky jsem se přihlásil, proč to dělat anonymně. Od té doby byl klid. Nejsem idiot, abych ve 22:01 volal benga, že mají na zahrádce veselo, ale půlnoc byla dost i na mě.
Budu tedy teď vypadat jako nějaký kverulant, ale po změně provozovatele jsem s nimi měl další "boj". Přímo naproti našemu domu mají v zahradě velký kontejner na kolečkách. Jako ta restaurace. To samo o sobě nic. Ale oni tam házeli veškerý odpad, tedy i ten z kuchyně (vaří dost obědů) a kontejner nechávali otevřený, asi aby pěkně větral; vyvážejí ho týdně. Dovedeš si představit, jak to v létě smrdělo. Takže sis přes den nechal otevřené okno a v bytě byl pěkný smrádek. Jak z mrtvoly. Šla tam moje máma jim to říct, že to smrdí a že se nám to nelíbí. Nějak ji uchlácholili a nic se nedělo. Tak jsem tam šel já (normálně jsem se představil, že bydlíme naproti a pod.) a že tedy takhle ne. Zase, že to dají do pořádku a kdesi cosi. Nic. Šel jsem tam podruhé a to jim oznámit, že podávám oznámení na radnici aby sjednali nápravu oni, když z nás mají dobrý den. Z radnice přijely (prý, říkali naši, já byl v práci) nějaké báby asi za tři dny. Radnice mi pak oznámila, že pan provozovatel neměl s Pražskými službami nebo jiným zpracovatelem odpadu sjednán svoz gastroodpadu, což je pro restaurační zařízení povinné a že ten provozovatel si to sjednal a mělo by to být OK. Bylo, od té doby jezdí jednou týdně nákladní auto, to si od nich vezme popelnici (hnědá, se zaklapávacím uzávěrem a těsněním) plnou, dají jim prázdnou a takhle pořád. Po zápachu ani památky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 19:38    Předmět: Citovat

Zdeněk: Však jo, nic proti tomu nemám, jen by se mi komín vymetat nechtělo. Tvrdé dřevo umí i pěkně vonět, třeba třešeň. Jenže toho moc nemáme, jen z prořezávání stávajících a kácení starých stromů na zahradě. Naopak je dostatek starých fošen, trámů, jen nařezat...co jiného s nimi. Při jejich pálení je potřeba kamna přiškrtit, jinak shoří jak papír a teplo žádné...Smrad z přidušeného uhlí je daleko horší. Navíc je domek na kopci, takže nikoho neobtěžuji. Ale když jdu dolů do vesnice s plasty do kontejneru, při inverzi je tam jak někde na Ostravsku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 19:47    Předmět: Citovat

@Radovan_79:
Rozumím, konečně na mě přestáváš působit jako "naježenej pražák"

Doufám, že tohle "označení" bereš s humorem, ono totiž není jednoduchý se v uživatelích EB vyznat jen z běžných příspěvků, občas je něco s.re, ale ventilují to tady.

Kdysi nějakej chlap v TV řekl, že často si někdo koupí domeček v podobné zástavbě a čeká, kdy na něj padne štěstí, protože utekl z paneláku. Nakonec zjistí, že kromě hypotéky se nic nezměnilo.

Nedokážu Ti poradit, ale MP to nevyřeší. Pokud na Tebe kašlou, je účinnější kontrola z hygieny.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 19:56    Předmět: Citovat

Neurážím, proč bych měl Smile
Tady, co bydlíme, jsou domky starý, někdy z přelomu dvacátých a třicátých let, takže žádný satelit, kde si lidi koukají do talíře. Docela se přemýšlelo, když to někdo vymýšlel. Dojede se k nám jen jednosměrkou, pár kroků les, rybník...
Takhle to vypadá z ptačí perspektivy, ono v noci je tady ticho, jen občas zaslechneš autobus nebo tramvaj na konečné, co je kousek. Jinak fakt klídek.
No a s tím pálením, to bylo dvakrát, za dobu co jsem se sem vrátil po rozvodu, tedy za deset let.



km.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  km.jpg
 Velikost:  279.35 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 20:05    Předmět: Citovat

Já jsem kdysi chodil se ženskou, co dělala na hygienické stanici v Brně. Ta byla tenkrát ostrá jak břitva, když šlo třeba o tatarák v restauraci a přitom normální posezení, žádná kontrola. Zatímco jeden jí držel pusu, další tři jí drželi ruce, že není na kontrole. Very Happy

Takže je to smutný, budeš muset opět "hlásit", ale jak tam jednou vlítnou, máš slušnou naději.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 20:14    Předmět: Citovat

Teď už je klid. Jednak v létě loni nebylo kdovíjak vedro, takže moc příležitostí nebylo, aby vysedávali lidi do půlnoci na zahrádce.
Tenhle provozovatel to docela dodržuje, nikdy tam neměli lidi takhle dlouho, nebo zalezli dovnitř. S ním jsem řešil jen ten smrad z popelnice, což se vyřešilo tou spešl popelnicí na to. Na druhou stranu, ono asi není prdel provozovat hospodu, tohle musíš, támhleto musíš, všechno stojí prachy... Ten svoz asi taky není zadarmo. Kontroly ti můžou chodit tři do týdne, teď to EET; které evidentně přežili, poněvadž jedou dál.
Taky se ukázala celkem funkční ta naše radnice, za pár dní tady u něj byli a hned to řešili. Z jejich odpovědi jsem vyrozuměl, že ani nedostal pokutu (což bych si nepřál, to zase ne, stačilo, že přestali smrdět), jen že měl doložit smlouvu na svoz toho odpadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 09 2017, 7:21    Předmět: Citovat

Ne , doteď ho neměli , ale tímto nařízením pod pokutou si ten soupis vytvoří . Určitě jsi nepřemýšlel a nekrmíš sousedy a známé tím , že máš jen krbovky . Snad každý ví o sousedech , čím topí . Nyní myslím zařízení . A je správně řečeno , že když se topit neumí nebo je kotel např. předimenzovaný a to většinou je , tak se není čemu divit , že kouří . Story se zatápěním , kdy tam provozovatel hodí pár polínek a zasype uhlím , nemůže z principu dopadnout jinak , než půlhodinovým temným kouřem , který jeden při inverzi zlikviduje celou ves . Co se týče zeleného odpadu , tak v naší obci snad až před deseti lety zjistili , že je lepší mít kontejnery na svém uzamykatelném place , že jim tam přivandrovalci nenasypou bůhvíco a na druháka byl za jeden den kontejner plný . Nyní vozím vše do dvora , listí mívám tak 8 kubíků , dříve jsem pálil a to sem taky dva dny mořil ves , ale dělali to tak všichni . Nyní už jen vyjímky . No , ale abych šel bonzovat důchodce vedle , jehož táta mi zachránil život , to si pravdu nedovolím , zanadávám si a jde se dál . On již nejspíše nebude mít brzy dost sil . Ne , že bych mu to přál . Jsou to věci , když si stará sousedka doslova vymyslí , že jí z oken vylévám špínu na zahrádku . Starosta říkal , já ji nevěřím , ale jen aby jste věděl . Inu , jak se říká , kdo ví jací budeme my ...
Obecně se po podnikatelích chce více než po obyvatelstvu , takže nekličkuj , ať ti ještě nepřidají něco dalšího , že by jsi měl mít na to , aby jsi přešel na plyn v obecním zájmu ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po leden 09 2017, 11:42    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Papír potřebují kotle připojené k teplovodní soustavě o výkonu větším, než 10 kW. Takže sporáky a Petry nikoli.

POZOR, limit je 10kW PŘÍKONU!!!!!
Takže takový teplovodní kotel v výkonem 8kW může dost možná spadat do povinnosti provádět revizi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kachle



Založen: Nov 23, 2015
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po leden 09 2017, 11:58    Předmět: Citovat

POZOR, limit je 10kW PŘÍKONU!!!!! Tak, že výkonu, příkon je něco jiného.
A pokud je limit od 10kW, tak nevím proč by 8kW mohlo spadat do povinnosti revize. To se pak určuje na míste dle ksiftu majitele?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po leden 09 2017, 15:42    Předmět: Citovat

Já myslel, že základní vzdělání tady utrpěli všichni...

Příkon je to, co musíme dodat do kotle aby bylo teplo (v tomto případě spalné teplo pevného paliva). Výkon je to, co se pomocí vody přenese do radiátorů a je nám z toho teplo. Rozdíl jsou ztráty a obvykle se poměr mezi příkonem a výkonem udává jako "účinnost".
Takže pokud máme kotel o VÝKONU 8kW a účinnosti 80%? Já vím, složitá slovní úloha...
Ano, takový kotel má příkon 10kW a tedy je třeba provést revizi. A to i přesto, že na štítku je napsáno 8kW.

Podotýkám, že mě tenhle systém, kdy si musím koupit papír, který je mi k ničemu, sere. A taky co jsem si všiml, sousedovi to kouří mě do oken pořád stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 09 2017, 17:23    Předmět: Citovat

Ale nyní si můžeš stěžovat s vyšší účinností , až tě třeba zabije . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2017, 16:18    Předmět: Citovat

Dnes jsem se zastavil u spřátelený topenářský fy a mimo jiné hodil dotaz jak je to s komínama, kotlema a čouděním.
Takže na dokázání čoudění je potřeba jen jeden nepřetržitej záznam v dýlce 30 minut, ne dva dlouhý 20 minut.
No a taky jsem se dozvěděl, že po městě choděj měšťáci a fotěj komíny co víc čouděj. A náš městskej úřad prý považuje tuhle fotku za dostatečnej důkaz na zahájení řízení.
Zjevně na postup stanovenej v $17 odstavec 2 zákona o ochraně ovzduší z 19.10.2016 serou.
Asi v tom bude zase pěknej bordel, jako ve všem v tomhle státě. Teď je otázka, pokud kašlou na zákon úředníci, co s tím, kdyby se chtěli náhodou dobejvat do baráku.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2017, 16:38    Předmět: Citovat

Kdyby mi chtěl někdo vniknout do bytu na základě fotky měšťáka, tedy jednoznačně neoprávněně, viděl bys ten fičák kterej bych protlačil až k US. Ale nevřeřím tomu, to by byli sami proti sobě.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund