Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr nového LCD TV
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 7:45    Předmět: Výběr nového LCD TV Citovat

Rodina na mě již delší dobu vyvíjí nátlak na pořízení placaté TV. Dosud mám v domě samé CRT a jsem toho názoru, že na ty sračky co nám dnes a denně servírují to bohatě stačí. Ale člověk míní a ... však to znáte.

Ponořil jsem se do samostudia a stejně z toho nejsem chytrý. Moje požadavky jsou na přístroj s důrazem na obraz místo módních funkcí, které stejně nikdo nepoužívá.
Chtěl bych metrovou telku s FHD 100Hz panelem DVB-T2 HEVC tunerem, 1x SCART + 1 - 2 HDMI vstupy. Toť vše.
Nechci žádné 4K, 3D, Smart nebo nedejbože Android TV.

Téměř dokonalá v tomto směru se mi jevila LG 32LH530V, ale ta má jen 32" což je bohužel málo a větší telku s podobnými parametry se mi nedaří objevit.
Cenu bych si představoval do 15kKč.
Mám bohužel vrozenou alergii na značky SAMSUNG a PHILIPS, ovšem pokud má někdo zkušenosti s modelem, který se nerozsype 2h po konci záruční lhůty jsem ochoten pro klid u rodiného krbu udělat ústupek.

Nevíte někdo o modelu, který by vyhovoval výše uvedenému?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 8:17    Předmět: Citovat

Pokud uvažuješ o příjmu "placené TV", zkus přemýšlet o tom, aby TV měla WiFi. Některé modely mají ethernet. Ale jeden přívod napájení, druhý přívod anténa, to se dá nějak "ošetřit", ale když se tam přidá ještě "datová linka", už se zvyšuje nebezpečí, že to nebude správně ošetřené v rámci objektu a při bouřce je větší pravděpodobnost, že nějaká indukovaná špička napáchá neopravitelné škody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 8:27    Předmět: Citovat

Uz tu jedno dlhe vlakno o vybere LCD TV je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 8:28    Předmět: Citovat

Než budeš cokoliv kupovat tak se podívej do vydaných seznamů odzkoušených TV přijímačů. To, že je někde napsáno T2, S2, nebo HEVC může být jen marketingový tah. Píšu to proto, že jsem viděl v letákách TV s označením HEVC bez razítka o ověření a vedle nich podobné s ověřovacím razítkem. A dá se najít, že i HEVC má několik variant.
Tato "rada" ale může být zcela zbytečná, protože současné "placky" budou v roce 2020 asi už v SD, neboť vývojáři intenzivně pracují na tom, aby televizory nijak výrazně nepřežívaly záruční dobu.
S typem neporadím, mám doma jen plazmy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 9:08    Předmět: Citovat

Ethernet je galvanicky oddělený, to je pro daleko TV bezpečnější a bezproblémovější kabel, než anténa. LCD technologie je dle mého názoru výrazně lepší a očekávatelně spolehlivější technologie, než plasma, je dobře, že plasma zmizela v propadlišti dějin. S ověřením kompatibility s HEVC nezbývá, než souhlasit, on snad jede nějaký zkušební provoz, takže to jde vykoušet, ale jestli se do toho ještě nebude vrtat a něco se nezmění, to nikdo negarantuje. TV jsou dnes spotřebka nejhrubšího zrna a osobně používám pouze opravený šrot, když odejde znovu neopravitelně, nahradí se jiným opraveným šrotem, ceny v obchodech nejsem za dva roky garantovaného chodu ochoten platit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 9:22    Předmět: Citovat

rnbw: Vím, že se to tu už několikrát řešilo, ale tyhle věci jdou dopředu tak rychle, že mi přišlo lepší založit nové vlákno.

monterjirka: Chci JEN slušné zobrazovadlo s tunerem na DVB-T(2). Kdybych chtěl náhodou TV trošku poSmartit tak se mi někde v šuplíku válí nevyužité Raspi s nainstalovaným KODI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 9:25    Předmět: Citovat

Problem je v tom, ze ak chces kupit slusnejsi TV, je uz smart. Napr. Panasonic uz vyraba len smart, tie "obycajne" pre nich vyraba Vestel. Alebo od Samsungu podporuju HDMI-CEC len smart TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 14:20    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Ethernet je galvanicky oddělený, ....

Optimisto.
proč tedy odcházejí porty u modemů, switchů,...?
asi ta napěťová pevnost bude trochu málo na nějaké špičky indukované při bouřce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 14:25    Předmět: Citovat

Tie trafa prerazene nebyvaju. Akurat ta spicka spali ukoncovacie 75R odpory, pretransformuje sa na druhu stranu a odpali aj port. Nedavno som opravoval 5 routerov - vzdy som vymenil tie odpory a switch. Trafo bolo vzdy OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1522
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 18:40    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
LCD technologie je dle mého názoru výrazně lepší a očekávatelně spolehlivější technologie, než plasma, je dobře, že plasma zmizela v propadlišti dějin.


Pak jseš teda slepej jak patrona...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 20:05    Předmět: Citovat

Bacha, nie je plazma ak plazma. A LCD už tiež pokročili. CRT nechávam dožiť a mením za "placky". Obraz je o inom. Škoda, že som CRT-fáme tak dlho veril. Ale aby som nekrivdil, jeden CRT mám s obrazom konkurujúcim plackám, ale len jeden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 20:36    Předmět: Citovat

Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky

Honza_dy napsal(a):
rnbw: Vím, že se to tu už několikrát řešilo, ale tyhle věci jdou dopředu tak rychle, že mi přišlo lepší založit nové vlákno.
. . .

Jenže jsi se tak-nějak netrefil do správné sekce (jsi v servisácké!) nehledě nato, že jedno takové vlákno už tady je: Jakou koupit televizi ? Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 20:50    Předmět: Citovat

Dneska jsem v tom s přestávkami ležel skoro celý den a mám hlavu jako pátrací balon. Vezmu pravděpodobně LG 43LH541V. Byl jsem se na ni kouknout i v prodejně. No, žádné nadšení se nekonalo obraz je víceméně poplatný ceně, ale na ty škaredý držky z Prostřena to bohatě stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 21:16    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
Pak jseš teda slepej jak patrona...

Musim ta sklamat, si uplne mimo, on vie velmi dobre, o com hovori - a ma recht Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ccode



Založen: May 09, 2007
Příspěvky: 193
Bydliště: nedaleko od Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2016, 21:23    Předmět: Citovat

Ta ale nemá 100Hz panel, jako většina FullHD pro rok 2016

zdroj: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1255450&st=0&sk=t&sd=a


100/120Нz раnеl with МСFІ
Ѕаmѕung: UЕ КЅ9800, КЅ9500, КЅ9000, КЅ8000, КЅ7500, КЅ7000
LG: G6, Е6, С6, В6, ЕG910V, UН95, UН85, UН780V, UН77
Ѕоnу: КD ZD9, ХD94, ХD93, ЅD85, ХD85, ХD83, 65ХD75,..КDL W85С, W80С, W75С
Раnаѕоnіс: ТХ DХ900, DХ800, DХ780, DХ750..DЅ630

50/60Нz раnеl:
Ѕаmѕung: UЕ КU6600, КU6510, КU6500, КU6400, КU6000...,К6300, К5600,К5500, К5100, К4100
LG: UН75, UН70, UН66, UН65, UН63, UН62, UН61, UН60,...LН63, LН60, LН59, LН57, LН56, LН54, LН53, LН51, LН50, LF49, LF45
Ѕоnу: КD ЅD80, ХD80, ХD70,..КDL WD75, WD6, RD4
Раnаѕоnіс: ТХ-DХ730, DХ700, DХ703, DХ650, DХ600, DХ603, DХ400 ...DЅ600, DЅ500, DЅ400
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund