Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pamiatka zosnulých

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3766
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 0:18    Předmět: Pamiatka zosnulých Citovat

Podľa motta:"i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně" som založil toto vlákno v období, keď spomíname na tých, ktorí už nie sú medzi nami. V živote každého z nás sa nájde niekto, na koho spomíname a kto sa nám najviac zakorenil v srdci a jeho strata nás bolí. Ak chcete, môžte prispievať, ak je to proti pravidlám, môžete zmazať.
Pred 14 rokmi som jedného krásneho májového dňa prišiel o prvorodeného syna. Nešťastnou náhodou sa pretlačil medzi balkonove zábradlie keď manželka vešala prádlo a z 1. poschodia spadol na chodník. Bojoval 10 dní, no bohužiaľ svoj boj prehral.
Cry Cry Cry
Chýba nám stále.

_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 8:42    Předmět: Citovat

Ahoj,
když jsi mi říkal, že jsi přišel o syna, napadlo se mě zeptat, jak se to stalo. Ale pak jsem si uvědomil, že když to budeš chtít říct, řekneš to i bez otázky.
Je to smutné Sad

V neděli jsem byl se svojí máti na hřbitově, kde leží její rodiče, ale i její prvorozený syn, můj nejstarší brácha. Umřel ve dvou měsících, na vrozenou vadu. Ač jsem jej nikdy nepotkal, je mi trošku úzko, když se na pomníček dívám- přeci jen byl moje krev, navíc pro rodiče to muselo být nepředstavitelné.

Na dobré lidi vzpomínejme jen a jen dobře...

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 8:49    Předmět: Citovat

Ach jo... Tohle kdo nezažije, ten to nepochopí.
Ono je něco jiného, když vám umře babička/děda ve věku 80+, to už tak nějak čekáte každým dnem a je to přirozený běh. I tak jste z toho pak vedle. Ale pochovat vlastní dítě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1536
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 9:20    Předmět: Citovat

V neděli mi umřela máma (62). Pořád čekám, kdy z toho blbýho snu procitnu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 11:00    Předmět: Citovat

Me pred pul rokem, je to tezke.
Uz mi nikdy nezavola, jak se mam....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 11:11    Předmět: Citovat

KUBO: To je mi moc líto Cry, doufám, že se moc netrápil.
Jenže... možná lepší, že to takhle dopadlo, možná by měl vážný trvalý následky a jak Ty, tak Tvoje žena, stejně i ostatní, jimž na někom z vás záleží, byste se velmi trápili, stejně jako rodiče mýho kamaráda, jehož jsem, protože bydlel kousek vedle, znal od mala, jemuž ve 12 letech zjistili leukémii.
U tý to neskončilo. Rozlezlo se mu to na jádra, na slinivku, na štítnou žlázu a kdo ví, kam ještě. Ozařování, chemoterapie, nevratně mu to poškodilo organismus, změkly a zdeformovaly se mu kosti, hlavně kyčle.
Jeho rodiče chřadli stejně jako on, byli na dně fyzicky, psychicky i finančně, protože náklady spojený s léčbou byly značný, byli na antidepresivech, smrtelně vyčerpaný.
Poslední asi rok byl na morfiu, nic jinýho mu nepomáhalo, tedy ze začátku, na konci mu nepomáhalo ani to. Furt ho vidím před očima, jak se slzama v očích bezvládně leží na matraci na zemi, jako kus hadru. Až 4 roky po tom, co mu diagnostikovali leukémii, po 4 letech utrpení, v jeho 16 letech si pro něj na začátku letních prázdnin zubatá konečně přišla.

No a když tenhle urputně bojoval o život, na jaře jsem zažil pravej opak:
Když jsem byl ve špitále na pozorování na vyloučení původní diagnózy, epilepsie, na kterou jsem se celej loňskej rok bezúspěšně léčil, z čehož vyplynulo, že jsem žádnou nikdy neměl a že její léčba mi dost uškodila, přivedli tam jednoho dědka.
Devadesátiletej stařík, kost a kůže, fyzicky naprosto zdravej, neuvěřitelně ohebnej, soběstačnej, nebral žádný prášky, jako třeba na tlak, cukrovku a podobně, měl vevynikající kondici paměť a myšlení, jen byl dost nahluchlej.
Chvíli předtím, než ho přivezli, žil spokojeným životem se svou ženou v malým baráčku, prostě taková idylka, oba se měli i po těch mnoha letech rádi.
Jednoho dne si jeho milující a milovaná žena zlomila nohu v krčku, museli ji hospitalizovat a on zůstal doma sám. Teda chvilku potom se k němu nakvartýroval jeden z jeho synů, jenž nemohl moc na nohu, druhej, učitel, ho navštěvoval pokaždý, když měl volno. Oba sice vypadali jak z jihoukrajinský mafie, ale měli výborný vychování a i přesto, že na tom finančně nebyli dobře, snažili se, aby jejich táta nestrádal. Jenže prd platný.
On ten dědula, Vašek se jmenuje/jmenoval (nevím, jestli ještě žije), byl jednak paličatej a jednak si uvědomil, že svou milovanou babičku, jak jí říkal, možná viděl naposledy, jednak si uvědomil svůj věk - se svou babičkou si připadal furt mladej. Následovaly deprese, co jednoho dne vyústily v pokus o sebevraždu, chtěl si brzo ráno lehnout pod vlak, naštěstí (nebo naneštěstí?) ho jeho syn zachránil.
Zpočátku z něj byla hromádka neštěstí, protože jsem neměl co na práci, snažil jsem se mu pomáhat nejlíp, jak jen to šlo, i přesto, že nejsem verbálně komunikativní, snažil jsem se s ním konverzovat. Velmi inteligentní člověk, vzdělanej, brilantní paměť, čehož jsem využíval, dokonce došlo na tykání, což bylo docela zajímavý, když mezi náma byl věkovej rozdíl 60 let.
Jenže jak jednu chvíli byl suprovej, pak, ve zlomku vteřiny, se zásadně změnil - začal brečet, volat babičku, říkal, že mu to nikdy neodpustí, nejednou se snažil zabít se tím, že spadne s postele, nebo se za chůze svalí na dlažbu, měl pocity derealizace, nevěřil tomu, co vidí a slyší. Byl to velmi bolestivej pohled na něj.
Zjistil jsem ale, co na něj platí, co alespoň zmírní tyhle jeho stavy - bejt na něj tvrdej a trochu i sprostej (jak jsem psal, jednalo se o paličáka). Zpočátku se personálu nelíbilo, že jsem na něj tvrdej, ale když viděli efekt, neměli námitek. Dokonce mi říkal, že jsem jeho strážnej anděl, a tak mi říkal přede všema, takže jsem byl furt rudej jak bolševik, ale i toho jsem využíval, takže když se zhroutil, šel jsem k němu s nasraným výrazem (viděl dobře, četl bez brejlí!) a on "Anděli, jsi to Ty?", tak jsem na něj: "Jo, Vašku, jsem to já a jak vidíš, jsem nasranej. Víš, kdo jsem?! Víš! A jistě víš i to, že na světě není nikdo jinej, než já, kdo ví, že když se zabiješ, nedostaneš se do nebe, ale do pekla. Vážně tam chceš? Vyser se na to, odtamtud není návratu! Až na Tebe přijde řada, což se stane, nikdo není nesmrtelnej, půjdeš do nebe. Teď se sebereš, vemeš si boty a půjdeš hrát karty!". Chvíli ještě kňoural, ale pak jsme karty hráli a on byl zase docela v pohodě.
Jenže tohle se stávalo několikrát denně, v noci taky, bylo to vysilující, moc jsem toho nenaspal, hlídal jsem ho, když šel po chodbě na WC, musel jsem za ním, protože když by ho to popadlo a chtěl s sebou seknout na dlažbu, měl jsem šanci ho zachytit a případně odnýst do postele.
Zdravotnickej personál ale usoudil, že sám jeho bezpečnost zajistit nemůže, že se v týhle věci angažuju až příliš, proto ho poslali za jeho babičkou do domova důchodců.
Nevím, jak na tom je, jeho jednoho syna jsem viděl chvíli potom, když mi přišel poděkovat, prej byl v pořádku, jenže já nevím, doteď nevím, jestli jsem dělal dobře, nebo jestli jsem mu neublížil, jestli jsem to dělal pro něj, nebo pro svý ego, jestli je se svou babičkou, nebo jestli je smrt nerozdělila. Jenom vím, že i když jsem navenek byl chladnej, uvnitř mně to tuze bolelo, protože už tehdy jsem věděl, že se z takovejch traumat dostává velmi těžko, přesto jsem doufal, že se najde způsob, kterej mu pomůže, taky proto, že jsem se velmi přesvědčivě dokázal vcejtit do jeho myšlení a pocitů. Nechtějte to nikdo zažít, i když třeba KUBO něco takovýho zažil.
Protože existovala minimální šance na to, aby se z toho v tomhle úctyhodným věku dostal, tu smrt, rychlou a bezbolestnou, jsem tomuhle výjimečnýmu člověku přál.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 11:53    Předmět: Citovat

kousek od nás jeden starší pán co byl vždy veselý, vždy se usmíval a oplýval dobrou náladou přišel o syna motorkáře, během několika měsíců zcela zešedivěl, a pořád má takový ustaraný výraz, s ostatními se již moc nebaví, už to není on.
na jaře zemřel můj strýc (mámin mladší brácha) byl to dříč, nikdy nebyl nemocný a najednou se svalil a už ho nezachránili. teď by se dožil 60ti let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6546
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 12:25    Předmět: Citovat

Mně zemřel před čtyřmi roky na vánoce nejlepší kámoš. Večer šel spát a už se neprobudil...
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 13:41    Předmět: Citovat

Tak já to taky využiji a věnuji vzpomínku svému zpočátku obchodnímu partnerovi, poté kamarádovi a nakonec i příteli. Spolupracovali jsme 15 roků, než mi před 8 lety ve věku 48 roků zemřel na rakovinu jater ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 18:15    Předmět: Citovat

Taky jsem si vzpoměl na bráchu... Před 6 lety se mu asi zamotala hlava (měl problémy s kolísáním tlaku), spadnul pozpátku z třetí !!! příčky žebříku a dopadl týlem na zámkovou dlažbu. Při takovým pádu tam bohužel ruce nestrčíš... Otok mozku, za 10 dní zemřel. Nebylo mu ještě ani 40, zůstala po něm žena a synovci, tenkrát 9 a 14 let ... Život je někdy pěkná svině.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31967
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 19:18    Předmět: Citovat

I já mám 3 podobný vzpomínky ...
První - nejstarší je na mýho tátu, kterýho si odvedla Zubatá doslova od kafe po obědě - to kafe si poručil, ale už se ho nenapil, infarkt byl rychlejší... Dodneška kdykoliv mám něco vymejšlet, vzpomínám jak by to učunil on ... v únoru už to bude přesně 20 let - zbejvalo mu tenkrát 6 tejdnů do 51. narozenin ...

Druhá vzpomínka je na mýho nevlastního bráchu, kterej skončil úplně stejným způsobem - masívním infarktem myokardu, akorát mu bylo jen 39... Padnul, zrudnul a ani 3/4 hodiny trvající resuscitace personálem RZS ho nedokázala vrátit. Jeho odchod provázela ještě jedna nepříjemná zkušenost, kdy jsem musel kvůli neschopnosti personálu místní pohřební služby zajistit aspoň základní obsluhu reprodukční aparatury pro muziku nakonec celej rozlučkovej obřad ozvučit včetně výběru muziky sám, na vostro a bez zvukový zkoušky prostoru - doslova noční můra pro každýho, kdo má o zvukařině a ozvučení aspoň základní představu ...

A třetí vzpomínku bych rád věnoval Jardovi Jandlovi, TV servisákovi z Poličky, kterej chodil sem na Bastlírnu pod nickem "zajemce". Pro toho si Zubatá přišla bohužel prostřednictvím rakoviny, se kterou Jarda bojoval několik let a nakonec jí podlehnul na podzim před dvěma roky ...

Budiž jim všem náhrobní deska lehká.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 19:41    Předmět: Citovat

Už to bude 24let, co táta uklouzl při řezání dřeva a spadl trupem na roztočenou cirkulárku. Je spousta věcí co jsme si neřekli, doufám že by na mě a na bráchu hlavně byl pyšnej. Tak mu teď večer jedu zase zapálit svíčky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2568
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 19:58    Předmět: Citovat

Půjdu taky zapálit svíčky.Mám to na hřbitov asi 100m.Leží tam děda a babička z máminný strany.Děda umřel v roce 86 na cukrovku.Babička šla pár let za ním.Měla Huntingtonovu chorobu.

Taky vzpomínám na kamaráda Toníka kterej se v roce 2006 utopil v zatopenym lomu v Kolíně.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 19:58    Předmět: Citovat

Nakadah napsal(a):
Už to bude 24let, co táta uklouzl při řezání dřeva a spadl trupem na roztočenou cirkulárku. Je spousta věcí co jsme si neřekli, doufám že by na mě a na bráchu hlavně byl pyšnej. Tak mu teď večer jedu zase zapálit svíčky...

Podobná věc se stala u nás ve vedlejší ulici. Otec mýho kamaráda ze školy měl při řezání trochu čurbes na zemi kolem cirgule, zakopnul o poleno a ... Nevím jak to napsat, (štěstí v neštěstí ?), přišel jen o ruku.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 22:55    Předmět: Citovat

Taky pálíme v tuhle dobu svíčky za naše blízké.
Táta umřel před šestnácti lety den před svými osmdesátými narozeninami. Letěl s maminkou do Řecka k moři, přistáli, ubytovali se, šli k moři a dostal nápad, že se vykoupe. Asi únava po letu, ale z moře ho vynesli. Dostal masivní infarkt a vrátil se nám domů v zinkové rakvi. Maminka ho o pár let přežila, ale už nikdy se z života netěšila jako když byla s ním.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund