Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vyřešit zamrzání hadice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 9:54    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
Až ho budeš kopat, mysli při tom na to, že každej vsak za ČOVkou se jednou ucpe.
Šutr frakce 32/63, trubka DN 125 třikrát po 3m, navrtaná třema řadama Ø cca 18mm. Navrch nějakou folii nebo plachtu.

A nebo se místo štěrku použije ztracený bednění. Akumulační prostor je velkej a až to bude znovu řešit, tak se to i snadněji vyčistí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 11:48    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
...každej vsak za ČOVkou se jednou ucpe...


Toho se právě bojim. Vršek vsaku mi kvůli spádům vychází tak 1,2 až 1,4 m pod zem. Nějak si nedovedu představit, že to vykopu a pak bych to měl za nějaký třeba tři roky kopat znova kvůli ucpání. Takže by to dopadlo přesně jako je to teď, akorát bych byl nasranej, že to nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 12:39    Předmět: Citovat

To přece záleží hlavně na podloží a na spádu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 17:00    Předmět: Citovat

Co jsme předělávali ucpanej vsak, tak trubka byla navrtaná po délce cca 1,5m průměrem 8mm a ucpalo se to asi za 10 let. A to za čovkou nebyla nádrž. Pokud to uděláš tak, jak jsem psal, tak doba se rapidně prodlouží. Nehledě na to, že máš za čistírnou nádrž. V ní se nerozpuštěný látky zachytí a zůstanou v ní. Přepad z nádrže se musí udělat tak, aby ústí trubky bylo asi 20 cm pod hladinou - uvnitř nádrže nasadit na trubku koleno 90°. Aby nešly nečistoty, co plavou na hladině, do vsaku. No a hlavně chce se to starat o čistírnu.
Od koho máš čistírnu a nádrž? Z Bubovic?


Naposledy upravil Milan_F dne pá prosinec 09 2016, 20:45, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7094
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08 2016, 20:52    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Můj děda už v roce 1950 udělal u baráku tříkomorový septik,
Pokud by byl čtyřkomorovej a ještě před trativodem byla kořenová čistička, tak by byla spokojenost i u dnešních ekologů.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 20:02    Předmět: Citovat

JJ čistírna je z Bubovic, nádrž ne.
Pokud bych ústí tý přepadový roury dal jenom 20 cm pod hladinu, tak bych to nemohl vypouštět - např s tím zalejvám stromy. Dal bych to ústí trubky tak 20-30 cm ode dna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2016, 21:42    Předmět: Citovat

Ústí přepadu, který jde do vsaku, nemůžeš dát ke dnu. Jinak bude trubka u dna brát kal a ten bude zanášet trativod. Na zalejvání si spusť do nádrže ponorný čerpadlo a nebo udělej samostatnou trubku až ke dnu. Ale ústí přepadu musí bejt cca 20cm pod hladinou.

Ještě Ti poradim jak ušetřit nemalý finance - pokud náš dmychadlo v šachtě v zemi, nebo dokonce v ČOVce, tak ho dej někam ven, tak aby na něj nepršelo a neprášilo se. Ideálně do pilíře. Takto vydrží EL-S 60ka min. 8 let, než se protrhnou membrány. Pokud je v zemi, ve vlhku, je za tři roky po něm. Repas stojí kolem dvou litrů bez dph.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2016, 9:18    Předmět: Citovat

Na zalejvání už tam kalovku mám a má svojí rouru.
Kdybych měl ten konec přepadový trubky 20cm pod hladinou, tak pokud to odčerpám, tak se mi ten konec trubky vynoří a pak mi tam zase může natéct bordel - nebo ne?

Kompresor (EL-S 60) mám "prozatím" už 8 let v plastový pixle, částečně v zemi. Membrány jsem měnil před 14 dny. Ale myslím, že to bylo proto, že jsem musel na tři hoďky vypnout elektriku a zrovna byla pěkná kosa. Takže v zahřátym kompresoru zkondenzovala vlhkost, zmrzla a membrány to odnesly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2016, 18:33    Předmět: Citovat

Něco tam natéct může, záleží jak často nádrž čerpáš a kolik je nečistot na hladině. Ale u dna bejt nemůže. Bude neustále brát kal, kterej sedá ke dnu.

Jak ta Ekocisácká čov chodí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2016, 19:56    Předmět: Citovat

Já nevim, jak choděj ostatní, ale asi chodí. Pokud vypouštim bečku, tak to chvíli teče zakalený a smradlavý, pak průhledný a míň smradlavý Laughing .Filtry čistím jednou za 1/2 - 3/4 roku. Zatím mi dvakrát měnili tu elektroniku, co ovládá solenoid - naštěstí ještě v záruce. Jednou jsem měnil všechny ventily, páč jim uhnily šroubky... A jednou membrány u kompresoru. Párkrát proběhlo nouzový čištění, páč bakterie asi zdechly, ale to bylo spíš nějakym ekosajrajtem, co jim nejede. Jinak celkem funguje.

V tý bečce mám snímač hladiny a proud. smyčku mám dovedenou do baráku na displej. Přemejšlel jsem něco podobnýho i do čovky. Ale ne asi tři sondy...
Když se pohybuješ v těchhle sférách, nevíš náhodou jak je u čovek dělaná signalizace závad? Resp. co je tam všechno za snímače?
Třeba tady http://www.topolwater.com/servis-pavouk-zavad.php?exp=-120

Pokud by to bylo tajný, tak SZ díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2016, 17:54    Předmět: Citovat

My montujeme Envipur a v nich moc snímačů není. Celkově je čistírna řešena jednoduše. Jedinej filtr je v dmychadle a snímač... taky v tom dmychadle - mikrospínač když se protrhne membrána. Very Happy Párkrát jsem se u modelu Comfort setkal s tlakovym snímačem, který snímá tlak za dmychadlem a při poklesu indikuje poruchu majáčkem a hlásí přes GSM pager v řídící jednotce. Jinak žádnej další snímač v nich neni. Model Basic má dmychadlo dokonce řízený spínačkama do zásuvky. Elmag ventily jsem ještě na servis neměnil, jen občas řídící jednotku - chcípne rele spínající dmychadlo. Nejčastější poruchou bejvá ucpaná mamutka a membrány v dmychadle. Jinak se tam nemá co podělat. Pokud je něco špatně, je to cítít na sto honů. Když je vše v pořádku, tak čovka nesmrdí. Chce to jen přečíst návod a občas nadzvednout zastropení. Ale na to většina lidí kašle a my tak jezdíme po servisech. Laughing

Měco jinýho jsou membránový (MBR) čistírmy. Ty jsou řízený PLCčkem a fungují automaticky. Základní údržba se ale musí provádět stejně jako u obyčejných modelů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2016, 20:13    Předmět: Citovat

Asi jsem to napsal blbě... ten snímač hladiny nemám v čovce, ale v tý zásobní bečce za ní - právě proto, že nemá přepad. A samozřejmě v ní původně nebyl.
V čovce jsou jenom 4 plastový ventily na nastavení jednotlivejch komponentů a 2 filtry. Mimo čovku je kompresor a solenoidovej ventil s časovačem. Kompresor má mikrospínač - při protržení membrány se mu vypne napájení a svítí kontrolka na jeho krytu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund