Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nerudovské kam s ním. Elektro všeho chuť
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31933
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 19:49    Předmět: Citovat

No a kam teda pro to? Někde "u HK" je docela širokej pojem, člověče ... Já se třeba zejtra smejšlím jet podívat k těm Hořicím na přelet Tu-154 "pozemní cestou" - a přes Hradec v takovým případě nejet nejde - tak že bych se zastavil?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 19:55    Předmět: Citovat

sz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 20:13    Předmět: Citovat

Já používám spolehlivou metodu.
Zdravě se (s prominutím) nasrat a vyházet věci které jsem rok nepoužil!
Vím že je budu určitě podle nějakého zákona schválnosti za 14 dní potřebovat, ale jinak to opravdu NEJDE!
A taky potom funguje jedna , mnou vymyšlená poučka.
Náhradní díl jsem už vyhodil tudíž to opravovat nebudu! Very Happy

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 20:51    Předmět: Citovat

citace:
Mnoho PC zdrojů, většinou ze záruk, mraky autorádií, mnoho sluchátek z reklamací, UPSky atd.

Čili hromada bezcenného bordelu.
Správně to popsal kolega výše, kovar. Co jsem rok nepotřeboval a nemám k tomu nějaký vztah, pryč s tím. A že je pak něco potřeba? Tak si holt poradím jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31933
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 20:56    Předmět: Citovat

Podívej - já vím, kam i takovej "bordel" uplacírovat, pokud by měl letět někam vysloveně do drtičky nebo do výkopu na zahrnutí buldozerem, jsou mnohý užitečnější věci a účely, kam takový věci dát. Myslím že i kdybych zítra od "bu2520" přivezl metrák věcí, tak se pro ně nejpozdějc v pondělí najde místo k užitku ... A nemyslím rozhodně nějaký mědikopy, kikány nebo firmy na recyklaci drahejch kovů z elektroniky. Ano, v podstatě to vyhodím = zbavím se toho, ale poslouží to jiným a jinde.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 20:59    Předmět: Citovat

Kdybys bydlel blíž, tak bych Tě toho klidně zbavil. Já tou obsesí asi už trošku trpím Smile Sice ještě nejsem tak daleko, že bych musel dělat uličky, ale to bude tím, že to mám kde dávat. Za sběratele se nepovažuju, i když něco už taky držím hlavně z nostalgie. Mi ale nedá vyhodit něco, co je ještě funkční. Naštěstí se jedná pouze o věci obsahující polovodiče. Ty mám prostě rád. No a pak věci z elektra, které už mizí, třeba elektronky, atp. Už jsem si říkal, že za lepší věc zlikviduju horší, ale zatím to tak nefunguje. A nějaký přísun je pořád, že, to znáte. Kde jsou ty časy, když mě bavilo tyhle věci ničit. Jenže to jsem ještě nevěděl, k čemu jsou. Když jsem je pak postupně poznával, začaly mít pro mě hodnotu a mají ji pořád. Možná to bude tím, že jako dítě jsem dlouho toužil po nějakém tranzistoru, a fakt dlouho trvalo, než se mi povedlo nějaké získat. Tak jsem se pak postupně zásobil, no ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 21:03    Předmět: Citovat

Kremik: Počkej, uličky budou Smile Já taky skladuju ranec věcí, nevyhodím to. Třeba promítačky mám ve sklepě dva polovraky (spousta použitelných dílů), doma pět kousků (nehoním jednu do zblbnutí, střídám je). TV na díly mám jednu 416 (možná jí ale zprovozním), ale jinak spíš nic. Nevidím půvab ani přínos skladování kvanta počítačových zdrojů, UPS, kvanta nějakých sluchátek (kdy bude čas je poslouchat?) a podobně.
Ale jak se říká, proti gustu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31933
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 21:04    Předmět: Citovat

Jistě, já takovým zásobám z vraků a přestárlejch věcí vybranejch součástek říkám "trofejní zásoby". Ale třeba díky takovým zásobám jsem mohl 14 dní zpátky Jenysovi poslat dva funkční 7,2MHz krystaly do jeho starý stupnice - nemít já (nebo někdo podobnej) zásoby, neměl by nic ani on. Jak říkám, pokud mám a vím že nebudu potřebovat, pustím dál do světa ... A s těma součástkama to u mne bylo přesně jak píše Křemík - tranzistor stál minimálně "búra", výkonovej klidně dvacku, integráč byl od "pětky" po víc jak "kilo" (například MDA2020 stál tenkrát 120 kaček jen to fiklo - a byla klika, když ho v pardubický prodejně Tesly měli častějc jak 2x do roka!) - takže kdo mohl, "bufetil" = vybíral součástky z vraků u popelnic nebo vybíral SD. Bohužel, co si z toho recyklátoři učunili zlatej důl a do většiny dvorů nastrkali kamery a zakázali jakýkoliv vynášení, v celým širým dalekým okolí už se elektronika dá "zachránit" na dekompletaci jedině uloupením ještě před odvezením do těch "sběrovejch pevností" ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 21:25    Předmět: Citovat

Když jsem před cca třemi lety likvidoval provozovnu, tak si kopec věcí (vesměs historických) odvezl nadvakrát (co mu do auta vlezlo) kolega, který působí i zde na EB (asi to má kde skladovat). Přestože tam bylo mnoho věcí, o které se lidi "rvou" třeba i na aukru (taky mně obdaroval nějakým bakšišem).
Další (vesměs větší elektronika - tvp, či jejich pozůstatky, . . .) jsem věnoval SDH (dobrovolným hasičům) z vedlejší obce, kteří prý od "likvidační firmy" (která si elektroodpad od nich odvážela) nějaký menší peníz obdrželi.
SD jsem přitom měl cca 200m od té likvidované provozovny, ale (kromě toho, že bych to i tam musel sám dovézt) tak proč raději nepřispět těmto dobrovolníkům (kteří kromě darů, či výtěžku z pořádání "hasičského plesu", téměř jinou možnost příjmu do kasy nemají) a odvezli si to vlastně sami Rolling Eyes
Přesto i potom mně hodně dalšího "šrotu" (tvp, které teprve na opravu čekaly, . . .) ještě zůstalo (páč i mně bylo líto to všechno vyhodit a dnes to zase jen překáží), tak si stejně ještě pro to ti hasiči zase jednou přijedou Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt září 22 2016, 21:38    Předmět: Citovat

Na Asekol v podstatě není třeba nadávat. Pořád se vyrábí (tedy i vyhazuje) takové kvantum elektroniky, že nebýt Asekolu, SD, atd, tak my elektronici bychom si ty vraky snad vzájemně nutili, či nabízeli ještě odměnu za odvoz. Pořád je spousta možností, jak "šrot" získat. Jednoduše proto, že na jednoho elektronika je xx uživatelů ovládaných reklamou, takže se stačí jen trošku ozvat, a hromada je hned Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá září 23 2016, 6:39    Předmět: Citovat

Ono to je i o skladovacích prostorech a způsobu uskladnění.
Pokud to co potřebuji mám někde vzadu a nedostanu se k tomu dílu tak mi to je k ničemu, nebo v horším pokud nevím kde co mám a musím přehrabat hromadu věcí než to najdu.
A pokud jde o staré sbírkové věci tak tam je jiná situace. Tyto věci stále ubývají takže se doporučuje si pokud možno udělat co největší místo a tam navozit zásoby.
Ideální je třeba taková veliká stodola, s vybetonovanými odizolovanými podlahami, novou střechou a půdou s podlahou s nosností jako měli ve fabrikách. Takto jsem kamarádovi dovezl až dovnitř nějaké "obludky" co mají přes metrák přímo pod naviják.



P1210113.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1210113.jpg
 Velikost:  158.04 kB
 Staženo:  65 krát


P1210132.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1210132.jpg
 Velikost:  153.45 kB
 Staženo:  80 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 23 2016, 12:22    Předmět: Citovat

Můj otec to dělá tak, že vytěží vše potřebné, zbytek pak nacpe do staré CRT a dá do sběru. To, že TV váží metrák většinou nikoho netrápí, a až to někdo rozdělá, je už pozdě, bo je to anonymní... Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: pá září 23 2016, 13:38    Předmět: Citovat

Taky mivam ten problem "co kdyby se to nekdy hodilo/spravilo". Po par letech to rozeberu na soucatky a zbytky do SD.

Jinak recyklace provadim dusledne, casto treba z kopirek apod si nechavam i srouby a nektery zajimavy mechanicky casti.

Momentalne ma namale C1-91 - mel problem se zdroje, takze byl zdroj komplet rozebran a bez uspechu diagnotikovan. Pak prislo stehovani, a uz asi 3 roky je osciloskop s rozebranym zdrojem v kartonove krabici, a jedinej duvod, proc je me ho porad lito vyhodit je obrazarna v perfektnim stavu, a "co kdyby se to hodilo" Very Happy

Ale asi pujdou city stranou a skop do kontejneru, uz me ho nebavi stehovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 23 2016, 13:53    Předmět: Citovat

To chce šikovný dítě, ten můj kluk za hodinku udělá z tiskárny jen hromádky šroubků, plastu atd. a ještě ho to baví.

Jen ho zatím mám bohužel jen občas na velmi krátkodobý příděl, ale peru se jak lev. Ale dost to vysiluje, argumenty proti dogmatům nefungují...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 23 2016, 19:46    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
To chce šikovný dítě, ten můj kluk za hodinku udělá z tiskárny jen hromádky šroubků, plastu atd. a ještě ho to baví.

Nemá to po mně?
Můj otec mně prý v mých dvou letech potřeboval nějak zabavit, tak mně dal na hraní budíka.
Po nějaké době zjistil, že má budíka rozmontovaného do šroubku Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund