Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Že by opět nostalgie? (odděleno)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2016, 19:11    Předmět: Že by opět nostalgie? (odděleno) Citovat

Přečti recenze http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/hasselblad-h5d-200c-ms/specifikace/#section
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: st prosinec 07 2016, 19:33    Předmět: Citovat

Very Happy ty recenze jsou fakt brutal.... hlavne ta od "Ten jedinej"

A specifikace te veci taktez Smile

http://www.hasselblad.com/h5-system/h5d-multi-shot

Pry ten jejich multi-shot vezme nekolik snimku objektu, ale pri kazdym posouva senzor o pul nebo celej pixel tak, aby pry zadnej detail nezustal "mezi"....

Tu je i ukazka: http://www.thephoblographer.com/2014/08/21/hasselblads-new-h5d-200c-ms-resolves-images-mind-boggling-200mp/#.WEhUj3UrLmE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 7:33    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Přečti recenze http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/hasselblad-h5d-200c-ms/specifikace/#section

ale přeci mají pravdu. S tak drahým fotoaparátem je kdejaký snob mezi svými považován za toho nejlepšího fotografa, a když už má na to si koupit takovýto fotoaparát má také možnost si koupit nějaké to ocenění jako nejlepší fotograf. Nebo mu dokonce takové ocenění udělí, aby ti co oceňovali nebyli považováni za primitivy tím že ocenění dají někomu kdo má fotoaparát o několik tříd nižší, staré auto, a nemá rodokmen vyplněný předky z těch nejvyšších kruhů. To by potom na ně nemusel myslet nějaký příbuzný oceněného fotografa když bude té instituci co dává ocenění dávat granty. Je to svět úplně mimo nás, a já osobně jsem rád že do něj nepatřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 8:30    Předmět: Citovat

Je to stredoformat s 50Mpx rozlisenim na fotenie v studiu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 9:37    Předmět: Citovat

citace:
ale přeci mají pravdu. S tak drahým fotoaparátem ......... já osobně jsem rád že do něj nepatřím.

Proč tolik žluči kvůli věci? Nechápu... Tenhle přístroj jde naprosto mimo mě, ale proč bych měl dštít síru na někoho, kdo si ho třeba koupí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19519
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 9:54    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
TAKJAN napsal(a):
Přečti recenze http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/hasselblad-h5d-200c-ms/specifikace/#section

ale přeci mají pravdu. S tak drahým fotoaparátem je kdejaký snob mezi svými považován za toho nejlepšího fotografa, a když už má na to si koupit takovýto fotoaparát má také možnost si koupit nějaké to ocenění jako nejlepší fotograf...

Tak nějak. Kvalita a profesionalita fotografa se už málokde posuzuje podle skutečné kvality snímku, co ten řekne o fotografovaném objektu, o své době, o fotografovi. Přitom není tak dávná doba, kdy ceny na mezinárodních soutěžích získávaly právě snímky pořízené měchovými aparáty či Baby Boxem Kodak, pak bakelitovým Pionýrem, Bilorou či Corinou na svitkový film (takový Ljubitěľ to už byla vyšší třída, a což teprve Flexaret!), mnozí fotografové "urvali" skvělý záběr na kinofilm s Etaretou, ale to už byla vyšší liga, tak třeba Smena, Čajka (ta nacpala na kinofilm 72 snímků 18x24 mm).
Ludvík Souček kolem roku 1965 ale už napsal(a):
...kdejaký kluk, kterému se nehoupá na krku něco aspoň poloautomatického s objektivem vyvaleným do fantastické světelnosti, propadá mindráku méněcennosti, ale lepších fotek není víc...

To už byl Flexaret pokládaný za nižší střední třídu, dokonce i jiné dvouoké zrcadlovky, jako Yashica, stejně jako Zorkij 10 avtomat (kopie Ricohu) a později kinofilmové Werramat, Sokol nebo Zenit. Větší zájem byl o Prakticu, jakkoli Praktisix či Pentacon Six byly ještě vytouženější, ale za šesti- až dvanáctiměsíční výplatu si to většina zájemců rozmyslela, takový foťák se nekupoval jen se základním objektivem, na to stačil Flexaret.
Souhlasím však s tím, že nejlepší světové fotografie vznikly pomocí právě těch starých měcháčů, ať už s "krajinářskou" nebo "portrétní" čočkou, ba i z bakelitového Pionýra za 50 Kčs.
I my na fotkách z těch starých jednoduchých foťáků vypadáme líp, než na fotkách z dnešních digitálů, schválně hrábněte do šuplíků a přesvědčte se: na těch analogových záběrech nemáme plešky, šediny, vrásky, rance, berle, pneumatiky, okruží krásy... to prostě dnešní foťák, ani ten Hasselblad, nedokáže.


Na druhou stranu, jestli někdo vlastnosti toho Hasselblada a jeho formátu využije, pak asi investoval dobře, a nejde o snobsky vyhozené peníze.
Sám se přiznám, že taková stavebnicovka Linhof, nebo aspoň Rolleiflex, byly dlouho předmětem mých snů, ale šlo o pro mne zcela nedosažitelnou techniku, tak jsem aspoň maximálně koukal využít toho, co umí aparáty Flexaret, Praktica, a třeba i ta Bellaluxa (to byla přesně třída Pionýra). Ono to totiž v tom přístroji tak úplně nevězí. Kdo se neumí koukat, tomu žádný sebedražší přístroj nepomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:01    Předmět: Citovat

Mašiny byly drahé jakož i barevný kinofilm Fomapan, Orwo...šetřilo se každým políčkem dneska digitál a paměťová karta za pakatel, napráská se fotek k nepotřebě a když tak smažou, hotovo. Kvalita přerostla v kvantitu a to není moc dobré.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:04    Předmět: Citovat

Dobrej fotograf udělá dobrou fotku i s kompaktem, myslím dobrou jako s nějakou "estetickou hodnotou". Ale samozřejmě na spousty fotek by ho omezovaly technický možnosti kompaktu. Já mám nejlevnější zrcadlovku Canon 1300D, ale fotograf nejsem. Mám to jen kvůli možnostem nastavení, který občas používám, ale stejně je neumím efektivně využít všechny.
Hasselblad si koupí někdo, komu na sebe vydělá, kdo fotí fotky, za který se platí velký prachy. Osobně znám dost fotografů a nikdo ho nemá, většinou mají Canon EOS Mark III, IV, nebo něco v té třídě třeba od Nikonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:04    Předmět: Citovat

70% fotky dělá fotograf...obsah
20% fotky dělá objektiv...forma
a zbytek je už jenom foťák jako tělo + médium (film, fotopapír, deska, kámen natřený fotoemulzí, digitál, atd.)

Někomu stačí dírková komora v krabičce nacpaná do pusy a otevřením huby exponuje. Vypadalo to neuvěřitelně, hlavně fotka udiveného zubaře ...

Ale u těch recenzí na Hasselblada jsem se fakt zasmál Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:04    Předmět: Citovat

citace:
Ono to totiž v tom přístroji tak úplně nevězí. Kdo se neumí koukat, tomu žádný sebedražší přístroj nepomůže.

Tak. Přístroj je "jen" nástroj a umíš-li využít všechny jeho možnosti, tak není problém. Naopak neplatí hojně rozšířený mýtus, že stačí "vidět" a tím pádem můžeš fotit čímkoli. Můžeš, ale limity techniky budou značně omezující.
S Prakticou (L2) jsem začínal, doplněnou objektivy z produkce SSSR (MIR) a Pentacon. Jo, byly to fajn časy... Pak jsem pořídil Olympus OM-2 a připadal jsem si, jako kdybych přesedl ze stodvacítky do medvěda. Sice třeba staršího, ale medvěda. Všechno bylo menší, snadněji ovladatelné a výstup byl o dvě třídy výše. Hlavně jsem tím zjistil, že ty Prakticy neuvěřitelně mlátily zrcátkem... U Olympusu nebyl s kratším objektivem problém 1/15 s (a s oporou 1/8 s) z ruky. Praktica byla při 1/30 už nepoužitelná... Možná vada kusu, kdo ví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:15    Předmět: Citovat

Radovan> a dnes jsou zase třeba staré objektivy v kurzu...ještě před pár lety to lidi skoro vyhazovali, dalo se to sehnat za pár stovek. Pancolar, Flektogon, Trioplan...a dnes? Trioplan 2.9/50 u nás kolem 4000, venku skoro 2x tolik. Flektogon 35/2.4 to samý. Praktikami fotím rád (LTL, VLC2) a dokonce i Altixem V s Trioplanem výše uvedeným nebo Flexaretem VI. Je to takový relax. Na ostatní focení mám Minoltu Dynax7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19519
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:29    Předmět: Citovat

Souhlasím, proto nepíšu "sebelevnější", ale "sebedražší". Omezení technikou je stejně kontraproduktivní, jako omezení člověkem, rovnováha je minimální požadavek.
Pokud jde o tu Praktiku, fotím s ní, sice už velmi zřídka, zato dodnes, a takový Canon EOS400D práská úplně stejně (a to není fullframe, jako Praktica L2).
Jestli to není tím, že po asi 6000 snímcích musela Praktica dostat novou závěrku... ačkoli ten Canon ji má taky, a už po třech tisících. Tak nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:32    Předmět: Citovat

Nakadah: Jj, vím, teď lidi pomalu nevědí, co by si za to řekli Laughing O objektivu Industar 3,5/50mm jsem už četl, že jde o kultovní a legendární věc. Svatá prostato...
Já měl Pentacon 1,8/50mm, takový ten základní, pak MIR 3,5/28mm a tele TAIR 2,8/135mm. To bylo parádní sklo, clona měla asi čtyřicet lamel a kreslilo to opravdu dobře. Z těch tří co jsem měl nejlépe.
Olympusy jsem na počátku tisíciletí kupoval za nekřesťanské peníze, měl jsem dvě těla (OM-1N a OM-2N), k tomu mraky skel (24, 28, 35, 50, 135, 75-150, 200). Pak jsem se dostal do blbé situace a muselo to všechno pryč, se ztrátou jsem to musel prodat. A nyní jsem je nasbíral znova, taky se mi povedlo sehnat "top" toho systému, totiž Olympus OM-4. Tím fotím sem tam, když je nálada a je to vždy svátek. Na běžnější filmové focení mám Níkon N90 (US verze F90). No a digitály, taky Nikony, D90 a D1X.
Jen toho času by to chtělo víc.
Hill: Souhlas! Jo, mohl jsem mít smůlu na kus. Pravdou je, že ty filmové Olympusy měly závěrku plátěnou s horizontálním pohybem, což je zdroj menších vibrací. Taky je fakt, že z filmových zrcadlovek patří mezi ty nejlépe zatlumené, co jsem měl v prackách. U ZENITu se mi třeba stávalo to, že jsem zaostřil, někam. Vyfotil a pak to v hledáčku vypadalo rozostřené. Příčina? Zrcátko se po exponování nevrátilo do stejné polohy a ono stačí pár desetin mm a už se to jeví rozjeté Smile Nehledě na silné sférické zkreslení hledáčku a jeho malému pokrytí (asi 75%). Asi to schytám, ale Zenit nevermore Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 10:42    Předmět: Citovat

prvně v životě jsem měl Yashica v nákupním záchvatu po revoluci za stopade mařen z dojču, pak Nikon coolpix L10, vylomila se plastová dvířka baterii, nikdo neopraví, pane, kupte si nový dáme slevu 15% no tak Panasonic FX50 v hliníkové kastli z bazaru
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 11:03    Předmět: Citovat

Canon S5 IS - po 22.000 expozicích a 7-mi letech provozu nastoupilo kurvítko. Na denním světle foťák dělá expozice tak -2EV. V interiéru nebo v režimu sport a nebo video je v pohodě. Servis odpověděl - vadný modul závěrky, oprava tak 4-5k (cena toho foťáku už byla max 3k) a stejně už nemáme ND (podivné, po 7mi letech a nemají ND). Tak jsem ho hodil do hlubin skříně a začal s kinofilmem a svitkem...nelituju. Je to o něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund