Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung plasma PS51D550, nestartuje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 18:24    Předmět: Citovat

Ja to vidím takto...
Nie je vždy lepši ten kto znesie vyšší pulzný prúd, lebo prieraz väčšinou na plazme nastane pretože jedna dvojica nestihla vypnúť a druhá sa už zapína (teda ak stále uvažujeme o dobrom paneli).
Vtedy je jedno aký silný tam dáš... Aj tak sa odfajčí.
Ohladne tohto modulu:
Ono je to zase niečo ako polomost v spínanom zdroji.
Jedna dvojica či trojica paralelne spína + zo zdroja do panelu a druhá dvojica či trojica zase uzemnuje panel. Ak sa stretnú v čase odfajčia sa všetky...

Keď si pozriete dostupné datasheety uvidíte, že rýchlosti IGBT sa zvyšujú ak sa teplota zvyšuje.

Uperesnujem: hodnota v nS rýchlosti odozvy igbt tranzistora sa zvyšuje s teplotou

Takže je dobré použiť niečo rovnako rýchle ako originál alebo rýchlejšie ak je to izolované puzdro, ale keď je neizolované takže lepšie chladené, nedosiahne tak vysokú teplotu a teda rýchlost takéhoto tranzistora sa s menším zvýšením teploty nezníži až tak veľmi.

Možno sa mýlim, ale jediný dôvod prečo výrobca použil izolované puzdra je fakt, že je montáž dosiek rýchlejšia-netreba osádzať izolačnú podložku a pastovať ju z oboch strán, ale stačí len na bekelit naniest pastu za šrobovat.
Ale ak si pozriete porovnanie puzdier izolovaných TO220 a neizolovaných TO220, zistíte že max. strátový výkon neizolovaného je 70-120W a izolovaného (chladiaca plôška je zakrytá bakelitom) 30-45W.
Z toho vyplýva že izolovaný bakelitom za horšie chladí a preto neudávajú až 70-120W ako u neizolovaného.
Pravda silikónová či sľudová izolačná podložka zhoršuje chladenie avšak omnoho menej ako bakelit.


Naposledy upravil Heno dne pá prosinec 16 2016, 19:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3763
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 18:32    Předmět: Citovat

Objednaj súčiastky a pokús sa opraviť ten tvoj x-main. Skontroluj aj smd odpory tuším 15Ω, ak sú vadné, tak si to odniesli aj IO.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 18:34    Předmět: Citovat

Urob to čo je pre teba cenovo výhodnejšie a zároveň najrýchlejšie, teda ja by som to tak riešil...
Môžeš namietat, že ak by boli výhodnejšie náhrady tranzistorov a nevydržia, tak nakoniec to nebola najvýhodnejšia voľba...

Vždy ked sem píšem, tak píšem to ako ja uvažujem a čo by som ja urobil, ale nemusím mať vždy pravdu...

Tiež sa mi všetko vždy nepodarí na prvý pokus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 18:42    Předmět: Citovat

KUBO napsal(a):
Objednaj súčiastky a pokús sa opraviť ten tvoj x-main. Skontroluj aj smd odpory tuším 15Ω, ak sú vadné, tak si to odniesli aj IO.


Áno to beriem ako samozrejmosť ak budú budiace IO v keli, nemá zmysel tranzistory kupovať.

Občas odídu aj tie diody SF10A400H ale samozrejme predpokladám, že už ich meral... Ale ak tak náhrada je mierne pomalšia MUR1560G
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Charli100



Založen: Nov 23, 2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Hlinsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2016, 18:51    Předmět: Citovat

Heno napsal(a):
Urob to čo je pre teba cenovo výhodnejšie a zároveň najrýchlejšie, teda ja by som to tak riešil...

Ok vám moc dík a objednám a vyskouším zda to půjde a dám zprávu zda se zadařilo a přeju (pokud to bude ještě letos)zdraví a ať se daří dík Charli100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charli100



Založen: Nov 23, 2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Hlinsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 15:58    Předmět: Citovat

Charli100 napsal(a):
Heno napsal(a):
Urob to čo je pre teba cenovo výhodnejšie a zároveň najrýchlejšie, teda ja by som to tak riešil...

Ok vám moc dík a objednám a vyskouším zda to půjde a dám zprávu zda se zadařilo a přeju (pokud to bude ještě letos)zdraví a ať se daří dík Charli100

Tak jsem to vyměnil 3x GT30G123 a 2x irg4bc40wpbf místo RJP30H1 pouzdro kov, jsem dal na podložku a skontroloval a po zapnutí u IRG dvě pecky mezi pláštěm TR(kovem) a chladičem vypnul jsem to a ted když měřím tak se to chová jako když se nic nestalo vymetenýho není nic kde je problem kde jsem udělal chybu? Charli100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charli100



Založen: Nov 23, 2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Hlinsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 16:10    Předmět: Citovat

Charli100 napsal(a):
Charli100 napsal(a):
Heno napsal(a):
Urob to čo je pre teba cenovo výhodnejšie a zároveň najrýchlejšie, teda ja by som to tak riešil...

Ok vám moc dík a objednám a vyskouším zda to půjde a dám zprávu zda se zadařilo a přeju (pokud to bude ještě letos)zdraví a ať se daří dík Charli100

Tak jsem to vyměnil 3x GT30G123 a 2x irg4bc40wpbf místo RJP30H1 pouzdro kov, jsem dal na podložku a skontroloval a po zapnutí u IRG dvě pecky mezi pláštěm TR(kovem) a chladičem vypnul jsem to a ted když měřím tak se to chová jako když se nic nestalo vymetenýho není nic kde je problem kde jsem udělal chybu? Charli100


Nemůže být problem v pastě pod TR?Koukám jako puk rána jako na rodeu s bičem prosím o pomoc Charli100



Přeskok.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Přeskok.jpg
 Velikost:  63.09 kB
 Staženo:  110 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 20:20    Předmět: Citovat

No kedze to prerazilo medzi kovom tr a chladicom,tak problem bude tam. Rolling Eyes
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 20:49    Předmět: Citovat

Preboha, ta montaz teda vyzera Shocked Nenadarmo som ti vravel, ze to daj niekomu, kto to nedonici este viac, ktovie, co dalsie si tam poodpaloval Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Charli100



Založen: Nov 23, 2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Hlinsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 12:49    Předmět: Citovat

Charli100 napsal(a):
Charli100 napsal(a):
Heno napsal(a):
Urob to čo je pre teba cenovo výhodnejšie a zároveň najrýchlejšie, teda ja by som to tak riešil...

Ok vám moc dík a objednám a vyskouším zda to půjde a dám zprávu zda se zadařilo a přeju (pokud to bude ještě letos)zdraví a ať se daří dík Charli100

Tak jsem to vyměnil 3x GT30G123 a 2x irg4bc40wpbf místo RJP30H1 pouzdro kov, jsem dal na podložku a skontroloval a po zapnutí u IRG dvě pecky mezi pláštěm TR(kovem) a chladičem vypnul jsem to a ted když měřím tak se to chová jako když se nic nestalo vymetenýho není nic kde je problem kde jsem udělal chybu? Charli100


Tak TV jede stalo se to že se utrhla špona ze závitu chladiče a jak jsem to dotáhnul tak to šlusla jinak všem dík za rady a ochotu ,hlavně Henovi a kubovi za informace a všem přeju Šťastné a veselé vánoce a nový rok 2017 a hlavně zdravíčko Charli100 poznámka mám řešit firmware?dík za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 14:31    Předmět: Citovat

Charli100 napsal(a):
Tak TV jede...

Chcelo by to fotku, mam taky pocit, ze tomu moc neverim Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Charli100



Založen: Nov 23, 2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Hlinsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 14:38    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Charli100 napsal(a):
Tak TV jede...

Chcelo by to fotku, mam taky pocit, ze tomu moc neverim Wink
Tu je a
a že by jsi poradil jen kritizoval ale to je jedno fotka je tu?je mě skoro 70 a 35let jsem opravoval trochu mě podcenuješ no nic Charli100



Plasma 51!.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Plasma 51!.jpg
 Velikost:  268.16 kB
 Staženo:  79 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 15:38    Předmět: Citovat

Pokial firmware nehapruje, nehaj to tak. Vypni automaticku aktualizaciu a nepouzivaj tv na nete ak nemusis...

Piliny/špony byvaju hlavne ak na to človek dobre nevidi, tak just vtedy sa tam nalepi daky ten bordel....
Dufam, že si to dobre napastoval (aj tranzistory a aj chladič).

Blahoželám Smile
Za studena tie tranzistory zvyknu prežiť aj kratkodoby skrat (za tepla už tolko nevydržia ako žiadny polovodič) v tomto pripade nižší izolačný odpor podložky, inak by ani iskry nelietali ak by to bol čistý skrat.

Nech tv slúži a máš aj vianočný darček Smile

Prajem veľa zdravia, dobré oči, nekonečnú trpezlivosť, kúsok štastia a o to viac rozumu pri hladaní pôvodcu- príčiny závady a jej dôsledkov.
A hlavne neprežierajte sa vianočnou večerou a sladký spánok s milenou láskou...Heňo z BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Charli100



Založen: Nov 23, 2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Hlinsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 15:47    Předmět: Citovat

Heno napsal(a):
Piliny/špony byvaju hlavne ak na to človek dobre nevidi, tak just vtedy sa tam nalepi daky ten bordel....
Dufam, že si to dobre napastoval (aj tranzistory a aj chladič).

Blahoželám Smile
Za studena tie tranzistory zvyknu prežiť aj kratkodoby skrat (za tepla už tolko nevydržia ako žiadny polovodič) v tomto pripade nižší izolačný odpor podložky, inak by ani iskry nelietali ak by to bol čistý skrat.

Nech tv slúži a máš aj vianočný darček Smile

Prajem veľa zdravia, dobré oči, nekonečnú trpezlivosť, kúsok štastia a o to viac rozumu pri hladaní pôvodcu- príčiny závady a jej dôsledkov.
A hlavne neprežierajte sa vianočnou večerou a sladký spánok s milenou láskou...Heňo z BA

Ok Heno moc děkuji ja od doby co jsem v důchodu tak toto dělám z radosti a abych tolik nestárnu(opravoval jsem i Ametist,pak Oravy pak bolševika barvu atd končil jsem před 10 ti lety ale ještě tobě i všem děkuji Charli100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 16:22    Předmět: Citovat

Charli100 napsal(a):
Tu je a že by jsi poradil jen kritizoval ale to je jedno...trochu mě podcenuješ no nic

K tej kritike len tolko - mudry si z nej nieco zoberie, hlupy sa urazi - v tomto pripade vobec nejde o nejake podcenovanie, kludne sa mozes urazat ci hnevat, ale po 35tich rokoch praxe dotahovat skrutky tak, ze su izolacne podlozky uz na prvy pohlad uplne rozmliazdene a vytrhnuta spona zo zavitu sposobi skrat puzdra na chladic a ani to najskor pred zapnutim nepremerias - nehnevaj sa, ale na tvojom mieste by som sa dost hanbil toto o sebe povedat Wink Kazdopadne aj ja gratulujem k uspesnej oprave, taka vzdy kazdeho potesi, ale v tomto pripade si to naozaj dostal ako dar pod stromcek, to velke stastie, ze ta telka funguje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund