Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony Bravia - jak naladit Skylink.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9736
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 17:04    Předmět: Sony Bravia - jak naladit Skylink. Citovat

Jde o televizi Sony bravia ze satelitním tunerem a osazenou šachtou pro kartu (je tam vše potřebný, satelit fungoval do mého zásahu). Televize doposud satelit přijímala, než se mi ji podařilo totálně dojebat (kdybych potkal toho, co navrhl to dálkový ovládání k TV, asi bych mu dal minimálně do držky)
Zkrátka a dobře nechtěný umáčknutí se a vše bylo ztraceno.
Takže po několikati hodinovým boji se mi podařilo v "automatickém satelitním ladění" cosi nastavit, aby to přijímalo aspoň ČT1.
Vím, že se tam nastavuje nějaká frekvence, symbolický tok a polarizace. Pak v LNB nějaký Diseq a co já vím ještě, co mě teď nenapadá, protože je tam toho víc
Máte někdo nějaký zkrácený postup, jak co nastavit, abych dosáhl naladění všech CZ kanálů z té "free nabídky", jak se platí jen tím servisním poplatkem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1693
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 17:12    Předmět: Citovat

Skrátený asi nebude.
Všetky údaje - o LNB,a freq.transpondérov s ďaľšími údajmy budeš musieť zadať.
Údaje o transondéroch nájdeš u Skylinku, LNB podľa typu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 17:52    Předmět: Citovat

Když šla naladit ČT1 tak DiSEqC bude asi nastavený správně. Pokud je tam nastavení FEC tak můžeš nechat "auto" a ladit celý transpondér. Aktuální transpondéry Skylinku jsou zde, jinak tuto TV neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9736
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 17:58    Předmět: Citovat

Pro Astru 23.5° jsem nastavil tuším že diseq "B". Těch českých kanálu je tam víc, ale jsou tak nějak roztroušený mezi těma stovkama nic neříkajících kanálů..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 18:11    Předmět: Citovat

To je právě nevýhoda automatického ladění že tam naleze všechno. Kolikrát je rychlejší to smazat a naladit těch pár frekvencí ručně než se probírat záplavou zbytečných stanic (hlavně z Astry 19,2°).
Taky se stane že aut. ladění některou stanici "přeskočí" a stejně se pak musí naladit samostatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 22:42    Předmět: Citovat

Zkusil jsi tohle? https://youtu.be/8Tom5jzxc68
Mám tuto televizi a základem je najít signál příslušného satelitu v menu nastavením varianty přepínače DiSEQqC. Není řečeno, že pro Astru 3 to musí být zrovna varianta "B". Je nutno vyzkoušet při které variantě se objeví signál. Největší pitomostí u tohoto modelu je, že nejdou vymazat po naladění nepotřebné programy. Je možné je pouze přesunovat. Jinak ale s touto tv plná spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9736
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 0:03    Předmět: Citovat

No po 5-ti hodinové peripetii s touhle TV jsem rád, že jsem si tu TV sám nekoupil a říkám Zlatej Samsung. Podle toho videa jsem postupoval. Jenomže jsem zavadil o blbý tlačítko na dálkáči a tak zase znovu od začátku. Já to nechápu, že ten ovladač je tak blbě navrženej, že na místo RETURN se mi podaří zmáčknout HOME. (jsem zvyklý na svůj ovladač samsunga, který v noci svítí a má tlačítka pěkně logicky a daleko od sebe - holt mám velký prsty )
Jinak mi jde ne o to jak to nastavit, ale co tam mám nastavit. Jednu tu frekvenci tam mám. (je tam tuším Prima, ČT1,ČT2, NOVA a ještě nějaký TV rozptýlený v tom "Channel listu" - seřazovat to nebudu, to by mi už z toho asi trefil šlak Wink ) Někde psali něco o nějaký funkci "FastScan" - asi to tahle TV nemá. Takže mi nezbývá nic jinýho, než:
Kolik těch "transporderu" potřebuju, aby na tý TV byly všechny dostupný CZ kanály (aspoň v rozsahu DVB-T CZ)
V přehledu Skylinku je těch transpordéru kolem 20-ti.
Všechny tyhle peripetie začaly tím, že se tam objevovaly hlášky, že se má přeladit na jiný kmitočty kvůli tomu přechodu na HD. Jinak bych se v tom "nevrtal"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 6:10    Předmět: Citovat

Vědět více o programech satelitů a příjmech tak na ,,lyngsat.com".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 8:39    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
...
Jinak mi jde ne o to jak to nastavit, ale co tam mám nastavit. Jednu tu frekvenci tam mám. (je tam tuším Prima, ČT1,ČT2, NOVA a ještě nějaký TV rozptýlený v tom "Channel listu" - seřazovat to nebudu, to by mi už z toho asi trefil šlak Wink ) Někde psali něco o nějaký funkci "FastScan" - asi to tahle TV nemá. Takže mi nezbývá nic jinýho, než:
Kolik těch "transporderu" potřebuju, aby na tý TV byly všechny dostupný CZ kanály (aspoň v rozsahu DVB-T CZ)
V přehledu Skylinku je těch transpordéru kolem 20-ti.

Pokud ta telka tedy f-ci "FastScan" nemá (to by jsi měl zjistit v MENU), tak nejlépe ladit manuálně.
Tady je aktuální přehled všech programů (TP a jejich kmitočtů), které Skylink momentálně poskytuje.
Není jich 20, ale pouze 16 (pro pozici 23,5°E) a z nich ještě nemusíš všechny ladit. Nalaď si pouze ty, které programy máš ve "svém balíčku" (zaplacených) programů Wink
Pokud telka neumožňuje přesun programů, tak máš 2 možnosti:
- stáhnout je na flashku (přes USB), upravit jejich pořadí v PC (vytvořit seting) a nahrát nazpět do telky,
- anebo je pouze uspořádat (vytvořit) v některém z favoritních (oblíbených) seznamů. Tam si můžeš "přetáhnout" jen "ty potřebné", v pořadí, které ti bude vyhovovat (tam bývá přesun možný).

P.S.
Skylink využíval pro f-ci FastScan TP s frekvencí 12070. Poněvadž ale SL právě teď tento TP úplně opustil (zrušením všech SD programů ČT - na této frekvenci), nwm přes který TP bude probíhat f-ce FastScan nyní. Ne všechny (starší) typy receiverů, či tvp (s f-ci FastScan) budou i nadále tuto f-ci podporovat - pokud nejsou v nejnovější verzi 1.5, anebo aspoň 1.4 Cry
http://www.skylink.cz/prijimace-a-moduly-s-certifikaci-skylink-ready

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 8:48    Předmět: Citovat

Požadované CZ/SK programy balíčku Digital jsou pouze na 7-8 transpondérech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9736
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so listopad 26 2016, 15:30    Předmět: Citovat

Takže jsem zkusil naladit tohle (příloha). Tuším že budu muset naladit ještě minimálně jeden "transponder", abych na tu televizi dostal stejnou programovou "skladbu", jako má tady pozemní příjem. Do tý televize se vlezou asi 4 transpondery (pozice SAT1 až SAT4 - podle toho youtube návodu linknutého od Hifisty )
Na tom označeným transponderu je kromě těch uvedených programů ještě několik dalších - mám pocit i že nějaký Primy (celý jsem to nezkoumal, telka není moje).
Takže moje poslední otázka k tomuto tematu, než jej budu považovat za vyřešený: Co z toho výpisu mám ještě "proladit"?



naladěný.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  naladěný.png
 Velikost:  215.76 kB
 Staženo:  262 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3348
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so listopad 26 2016, 16:01    Předmět: Citovat

SAT 1 až SAT4 jsou pravděpodobně nastavení DESEQ c - pro jednotlivé povely (tedy LNB na parabole). Jinak sem neviděl, že by byl omezen počet transpondérů.
Budeš muset podle předplaceného balíčku dohledat z nabídky programy - tedy frekvence. Všechny by měly být z původního SAT, jako je ta hrající ČT.
Kéž by výrobci těchto monster ošlahli menu z nejlevnějšího přijímače...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: so listopad 26 2016, 20:36    Předmět: Citovat

Sat1 až Sat4 nejsou transpondéry, ale jednotlivé družice. Čili mohou být naladěné programy ze 4 družic, je-li parabola osazená potřebnými konvertory. Já mám naladěné na svém Sony tři družice: Astra3, Astra1 a Hotbird. Na každé z nich je k dispozici 2500 předvoleb. To znamená, že když mám jako první Astru3, tak její programy začínají od jedničky, programy z Astry1 začínají předvolbou 2501, další družice pak začíná na předvolbě 5001. Tohle ale nikde v návodu není uvedeno. Názvy SAT1až4 se po nalezení prvních programů při ladění automaticky změní na název příslušné družice.
Televize při automatickém ladění najde téměř všechny transpordéry z nabídky a pokud něco vynechá, tak se tam parametry nenalezeného transpordéru zadají dodatečně a pak se nově zadaný transpordér proladí v ručním ladění.
Satelitní ladění u těchto tv Sony je poněkud neobvyklé, ale dá se to zvládnout. Jak už jsem psal někde dříve, tak jediný nedostatek v menu je nemožnost vymazání nepotřebných programů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund