Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NOZ a právo na "zapomenutí" uživatele (odděleno)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jeejda_teda_puvodne



Založen: Apr 08, 2012
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2016, 17:49    Předmět: NOZ a právo na "zapomenutí" uživatele (odděleno) Citovat

Před necelým týdnem jsem žádal superadmina, aby smazal všechny mé příspěvky a zrušil můj login, protože se vyskytují lidé, co mají pocit, že tu jen exhibuji a lidem nepomáhám (a ještě nějaké další pocity, co se mé osoby týče) a mě už prostě "přetekl pohár". Jelikož to admin nemohl provést hned a potřeboval na překonání potíží s tím spojených nějaký čas, domluvili jsme se na pozdější termín této akce. Mezitím jsem včera provedl editaci všech mých příspěvků ručně (protože smazat celé nejdou, jen ty, co jsou ve vlákně poslední). Zálohované je nikde nemám a ani si nepamatuji co tu přesně bylo, takže ti mohu pomoci jedině tak, že tě nasměruju na superadmina (ZdenekHQ) - pošli mu SZ s žádostí o zaslání původních příspěvků z tohoto vlákna z jeho zálohy soukromou cestou (jistě zálohu má).

Já i nadále již nesouhlasím s uveřejňováním mých příspěvků, a tedy ani s obnovením ze zálohy pro veřejnost (uděluji vyjímku pro tento jediný můj příspěvek). Je mi trochu líto že to tak dopadlo a že blbost druhých odnášejí hlavně ti, kteří mozek mají, ale mám jenom jedny nervy a už mi to stačilo.


Naposledy upravil Jeejda_teda_puvodne dne st říjen 26 2016, 18:13, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jeejda_teda_puvodne



Založen: Apr 08, 2012
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2016, 18:21    Předmět: Citovat

No je to spíš tak, že už jsem na výběr moc neměl. Přestože jsem "člověk z hor" a "lidem polí" tu tak mohly mé přímočaré příspěvky občas přijít trochu neslušné, skutečnost je taková, že i já k tomu, abych mohl rozumně fungovat, potřebuji jistou dávku synergie. Nečekal jsem že má přítomnost zde (zrovna tady, kde jsou většinově inteligentní lidé) bude zdrojem nějakých potíží a záminka k osočování, ale stalo se. Jelikož zároveň řeším nějaké zdravotní potíže, které souvisí s tou synergií (chronická únava, spánkové poruchy apod), tak si další působení zde za těchto podmínek nemůžu (alespoň zatím) dovolit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jeejda_teda_puvodne



Založen: Apr 08, 2012
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2016, 23:06    Předmět: Citovat

Uvidíme jak to půjde a co přinese čas, zatím si netroufám na nějaké odhady nebo sliby. Přeji tu všem štěstí, úspěchy, vzájemnou pohodu, pochopení a shovívavost, a kdyby se někdy snad trochu nedařilo tak i něco klidu a pevných nervů. Ahoj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2016, 23:26    Předmět: Citovat

Je mi to líto, doufám že se z toho dostaneš.
Já jsem tedy žádný takový pocit (myslím nějaké exhibování apod.) z tvých příspěvků neměl, ale chápu že vystoupení některých lidí v diskuzích dokáže člověka, který se snaží opravdu pomoci radou, silně znechutit. Před delší dobou se mi stalo něco podobného, když jsem si dovolil na jednom fóru kolem fotografování doporučit lidem, kteří forum zahlcovali naprosto primitivními dotazy, osvědčenou literaturu aby si pochopením že fotografický proces je vlastně kresba světlem ujasnili jak je to s časem a clonou. Strhla se lavina útoků na mne a často s názory "já na to mám abych si pořídil drahý aparát a nemusel něco studovat jako nějaký chudák" apod. No a to už byla jedna z posledních kapek pro správce toho webu a zavřel to.

Je to škoda jak už tu bylo řečeno, ale i tak děkuji jak za snahu poradit tak i za svolení pro admina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7068
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 27 2016, 21:35    Předmět: Citovat

Tady u nás taky máme kopce vyšší než Ffynnon Garw.
Jeejda napsal(a):
jsem "člověk z hor" a "lidem polí" tu tak mohly mé přímočaré příspěvky občas přijít trochu neslušné
Tohle docela věrně vystihuje i mě.

Mimochodem, hromadná likvidace příspěvků není něco, z čeho bych měl radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 27 2016, 22:47    Předmět: Citovat

Tak po komunikaci s adminem jsem se dozvěděl pouze jak je to s možností získat nějaký starší příspěvek ze zálohy:
"Záloha se dělá každých 24hodin, všechno starší už neexistuje."

Uvádím to jen jako informaci pro ostatní, aby se jim nestalo to co mně - zkrátka moje blbost že jsem si ty příspěvky nevytiskl do pdf abych je měl pro případ pozdější potřeby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 0:34    Předmět: Citovat

Pokud se tahle praktika stane běžnou realitou (bohužel podporovanou díky NOZ, můžete poslat děkovné maily směr Pospíšil a spol.), tak stejně nebude co zálohovat, protože to fórum buď předám někomu jinému, nebo fórum prostě zamknu a vybrané příspěvky pošlu Alovkovi či na charitu. Protože i superadmin má jen jedny nervy a poslední roky je to vážně dřina.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 8:11    Předmět: Citovat

Toto som pred rokmi riesil ako moderator na inom fore. Jedine riesenie je uplne zakazat editaciu prispevkov po nejakej dobe (tyzden?). Ludia, co do fora prispievaju, si musia uvedomit, ze co raz verejne napisali, to tam zostane a nie je to ich majetok (v pripade, ze to nie je z pravidiel dost jasne, tak to zvyraznit).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jeejda_teda_puvodne



Založen: Apr 08, 2012
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 8:33    Předmět: Citovat

Tak to se pleteš, česká implementace autorského zákona říká něco jiného, a vůbec u díla (což jsou mj. i ty příspěvky) nerozlišuje, jestli a jakou formou to bylo zveřejněno. Autor zůstává autorem vždy (dokonce někdy i proti své vůli) i se všemi možnostmi, které ten zákon upravuje (a to ještě ani nemluvím o NOZ, který admin zmínil, protože ví). Souhlas s dalším/pokračujícím zveřejňováním lze kdykoliv bez problému autorem jednostranně odebrat (nezávisle na platformě a jejích možnostech).

Ale opravdu nemám náladu se tu hádat v diskusích o zákonech, a ani admin ne, taky to nemá jednoduchý. Najít a přečíst si ten zákon můžeš sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 17:58    Předmět: Citovat

Admin ví, a proto je docela otrávený, protože žádnou (ne)právní dohodou nelze obejít platný zákon. Pustit NOZ do světa s tím, že "se s tím soudy nějak vypořádají a pak se uvidí" je akce hodná tehdejších politků. A bylo by vhodné jim za to nějak "poděkovat", stačí poslat mail - je to jediný možný způsob, jak to změnit.

BTW, co na to suše řekl můj právník : "V zákonech je spousta nesmyslů."

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8963
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 19:40    Předmět: Citovat

Ten zákon je ale strašná hovadina. Evil or Very Mad A toto řešení problému snad to nejhorší, co jsem tu za ty roky zatím viděl. Nic z internetu nejde zcela a beze stop smazat. Vždycky to někde zbude, viz třeba wayback machine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 20:19    Předmět: Citovat

Jeejda: To mazání starých příspěvků Ti muselo dát hroznou práci... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 21:13    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Pokud se tahle praktika stane běžnou realitou ... nebude co zálohovat... .
Přesně tak. Dělám také správce jistého fóra kde začali mizet příspěvky ve velkém. Dvě dámy se prostě pohádaly a začaly svoje příspěvky mazat několik měsíců zpět. Jde o to, že díky tomu příspěvky ztratily návaznost na sebe a souvislosti. Dostaly několika měsíční BAN a byl klid, zákon - nezákon.
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeejda_teda_puvodne



Založen: Apr 08, 2012
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2016, 22:33    Předmět: Citovat

Pánové, jestlipak vás aspoň na chvíli napadlo, že tu z většiny předvádíte přesně to samé, proč k tomu mazání došlo (tedy na pár světlých vyjímek, které mě potěšily)?

Zkuste někdy aspoň občas brát život jaký je a neposuzovat a neškatulkovat lidi kolem sebe, nezpochybňovat jejich rozhodnutí, nedehonestovat lidi za právo se vůbec nějak rozhodnout, neprosazovat za každou cenu jen svoji vůli a svoje představy a zkusit se vcítit do potřeb a představ lidí okolo sebe... uleví se v důsledku i vám samotným, a možná objevíte i něco, co vám předtím unikalo. Buddhisté mají jednu takovou poučku - praví, že vše co se děje se děje správně, protože kdyby to nebylo správně, tak by se to prostě a jednoduše nedělo. Je v tom kus moudrosti a pravdy.

Soemtron: Neboj, žádal jsem admina i o zrušení účtu / loginu.

Mějte se, jdu. Přeju štěstí a pohodu všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2016, 12:12    Předmět: Citovat

Když tohle vlákno čtu, jsem velmi překvapen. Netušil jsem, že "pod hladinou" jsou taková pnutí, tohle fórum jsem považoval a stále považuji za pohodové. Ale tu pohodu je třeba pěstovat, starat se jako o vzácnou rostlinu. Když sem někdo něco napíše je třeba mít na paměti, že to může číst doslova celý svět. A tak stále platí, dvakrát měř a jednou řež. Pak není třeba mazat své příspěvky. Sám jsem to udělal asi dvakrát, třikrát. Pro věcnou nesprávnost - a nejsem na to nijak pyšný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund