Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dacia DUSTER, nejde houkačka.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2016, 10:51    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Ale hlavně ať je porovnání v číslech - pokud je špatných 10% , jak z dikce vyplývá tak hej , jiak se zase pár kusů generalizuje . Kolik v ČR vybuchlo podúrovňových garáží ???? Je to plk . Ve šem na světě je pár vyjímečností a PO dělá to co obecně nesnáším , dělat z komára velblouda . Dospělí lidé nepoužívají slova vždy, všude , všichni , všechno atd. atd. Takto hovoří děti a demagogové .


A pomohl bys me prosim vyskyt techto slov v mych prispevcich najit. Jinak je to demagogie...

satam: Stravil jsem prochazenim brnenskejch bazaru v r. 2015 nekolik dni, a opravdu najit auto v rozumnym stavu bylo dost tezky. Rad se podelim o poznatky (i kdyz uz ne nejaktualnejsi) ve vhodnejsim vlaknu...

Jinak tu "filcku" jsem si taky uzil, 1.3LX kombik, dokonce na plyn, byla "firemni".

Nejlepsi je, ze to vlakno bylo puvodne o oprave houkacky, ktera uz je beztak opravena Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2016, 11:08    Předmět: Citovat

Myslím, že jsme trochu zahnuli na LPG. A i moje otázka ve věci bazarů se týkala aut na LPG. Jestli jsi to špatně pochopil, pak se omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2016, 11:16    Předmět: Citovat

satam: Ahaaa, tak to jsem spatne pochopil, omlouvam se, ja myslel, ze jsi se ptal obecne.
Auta po konverzi na LPG jsem neshanel, to bych si 100% nechal namontovat novy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2016, 11:42    Předmět: Citovat

Vrátím se k původnímu problému - vadný spínač houkačky Dacia Duster:
Napadlo tady někoho, že za to ta proklínaná rumunská Dacia vůbec nemůže? Že ty přepínače vyrábí firma, která s Dacií nemá nic společného?
Jen pro informaci: Ty přepínače pod volantem pro Dacie pro prvovýrobu převážně vyrábí renomovaná firma Valeo a za ní by měly jít veškeré stížnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2016, 13:38    Předmět: Citovat

To kazdopadne Dacia nevyrabi, ale vybira dodavatele, zadava specifikaci. Otazka je co zadali, a co dodavatel dodal Smile

Je ten svazek rozumne pristupnej? Urcite by to slo "vylepsit" vymenou za nejaky dobre ohebny lanka.

Tipuju, ze duvod byl ztvrdnuti izolace, ktera pak praskla, a lanko se tim zacalo ostre ohybat v tom miste.

Ja to mel na tom viku kufru stejny, to lanko vypadalo skoro jak nariznuty nozem, drzelo to jen na kusu izolace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2016, 14:08    Předmět: Citovat

Tipuješ špatně. U mě to byla v obou případech vada z výroby - špatně provedený spoj kablíku s mosaznou objímkou v přepínači. Kablík se časem z objímky vyvlékl.
A nemyslím si, že by výrobce auta při objednávce dílů od subdodavatele měl konkrétně v případě tohoto přepínače až tak přesné materiálové požadavky.
Pro upřesnění - místo závady bývá obvykle uvnitř přepínače, tedy nic společného s kabelovým svazkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út listopad 15 2016, 14:26    Předmět: Citovat

Dival jsem na tu fotku na

http://www.autoklubdacia.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=1458&start=1830#p69385

Jo az takto, ze se to z te objimky vytahlo..

Stejne je to zvlastni, to vytazeni z objimky jeste v pohode, to se da pochopit, ale to prestrizeni jak je na fotce nahore... vzdyt se ta packa hybe o par cm...

U toho myho kufru to bylo jasny, tam je to tak blbe udelany, ze pri maximalnim otevreni je misto na viku, kam ten svazek vede posunuty oproti samotnymu kloubu na kastli, takze je ten svazek nasponovanej - viz foto, nechapu kdo to takto priblble vymyslel



IMG_2187.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_2187.JPG
 Velikost:  74.22 kB
 Staženo:  113 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2017, 18:09    Předmět: Citovat

Vrátím se s odstupem k původnímu problému ulomených vodičů tlačítka houkačky na otočné hřídelce ovládání světel v levé páčce pod volantem u Dustera.
Dne 27 září 2016 jsem polních podmínkách na louce u chaty provizorně opravil ulomený vodič k houkačce pouhým přiletováním na pájecí bod na otočné hřídelce. Podle očekávání oprava dlouho nevydržela, a letos v lednu už zase houkačka nefungovala.
Do opravy jsem se pustil až teď v březnu, když už jsem měl v garáži přes 10°C. Vymontoval jsem z volantu celý spínač a přinesl si jej domů na pracovní stůl. Zjistil jsem, že na otočné hřídelce je ve stejném místě, jako byl ulomený v září černý vodič, je nyní ulomený také druhý červený vodič. K tomu se ulomil i ten černý vodič hned za procínovaným koncem, kterým byl černý vodič přiletován k plošce na hřídelce (nevím, zda praskla dříve moje provizorní oprava nebo ten druhý červený drát).
Pro kvalitní opavu bylo nutno oba ohebné dráty vyměnit. Marně jsem si lámal hlavu, jak tu páčku ovládání světel a houkačky rozebrat, abych vodiče vyměnil. Nakonec jsem zvolil postup opravy bez vyjmutí té hřídelky. Postupoval jsem takto:
1. Pomocí odsávačky a odsávacího "dracounu" jsem odpájel konce odlomených drátků z hřídelky a ulomený zbytek drátu jsem vytáhl z drážky, která vede drát kolem hřídelky.
2. Do uvolněné drážky jsem vtáhl nové, měkčí dráty než byly použity původně. Nejříve jsem drážkou protáhl tvrdý smaltovaný drát 0,8 mm, a pomocí něho jsem do drážky vtáhl nové měkké vodiče. Oba konce nového vodiče jsem pak zaletoval na příslušné body se zachováním tvaru a délky jako u původních vodičů.
Tato oprava by měla podle mne vydržet déle, než vydržely původní tvrdší vodiče, které tam byly 5,5 roku. Uvidím.
Nějaké detaily jsou na přiložených obrázcích.



Pohled na přepínač s ulomenými vodiči na hřídelce v páčce.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Pohled na přepínač s ulomenými vodiči na hřídelce v páčce.JPG
 Velikost:  215.58 kB
 Staženo:  123 krát


Zbytky vodičů v drážce po odlomení přívodů.JPG
 Komentář:
Vlevo je odlomený černý vodič provizorně přiletovaný, vpravo čistý lom červeného vodiče.

Stáhnout
 Soubor:  Zbytky vodičů v drážce po odlomení přívodů.JPG
 Velikost:  160.18 kB
 Staženo:  158 krát


Drážky v hřídelce a vložené nové vodiče.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Drážky v hřídelce a vložené nové vodiče.jpg
 Velikost:  194.02 kB
 Staženo:  97 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund