Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF 471 color
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Biko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt duben 07 2005, 20:14    Předmět: OTF 471 color Citovat

Ked sa telka zohreje tak 30min prevadzky, vypadava obraz.Zvuk ide vsetko,vyzera to na nieco okolo VN trafa-nove, ale nepomohlo to. Studenak to nebude, nereaguje to na otrasy. Diky za kazdu radu!
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5668
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt duben 07 2005, 20:23    Předmět: Citovat

To je málo popsané, jede VN?, jaké je napětí na Ug2 obrazovky?, jaké je napětí na kolektoru BU?, jde buzení řádku? atd, v každém případě vyměň elko 220M do báze BU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Biko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 08 2005, 8:09    Předmět: Citovat

Takze takto. Pred mesiacom, prestala ta telka fungovat, bolo to odpalene BU, vymenil som ho a odislo znovu,potom som vymenil elektrolyt 220m na baze BU a telka fungovala uplne bez problemu mesiac a teraz toto. obraz sa straca tak na 2-5 sekund, asi to bude stale nieco okolo toho BU.
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5668
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá duben 08 2005, 11:04    Předmět: Citovat

Co ta napětí, nemáš stuďák na žhavení obrazovky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá duben 08 2005, 13:04    Předmět: Citovat

přesně jak říká jezevec mrkni se na žhavení obrazovky a taky na ug2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: pá duben 08 2005, 21:04    Předmět: Citovat

jediná rada zní.Vem si měřák a změř žhavení,napájení Řks,měř,měř,měř Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne duben 10 2005, 9:49    Předmět: Citovat

Vozeďbouch no jo to znám měřit měřit měřit ale co jiného zbývá Sado maso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1umb



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 74
Bydliště: okr. Kladno

PříspěvekZaslal: út duben 12 2005, 17:30    Předmět: Citovat

Vyměň blokovací kondik Ug2 na desce obrazovky. Takto mne potrápil.
_________________
Zdravím Míra UMB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr11



Založen: Mar 04, 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st duben 13 2005, 8:56    Předmět: Citovat

Vyměň impulsní kondiky(bývají blízko BU) něco kolem 8k/1500V. vypadají jako dobré, ale nejsou! Taky jsem tu závadu měl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: st duben 13 2005, 15:35    Předmět: Citovat

Zkontroluj cestu 115 V od imp trafa až k VN trafu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Biko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 15:42    Předmět: BU Citovat

Shocked Takze, skusil som vsetky moznosti,co ste mi poradili a je to este horsie. Doteraz aspon hrala, sem tam vypla. Vymenil som par kondikov a asi 5 sekund po spusteni zablikala a porucal sa BU 508. Takze som tam kde som bol pred mesiacom, vtedy som vymenil elyt na baze a BU sa neodpalovalo a ficala!Tak uz neviem, stale to musi byt nieco okolo toho BU!
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 17:05    Předmět: Re: BU Citovat

Pokud jsi vyměnil impulsní kondy jak ti tu radili, tedy myslím za nové a za stejné hodnoty, tak to nemůže být přece ještě horší. Leda že bys tam dal nějaký vadný vyhrabaný bůhví odkud Wink .

Stejná otázka na ten elektrolyt 220M do báze, dal jsi tam nový a hlavně kvalitní? Spousta firem dneska prodává elektrolyty obrazně řečeno za pár haléřů ale jejich "kvalita" odpovídá ceně, buď je vadný už nový a nebo odejde po pár hodinách provozu protože pro tyto náročnější aplikace není elyt jako elyt, používám pouze od jednoho osvědčeného výrobce.

A naprosto stejné je to s tranzistory, co to bylo za BU508, originál Philips a nebo čína za 29,-Kč? S dodavatelema to dneska není jednoduché, opraváři kteří se tím živí tak to znají a ví kde co koupit, za poslední dva roky v honbě za cenama je to totiž s kvalitou ND čím dál problematičtější.

A co VN trafo, v prvním příspěvku píšeš že je nové, není to taky náhodou nějaká levná Čína za 350,-Kč?

Jak vidíš opravovat televizi není vůbec jednoduché jak si kde kdo myslí, dneska je to ještě stížené o ty problémy které jsem výše popsal a s tím si amatér těžko poradí protože to prostě neví, že 60% nabídky náhradních dílů jsou dneska nepoužitelné šmejdy, zkušený servisman tohle všechno zná z praxe a podle toho se taky dokáže zařídit.

No a hlavně oprava TV chce znalosti a taky vybavení, například bez osciloskopu se těžko dá dneska něco opravovat. Vůbec neznamená že jestli je například někdo vyučený elektromechanik tak že si opraví televizi, natož pak amatér. Nejdřív musí vědět jak ta televize funguje a pak postupovat trochu logicky, systematicky, a né že mu nejde obraz a vymění kvůli tomu VN trafo, to dáš potom za tu opravu mnohem víc než kdybys tu televizi odnesl do servisu. To je jako kdyby mě ted někdo postavil před nějakou linku někde v továrně a myslel by si že když umím televize tak je to pro mě hračka, taky bych musel nejdřív dlouho studovat jak ten stroj vlastně pracuje a né tam měnit díly bez rozmyslu.

No nic, zase jsem se rozkecal... Rolling Eyes . Jenom prostě z prvního příspěvku jsem pochopil že je tam nové VN trafo, kvůli tomu že nešel obraz. Mnoho lidí pouze vyhazuje peníze než by si něco dali opravit. Asi jako kdybych se já ted pustil do svého auta jenom proto abych náhodou nemusel platit automechanikům v servisu. Pěkná blbost tedy, co automechanik má za hodinu mě by trvalo dva dny protože nemám znalosti, neznám ty finty jak kde co odmontovat abych nerozebral zbytečně půl auta, nemám vercajk, vybavení..... Prostě myslím že dneska by měl každý dělat to co umí, bohužel do televizí se ale hrabe každej kdo má šrouvák Confused

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Biko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 17:25    Předmět: Pre Petra Citovat

Na taku vycerpavajucu odpoved len par faktov.

Nejsom, zadny elektromechanik, studujem Elektrotechnicku fakultu na univerzite, ale z matiky a fyziky sa toho moc nenaucim! Jedine nejakou praxou, myslel som, ze tento servej mi k tomu moze pomoct.
K tomu VN trafu, bola to jedna z mnohych chyb, ktore som urobil, ale nikdo neni dokonaly. Nejaky znamy, ma k tomu naviedol, ale o to teraz nejde. Naradie mam celkom slusne, az na ten osciloskop, neznamena to, ze k nejakemu nemam prístup. Zohnal som si aj servisne schemy a snazim sa nieco naucit.
Suciastky nejsu zo ziadnej burzy, alebo od tamanov, ale z autorizovaneho servisu, viem, ze neboli lacne ale za vedomosti sa plati, takze pokial nemas nejaku platnu radu, tak si mi moc nepomohol!
PS: S autam som sa tiez venoval samostudiom a mozem ti povedat, ze si bez problemu dokazem opravit aj to!A nerobi mi problem vymenit si Turbo na partkovisku! Cool
Návrat nahoru
Biko
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 17:27    Předmět: Pre vsetkych profikov Citovat

Bol by som rad, keby ste mi napisali nejake vase skusenosti, alebo rady diky! Very Happy
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 17:45    Předmět: Re: Pre Petra Citovat

V žádném případě jsem se tě nechtěl dotknout, psal jsem to všeobecně a nemyslel jsem tím elektromechanikem zrovna tebe Wink , fakt nejsem jasnovidec a že jsem se zrovna částečně trefil do tvého oboru, to byla čirá náhoda. Jestli se tě to nějak dotklo tak se skutečně omlouvám.

S tím autem samozřejmě, auto jsem si opravoval asi 15 let vždycky sám. Dneska na to ale nemám čas, nemám už ani kde a nemám už ani ten vercakj, navíc dnešní auta už jsou přeci jenom složitější a řízené elektronikou takže jsem ani nekecal že tomu zas tak nerozumím, to co jsem si dříve seřizoval na silnici na dnešních autech bez přístrojů mnohdy nejde, takže raději si to nechám udělat. Bylo to takové přirovnání a určitě to snad každý tak pochopil.

Co chceš ještě poradit. Píšeš že je to ještě horší než před tím než jsi poslechl ty rady, no tak asi musíš hledat kde jsi udělal chybu. Já jenom naznačil že to může být i vadnou součástkou kterou jsi tam dal. Například se ti mohl někde přerušit plošný spoj, proměř všechno kde jsi letoval. OTF a OVP mají totiž tak "kvalitní" chassis, že pokud jsi něco prohřál trochu víc, například při letování trafopájkou (hlavně mě nebombarduj že máš mikropájku, je to jen příklad) tak se to odloupne a není to ani vidět, hlavně třeba u toho elektrolytu 220M! Další elektrolyt který docela určitě vyměň je filtrační elyt 220M v napájení +12V obvodu TDA8143, je připojen na pinč.3 toho TDA. Pokud nemá kapacitu, tak taky dokáže odrovnat BU508.

Dál už nevím, chce to měřit v momentě kdy vypadne ten obraz abys zjistil příčinu. Zda vypadává řádkový rozklad, nebo jestli klesne napětí UG2, nebo zda není studený spoj v obvodu žhavení obrazovky (podívat se když nejde obraz zda obrazovka žhaví)... no ale to tu už bylo všechno napsáno.

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund