Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips Whirlpool, zaseklá kapilára
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2016, 18:38    Předmět: Philips Whirlpool, zaseklá kapilára Citovat

Mám tu jakejsi Philips Whirlpool, bůhví co to je zač, podle čísla sem nenašel NIC. Trvale tomu jede kompresor (až do přehřátí, po vychladnutí zase). Vypadá to že je v řiti mrazkovej termostat pže když jsem si s tím před nějakou dobou hrál, tak při stočení úplně na doraz to vyplo a pak už zase ani nezaplo. Kdekoli jinde jede trvale.

Zkoušel jsem to teď vytáhnout, že si změřim délku kapiláry, ať můžu něco koupit. Akorát že ten krám je tam prostě zaseklej, lomcoval sem s tím hodně a pojelo to možná vo pár centimetrů. Jestli to je v nějaké gumě a ta to nechce pustit ven, nevim. Nějakej tip jak tomu pomoct?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1749
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2016, 20:46    Předmět: Citovat

Skus ho nechať rozmraziť...možno je tam ľad. Až je tam nejaká gumenná prechodka,frkni tam trochu oleja (stolový).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2016, 20:49    Předmět: Citovat

No, tam mám zrovna věci…to zas tak dobrý taky není Very Happy

Na vstupu tam nic není, kapilára prostě mizí ve stropu.

Eště sem přemejšlel, než se vůbec prcat tady s těma „spolehlivejma“ věcma co se v reálu jenom jebou…nebylo by lepší to nahradit elektronickým obvodem kde si nastavím čas a ten mi bude spínat relé, třeba jednou za hodinu mi to pustí na 30 minut? Nebo 35, to je jedno, to by se vyladilo. Třeba todle http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Timing/rt8.htm součástky za pár korun, když vykuchám ty původní sráče tak do krabičky se to vejde v pohodě.

Jako nebude to ideální, na druhé straně že občas teplota malinko stoupne než se to zas spustí, mě jde o hovno. V mrazáku to -18 dá, jestli se to zahřeje na -14 a pak to zas spadne je mi šumák. A jestli bude v lednici místo 5 něco mezi 5 a 7 je mi taky jedno.

Vono vůbec…já mám dojem že lednicovej termostat je zkriplenej, protože skoro nejde otáčet, navíc je zabudovanej kdesi v zadní stěně, a ten mrazákovej zas nevytáhnu. Moc srát se mi s tím nechce. Lednici sem někde dostal, tak bych ji nechal než zdechne, ale když jede kompresor furt, tak to taky může být brzo. I když, mě už tu jde půl roku a bůhví jak dlouho to šlo před tím, na kompresoru teplem praskla miska na kondenzát a jak to kapalo na něj začal i zahnívat. Ale v každým případě dostává zabrat a už mě taky sere jak to furt hrčí. Takle to za pár korun můžu dát do stavu, kterej mi přijde lepší, než teď…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 15:18    Předmět: Citovat

Pokud je špatný termostat, tak při tomhle provozu je v mrazáku -28°. Ale Philips Whirlpool bude starý 23 let, ten běží bez chladiva a je na odpis. Už jen ta spotřeba elektriky zaplatí nový mrazák za pár měsíců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 15:41    Předmět: Citovat

Je to tříhvězdičkovej mrazák, tzn. -18 °C a to tam je. Nakolik je to přesný s ohledem na ten křáp kterým to měřím nevim a je mi to jedno, zmrzlý je tam všechno pěkně, díky systému mražení (ventilátorem obíhanej vzduch a odtok kondenzátu ven) to nenamrzá, naopak je to pěkně vysušený.

Elektroměr nemám, spotřeba je mi u pr*ele. Rozhodně nehodlám jít kupovat něco novýho s hliníkovejma trubkama, kde je naopak jistota naprosto stoprocentní že se to vymrdá za pár let a bude to neopravitelný. Pokud to za pár korun a relativně bez námahy opravim a při tom získám zkušenosti se zajímavým časovaným obvodem, kterej se mi bude určitě hodit i do budoucna, tak je to dobrej výsledek…

Proti úniku chladiva hovoří to, že zhoršení chladicího výkonu nepozoruju ani v mrazáku, ani dole v chladničce. Za tu dobu co to mám by to bylo už dávno pryč, kdyby tam byla opravdu díra, a nechladilo to vůbec, kór když to jede stále.

Spečený relé taky není, když ten mrazákovej termostat stáhnu, tak se to vypne. Akorát mám dojem, že už to zas ale vůbec nezapne. Takže pokurvený termostaty (jako obvykle a zřejmě oba dva) a fakt nemám náladu se s tím srát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5121
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 16:08    Předmět: Citovat

https://www.elektro-paloucek.cz/elektromaterial/spinaci-hodiny/spinaci-hodiny-do-zasuvky-denni-15fd-3a?gclid=CN-Tzsv--NACFRYTGwodqI8OCg

82Kč a není třeba se srát ani s obvodem Smile

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 16:31    Předmět: Citovat

Nejsem si jistej jestli zrovna tenhle bazmek se dá nastavit na to, aby každé půlhodiny vypnul, pak zapnul a tak dokola. Z manuálu tu jeho funkci nechápu.

Navíc obvod se mi vejde do původní krabice se světlem místo toho původního termostatu. Když to půjde, tak se mi podaří i vyvést poťák abych to moh regulovat v místě původního termostatu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5121
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 16:54    Předmět: Citovat

Bazmek dáš do zásuvky a lednici do něj. Dá se nastavovat po čtvrthodinách, pro začátek bych zkusil 1zap/2vyp.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 20:17    Předmět: Citovat

Hm, vejde se to do rozdvojky strčené v zásuvce? Moc místa tam nemám Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 0:01    Předmět: Citovat

Eště jeden důvod proč je lepčí ti zabudovat dovnitř a spínat přímo jen kompresor: s tím bazmekem mi nebude svítit světlo dyž to bude vypnutý!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 14:02    Předmět: Citovat

Světlo se zapíná otevřením lednice, pokud ti to vadí, stačí vyšroubovat žárovku. Pokud je v mrazáku při stálém chodu kompresoru -18°, bude tam při polovičním chodu o něco tepleji. A tím se zkracuje uchovatelnost potravin dost podstatně.
Tvůj boj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 16:42    Předmět: Citovat

Jak se dá zařídit aby žárovka bez elektriky fungovala jejím vyšroubováním asi nechápu, na to asi nemám správný vzdělání.

Ale řikal sem si, pokud je ten časovací bazmeg dost malej, že by se mohl dát vypreparovat (deska a kolečko) a zabudovat dovnitř místo termostatu, kde by zas spínal jen relé. Měl to někdo v ruce, jak je to velký? Dá se to provést?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5121
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 17:18    Předmět: Citovat

Tunit se to moc nenechá, jsou v tom převody a ten plastovej obal to drží pohromadě. Taky by se dal spíchnout termostat s operákem a termistorem, to by se do lednice vešlo. Já ho měl strčenej v tom nacvakávacím plastu nad dvířkama, prostředí tam mi přišlo takové přívětivější Smile
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...


Naposledy upravil workhard dne so prosinec 17 2016, 17:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 17:20    Předmět: Citovat

No jenže to nemám šanci nějak kloudně a jednoduše někam dostat (ten termistorovej senzor).

Nějaký digitální varianty to nemá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5121
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 17:23    Předmět: Citovat

Termistor jsem měl přidrátovanej ke dnu nejvyšší poličky. To je digitální varianta - zapnuto/ vypnuto Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund