Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapůjčení WiFi routeru TP-LINK Archer C7 AC1750 v1.x
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2016, 22:38    Předmět: Zapůjčení WiFi routeru TP-LINK Archer C7 AC1750 v1.x Citovat

Zdravím,

omylem jsem si při upgradu firmwaru odpojil napájení routeru a nyní je z něj zdechlina a nejde s tím nic dělat. Po zapnutí jen bliknou všechny LEDky a víc nic. Na TFTP nereaguje na RS232 piny taky ne. Zkoušel jsem odpájet flash paměť a nahrát do ní firmware co na je stránkách výrobce, ale i tak nic. Takže jediný co mě napadá, tak vzít funkční router, udělat kopii flash paměti a tu bych si pak nahrál do svýho routeru. Problém je ten, že mám hardwarovou revizi v1.1 a ta se už dávno neprodává a nejde jen tak sehnat, takže celkem problém. Takže jsem chtěl poprosit, zda někdo nemá výše zmíněnej WiFi router a v HW revizi 1.1 (je to napsáno na štítku) a zda by mě ho poskytl na okopírování paměti . . . Případně pokud má někdo možnost vycucnout někde obsah a poslat mě ho Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2016, 23:17    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 0:52    Předmět: Citovat

Taky nic . . . Mám tu několik jinejch TP-LINK routerů, tak jsem z jednoho vypájel flash pamět, načetl jí a uložil a vyzkoušel do ní nahrát FW co je na stránkách výrobce a taky nic. Je to úplně mrtvý. Pak jsem tam nahrál zpět uloženej FW co tam byl a router opět běží. Očividně těm origo FW něco chybí . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 7:37    Předmět: Citovat

ty na webu jsou nejspis jen upgrade.... jsou mensi nez puvodni fw pac pri upgradu se smazavaj a prepisuji jen aktualizovane casti.... full flash pro NTB ktery se dela jig boarem nebo na flashovacce ma 8-16MB podle typu flash a update z webu 6... neni urcen pro full flash
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 8:47    Předmět: Citovat

Zkus tenhle trik. Je to pro jiné zařízení, takže najít C7-V1-recovery.bin


For the people who bricked their tp-wr1043nd

You can recover your device using tftp recovery

First you need to change your computer's IP Address to 192.168.0.66 with subnet mask 255.255.255.0

And you need tftp server such as tftpd32 that you can download from following site
http://tftpd32.jounin.net/download/tftpd32.452.zip

Check if your tftp can work on 192.168.0.66
Browse for the folder you store flash file make sure to change its name to wr1043nv3_tp_recovery.bin
Check if it is in tftp folder
Now connect your router's LAN port to PC
Hold the reset button while power on your router
Keep holding for a few seconds
You can see it start downloading firmware from tftp server
Give it 1 to 2 minutes to flash and reboot
Now you can access your router via 192.168.0.1

Pokud už je to cihla tak co naflashovat do té paměti máš.
Naflashuj do ní přes programátor binárku stripped.bin pro tvůj model.
Pak jenom stačí flashnout firmware, který chceš používat.


Naposledy upravil Mira_A dne so prosinec 31 2016, 12:37, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 8:58    Předmět: Citovat

Stripped bin je firmware bez zavaděče. Používá se k vrácení původního firmware.

Naposledy upravil Mira_A dne so prosinec 31 2016, 12:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 9:18    Předmět: Citovat

A víš určitě že problém není v přihlášení?
U mého modelu bylo např. všude psáno
192.168.1.x ale funkční bylo 192.168.0.x nebo obráceně už si nepamatuju, protože to mám změněno úplně jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 10:25    Předmět: Citovat

TFTP jsem zkoušel jako první, už tam jsem se nechytal, sériák je taky mrtvej, nic z toho neleze. Po zapnutí se jen rozsvítěj na 1s všechny LEDky a to je vše co to udělá. Co jsem zatím zkoušel, tak ať jsem do tý paměti nahrál cokoliv co jsem našel, tak nic. Takže jediný co mě asi zachrání je image flashky z funkčního routeru . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 10:33    Předmět: Citovat

Přesně tak, ty FW na netu jsou jen upgrade, tj bez boot-loaderů a partitionů (u linux-bází), tudíž to nejsou kompletní "image", podobný problém je dnes u PC-MBD s BIOSy (vždy větší soubory než paměť a není jasno od které adresy nahrát)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 10:34    Předmět: Citovat

Přesně tak, ty FW na netu jsou jen upgrade, tj bez boot-loaderů a partitionů (u linux-bází), tudíž to nejsou kompletní "image", podobný problém je dnes u PC-MBD s BIOSy (vždy větší soubory než paměť a není jasno od které adresy nahrát)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 11:14    Předmět: Citovat

Porovnej u toho funkčního, co jsi vydumpoval paměť, co je v dumpu a co je ve staženém firmware. Struktura může něco napovědět. Případně ty soubory někam nahraj a dej sem link a model routeru, co z něj dump pochází, mrknu na to. Je v routeru paměť W25Q64? Co jsem se díval, tak bin ze stránek výrobce a stripped, co jsem dával já se skutečně liší velmi pravděpodobně právě o ten bootloader. Ještě případně můžeš zkusit openwrt dump: https://wiki.openwrt.org/toh/hwdata/tp-link/tp-link_archer_c7_ac1750 Zde jsem našel zajímavé povídání: http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=print:14:59217&page=5 v paměti je oblast, kde je MAC adresa a další, to bude to, co ti tam chybí. Máš původní dump potom, co ti to umřelo? Chtělo by to tuhle oblast vyextrahovat a přidat k firmware, musí se zjistit, kam patří ,ale to by se mělo poznat z toho mrtvého dumpu. Je zjevné, že soubory s fw mají 8258048 B, kapacita paměti je 8388608 B, tedy 130560 B zbývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 11:25    Předmět: Citovat

Já bych osobně viděl problém i v tom, že tyto routery striktně hlídají verzi bootloaderu. Pokud není správná, tak router nefunguje a právě kdo ví co ti to udělalo díky tomu přerušení.

Zkus tam flashnout GARGOYLE.

https://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.9.1-ar71xx-generic-archer-c7-v1-squashfs-factory.bin

Gargoyle Defaults
IP Address:192.168.1.1
Password:password (Web Interface & SSH)
SSH User:root

Pak zapni v gargoyle SSH a dáš do něj ten stripped bin.
Přejmenuj stripped bin na stripped.bin

Putty SSH
cd ..
cd tmp
mtd -r write stripped.bin firmware
(přesně jak je to napsáno)
http://www.friedzombie.com/tplink-stripped-firmware/download.php?d=Archer-C7-V1
Pak už se můžeš vrátit k původnímu firmware.


Naposledy upravil Mira_A dne so prosinec 31 2016, 15:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 15:03    Předmět: Citovat

Autor vlákna přepisoval flash programátorem, takže mu tam teď chybí "něco" dat, která tam ale být musí, minimálně MAC adresa, kód regionu atd. Navíc mu router nebootuje, takže do něj nic nenahraje, jedině zase programátorem. Doufám, že má zálohu flashky, než ji v programátoru přepsal, pokud ne, tak to má docela blbý Sad , pokud ano, tak se to asi nechá dát dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 15:24    Předmět: Citovat

Mám něco podobného bez 5GHz WR-1043ND V2 hack V3
MAC to má. Ale kód regionu to nemá. Ten jsem musel vybírat ručně.
Myslím, že Gargoyle pojede i bez MAC. Mimo jiné se tam dá nějak přes skryté menu určitě měnit, podobně jak to uměl můj starý Edimax.

https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_Archer_C7_v1.x

Jinak tady je originální firmware
http://static.tp-link.com/res/down/soft/Archer_C7_V1_150511.zip


Naposledy upravil Mira_A dne so prosinec 31 2016, 15:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so prosinec 31 2016, 15:33    Předmět: Citovat

No jo, ale otázkou je, kde má příslušný datový segment v té flashce být, dle logiky věci by měl být spíš asi na konci s tím, že procesor bude firmware natahovat od začátku paměti a pak už z běžícího firmware si natáhne příslušná data, ale kdo ví. Ona tam konec konců bude kromě MAC a případných dalších konstant asi uložena celá konfigurace, jinou paměť předpokládám router nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund