Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bezdrátová sluchátka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dajda



Založen: Mar 27, 2006
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 11:20    Předmět: Bezdrátová sluchátka Citovat

Mám bezdrátová sluchátka Philips SBC HC 8392,po připojení audiosignálu nefunguje přenos do sluchátek(nerozsvítí se červená LED,pokud se však dotknu měřícím hrotem kteréhokoliv spoje na desce,sluchátka začnou fungovat Po odpojení adaptéru a znova zapnutí jeto zas nefunkční atak dokola.Studené spoje jsem kontroloval.Poraďte prosím Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 12:59    Předmět: Citovat

tato sluchátka mají vestavěný kompresor signálu a "šumovou bránu" - obvod, který spouští napájení vysílače až při určité úrovni vstupního signálu a vypíná po určité době po jeho odeznění. Hledal bych asi tady - může být malá vstupní úroveň nebo vadný integrační kondenzátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dajda



Založen: Mar 27, 2006
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 27 2006, 13:59    Předmět: Re: bezdrátová sluchátka Citovat

právě postupem času jsem musel zvyšovat úroveň vstup.signálu,ale teď i když mám max. tak už se nechytá. schéma nemám,ale ten kondík kde ho přibližně hledat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út březen 28 2006, 9:51    Předmět: Citovat

na vstupu je předzesilovač s ALC BA3308 (datasheet třeba tady: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/35947/ROHM/BA3308.html ), za ním je signál veden na vysílač. Zkontroluj vazební kondenzátory na vstupu (u konektoru JACK) a výstupu předzesilovače. Napájení z adaptéru je stabilizováno 78L08 a napájí trvale předzesilovač. Z jeho výstupu je přes kond odebírán signál, který vede na obvod ze tří tranzistorů - sledovač a usměrňovač, který nabíjí kond v bázi spínacího tranzistoru, který spíná napájení na obvody vysílače a stereokodéru. Chybu bych hledal někde v tomto obvodu, může taky kmitat stabilizátor 78L08. Zkontroluj i filtrační kondy v napájení a v adaptéru a napětí z adaptéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dajda



Založen: Mar 27, 2006
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st březen 29 2006, 10:08    Předmět: sluchátka Citovat

Díky moc! problém je vyřešen, výměna C 100m,47m v obvodu tří tranzistorů.Vazební kondy v pořádku.Lukáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2016, 10:57    Předmět: Citovat

Dobrý den přeji,
cca 10 roků používám k televizi bezdrátová sluchátka Thompson WHP 265. Nedávno mě najednou vysadila. Pravděpodobně je něco s vysílačem,protože sluchátka při vypnutí televize z vysílačem začnou silně šumět tak, jako vždy. Při zapnutí vysílače současně s televizí šum zmizí, přenos zvuku se však nekoná. Pokud bych měl někdo tip, co by to mohlo být, tak bych se pokusil o nápravu. Jinak zatím poslouchám sluchátky připojenými kabelem. Zdá se mi (možná to je omyl), že přenos zvuku je kvalitnější. Jsem na jedno ucho úplně hluchý a na druhé používám sluchadlo. Na to sluchadlo pak ta bezdrátová sluchátka. Jelikož nemám momentálně po ruce kablík pro oba kanály, mám připojen jeden. Nevadí, že ten druhý je bez zátěže? Jelikož jsem na jedno ucho hluchý, nepotřebuji druhý kanál.
Díky za případné rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2016, 14:45    Předmět: Citovat

TO stasek. Pokud bude zvuk stereo a mas stereo tv, coz mas tak treba u filmu se muze stat ze muzes mit potiz ze neuslysis, ci z velkym omezenim zvuk z druheho kanalu. A priklad pokud povedou dve osoby rozhovor a kazda bude na jine strane tak uslysis zvuk jen toho jednoho cloveka. Coz bude asi na prd. Zachrana je zvolit na tv zvuk mono. Treba to tak mas nastaveno. A po HW strance by se nemelo nic dit, vadit kdyz zatizis jen jeden kanal.
Ze sluchem jsem na tom tak nejak podobne a poresil jsem to BT vysilacem a BT sluchatkama, uzavrena. Zvuk je lepsi jak se sluchatkama s FM modulaci a s dosahem take nejsou potize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st červenec 13 2016, 21:51    Předmět: Citovat

Díky za reakci, ono jde zvolit zvuk na mono na televizi? To jsem netušil. Tvoje připomínka o omezené slyšitelnosti nezapojeného kanálu je logická a vůbec mě to nenapadlo. Nešlo by spojit oba kanály jako jeden? Je výrazný rozdíl mezi sluchátky různé cenové relace? Zakoupím si asi nějaké nové, ty staré zřejmě nezprovozním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3314
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 16 2016, 12:07    Předmět: Citovat

Na nekterych jde zvolit mono a na nekterych ne. Musis projit menu televizoru. Pokud rezim mono telka neumi spoj L a P kanal pres odpor 1k a porovnej ubytek na hlasiotosti zda to neni moc utlumene. U sluchatek se divej po citlivosti v dB. Idealni je hodnota je neco pres 100dB. Samo ze koukni i na kmitoctovy rozsah sluchatek. Ale nevim na kolik je tvuj sluch schopen slyset nizke a vysoke kmitocty.
O tom BT prenosu pouvazuj. Nejses pri pohybu omezovan kabelem. Provoz BT sluchatek neni tak narocny na spotrebu. Nektera sluchatka lze sparovat i s nekolika BT zarizeni takze je mozne pouzit je k BT dongle u televize a treba s telefonem Vysilac mam stale pripojeny na DC adapter pres mini usb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2016, 11:39    Předmět: Citovat

Díky moc za reakce, teď jsem vše zase zkoušel a bezdrátový přenos funguje, nevím čím to mohlo být. Uvidíme po delší době provozu. Ještě jednou díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2016, 22:39    Předmět: Citovat

Dobrý den přeji, jsem tady zase. Ne kvůli svým sluchátkům, ta fungují dobře. Ale soused si chce něco takového pořídit, ale jelikož mají doma jen jeden televizor a soused špatně slyší, zatímco jeho žena dobře, dohadují se kvůli zesílení. On by potřebovat, aby při připojení vysílače do sluchátkového konektoru nebyly vypnuty reproduktory u televize. Tedy aby fungovalo obojí. Sluchátka i vnitřní repro. Co byste radili. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladimir



Založen: Mar 20, 2004
Příspěvky: 379

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2016, 5:03    Předmět: Citovat

pokud má TVP SCART, použij audio ze SCARTu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2016, 22:56    Předmět: Citovat

Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund