Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Grundig Xephia LXW 82-5500 TOP - dětská pojistka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 20:01    Předmět: Grundig Xephia LXW 82-5500 TOP - dětská pojistka Citovat

Dobrý podvečer!
Potřebuji prosím poradit jak zrušit dětskou pojistku u tohohle televizoru. Přinesl mě ho syn že se mu obraz po zapnutí rozsvítí ale v zápětí zhasne. No, na vině byli kondenzátory v sekundární části zdroje. Po nahrazení vadných kondů novými TV obraz drží stále ale protože nemám ovladač, svojí vlastní nešikovností a nevědomostí jsem pomocí tlačítek na TV nechtěně zapl dětskou pojistku. Od té doby jsem v háji. Zjistil jsem (ale nevím to jistě protože na netu je k téhle telce dost málo informací) že je k ní ovladač TP 150 nebo 160. Nevím přesně. I bych ho koupil ale než to udělám, chci se prosím zeptat jestli jde nějak tahle pojistka vypnout za pomocí tlačítek na TV. Použil jsem univerzální ovladač a programové předvolby fungují ale nejde přepnout do AV a ani nejde zapnout MENU. Ani tlačítkem na telce což před tím šlo a ani na univerzálním DO protože tam nejsou ty tlačítka. Možná by pomohl i nějaký tovární restart.
Šásko je tam L6 tak kdo bude ochoten a bude moci pomoci tak Vás žádám o toto info.
Děkuji a zdravím! Kaca

http://www.yopi.de/prd_1432365
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 0:27    Předmět: Citovat

Zdravím! S tímto typem TV mám nulové zkušenosti. Napíšu alespoň všeobecné informace. Předně TP(Telepilot) 150 nebo 160 se mi nezdají. Grundig používá v podstatě stejný kód DO desítky let, myslím, že nejmíň 20 let Co se týká IR(infra) ovládačů, existují v podstatě jen dva "typy" kódů, Do TP600 a nad TP600. Ovládače se liší prakticky jen počtem tlačítek, vlastně funkcí. Menu se většinou zapíná tlačítkem "i" nebo kombinací tlačítka i s nějakým jiným. Už to asi 10 let nedělám, ale tuším AUX, OK, možná i jiné. Do servisního režimu se dalo dostat v menu Servis nebo zvláštní funkce, heslo 8500. Ale ty možnosti byly různé. Pozor, v servisním režimu se dala TV totálně "rozvrtat", proto to heslo.
Netuším, jak se Vám podařilo TV zamknout, nicméně, stalo se. Možná Váš TV má úplně jinou řídící jednotku. Některé Grundigy ani moc Grundigem nebyly, obsahovaly úplně jiné IO např. řady STV... nebo ST....
Zmiňovaný "tovární reset" by bylo poslední možností řešení. Jedním ze způsobů je výměna EPROM paměti. Ale zastoupení Grundig v Praze, mám dojem, že je to Videoprogres, moc vstřícný ani levný není. Zbývá někde naklonovat EPROM z jiné TV. Snad Vám moje zkušenosti budou alespoň k něčemu. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 0:30    Předmět: Citovat

Možná by Vám poradil majitel firmy TELIMA ve Zlíně. Je na internetu. Těmito Grundigy se kdysi zabýval. F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 6:10    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi! Zkusím po internetu sehnat v první řadě ten orig. ovladač a uživatelský manuál. (zatím jsem na něj nikde nenarazil) Do SM se mě nechce a zkoušel bych tam vlézt až to bude nevyhnutelné. Přitom nic nepřenastavovat. Pak už bych to zpátky nedostal. Možná v tom uživatelském manuálu by byl popsaný nějaký způsob jak pojistku zrušit. Také zkusím požádat toho pána z TELIMY no, a uvidím co dál.
Ještě jednou díky a zdravím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2016, 21:37    Předmět: Citovat

Objednal jsem ovladač, příští týden dorazí. Také se mě podařilo sehnat servisní manuál. Bohužel jsem nesehnal uživatelský manuál. Nemáte ho prosím někdo? No tak se uvidí jestli to nějak půjde. Myslím že právě v uživatelském manuálu by mohl být popsaný postup jak zrušit tu pojistku.
Ten majitel firmy TELIMA mě neodpověděl.
Zatím zdravím a děkuji za Vaše reakce! Kaca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 6:08    Předmět: Citovat

Myslím že by to mělo být jasné. Kdyby to byla čorka z hotelu tak bych tam neměnil vadné hned tři kondenzátory ve zdroji a byl by k tomu předpokládám i ovladač. Když se někdo zbavuje vadné telky tak si zpravidla nechá ovladač doma v šuplíku a na telce chybí visačka se jménem a adresou.
V SM je podle manuálu na konci první tabulky popsána možnost vypnutí dětské pojistky takže si myslím že by to mělo být bez problému. Jo a ten ovladač je skutečně i podle SM ten TP160C
Tak příští týden.



Výstřižek.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Výstřižek.PNG
 Velikost:  21.27 kB
 Staženo:  96 krát


Výstřižek 1.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Výstřižek 1.PNG
 Velikost:  15.71 kB
 Staženo:  71 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 9:03    Předmět: Citovat

Mám DO 100C a vypadá úplně stejně. Wink Je to ale od klasického CRTčka. Jinak používat nějaký univerzál na placky je pěkná šílenost Rolling Eyes . By ses divil, co to umí udělat i v SM.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2016, 9:52    Předmět: Citovat

S tím univerzálem jsem pouze zapl a vypl protože na tohle, hlasitost a přepínání předvoleb to stejně nic jiného neumí. Zatím je stav status quo. To znamená že po zapnutí se rozsvítí obrazovka, naskočí předvolba "1" a dál jdou měnit už jen předladěné předvolby (tedy pouze tím ovladačem) což je mě tady k ničemu. Tak zatím je to vše a jám se ozvu až budu mít tu orig. dálku tak napíšu výsledek a nebo budu ještě škemrat o radu ale tuším že to dopadne dobře. V tom manuálu píšou že se geometrie obrazu nedá nijak ovlivnit. Je tam pevně nastavená a zablokovaná. Do toho bych ale stejně nikdy frňák nestrkal.
Tak zatím se všichni mějte a přeji krásný víkend! Kaca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2016, 19:19    Předmět: Citovat

Tak je to tady. Kdo z Vás se chce zasmát ať čte dál, kdo si myslí že ví jak to pokračuje, nemusí.
Ovladač přišel. Tedy jsem dal baterie a zkusil pustit televizor. Vše šlo jako po drátku. Stačilo zapnout ovladačem menu (uživatelské) a vypnout dětskou pojistku. Televizor funguje tak jak má k mé plné spokojenosti. Zkusil jsem nahlédnout jen tak pro zajímavost i do SM. Funguje to tak jak píše Syron ale jelikož nebylo třeba tak jsem z něho hned vycouval a dále není potřeba. No, dělám to v dětském pokojíčku i když děti už u nás nebydlí. Mladší bydlí v Plzni a ten starší v Eastbourne takže pokojík je pro mne volný pokud někdo z nich nepřijede na "návštěvu". No když manželka viděla jak telka jede tak se rozhodla že jí chce do kuchyně. No, kuchyně 4 x 3 m. Jsem zvyklý neodporovat tak jsem jí tam instaloval. To ale ještě není to pravé ořechové. Teď hledám brýle které jsem měl ještě před deseti minutami na očích a nemohu je nikde najít. Ani na hlavě a ani na triku které mám na sobě. Ani nikde v bytě a to jsem nikde nebyl. No tak se někdy najdou a nebo si koupím nové za stovu. No.
Nejlepší je ale to že jsem odnášel nějaké věci na půdu a tam jsem objevil ještě jednoho Grundika CRT a u něho dva ovladače TP160C.
Tak teď se musím smát sám sobě co jsem to za vola ale zas na druhou stranu - kdo mohl vědět že jsem to tam před půl rokem odnášel. Ne?
Tak kdyby někdo chtěl jeden TP160C, mám k disopozici. Prosím alespoň trochu se zasmějte ať se nemusím řehotat sám.
Díky Vám za zájem a doufám že až se někdo dostane do stejné situace tak si tohle přečte a trochu mu to pomůže.
Zdravím! Kaca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2016, 19:30    Předmět: Citovat

cau =) no hele mas moznost 14dnu vraceni zbozi bez udani duvodu ... ale pokud to nebyl nijak velkej peniz tak si to nech nekde v zaloze Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út listopad 08 2016, 19:42    Předmět: Citovat

Čau! No i s poštou to bylo 235 korun, to je jako dvoje cigára tak o nic nejde. Mám i stvrzenku. Vracet to nebudu. Nemá to cenu.
Díky a zdravím! Kaca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund