Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Propojení noteboku s recieverem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
webka



Založen: Nov 23, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2016, 19:28    Předmět: Propojení noteboku s recieverem Citovat

Dobrý den, poradil by mi někdo prosím, jakým způsobem propojit notebok s av recieverem (yamaha rx-v440rds), abych měl reprodukci internetu přes reciever? Myslel jsem, že na to vyzraju, když notebok propojím skrze hdmi s TV (tv program s reciverem funguje). Notebok (např film a internet např youtube) z nb (to samé youtube z tv) hraje jen z tv a ne přes reciever. Co je špatně? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19553
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2016, 19:47    Předmět: Citovat

Zřejmě receiver nepodporuje dekódování samotného audiostreamu z HDMI nebo blokuje zvuk, když nenalezl obraz.
Co říká návod?
Jestli nic, propoj ho normálně na analogové úrovni a dekóduj zvukovou kartou počítače. Z receiveru využiješ jen zesilovač, ale co už...
Edit: návod se zmiňuje o digitálním vstupu optickém a koaxiálním. Přes ně zvuk musí jít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2016, 22:08    Předmět: Citovat

Dal si malo info. Ak som nasiel dobre udaje tak receiver nema hdmi vstupy a vystupy. Obsahuje len komponentne cinche. Ntb si s tv prepojil cez hdmi priamo. Nepises vsak ako mas prepojeny tv s receiverom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2016, 22:47    Předmět: Citovat

Já to dělám klasicky "analogově" - přes sluchátkovej jack. Pak kabel JACK-2X CINCH a můžeš to pustit do čehokoliv, co má AUDIO IN.. (volume na noťasu naplno, hlasitost reguluješ tím zesilovačem)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
webka



Založen: Nov 23, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2016, 19:51    Předmět: Citovat

ahoj, díky za reakci vám všem. Propojení mám tv/av - scart/3x cinch.
AV není novinka pomalu už veterán, čili nemá hdmi vstupy, ale má digi optický a digi coax.
Pro zkoušku jsem použil přiložený kabel k tv (3,5 jack - LP+video) ze sluchátkového výstupu nb do av přivedeno pouze audio LP na (nepátral jsem po rozvržení na jacku - říkal jsem si, že alespoň jeden kanál musí hrát - a nic).
Není mi jasné proč, když je nb propojen s tv přes hdmi, tv nesprostředkuje přenos audia do av? Proč použít další propojení nb s av?
Návod k av není moc zdílný a podrobný už vůbec ne co se týká optického propoje.....natož propojení nb s av. díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2016, 21:39    Předmět: Citovat

Ak sa nepletiem tak AV vystup z telky pri vstupe z HDMI je blokovany kvoli zabraneniu kopirovania filmov... Hlavne ak je, neviem ako sa to vola, kde je obraz z HDMI dekodovany az priamo v telke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2016, 1:20    Předmět: Citovat

webka napsal(a):
ahoj, díky za reakci vám všem. Propojení mám tv/av - scart/3x cinch.
AV není novinka pomalu už veterán, čili nemá hdmi vstupy, ale má digi optický a digi coax.
Pro zkoušku jsem použil přiložený kabel k tv (3,5 jack - LP+video) ze sluchátkového výstupu nb do av přivedeno pouze audio LP na (nepátral jsem po rozvržení na jacku - říkal jsem si, že alespoň jeden kanál musí hrát - a nic).
Není mi jasné proč, když je nb propojen s tv přes hdmi, tv nesprostředkuje přenos audia do av? Proč použít další propojení nb s av?
Návod k av není moc zdílný a podrobný už vůbec ne co se týká optického propoje.....natož propojení nb s av. díky


Ak mas prepojeny ntb s tv cez hdmi, tak do sluchatkoveho vystupu ti nic nepojde. Dovod je jednoduchy, jack je v ntb jedna zvukova karta a zvukovy vystup z hdmi sa tvari ako druha zvuk karta. Winodows/prehravac po pripojeni hdmi automaticky nasmeruje zvuk len do hdmi kabla. Treba sa pohrabat v nastaveniach prehravaca, malo by to ist prepnut.

Teraz k jadru problemu ktory si riesil na zaciatku, preco nejde zvuk ntb/hdmi tv/receiver. Skus prepojit tv s receivrom digitalnou linkou na tv budes mat na 99% len optiku, takze optikou. Dovod je podla mna velmi jednoduchy, tv proste nerobi konverziu digitalnych dat na hdmi kabli do scart vstupu/vystupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2016, 7:56    Předmět: Citovat

tak tak prepojit TV s AV Receiverom cez OPT linku a pojde to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7436

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2016, 8:58    Předmět: Citovat

Dražší by normálně nebyla, jen v podání HP. Měly to všechny ATI asi od řady 2000 a Nvidie od řady 100, takže už ~8 let je to standard. Je otázka, zda v device manageru nějaký ten další HDaudio výstup nebude vidět. U starších NV8000/9000 interní audiokodek chyběl a u některých karet se to řešilo spidif propojením s výstupem normální zvukovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
webka



Založen: Nov 23, 2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2016, 22:18    Předmět: Citovat

ahoj a díky všem za rady,
dnes jsem zakoupil potřebnou kabeláž viz rady výše a ejhle úspěch se dostavil... Very Happy
a) propojení ntb/av pomocí 3st jack 3,5 mm/2x cinch - přivedeno do av na analog vstup pro cd, zvuk prostřednictvím av zajištěn, ale bez obrazu....
b) propojení ntb/tv - hdmi/hdmi - obraz i na tv, ale bez zvuku z av - optikabelem propojen tv/av a je obraz z tv i se zvukem z av. tato zapojení (mimo jiné) však žádný návod nezmiňuje a ten od tv už vůbec ne.....
vše za cenu optického kabelu + redukce 3st jack 3,5/2x cinch a to jsem se zajímal i o převodníky a/d......
ještě jednou díky všem a omlouvám se, že jsem unavoval triviálním dotazem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund