Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kulmofén Philips HP8664 - jak rozebrat. Opraveno

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 13:42    Předmět: Kulmofén Philips HP8664 - jak rozebrat. Opraveno Citovat

Mám před sebou kulmofén Philips HP8664, u kterého se netočí nástavec s kartáčem, vše ostatní funguje.
Problém je v tom, že se mi ho zatím nepodařilo rozebrat. Foto fénu je v příloze.
Sundal jsem přední kroužek, který držel na 4 pacičkách. Dále se zdá se, že v dělící spáře jsou další normální plastové pacičky. Při přiměřeném, až větším násilí se mi horní a spodní díl nedaří od sebe oddělit. Od přední části kousek roztáhnu od sebe ty dva díly asi v délce 5 cm, dále to pruží a nechce povolit. Nechci použít nepřiměřeně hrubou sílu. Skoro to vypadá, jako by byly ty pacičky horního a spodního dílu jištěny ještě nějakými šroubky, které jsou ukryty pod kolébkou spínače směru rotace. Ten plastový ovládací díl spínače se mi také nedaří stáhnout abych se podíval, zda nějaké šroubky nejsou pod ním. Hrubší silou napružím raménka kolébky tak, že pod ni vidím. Je tam nějaká hrazdička kolem které se kolébky naklání, a díl pod hrazičkou je ke kolébce zevnitř přišroubován nějakým šroubkem. Podle toho šroubku se zdá, že kolébku lze sundat až po oddělení obou polovin pouzdra od sebe, což by vylučovalo nějaké šroubky přístupné po sejmutí kolébky.

Pokud ten horní a spodní díl drží opravdu jen nějaké pacičky, je nějaký fígl jak je přiměřenou silou uvolnit? Páčení nožem nebo obvyklé tažení "trsátka" po obvodu spáry nevede k výsledku.
Myslíte, že to chce jen hrubou sílu. Nějak to musí přece v servisech rozebrat.



Kulmofén HP8664.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kulmofén HP8664.jpg
 Velikost:  62.1 kB
 Staženo:  143 krát



Naposledy upravil Brozicek dne ne prosinec 11 2016, 21:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 14:37    Předmět: Citovat

Tak konečně rozpůleno. Pokud na to nemají servisy nějaký "chytrý přípravek", chce to opravdu větší násilí. Z 6 paciček to 4 přežily, jedna dírka pro pacičku se úplně odlomila a jedna je ulomená na jedné straně. Po zpětné montáži to tak nebude vadit, protože obě půlky drží při sobě ještě přední velký kroužek a zadní malý kroužek.
Nyní mne čeká již poctivá elektrikařina. Mikrospínače pro směr otáčení hlavice vypadají OK. Na ovládací elektronice vidím deset SMD odporů, dva tranzistory (jeden z nich je SMD) a diodu. Napájení motorku hlavice bude určitě z odbočky topné spirály. Takže důvodů neotáčení hlavice může být celá řada.


Naposledy upravil Brozicek dne ne prosinec 11 2016, 21:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9743
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 16:15    Předmět: Citovat

fligna v tom rozebírání je to, že pokud víš, kde jsou ty packy, tak v těch místech musíš opatrně rozehnout plast od packy a při tom páčit. Ale tohle se většinou neopravuje. V záruce Ti to vymění a když je to po záruce, tak je jakákoliv servisní oprava nerentabilní. V některých případech se znovu montáž řeší novýma krytama - ale to není případ této řady spotřebičů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 18:26    Předmět: Citovat

Přesně tak, zejména fény, dále pak třeba ponorné mixéry jsou typicky navrhovány tak, aby NEŠLY rozebrat a v servisech se tudíž neopravují. Tedy pokud se takovou věc podaří rozebrat a opravit, lze z toho mít hřejivý pocit uspokojení, že se se záměrem výrobce, aby zařízení nešlo rozebrat a opravovat, podařilo aspoň trošku vy**bat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 21:07    Předmět: Citovat

Tak jsem ten fén porazil. Nevím proč mne poslední dobou pronásledují nevodivé prokovené dírky. Nedávno mi jedna způsobila nefunkčnost ovládače Harmony 515.
Dnes jsem ji našel na tom fénu. Střídavé napětí na odbočce ze spirály bylo OK, na motorku už SS napájení nebylo.Začal jsem si kreslit schéma zapojení obvodů toho motorku. Za můstkovým usměrňovačem jsem našel tyristor MCR100-8, přes který se řídí otáčky těch rotačních kartáčů ve dvou stupních. Elektronika pro gate tyristoru je s jedním tranzistorem NPN (logický tranzistor SMD značený R6 s integrovanými odpory). Když jsem prozváněl spoje, narazil jsem na tu nevodivou dírku. Takže jsem schéma ani nedokreslil. Po protažení drátku přes dírku a jeho zaletování je fén OK. Detail elektroniky je na obrázku, opravená dírka je označena šipkou.
Mám další zářez na pažbě. Stopy po násilí na pouzdře fénu jsou minimální a ty ulomené pacičky nikomu nebudou scházet.



IMG_5060.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_5060.JPG
 Velikost:  167.26 kB
 Staženo:  193 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2016, 8:28    Předmět: Citovat

Když už jsem tady napsal jak ten fén násilím rozebrat, tak ještě doplním i dílčí schéma pohonu kartáčů, ke kterému jsem se doměřil, než jsem narazil na tu nevodivou prokovenou dírku. Aby byly ty informace na jednom místě pohromadě.


Kulomofén Kamila schéma.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kulomofén Kamila schéma.jpg
 Velikost:  55.63 kB
 Staženo:  186 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund