Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průkaz ZTP
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2016, 7:21    Předmět: Citovat

Na 90 zaplatí pokutu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2016, 7:57    Předmět: Citovat

V tomhle případě bych zvažoval nic na místě neplatit a nechat to poslat do správního řízení, protože většina zařízení pro léčbu ZTP a ZTP/P nemá parkovací plochy a řidiči těch jejich aut NEmívají na místě zajištěnej pobyt. Prostě a jednoduše musejí po vyložení ZTP člověka v místě léčby/péče z místa zas odjet do místa trvalýho bydliště - a v tenhle moment by to chtělo skutečně vyjádření právníka, protože selskej rozum velí uznat, že cesta domů samotnýho řidiče s autem a další cesta z domu pro poléčenýho postiženýho je součástí jízdy zajišťující tomu postiženýmu přesně ten druh komfortu, kvůli kterýmu má na auto nárok.

ALE žijeme v Kocourkovsku, takže nikdy nemůžeme vyloučit striktní výklad jinak naprosto gumovejch zákonů - že totiž auto ze kterýho ZTP vystoupí nemá nárok na žádný výhody - a pak by ani nesmělo například existovat na vnitřním pozemku těch zdravotnickejch zařízení, kam mají jinak auta s výjimkou sanitek zákaz vjíždět - což by v podstatě znamenalo, že by takový auto nesmělo bez ZTP "na palubě" ani vyjet ven z areálu, protože v tý chvíli už nesplňuje pro svoji existenci "v uzavřeným areálu" základní podmínku atp. Striktním uplatněním zákona by samozřejmě šlo dovodit i fakt, že takovým autem v podstatě ani nesmíte zajet z garáže umístěný mimo vlastní pozemek do ulice, kam je zákaz vjezdu, přičemž vlastník ZTP průkazu v tý ulici ale bydlí - prostě aby byl dodrženej zákon, muselo by auto čekat na konci ulice a dotyčnej ZTP by se musel vlastní silou doplazit k němu. Zpátky k domu by ho auto zavézt mohlo - ale po jeho vystoupení by se muselo mimo zakázanou zónu muselo přenést transportérem ze StarTreku - aby splnilo podmínku, že bez ZTP "na palubě"do zákazu nesmí ... A že v Kocourkovsku nikdo z odpovědnejch ouřadů selskej rozum nepoužívá se ví už dávno ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 14:54    Předmět: Citovat

Náhodou jsem zabruslil na toto téma , v podstatě máte všichni pravdu , nejvíce EKKAR .
Jsem držitelem průkazu ZTP/P pro Invalitidu 3 stupně již 11 let ! Tento průkaz je nepřenosný a slouží podobně jako OP . Kartička za sklem motorového vozidla je vybavena fotografií majitele , vodoznakem a speciálním "kódem" , proto musí být umístěna (na dálnici) kódem dopředu (je vidět dalekohledem) podobně jako "dálniční známka", také proto tuto plně NAHRAZUJE ! POZOR pouze v ČR .ČSSZ a Úřad práce kartičku nazývá "PARKOVACÍ KARTA".
Není - li ve vozidle OZP s průkazem ZTP , nebo ZTP/P , musí být Parkovací karta z vozidla odstraněna "uschována"a to i mimo dálnici .
Jedná - li se o odvoz , přívoz , přistavení a návrat vozidla do místa bydliště OZP , z Léčebny , Ǔstavu či Lázní a naopak , platí zákon č. 13/1997 sb. o pozemních komunikacích § 22a odst. 1 písm. k)
Při kontrole je třeba předložit "potvrzení", že Osoba jí blízká , která používá výhody OZP je umístěna v některém zdravotnickém zařízení a uživatel vozidla pro ní jede , nebo se od ní vrací . To samé platí veze - li uživatel vozidlo na Technickou prohlídku a musí použít "dálnici" . Pozvánku na TK pochopitelně u sebe a potvrzení na cestu zpět .

Mohu Vám říci , že před 11ti lety na DI nevěděli zda "Parkovací karta" nahrazuje "Dálniční známku" , nechali mě půl hodiny čekat a potom řekli , že "asi" si tu dálniční budu muset koupit . Na "Pracovním úřadě" se mě vysmáli !!!

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 15:24    Předmět: Citovat

V zásadě jde jen o jedno - nepotkat se s obrazek_cenzura. A mohlo by to být ještě horší, pokud by tam byli dva. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1374
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 15:34    Předmět: Citovat

Elektronik55 napsal(a):
..... To samé platí veze - li uživatel vozidlo na Technickou prohlídku a musí použít "dálnici" . Pozvánku na TK pochopitelně u sebe a potvrzení na cestu zpět . ....

U vás posílají "pozvánky" na technickou kontrolu ??? V životě jsem ji nedostal. Zato pokutu, že ji nemám, jsem nafásnul řádnou. Nedošlo mě, že mám auto sice od nova, ale víc jak čtyři roky a tudíž musí na STK. Klika byla, že jsem se za tu dobu nepřipletl někomu do cesty. Žena je držitelem průkazu ZTP a už čeká třetí měsíc po skončení jeho platnosti na prodloužení. Přitom žádala o prodloužení s měsíčním předstihem. Státní moloch je něco neskutečného, dovolání nebo sehnat nějaké informace o průběhu kde to vázne, je téměř nemožné...

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 16:08    Předmět: Citovat

Mejlím se nebo nemejlím, když si myslím, že auto "pod značkou invalidy" musí mít STK (podobně jako auto na LPG) učuněnou KAZDEJ ROK? Tam by pak ta "pozvánka" seděla ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 17:12    Předmět: Citovat

To s tou Technickou jsem vyčetl v žádostech o pomoc Pana Bc. Krásy , tento Pán poskytuje písemnou pomoc všem OZP . Já sám jsem mu psal 3x a žádal ho o informace , které se zdravotně postižený člověk normálně nedoví . Šlo o to , že ta Paní (ZTP/P) byla v lázních a během jejího pobytu došla Technická na jejím vozidle , její syn (oproti Tobě) na tu Technickou jel , ale musel jet po dálnici , (již si nepamatuji kde) možná to ani neuvedla , ale kontrola a flastr ! V odpovědi jí bylo řečeno , že "syn" měl předem informovat STK o co jde , aby mu poslali "objednávku" jako potvrzení při kontrole na dálnici . Cesta na STK byla v zájmu OZP , ať seděla ve vozidle či nikoliv .
Co se týče "prodloužení" průkazu ZTP u Tvé ženy , tak 3 měsíce je zřejmě málo na jejich administrativu , mě prodloužili průkaz ZTP/P pouze jednou a potom si vymysleli nové průkazy a na ten jsem čekal 6 měsíců !!! Přišel jsem o slevu na telefon a internet a to na půl roku ! Rovněž výhody , které souvisejí s průkazem jsem nemohl použít .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 17:40    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Mejlím se nebo nemejlím, když si myslím, že auto "pod značkou invalidy" musí mít STK (podobně jako auto na LPG) učuněnou KAZDEJ ROK? Tam by pak ta "pozvánka" seděla ...


Tak toto je asi opět otázka pro Pana Krásu , ale myslím si , že i když jde o plyn , tak v tom nebude rozdíl . Prostě si to musí každý hlídat sám .
Když někdo přešvihne termín STK (třeba v rámci opravy) , tak vlastně nesmí na silnici !
Bude - li mít "pozvánku či objednávku" na STK , tak při kontrole nečiní nic prpotizákoného .
Doma mu tu STK nikdo neudělá .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 18:05    Předmět: Citovat

Naštěstí to neřeším, i když STK mě s Drobkem čeká ještě letos - listopadec... Ale nejdřív to bude servis, výměna oleje jako každej rok, filtry jakbysmet, plus po 5 letech kontrola, dezinfekce a znovunaplnění klimy - už přestává chladit.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 18:35    Předmět: Citovat

Problémy OZP sem do fóra ani nepatří , nějaká zmínka okrajově snad ano , jsme lidi se svými potřebami , tak nám to snad moderátoři odpustí .

Nyní k věci : - s tou klimou to je zajímavé , lednice či mrazák vydrží s náplní i 20 let !
Proč tomu tak není v automobilu ? Ale to je již jiné téma . Navrhuji založit nové téma , nebo navázat na staré , pokud existuje .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 18:51    Předmět: Citovat

Jinak ta klima vs. lednice - klima má spoje lisovaný na teflonový spojky - navíc k tomu vibrace, prudký změny i okolních teplot, prostě klima vytěká několikrát rychlejc než agregát stabilně stojící lednice, ty navíc jsou v drtivý většině pájený Cu trubičky pomocí nízkotavný Ag pájky - ale i tam leckdy spoj praskne a chladivo uteče ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po září 25 2017, 19:08    Předmět: Citovat

lednice nemá vyvedenou hřídel z kompresoru ven - okruh je celý "zavařený" i včetně pohonu. Proto se náplň měnit nemusí. U auta je to jinak - kolem hřídele kompresoru chladivo utíká a proto se musí doplňovat (nějaký únik je vždy - v rámci povolených mezí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út září 26 2017, 11:33    Předmět: Citovat

Ta náplň není zrovna laciná , posledně jsem platil = 1500,- Kč, nyní mě čeká zase výměna klimakompresoru , ale to nechám až na jaro .
Docela mě zaujala ta "přenosná" Klimatizace do auta MINI za cca 750,- Kč . Má někdo s ní zkušenost , nebo to je jen taková "hračka" ?

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31839
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 26 2017, 11:41    Předmět: Citovat

Čet jsem na to takovou polo-recenzi, spíš hodnocení uživatele - vzduch to ochladí, ale musí to mít odvod tepla mimo introš auta a samozřejmě to dudá baterku. Výkon "velký klimy" to ale nikdy mít nebude. Jinak cena naplnění klasický klimy do auta se pohybuje podle gramáže toho oleje a freonu, kterej tam výrobce předepisuje - já mám 550g freonu R134 a naplnění vychází kolem 1 000,-CZK, ale vím že jsou auta, myslím že některý Mazdy - a ty mají freonu přes kilo ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út září 26 2017, 12:34    Předmět: Citovat

Tak že je to na (ho...) , mám VW Sharan II a instalovat další ventilátor do zadní části vozu se mě vážně nechce . Někdo třeba namítne "tak si otevři vzadu vokno" ! No , na dálnici pootevřené okno dělá pěknej kravál .
_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund