Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Revize kotlů na tuhá paliva
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4033

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 14:57    Předmět: Citovat

Pánové, poněkud volně nakládáte tady i jinde s termíny "kontrola" a "revize". Oba termíny mají odlišnou náplň a zákon to rozlišuje. To jen abyste někoho nemátli. Wink
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 15:17    Předmět: Citovat

Papír potřebují kotle připojené k teplovodní soustavě o výkonu větším, než 10 kW. Takže sporáky a Petry nikoli.

Naposledy upravil kejki dne ne leden 08 2017, 18:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 15:23    Předmět: Citovat

Paradox je že kdybych dřevo co jsem zmínil že chci zlikvidovat podpálil v zahradě na hromadě tak sice shoří bez užitku ale nebude potřeba revize kotle ani komína. A pokud oznámím pálení zahradního odpadu tak to pravděpodobně ani nebude zajímat žádnou kontrolu. I když je z takového pálení často víc smradu než z kotle. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 15:38    Předmět: Citovat

elektrosvit napsal(a):
Proto jsem se ptal, jestli se tím kotlem skutečně rozumí jen kotel a nic dalšího.

Pokud vím, je to limitovaný jen výkonem 10kW. Tu "kličku" s výměníkem znám, ale nevím, z čeho plyne.
Povinnost kontrolovat spalinové cesty pak stejně máš, ale můžeš to provést sám. Stejně tak si sám vymést komín, pokud je tam binec. Tady to lidi běžně dělají.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2092

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 15:47    Předmět: Citovat

Tyhle buzerace snad vyresi zas nejaka revoluce Wink
Jinak se z toho zblaznime a nejen doma v soukromi...

Komin si kazdy snad vymete kdyz to je potreba a ze me tece kotel nebo mam spatnej rost snad poznam sam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 17:59    Předmět: Citovat

Ale houby , takto mají nepřímo kontrolu čím topíš . Je to tak , že máš revizákovi ukázat , čím topíš . Všechno prošel , napsal revizi , já zaplatil tiskara . Protože když máš přející sousedy , tak někdo určitě přijde . Sice k bránce , ale MUSÍŠ mít revizi . A tím mají i hned soupis všech kotlů i s jejich třídami . Ke kotli 3 potom nepůjdou , ale ty 1 a 2ky budou soustem ... Třída je uvedena na štítku kotle , pokud již nemáš , zeptáš se výrobce .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:13    Předmět: Citovat

Achab: Takový miluju! Takový, co si v zástavbě rodinných domků pálí bordel na zahradě. Ideálně v létě, když je horko a v podvečer, kdy se už dá větrat. Okamžitě volám MP, kdo má ty jejich smrady čuchat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:22    Předmět: Citovat

Doufám, že nejsi vegetarián, to by jsi udal na MP i všechny grilovače, co to neumí a občas něco přismahnou. Taky ráno v zimě je potřeba fízlovat z okna, komu se kouří z výfuku a hned volat MP.

Ty musíš být opravdu oblíbenej soused.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:24    Předmět: Citovat

Ne, s grilováním nikdo neotravuje. A proč hned takový pindy, že někoho fízluju, jestli se někomu nedýmí z výfuku?
Když ale někdo v létě pálí kdovíco stylem, že je vidět sotva na deset metrů a mezi barákama? To jako mám co? Zavřít okno a "být hodný soused" a nechávat si srát na hlavu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:31    Předmět: Citovat

Působíš tak. Já bych šel napřed za tím smraďochem.

Já si dvakrát za rok taky dovolím zakouřit celou ulici (naštěstí na vesnici), když pálím binec na zahradě - t.j. čisté dřevo, zbytky listí apod. Jenže sousedi mě smrdí pod nos celou zimu přidušeným uhlím, taky kolikrát nemůžu větrat. A jako "hobbycook" (domácí kuchař) vyloženě trpím, když cítím v létě připálený maso.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:36    Předmět: Citovat

Od té doby, co jsou kontejnery na bioodpad tohle dělá jen trouba. Jestli má obec 300 čísel, tak si můžeme navzájem oplácet smrad celý rok. Tady se kontejnery hodně chytily.

citace:
Konkrétně se v § 17 odst. 1 písm. h) zákona o ochraně ovzduší uvádí, že provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je povinen provádět jednou za dva kalendářní roky revizi kotle. Revize musí být provedena prostřednictvím osoby, která byla proškolena výrobcem spalovacího stacionárního zdroje a má od něj udělené oprávnění k jeho instalaci, provozu, údržbě a kontrole technického stavu zdroje. Doklad o kontrole musí být předložen na vyžádání obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností. Dokladem je potvrzení, že je kotel instalován, provozován a udržován v souladu s pokyny výrobce a zákonem o ochraně ovzduší.

Zdroj: http://vytapeni.tzb-info.cz/kotle-kamna-krby/14807-termin-pro-povinne-revize-kotlu-na-tuha-paliva-se-priblizil-kde-najit-topenare
Tady je to s tou teplovodní soustavou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2551
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:38    Předmět: Citovat

Vztahujou se revize kotlů ikdyž kotlem vytápim nebytový prostory?Mám Dakona 20kW na vytápění dílny.Kotel je ve sklepě v dílně v jiný budově naproti RD.
To maj úřady v nějaký evidenci kdo má doma kotel na tuhá paliva nad 10kW,nebo odkud to zjistěj?

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:50    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Od té doby, co jsou kontejnery na bioodpad tohle dělá jen trouba

Mám kompostér, co jde, nacpu tam.

Jsou bioodpady, na které bys potřeboval hodně velkej kontejner, nebo by jsi to musel pár hodit drtit. Třeba u planých ostružin z náletu by to byl určitě zážitek. Když se to zapálí, za chvíli to shoří a nesmrdí to.

Problém je třeba shrabaný listí s velkým obsahem hlíny. Já do toho cpu tlakem vzduch, takže to hoří jedna radost, ale kouře je víc.

Lidi vozí do bioodpadu hlavně lebedu, která je na zahradě nežádoucí. Takže u nás je ten pidikontejner věčně přecpanej.

Až skončí smrad z přidušenýho uhlí, skončím i já s "kouřením" dvakrát za rok.

Ale nikdy do toho nebudu tahat policajty.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:55    Předmět: Citovat

Zdeňku, nejsem nějaký komisní dědek (dědek nejsem vůbec). Jen chci, abych nebyl obtěžován nad míru obvyklou, danou místem kde bydlím. Což je zástavba rodinných domů, bez tranzitní dopravy a vzdálená nějakým vytíženějším komunikacím.
Udělejme si malý test, jak se kdo chová. Situace je taková, že máš ulici, jednosměrku, kde projedou dvě tři auta za hodinu. V té ulici je restaurace se zahrádkou. Na zahrádku máš přímý výhled oknem z místnosti, kde bys rád spal. Je léto, kolem půlnoci klesne teplota ke dvaceti, můžeš tedy větrat. Půlnoc, uprostřed týdne, zahrádka plná lidí, veselo, nikdo se nemá k odchodu. Situace nastala již dříve, byla řešena s provozovatelem restaurace. Výsledek, stěžovatel ujištěn, že to bylo výjimečně, bla bla bla. Takže je půlnoc, v bytě máš nedýchatelno a na zahrádce zábava v plném proudu; vzhledem k okolnímu tichu slyšíš každé cinknutí příborem. Ráno vstáváš v pět do práce. Co uděláš:
a) zavřeš okno a trpíš v horku
b) v pyžamu to půjdeš řešit osobně
c) zavoláš na MP nebo státní policii a oznámíš rušení nočního klidu
d) to samé jako c), ale jako bonus je ještě nahlásíš na hygienu, na radnici apod.
Moji reakci si zatím nechám pro sebe, jsem zvěadv na ostatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2017, 18:56    Předmět: Citovat

Děkuji kejkimu za objasnění. Wink U nás se zavedly kontejnery na bioodpad i biopopelnice. Přesto se najdou takoví, kteří odpad pálí na zahradě. Větve nevadí, ale někteří pálí i mokré listí a to je pak chuťovka. Zavřeme okna a hotovo.

ZdeněkHQ: Zdeňku, každý rok chodí kominík. Nahlásí se to dopředu na obci. Vymete, prohlédne a vyplní lístek. Stojí to asi dvě stovky. Mně by se v tom hrabat nechtělo. Wink Jo, a ještě horší než z přidušeného uhlí je smrad z různých jiných věcí, co by se pálit neměly. Na druhou stranu, smrdí i přidušené dřevo a z trouchnivého vysušeného dřeva jsou různé barevné dýmy... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund