Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zepakomp 7X ??? s lineárním motorkem
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 25 2016, 17:26    Předmět: Zepakomp 7X ??? s lineárním motorkem Citovat

Zdravím přispívající . Měl by někdo alespoň technický list či popis pro uživatele ? Servisák by byl úplně super . Je to pro termočlánek a spínání vypalovačky γ Δ s časovačem . Nikdo již nic neví .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
om0ark



Založen: Jan 01, 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2016, 0:42    Předmět: Citovat

A o co Ti konkretne ide? Zapojenie konektora? To este pametam tak letmo robil som ich pre 20 rokmi. L,N a zem je jasna. 1,2 termoclanok a kontakty relatok dohladas ohmetrom. To su tie A,B,C a D. Termoclanky su rozne,
treba k nim tabulku podla tipu. Tiez postradam popis pre uzivatela. Asi som to pri uprave bytu vyhodil. Skoda teraz by sa zislo. Hej a moze mat 2. alebo
4. praporkovy. A najcastejsia zavada? Vysunie sa vlas z drazky linearneho motora sposoby skrat a odidu koncove tranzistory ovladania toho linearu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger MSN Messenger
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2016, 8:23    Předmět: Citovat

Je to dvoujazýčkový , měří nesmysly a nejspíš TEN motor "drkotá" . Zkusím jen vyměnit filtrační elyty . Bude to teda i tak porod , opravitelnost 2% . Jde mi o ta relata , to jsou nějaké speciály ..... A jde mi o styl regulace , časovou a logickou posloupnost spínání těch relat ... Až to tam zase namontuju , tak nic nedoměřím , NULA prostor ... Nikdo už mi nepopíše práci a nastavování v reálu u té pece . Ona má i ruční a na tu jedou , ale dříve to prý jelo samo .... Nevím , jestli předtím jela nejdříve na trojúhelník či hvězdu . Proto se snažím něco získat o logice toho regulátoru . A nemám čas ....... Díky dopředu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2016, 8:28    Předmět: Citovat

Zkus zavolat do ZPA Trutnov. Ja pred casem potreboval vedet jaky typ cidla pripojit a vcelku ochotne mi to nasli. Ta firma stale jeste existuje. Manual jsem od nich nezadal - vcelku nic na tom neni ke koumani jak zminil om0ark. Trimry nastavis horni a dolni mez, relatka najdes bud propisknutim, ja to rozebral a podival se kam ktery drat od svorkovnive vede, pripojis cidlo a jedes.

edit: mi taky jeden blnul, ale opravy jsem neresil, v ZPA schema nemeli nebo ho z nejakeho duvodu nechteli poslat. Po bazosi se jich vali vsude plno, koupil jsem novy za 3 stovky a jede doted
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
om0ark



Založen: Jan 01, 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2016, 13:06    Předmět: Citovat

Zdravim. Takze ktomu dvojpraporkovemu zepakompu asi tolko:
drkotanie linearu moze sposobovat elit na mostiku al. na doske motora. To som vzdy preistotu menil secky. Hlavne tie male. Ale! moze to robit aj spetna vezba, to je ten vinuty potenciometer na linearu. Este sa pametam,
ze osky na tom lineare mavali vydrete miesto tam kde to ukazovalo najcastejsie. Pec bola niekedy aj u nas na hale. Ale tam sa tie praporky neuzivaly pre nastavenie diferencie ale spinal len spodny. Samozrejme ze vykonovy stykac. Podotykam ze mechanicka zavada linearu byva v domacich podmienkach asi neopravitelna. V zavode sa menil kus za kus.
Co dodat, vela stastia. Ked si na to spomeniem, opravil som ich snad 1000
v roznych modifikaciach. Ale ako pise termit, skus ZPA a potom kup zanovny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger MSN Messenger
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2016, 16:51    Předmět: Citovat

Nejdřív musím zjistit , že je chyba v něm , k tomu musím znát jeho správnou funkci . Spíše jestli víš , jakou životnost mívaly termočlánky na 1150°C . Je tam několikrát nastavené vedení k termočlánku , původní stíněný kabel nastavený běžnou trojlinkou ... Je to sice pod střechou , ale skoro venku .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
om0ark



Založen: Jan 01, 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po prosinec 26 2016, 17:46    Předmět: Citovat

Zdravim. Holy pristroj sme napajali delicom napetia - simulatorom konkretneho termoclanku. Z brucha tak neake mV, tabulka niekde na nete.
A co sa tyka termoclanku, tak kamaradku pokial nemas termoclankove vedenie priamo k pristroju VCELKU urcite budes merat nepresne az hrubo.
Na to aby si mohol za hlavicou termoclanku pripojit Cu vodic je zapotreby kompenzacna krabica. A zivotnost? Jak sa scim zachadza tak to aj schadza.
Takze strojarsky priemysel , metelurgia, chemicka atd. KRATKA. Vecsinou
sa poskodi koniec termoclanku prehnanym teplom, alebo niekde preseknu kabel. Takze ako som vravieval 95% zlyha ludsky faktor. Test koniec zohriat svieckou, zapalkou, zapalovacom a na hlavici multimetrom zmerat tie mvoltiky. A pristroj testnes tym mV simulatorom. Ono vlastne to vedenie je stale akoby pokracovanie termoclanku, cize z toho isteho materialu ako termoclanok. Ako som pisal, ak je daleko, zapoji sa tzv. kompenzacna krabica a az zanou moze ist obycajne Cu , Al vedenie. Ale na zihacej peci ktoru ovladaju AJ tak rucne, asi 50 stupnou horedole. Takze otestuj termoclanok, oprav pristroj, zapoj a spusti. Tu nerovnost dotiahnes praporkom aby spinal al. vypinal skor, neskor. A nakoniec pravdu? Tak 4 roky SOU MaR. Bolo toho vela, takze ti to tu nemozem podat jak na lopate lebo je toho vela, na par HODIN. Ten termoclanok nieje len otom ze na kolko je stupnou , ale aj o druhu materialu pouziteho v nom. NiChNi, PtRdPt,Feko, CuKo a teraz maju uz modernejsie znacenia ze: J,K atd. A funkcia regulatora? ziadna. Mera a ked hodnota dosiahne praporok zopne, vypne rele. Jeden z najjednoduchsich regulatorov na zemeguli... prehanam. Porovnava sa napetie v komparatore medzi polohou rucicky a el. polohou praporku.
Ak je zdoda zopne rele. Pozor na drobnost. Na funkcnosti LED diod je zavisle spinanie relatka. Aj teke zavady som mal. Chlapik vystrihol ledku a relatko uz nezoplo. Ludia su uz taky! Vela zdaru. Mozno ma ete nieco napadne. Bolo to fakt davno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger MSN Messenger
tempreader



Založen: Jan 24, 2011
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2016, 17:22    Předmět: Citovat

Nějaké info k regulátorům ZEPAKOMP 70 až 73 (dvou až čtyř-snímačové) jsem uložil zde:

http://leteckaposta.cz/853629374

(dostupné 33 dnů). Bohužel špatná kvalita z důvodu nekvalitní předlohy Sad
(okopírováno z x-té kopie před více jak 20-ti lety ) Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
voitano



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: út prosinec 27 2016, 23:02    Předmět: Citovat

Pokud to reaguje na teplotu oběma směry, ale chvěje se to, bude to pravděpodobně špatný kontakt sběrače na uhlíkové dráze, případně nalomený drátek od jezdce. katalogový list bych ještě mohl najít originál, i náhradní díly. Máme jich spoustu funkčních. S elytama se netrap, Tesly drží. Pokud jsou termočlánky ze silnějšího drátu( nejsou plášťové), tak těch 1100 vydrží vcelku dlouho, pokud je tam čistá atmosféra - což u elektriky je. Jo , jantaři dali LEDky do série s relátkem. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2016, 9:52    Předmět: Citovat

Však jo , také jsem měl základy MaR před 40ti lety . Ještě naplno fungovaly clona , tryska , klapka . O té krabici jsme také hovořili . Mane se mi , že tam byla cívka z Cu drátu ? A kompenzovala se impedance vedení . Tak jsem tam byl . On neustále přestavuje praporky několikrát za zedno pálení . Jo termočlánek je nastaven Cu vedením atd . Minimálně jednou přetopili ... Bohužel mi to tempreadre nejde stáhnout . Vím , že se mnoha lidem nelíbí , ale nikdy jsem neměl problémy s uložto . No nic i tak dík .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tempreader



Založen: Jan 24, 2011
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2016, 10:02    Předmět: Citovat

Tak tedy druhý pokus na uložto:

https://uloz.to/!KX3417Hohkr9/zepakomp-70-73-zip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tempreader



Založen: Jan 24, 2011
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2016, 10:12    Předmět: Citovat

Malé upřesnění - na svorkovnici přístroje se dávaly "cívečky měděného drátu" jen v případě snímače Pt100 pro kompenzaci odporu vedení (přístroj byl nacejchován pro celkový odpor vedení 20R, takže z "justovací" cívky se odmotalo tolik, aby dohromady s vedením to bylo právě 20R) - kvůli přesnosti - zvláště u dvouvodičového zapojení. U termočlánků (měří se úroveň napětí v mV) nemá prakticky vliv.

Doplnění - teď jsem si uvědomil že cívečky se také dávaly i pro termočlánkové snímače - ale u starších přístrojů s klasickým magnetoelektrickým systémem (tj. s proudovou spotřebou)! To jsou ty které nemají rovnou stupnici ale mírně do oblouku aby se ručička mohla otáčet.
Zepakompy už mají vysoký vstupní odpor (elektronické vyhodnocení) a proto kompenzační cívka netřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2016, 13:25    Předmět: Citovat

Cívečky jsem viděl i u registračních teploměrů od ZPA s Pt100 sondami. Typ si nevzpomenu. Dík za vysvětlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2016, 13:35    Předmět: Citovat

Díky moc , než jsem se otočil staženo . Někde jsem viděl reklamovat publikaci , která se právě těmito přístroji zaobývá , vypůjčím a kouknu i tam .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac



Založen: Jan 17, 2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po leden 02 2017, 11:22    Předmět: Citovat

Zdravím,o ZEPAKOMP přístrojích mám dokumentaci ze školení ZPA.Je zde rozkresleno 2,3,4 snímačové a PD vazba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund