Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SONY KV-21M1K vodorovně posunutý obraz (přejmenováno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 14:05    Předmět: Citovat

Úmyslné "posunutí fáze" to také není to "pravé ořechové" pro tu telku.
Nejede v optimálním režimu a (v krajním případě) se taky může "pos*rat" něco v ŘKS.
Tak asi tak.
"Ale komu není rady, tomu není pomoci" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vesly



Založen: Apr 14, 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 14:13    Předmět: Citovat

zde je video od SONY

https://uloz.to/!p0B6WUdPC4JS/sony-chassis-sm-mp4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vesly



Založen: Apr 14, 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 14:52    Předmět: Citovat

a zde posílám arcade chassis, na kterém krásně můžete vidět všechny geometrické trimry pro obraz


Arcade chassis.jpg
 Komentář:
arcade chassis

Stáhnout
 Soubor:  Arcade chassis.jpg
 Velikost:  284.4 kB
 Staženo:  108 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 19:00    Předmět: Citovat

Dokážu si představit "krabičku", co ten obraz posune téměř podle libosti. Dva cinche, dva potenciometry, napájení. Při 400 kusech se to už vyplatí.

V případě posunutí H "vpravo" je to jen poloviční práce.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vesly



Založen: Apr 14, 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 20:48    Předmět: Citovat

Zde jsem posouval jen H,ale potřeboval bych i V a u obou size a případně i synchro. Bližší přes PM,SZ

A ještě doplním, že těmito Tv nahrazuji původní monitory ve videoautomatech. Vstupem je SCART (RGB) s mojí udělanou přípravnou "krabičkou", která upravuje intenzitu jednotlicých RGB barev.
U mnoha Tv to jde pouze softem přes Service Menu, ale tahle SONY nejde, navíc je to obrazovka trinitron, takže na ní nemůžu dát ani upravené původní šasí .
Takže jedna krabička navíc co by uměla H+V posun+size , pokud by byla funkční, by byla super
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 2:46    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Úmyslné "posunutí fáze" to také není to "pravé ořechové" pro tu telku.
Nejede v optimálním režimu a (v krajním případě) se taky může "pos*rat" něco v ŘKS.
Tak asi tak.
"Ale komu není rady, tomu není pomoci" Rolling Eyes
Od doby IO s dvojím fázovým závěsem - tedy třeba Color416 s A255 se posunutím fáze nemá co podělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 9:18    Předmět: Citovat

Vesly napsal(a):
Takže jedna krabička navíc co by uměla H+V posun+size , pokud by byla funkční, by byla super
Tak to už by tak jednoduché nebylo. Posun fáze horizontálně lze udělat analogově, zpožděním signálu synchronizace vůči RGB. Posun ve V natož změna velikosti by už vyžadoval digitální zpracování, které by navíc ani kvalitě obrazu neprospělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 9:48    Předmět: Citovat

Ono může jít o to, že signál Y přidružený k RGB (ze signálu Y se odděluje synchronizace) má na scartu příliš vysokou úroveň a telka nesynchronizuje na konec synchronizačního impulsu, ale až na konec impulsu zatemňovacího. Zkus zvýšit zátěž vstupu Y odporem asi tak 100Ω proti zemi.
Nebo ty arkády mají synchro "po zelené"?
Toto vše je potřeba vědět, třeba celá úprava přijde za korunu dvě opravené desky, a přitom televize bude dál přenositelná jinam, vůbec do ní nemusíš sahat.
Proto se přece stadardizovaly úrovně a frekvence videosignálů, aby zařízení na analogových AV rozhraních byla maximálně kompatibilní navzájem.
Ovšem, pravda, ty arkády nepatří zrovna k normálovým zdrojům videosignálu, přesto se mu dají přiblížit. Stačí osciloskopem zjistit vzájemné poměry úrovní a časování videosignálu na výstupu herní desky a dorovnat to vhodným odporem.

Prostě se nám nepovedla jedna lokomotiva, tak kvůli ní změníme rozchod kolejnic a budeme na tento rozchod přestavovat další lokomotivy a další vagóny, které dosud v nezměněné podobě 150 let vyhovovaly v celé Evropě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vesly



Založen: Apr 14, 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 13:03    Předmět: Citovat

To zní zajímavě, ale to jsem již udělal viz obrázek JAMMA2SCART.
Herní deska má 2x28 pinů. Její popis je obrázek JAMMA a samotná deska je obrázek game arcade.
Deska produkuje pro TV signály, RED,GREEN,BLUE, Synchro, a samozřejmě (GND).
Odpor, který jsi zmínil jsem samozřejmě zkoušel, protože všechny úrovně RGB+Sync jsou pro TV příliš vysoké.
Tv má pokud se nepletu 0.7V a herní deska produkuje do 3,5V.
Úrovně RGB+S jsem tedy snížil, jak tedy udělat posun H <- -- > ? A to samé s Vertikálem?



Jamma2SCART.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Jamma2SCART.gif
 Velikost:  12.49 kB
 Staženo:  81 krát


game arcade.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  game arcade.jpg
 Velikost:  231.34 kB
 Staženo:  88 krát


jamma.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  jamma.png
 Velikost:  7.39 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 13:21    Předmět: Citovat

Při správné úrovni SYNC se musí obraz přece srovnat sám na správné místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 13:29    Předmět: Citovat

Ale zas pokud je to RGB + extra synchro, tak ten H posun není až zas tak náročnej... Chtělo by to opravdu dvoukanál osciloskop a podívat se na průběhy.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vesly



Založen: Apr 14, 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 14:38    Předmět: Citovat

Vyzkouším a dám vědět.Pokud to bude ono, tak jedině dobře, ale i tak potřebuju H+V +- rozšíření
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2016, 3:01    Předmět: Citovat

http://game-oldies.com a netreba platit ci riesit ziadne obludy Wink Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vesly



Založen: Apr 14, 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2016, 9:44    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsem 100R oproti zemi na synchru. Obraz beze změn.
Dal jsem tedy trimr 500R a zkoušel, do 83R je synchro v čudu, poté se chytí, ale na obraze se nic nezmění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vesly



Založen: Apr 14, 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2016, 9:58    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
http://game-oldies.com a netreba platit ci riesit ziadne obludy Wink Twisted Evil

Já ti nevím, sice jsem tu v sekci nováček, ale nemůžu se ubránit této reakci --

Ptám se jak v MENU Tv posunout obraz vpravo. Případně na zapojení jak to udělat Externě.

Odpovědí je mi proč to dělám, škoda tv, úprava 400xvíce HW místo jedné tv, pak tu mám nabídku na virtuální hraní her atd atd..... jen ne odpověď na otázku.

Těm pár lidem co mi jakkoliv ve smyslu otázky napsalo samozřejmě děkuji.


btw : řešení jak to udělat za pár korun sice mám (jedná o instalaci zcela nového šáska viz foto co jsem poslal, které všechny tyto funkce má, jenže je 120V a každá Tv má jinou impedanci na vychylovačkách, takže není až tak univerzální). Toto řešení, ale vyžaduje tranformátor na 120V.
Takže, je pro mě samozřejmě snadnější úprava SW/HW dané TV. A protože původní 30let staré monitory odchází, nahrazuji je přes TV.

Prosím žádné příspěvky proč nač atd sem nepište, jen validní info. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund