Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O TeslaColorkách s důrazem na C428 (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 19:14    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Zdeňku - s touto bání by to mohla být třeba některá Salora (nákup ovšem Tuzex)...


Já mám na ty roky docela nepříjemný vzpomínky, takže jsem "vytěsnil" z paměti vše, co se té doby týká - ale ta bedna byla spíš z této řady : http://www.radiomuseum.org/r/telefunken_palcolor_p540_nv_stereo_6.html

Samozřejmě ne z obchodu, ale ze smeťáku v NSR, proto asi ten "západní" původ...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 20:03    Předmět: Citovat

Af táákkk - to pak ovšem ale může být cokoliv - ten Telefunken, Nordmende, Körting, . . . , či cokoliv jiného Shocked
Bez (alespoň) fota to bude asi těžké identifikovat Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 20:17    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
... měl jsem v parádě dvě Libuše TS4327 (to byl Videoton, řekl bych, že dodávaný hlavně pro Multiservis Ostrava, na severní Moravě a ve Slezsku jich totiž bylo nejvíc), ...

Ano, právě na Videotony (nejen na Libuši, ale i další - např. TS4351, . . .) byl (od 1996 do 2006, kdy zanikl) nositelem servisu Telesat Ostrava Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 21:00    Předmět: Citovat

Tak tomu říkám televizní nostalgie. Laughing Až pomalu začínám váhat, jestli by přeci nebylo nerozumné se těch šesti televizí, co doma mám, zbavovat. Mám dva Merkury, C332, Lauru, Lotose a plastového Šilelise. C332 a Lauru jsem provozoval do konce analogu, takže asi po dobu 5 let. Naposledy jsem je zkoušel před 4 roky a jely. Merkury jsem nepoužíval, ale před těmi čtyřmi roky jely taky. Šilelis je jako jediný renovovaný, používal jsem ho k videu. Všechny tyto TV mají dobrou obrazovku. Lotos je ze sběru, zvenčí hezký, uvnitř kompletní, skoro bez zásahů. Ale nezkoušel jsem ho, uvnitř jsou zteřelé síťové rozvody. Obrovské množství popraskaných hovňáků, obava z vyžilé obrazovky a nutnost modulátoru mě odrazují od renovace. Nemám s tím ani dostatek zkušeností- rádií a magnetofonů jsem renovoval dost, ale TV ani jednu. Když to bylo aktuální, tak fungovaly a nebylo do nich třeba zasahovat, teď se mi do toho nechce. Ale TV jsou uloženy v suché a v zimě vytápěné místnosti, takže zbavovat by se jich byla škoda, nebo ne? Třeba na ně jednou čas bude...

C110 měl (a asi ještě má) strejda taky. Poté, co si koupili C428 jim sloužil jako druhý TV a monitor k Commodore 64. Vydržel určitě přes 25 let a asi bude pojízdný i nyní. V místním ZD v ubytovně pro chmelové brigádníky je C439. V provozu byl jen pár týdnů v roce- když se na jaře zapichují chmelovodiče a navádí rostlinky a pak při sklizni. Když jsem měl noční, tak jsem ho šel zkusit- ačkoli je v nevytápěné místnosti, tak naběhl. Laughing Wink Kdybych ho chtěl, asi by mi ho dali, ale pak bych letěl z domu i s Colorem. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 21:25    Předmět: Citovat

elektrosvit napsal(a):
Když jsem měl noční, tak jsem ho šel zkusit- ačkoli je v nevytápěné místnosti, tak naběhl. Laughing Wink
Já měl na chatě ruskou "přenosnou" Elektroniku C401, samozřejmě s dobastleným PALem. Ta když po zimě nabíhala, tak byl cítit ozon, jak to kolem anody obrazovky probíjelo. Ale vždycky to přežila, trafo bylo zalito kvalitně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 21:42    Předmět: Citovat

citace:
ačkoli je v nevytápěné místnosti, tak naběhl

Když mi bylo asi patnáct, tak jsem našel u popelnic cosi barevného, sovětského, velikostí a provedením jako Oravan. Věděl jsem prd, tak jak jsem to přinesl, tak jsem to píchl do zásuvky a zapnul. Naběhlo to, dokonce byl i obraz (trošku jak skrz zelené pravítko) a zvuk. No ale hlavně vydatný kouřový signál Laughing Něco v tom po chvíli zaprskalo, kouř (řádně smradlavý) ustal a telka běžela už bez problémů. Jen hrozně dlouho startovala... V té době jsme měli doma čínský BEIJING (přenosný) a to naběhlo hned.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 21:45    Předmět: Citovat

xsc:
Very Happy Colorku jsem zkoušel v létě, když jsem brigádně sušil chmel. Ale beru, že ty CCCP stroje jakousi výdrž mají. Smile Výše zmiňovanou Šilelisku jsem našel vyhozenou venku, kde určitě přežila zimu. Vysušil jsem ji, připojil síťový kabel (původní někdo ustřihnul) a zapnul. Kupodivu naběhnula a s připojeným videem hrála. Vždy tak po 10 minutách začala blbnout synchronizace, vyměnil jsem pár elektrolytů a od té doby běhá. Obrazovka super, asi moc nemá naběháno. Bohužel chybí víčko pojistek, zadního konektoru a sluchátkové zdířky a jakýsi plastový výlisek okolo horního anténního konektoru.

A ať nejsme od tématu- lampový Color jsem nikdy neviděl, podle mě skončila většina těchto TV dávno ve šrotu. Na posledním sběru byl Color Univerzal. Kdybych věděl, že je o to takový zájem, tak jsem ho vzal a přenechal zde někomu za odvoz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 21:50    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
V té době jsme měli doma čínský BEIJING (přenosný) a to naběhlo hned.
Koukám, že tyto čínské TV byly docela rozšířené. Občas se objeví na Aukru, v Brně jsem viděl jeden rozmlácený na ulici. V jakémsi předlistopadovém časopise Elektronika je tento TV srovnáván s Oravanem, přičemž Oravan vyšel jako daleko lepší a u čínského byla kritizována vysoká prodejní cena.

Naposledy upravil elektrosvit dne so září 17 2016, 22:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 21:57    Předmět: Citovat

Kupovali jsme to někdy kolem roku 1990, bylo to když začal skomírat OD Včela u nás, v nějakém výprodeji. Sloužilo to celkem dlouho, někdy do roku ±2000. Pak to bylo furt funkční, ale jednoho dne to prostě nenaběhlo, totál mrtvo. Když jsem koukal dovnitř, tak oproti té sovětské nebo i starým Teslám to byla prázdná bedna, na dně byl malý zdroj a ještě jeden tišťák, ale jinak prázdno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 22:01    Předmět: Citovat

Lampové Colorky končily poměrně brzo díky obrazovce. Navíc to byl docela přímotop, koncepce rozklad + oddělená výroba VN něco navíc sežrala.
Pro porovnání - měl jsem Telefunkena z roku 1977-8. Sice nebyl oddělený od sítě, ale rozklad už měl s BU208, obrazovka in-line RCA/Videocolor a IO prakticky ve všem. Ultrazvukové DO, digitální hodiny kreslící na obrazovku a asi 16 předvoleb. O tom si tehdy Tesla mohla nechat jen zdát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 22:34    Předmět: Citovat

xsc:
V těch lampových Colorech bylo všechno udělané diskrétně (kromě MAA550)? Pak tam bylo riziko různých poruch poměrně vysoké. To, že žraly a topily asi nikdo tehdy moc neřešil. A s tehdejší součástkovou základnou asi nic lepšího (a zároveň cenově jakž takž dostupného) vyrobit nešlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 23:10    Předmět: Citovat

Ano, v Tesle Color se kromě MAA550 nic integrovaného nevyskytovalo. Později se objevily senzorové předvolby, tedy 2xMAS560.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: ne září 18 2016, 7:09    Předmět: Citovat

Tesla Color a spol byly také často odstaveny z provozu z důvodu nesehnatelnosti elektronky PL508. Ta se dodávala z Polska a některé její šarže se prý vůbec nepovedli.
Kdisi jsem viděl i jednu s předělávkou na PL504. Nebyla ale funkční takže nedovedu posoudit jak ta předělaávka byla funkční. To je dnes ale jedno, pokud si někod tuto TV pořídí tak ji chce mít ve své sbírce v původním stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 19 2016, 20:07    Předmět: Citovat

Jinak k původnímu tématu - kromě C428 a 441 existuje v této řadě ještě 442, 449 a 460. 442 a 449 jsou vylevněné verze 428, 442 je mono a bez teletextu, 449 je s teletextem. 460 má modernější skříň a ostrohrannou obrazovku, ale tu jsem naživo ještě neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 19 2016, 20:28    Předmět: Citovat

Lukáši - na C460 se můžeš přijet podívat, asi jich nebylo mnoho vyrobených (můžeš ji mít) a C442 (či 449?) taky Rolling Eyes
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund