Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Defekty v obraze
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 14:54    Předmět: Defekty v obraze Citovat

Preji hezky den.

mam tady MSI ntb s ATI HD 4670. Asi grafika, student. Ale bios se zobrazi v poradku. Proc to. Ty chyby v obraze se ukazou ihned po zapnutii ntb. Dekuji



obr1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  obr1.jpg
 Velikost:  228.94 kB
 Staženo:  197 krát


obr2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  obr2.jpg
 Velikost:  195.48 kB
 Staženo:  195 krát


obr3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  obr3.jpg
 Velikost:  260.61 kB
 Staženo:  234 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1111
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 15:12    Předmět: Citovat

Nejspíše "uvařená" grafika, u ATI (ale i některých NVIDIA) nic zvláštního, chtělo by to ještě napsat přesný model toho MSI, pak se můžeš taky zkusit podívat na Googla co o tomto píšou (jestli tím tento typ netrpí apod.) Nevím tudíž zda má NTB jak onboard-UMA tak přídavnou ATI / přepínatelnou. Opravy provádí např. NBServis z Kladna (má i pobočku v Praze)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 15:35    Předmět: Citovat

Presne oznaceni MS1651
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1111
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 16:14    Předmět: Citovat

Pod tím MS1651 je mnoho modelů - zřejmě základní šasi, není tam ještě něco blíže např. GX6xx či něco jiného
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 18:31    Předmět: Citovat

GX623X. Vrta me hlavou bios. Ze se zobrazuje v poradku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 19:03    Předmět: Citovat

Zkusil bych nějakou utilitou podtaktovat grafiku- GPU i paměti. Je to sice stav na odpis, ale už u 2 uvařených karet mi to na nějakou dobu pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 19:45    Předmět: Citovat

Ze systemu to neudelam protoze nenajede, je tam nejaka hlaska, okno a taky je obraz necitelny. A bios je co do nastaveni jen o par zakladnich polozkach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1111
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 22:35    Předmět: Citovat

robo: není v BIOSu položka na přepínání/vypínání grafiky (která bude primární?) To že nabíhá jen BIOS závisí totiž na režimu, případně jestli je tam i UMA Intel (pouze se pak hned přepne)+EXT ATI. Pokud to ale startuje hned do Win, tak se asi nahodí EXT ATI (poškozená na chipu/paměti).Co zkusit boot do Linuxu, HIRENS, memtest apod. z DVD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09 2016, 23:05    Předmět: Citovat

VMTCE
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2018, 13:55    Předmět: Citovat

grafiku jsem přefoukl. Prvmí pokus vydržela nějaky čas, možná jsem ji pomohl režimem turbo. Druhý pokus opravy jsem snad udělal zodpovědněji. zatím drží už xx měsíců.
Jen mě trápí ovladače. Na stránkách MSI je podpora pro 10, jen pro Win 7 a ještě jen 32b- nakopat do řiti. Mám nainstalované 10 32b a ten pro 7 se nenainstaluje korektně. Takže ovladač nainstaluji manuálně. Potud ok ale otravuje mě netbox s Kuki aplikací. Když dam přehrát tv tak mě bliká obraz-zelená barva, se to střídá. Pokud systému předhodím ovladač %AMD9488.1%, odkud se vzal nevím, tak kuki jede v pořádku ale obraz ač je nastaveno správné rozlišeni tak je menší, černé asi 2cm okraje ať je zobrazeno co chce.
Prosím lidičky o radu, buď sehnat funkční ovladač, zatím 32b os win10, rád bych kvůli omezení RAM přešel na 64b os případně jakou grafiku tady použít. Je jedno jakou jen stačí rozměr a rozhraní ? Nemáte někdo nějaký kousek na prodej? Děkuji za pomoc.
Testnul jsem i odsud a taky instalace neproběhla korektně.

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/ati-mobility-radeon-hd-4000-series/ati-mobility-radeon-hd-4670

Edit: Tak jsem nějak neustál, už jsem chtěl do něčeho i praštit Very Happy jsem zhodil ty 10 a nahodil 7 ale 64b. Když jsem viděl na stránkách msi že v roletce je jen 32b OS tak i přesto jsem to risknul že ovladače někde dohledám. Měl jsem log HW . První bylo BT, používým BT myš. No hledání nebylo tak jednoduché jak jsem si myslel. Tak jsem z MSI webu stahl balíček ovladačů pro BT že to rozpitvám a pokusím se o upřesnění označení BT. A hle balíček byl jak pro 32 bit os tak i 64. To stejný čtečka karet, nfra port a chipset.
Takže nedělat unáhlené závěry a i když vyrobce píše podporu jen odsud podsud tak ovladač pro jistotu stáhnout a ověřit si to.
Ovládač grafiky jsem nechal nativní od MS a u kuki je obraz v pořádku. Uff a mám dost.
Edit: Kvůli Kodi jsem m usel nahodit ovladač grafiky z msi podpory. Instalace bez problémů, kodi ok a Kuki též. Dnes jsem zjistil že netbox rozjíždí tv přes web rozhraní. Ale stejně i bez těch potíží s obrazem v app Kuki byl downgrade žádoucí.



ovladač.jpg
 Komentář:
 Velikost:  34.65 kB
 Zobrazeno:  154 krát

ovladač.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 10 2020, 9:00    Předmět: Citovat

Po chvíli klidu znovu artefakty v obraze u ATI HD 4670 mobility. Sehnal jsem jinou a to 8600M GT. Konópek tvrdil že je funkční ale já měl tmu. Tak jsem horkovzduchem přetáhl tu svoji. Noťas opět ožil. Vypnul jsem ho, vyčistil klávesnici vzduchem a štětečkem, trošku promázl bílou vaz. ve spreji panty. Jsou z části odkryté, je to takový zešroubovaný golem, sem tam chybí plast u displeje. Už jsem ho nezapínal. A druhý den zapnu a černo, jen podsvit lcd. Na desce je konektor od lcd v pořádku a přes HDMI obraz taky je. Jen na monitoru ne. Jestli to může být tou grafikou. Koupil bych jinou ale na ebay neví co by za to chtěli a je otázka co by přišlo. Ale nějak funguje ochrana kupujících.
Kdyby někdo věděl o volné a funkční ATI HD 4670 mobility a nebo měl vybavení na reflow a přepájel gpu tak mě prosím dejte vědět. Už mě z té grafické mrdky jebne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: st červen 10 2020, 10:50    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
GX623X. Vrta me hlavou bios. Ze se zobrazuje v poradku.

Ono tie chyby sa mozu prejavit v inom rezime. Bios zvykne ist na nizkom rozliseni, bez nejakych hw akceleracii - proste len ciste zobrazenie. Ja som mal tiez chytenu ati-nu a vsetko islo v poriadku, az kym nenastartoval windows a nenatiahol ovladac. vtedy zacala blbnut. V linuxe v zakladnom rezime bezala bez problemov.
Na jednom asus notebooku to zase vyriesil bios. z asi 5tich verzii jedna starsia sa chytila tak, ze grafika este par rokov fungovala, pricom s novsim zacala robit artefakty.

robo napsal(a):
8600M GT. Konópek tvrdil že je funkční ale já měl tmu.

8600M a 8400M boli zname tym, ze par serii bolo chybnych a prehrievali sa. Mal som tiez notas s 8600, a nastastie mi vydrzal dlhe roky. Nie je to nahodou taka ta, co sa da vybrat a vymenit? tusim s takym slotom sa predavala este aj ati, ale ceny su sialene aj teraz.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: st červen 10 2020, 14:40    Předmět: Citovat

Optimální je vyměnit celej čip, reflow už dávno dlouhodobě nefunguje, problém bývá v pájeňo-lepení waferu na pouzdro, ne v pájení pouzdra na desku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 10 2020, 14:42    Předmět: Citovat

A kde chces zobrat dobry cip?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 10 2020, 15:51    Předmět: Citovat

Je do slotu MXM II. Po mé "opravě" ntb nějaký čas jel teplota z chlazení byla přiměřená. Po čase jsem si začal všímat zvýšené teploty ač nebyl důvod. No a to už jsem věděl že brzo zdechne a zdechla. Ven "oprava" a zas chvilku klid. Už jsem takhle udělal několikrát a vždy jel obraz na monitoru a přes HDMI. I včera při testovacím chvilkovém zapnutí. A dnes pouze HDMI ale teplota z chladiče se mě zdálo že to bylo víc a to byl puštěný chrome s pár záložkama. Možná by přepájení čipu mohlo pomoci když mě to ty dva, tři měsíce funguje a to čip jen nahřeji. Bude tam nějaký jeden či víc špatných spájených plošek. provozem a teplotou se postupně mění nějak vodivé spojení na horší a čím horší tim jde teplota nahoru a pnutí a bezolovo dodělá zbytek. A nebo je gpu v křemíkovém nebi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund